Serge Lutens
Au Gingembre
“five o clock gingemabre serge 100ml bnib $89 shipped each”
Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.
Serge Lutens
“five o clock gingemabre serge 100ml bnib $89 shipped each”
Giorgio Armani
“swy amber 100ml bnib $85 shipped each”
Giorgio Armani
“swy intensely 100 ml bnib $85 shipped each”
$179.00
$1.99/ml
5% above market · 5 comps · medium confidence
Message about this bottlePenhaligon's
“penhaligons mr thompson 75ml tester no cap x $168 shipped each”
Xerjoff
“xerjoff la capitale 50ml testers x 2 $125 shipped each”
$180.00
$1.44/ml
Near market · 6 comps · medium confidence
Message about this bottleDior
“sauvage edt 200ml bnib $125 shipped each”
$125.00
$0.63/ml
4% above market · 2 comps · low confidence
Message about this bottleAzzaro
“azzaro most wanted edp intense (black) 150ml no box $90 shipped each”
$90.00
$0.60/ml
5% under market · 1 comp · low confidence
Message about this bottleAzzaro
“azzaro most wanted edp intense (black) 150ml bnib x4 $95 shipped each”
$95.00
$0.63/ml
6% above market · 1 comp · low confidence
Message about this bottleVersace
“versace eros energy 200ml bnib $75 each”
$75.00
$0.38/ml
7% above market · 1 comp · low confidence
Message about this bottleVersace
“versace eros najim 200ml bnib x4 $99 shipped each”
Hugo Boss
“boss bottled elixir 100ml bnib x 4 $70 each”
$70.00
$0.70/ml
8% above market · 1 comp · low confidence
Message about this bottle“byredo rose of no mans land absolu 100ml $310 shipped”
$310.00
$3.10/ml
9% above market · 5 comps · medium confidence
Message about this bottleAmouage
“amouage reasons 100ml bnib $280 shipped”
Givenchy
“Givenchy Gentlemans ambree 100ml bnibx2 $69 shipped”
$69.00
$0.69/ml
17% above market · 2 comps · low confidence
Message about this bottleDior
“dior sauvage elixir 150ml no box x4 $225 shipped each”
Givenchy
“Givenchy Trouble Fete 200ml no box x2 $375 shipped each”
$375.00
$1.88/ml
4% under market · 1 comp · low confidence
Message about this bottleGivenchy
“Givenchy Trouble Fete 190ml/200 no box $350 shipped”
Givenchy
“Givenchy Trouble Tete 200ml bnib $390 shipped”
$390.00
$1.95/ml
4% above market · 1 comp · low confidence
Message about this bottle“Dior Oud Ispahan 200ml bottle no box - $290 shipped”
“Dior Cologne Blanche 250ml bottle no box - $265 shipped”
$265.00
$1.06/ml
13% above market · 2 comps · low confidence
Message about this bottleMancera
“Cedrat Boise 120ml bnib $80 shipped”
$150.00
$1.50/ml
45% under MSRP · medium confidence
MSRP $275.00
Message about this bottleTom Ford
“black lqc tom ford 50ml bnib - $125 shipped”
Giorgio Armani
“swy absolutely 100ml no box x4 - $85 shipped each”
Aaron Terence Hughes
“ath kunt +30ml bnib - $75 shipped”
Aaron Terence Hughes
“ath aura 30ml bnib - $75 shipped”
$75.00
$2.50/ml
21% under market · 1 comp · low confidence
Message about this bottle$225.00
$2.25/ml
Near market · 1 comp · low confidence
Message about this bottleGiorgio Armani
“swy parfum 100ml no box x3 - $75 shipped each”
$75.00
$0.75/ml
21% under market · 3 comps · low confidence
Message about this bottleRoja Parfums
“roja elysium eau intense 100ml no box - $159 shipped”
$159.00
$1.59/ml
22% above market · 1 comp · low confidence
Message about this bottle$175.00
$1.94/ml
Near market · 3 comps · low confidence
Message about this bottle$215.00
$2.15/ml
9% under market · 4 comps · medium confidence
Message about this bottle$169.00
$1.88/ml
Near market · 4 comps · medium confidence
Message about this bottleGiorgio Armani
Full-bottle equivalent $77.78. At this partial’s price per remaining ml, 120 ml would cost about $77.78. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“randez vouz a milan 90% full 120ml $70 shipped”
Coach
Full-bottle equivalent $30.30. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $30.30. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“coach platinum 100ml 99% full no box - $30 shipped”
$30.00
$0.30/ml
25% above market · 1 comp · low confidence
Message about this bottleCompared per remaining ml with other partial bottles
“dior homme intense 90% full with box $100 shipped”
Maison Francis Kurkdjian
“160ml aqua celestia cologne forte - $225 shipped”
$225.00
$1.41/ml
Near market · 1 comp · low confidence
Message about this bottleGivenchy
“givenchy 200ml accord particulier no box - $370 shipped”
$370.00
$1.85/ml
5% under market · 2 comps · low confidence
Message about this bottle$140.00
$1.12/ml
Near market · 3 comps · low confidence
Message about this bottleGivenchy
“givenchy 200ml accord particulier no box - $385 shipped”
$385.00
$1.93/ml
Near market · 2 comps · low confidence
Message about this bottleSerge Lutens
“ambre sultan serge ❌100ml bnib $99 shipped”
$99.00
$0.99/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Maison Margiela
“by the fireplace 100ml bnib $78 shipped❌❌”
$78.00
$0.78/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Prada
“prada paradigme ❌❌EDP 100ml bnib $100 shipped”
$100.00
$1.00/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Celine
“celine dans paris 200ml bnib $470 shipped❌”
$470.00
$2.35/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Roja Parfums
“roja sweetie aoud parfum 50ml bnib $195 shipped ❌”
$195.00
$3.90/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Retail $410.00
$185.00
$1.48/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Tom Ford
“tom ford ombre leather 150ml no box $145 shipped❌”
$145.00
$0.97/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Clive Christian
“clive christian blonde amber 50ml bnib $330 shipped❌”
$330.00
$6.60/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Versace
“versace eros flame edp 200ml bnib $75 shipped❌”
$75.00
$0.38/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Nishane
“Nishane Fan Your❌❌ Flames 100ml bnib $120 shipped”
$120.00
$1.20/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Aaron Terence Hughes
“ath whore blue 30ml bnib - $80 shipped ❌”
$80.00
$2.67/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Aaron Terence Hughes
“ath kunt 30ml❌ bnib - $75 shipped”
$75.00
$2.50/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Dior
“vanilla diorama ❌125ml discontinued size no box $295 shupped”
$295.00
$2.36/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Guerlain
Full-bottle equivalent $420.51. At this partial’s price per remaining ml, 200 ml would cost about $420.51. That is 7% below the $450.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.
“feve gourmande 97-98% full 200ml no box❌ - $410 shipped”
$410.00
$2.10/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Compared per remaining ml with other partial bottles
Guerlain
Full-bottle equivalent $485.71. At this partial’s price per remaining ml, 200 ml would cost about $485.71. That is 21% above the $403.00 full-bottle median from 2 recent same-size full-bottle asks.
“140/200ml sdv ❌guerlain with box $340 shipped”
$340.00
$2.43/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
MSRP $645.00
**INVENTORY**
ambre sultan serge ❌100ml bnib $99 shipped
five o clock gingemabre serge 100ml bnib $89 shipped each swy amber 100ml bnib $85 shipped each
swy intensely 100 ml bnib $85 shipped each
by the fireplace 100ml bnib $78 shipped❌❌
prada paradigme ❌❌EDP 100ml bnib $100 shipped
side effect 90ml bnib $185 shipped
celine dans paris 200ml bnib $470 shipped❌
roja sweetie aoud parfum 50ml bnib $195 shipped ❌
narcotic delight 90ml tester $185 shipped
paragon 90ml tester unsprayed x 2 $179 shipped each
penhaligons mr thompson 75ml tester no cap x $168 shipped each
xerjoff la capitale 50ml testers x 2 $125 shipped each
pdm althair 125ml tester $185 shipped ❌
bond no 9 island no cap $145 shipped
pdm percival 125ml tester $180 shipped
tom ford ombre leather 150ml no box $145 shipped❌
clive christian blonde amber 50ml bnib $330 shipped❌
sauvage edt 200ml bnib $125 shipped each
azzaro most wanted edp intense (black) 150ml no box $90 shipped each
azzaro most wanted edp intense (black) 150ml bnib x4 $95 shipped each
versace eros energy 200ml bnib $75 each
versace eros najim 200ml bnib x4 $99 shipped each
boss bottled elixir 100ml bnib x 4 $70 each
byredo rose of no mans land absolu 100ml $310 shipped
versace eros flame edp 200ml bnib $75 shipped❌
amouage reasons 100ml bnib $280 shipped
Givenchy Gentlemans ambree 100ml bnibx2 $69 shipped
dior sauvage elixir 150ml no box x4 $225 shipped each
Givenchy Trouble Fete 200ml no box x2 $375 shipped each
Givenchy Trouble Fete 190ml/200 no box $350 shipped
Givenchy Trouble Tete 200ml bnib $390 shipped
Dior Ambre Nuit 250ml bottle no box $350 shipped
Dior Dioriveira 250ml bottle no box $330 shipped
Dior Oud Rosewood 250ml bottle no box - $375 shipped
Dior Oud Ispahan 200ml bottle no box - $290 shipped
Dior Cologne Blanche 250ml bottle no box - $265 shipped
Nishane Fan Your❌❌ Flames 100ml bnib $120 shipped
Cedrat Boise 120ml bnib $80 shipped
xerjoff 40knots 100ml tester $150 shipped
black lqc tom ford 50ml bnib - $125 shipped
swy absolutely 100ml no box x4 - $85 shipped each
ath whore blue 30ml bnib - $80 shipped ❌
ath kunt +30ml bnib - $75 shipped
ath kunt 30ml❌ bnib - $75 shipped
ath aura 30ml bnib - $75 shipped
pdm carios 100ml no box tester - $225 shipped
swy parfum 100ml no box x3 - $75 shipped each
roja elysium eau intense 100ml no box - $159 shipped
initio power self 90ml no box - $175 shipped
le labo santal 33 100ml no box - $215 shipped
jpg narcisse 75ml no box $70 each
vanilla diorama ❌125ml discontinued size no box $295 shupped
mfk apom 200ml no box - $299 shipped
initio ofg neo 90ml no hox - $169 shipped
randez vouz a milan 90% full 120ml $70 shipped
coach platinum 100ml 99% full no box - $30 shipped
feve gourmande 97-98% full 200ml no box❌ - $410 shipped
140/200ml sdv ❌guerlain with box $340 shipped
dior homme intense 90% full with box $100 shipped
imperium 90%full no box - $120 shipped
160ml aqua celestia cologne forte - $225 shipped
givenchy 200ml accord particulier no box - $370 shipped
pdm godolphin 125ml no box 140 shipped
givenchy 200ml accord particulier no box - $385 shipped
creed caps - $40 each or add on as $30
Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.
Asking about Godolphin EDP 125 ml · $140