Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 2 days ago by u/sarbin0w2 · 36 comments

bottles

Listing photos

65 bottles in this post · 11 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

Ambre SultanSerge Lutens · Full · 100 ml$99.00$0.99/mlNo comps yet
Full

Serge Lutens

Ambre Sultan

full bottle100 mlnew open boxfull presentation

$99.00

$0.99/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Au GingembreSerge Lutens · Full · 100 ml$89.00$0.89/mlNo comps yet
Full

Serge Lutens

Au Gingembre

full bottle100 mlnew open boxfull presentation

$89.00

$0.89/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Stronger with You Amber EDPGiorgio Armani · Full · 100 ml$85.00$0.85/mlNo comps yet
Full
full bottle100 mlnew open boxfull presentation

$85.00

$0.85/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Stronger With You IntenselyGiorgio Armani · Full · 100 ml$85.00$0.85/mlNo comps yet
Full
full bottle100 mlnew open boxfull presentation

$85.00

$0.85/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Side EffectInitio · Full · 90 ml$185.00$2.06/mlNo comps yet
Full
full bottle90 mlnew open boxfull presentation

$185.00

$2.06/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Narcotic DelightInitio · Full · 90 ml$185.00$2.06/mlNo comps yet
Full
full bottle90 ml

$185.00

$2.06/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
ParagonInitio · Partial · 90 ml · 80%$179.00$2.48/ml42% above market
~72 ml left

Initio

Paragon

partial bottle90 mlused

Full-bottle equivalent $223.44. At this partial’s price per remaining ml, 90 ml would cost about $223.44. That is 31% above the $170.00 full-bottle median from 5 recent same-size full-bottle asks.

$179.00

$2.48/ml

42% above market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
The Omniscient Mr ThompsonPenhaligon's · Full · 75 ml$168.00$2.24/mlNo comps yet
Full
full bottle75 mlbottle only

$168.00

$2.24/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
La CapitaleXerjoff · Full · 50 ml$125.00$2.50/mlNo comps yet
Full
full bottle50 ml

$125.00

$2.50/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
IslandBond No. 9 · Full$145.00No comps yet
Full

Bond No. 9

Island

full bottlebottle only

$145.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
PercivalParfums de Marly · Full · 125 ml$180.00$1.44/mlNear market
Full

Parfums de Marly

Percival

full bottle125 ml

$180.00

$1.44/ml

Near market · 6 comps · medium confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Sauvage EDTDior · Full · 200 ml$125.00$0.63/ml4% above market
Full
full bottle200 mlnew open boxfull presentation

$125.00

$0.63/ml

4% above market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
The Most Wanted EDPAzzaro · Full · 150 ml$90.00$0.60/ml5% under market
Full
full bottle150 mlbottle only

$90.00

$0.60/ml

5% under market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
The Most Wanted EDPAzzaro · Full · 150 ml$95.00$0.63/ml6% above market
Full
full bottle150 mlnew open boxfull presentation

$95.00

$0.63/ml

6% above market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Eros Energy EDPVersace · Full · 200 ml$75.00$0.38/mlNo comps yet
Full
full bottle200 mlnew open boxfull presentation

$75.00

$0.38/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Eros Najim ParfumVersace · Full · 200 ml$99.00$0.50/mlNo comps yet
Full
full bottle200 mlnew open boxfull presentation

$99.00

$0.50/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Bottled ElixirHugo Boss · Full · 100 ml$70.00$0.70/ml8% above market
Full
full bottle100 mlnew open boxfull presentation

$70.00

$0.70/ml

8% above market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Rose of No Man’s Land AbsoluByredo · Full · 100 ml$310.00$3.10/ml9% above market
Full
full bottle100 ml

$310.00

$3.10/ml

9% above market · 4 comps · medium confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
ReasonsAmouage · Full · 100 ml$280.00$2.80/mlNo comps yet
Full

Amouage

Reasons

full bottle100 mlnew open boxfull presentation

$280.00

$2.80/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Gentleman Society Ambree EDPGivenchy · Full · 100 ml$69.00$0.69/ml25% above market
Full
full bottle100 mlnew open boxfull presentation

$69.00

$0.69/ml

25% above market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Sauvage ElixirDior · Full · 150 ml$225.00$1.50/mlNo comps yet
Full
full bottle150 mlbottle only

$225.00

$1.50/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Trouble-FêteGivenchy · Full · 200 ml$375.00$1.88/ml4% under market
Full
full bottle200 mlbottle only

$375.00

$1.88/ml

4% under market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Trouble-FêteGivenchy · Full · 190 ml$350.00$1.84/mlNo comps yet
Full
full bottle190 mlbottle only

$350.00

$1.84/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Trouble-FêteGivenchy · Full · 200 ml$390.00$1.95/ml4% above market
Full
full bottle200 mlnew open boxfull presentation

$390.00

$1.95/ml

4% above market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Ambre NuitDior · Full · 250 ml$350.00$1.40/mlNo comps yet
Full
full bottle250 mlbottle only

$350.00

$1.40/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Dioriviera EDPDior · Full · 250 ml$330.00$1.32/mlNo comps yet
Full
full bottle250 mlbottle only

$330.00

$1.32/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Oud RosewoodDior · Full · 250 ml$375.00$1.50/mlNo comps yet
Full
full bottle250 mlbottle only

$375.00

$1.50/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Oud Ispahan ParfumDior · Full · 200 ml$290.00$1.45/mlNo comps yet
Full
full bottle200 mlbottle only

$290.00

$1.45/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Cologne Blanche CologneDior · Full · 250 ml$265.00$1.06/ml13% above market
Full
full bottle250 mlbottle only

$265.00

$1.06/ml

13% above market · 2 comps · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Cedrat BoiseMancera · Full · 120 ml$80.00$0.67/mlNo comps yet
Full
full bottle120 mlnew open boxfull presentation

$80.00

$0.67/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
40 KnotsXerjoff · Full · 100 ml$150.00$1.50/ml45% under market
Full

Xerjoff

40 Knots

full bottle100 ml

$150.00

$1.50/ml

45% under MSRP · medium confidence

MSRP $275.00

Message about this bottle
Report a parsing error
Black LacquerTom Ford · Full · 50 ml$125.00$2.50/mlNo comps yet
Full
full bottle50 mlnew open boxfull presentation

$125.00

$2.50/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Stronger with You AbsolutelyGiorgio Armani · Full · 100 ml$85.00$0.85/mlNo comps yet
Full
full bottle100 mlbottle only

$85.00

$0.85/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Kunt+Aaron Terence Hughes · Full · 30 ml$75.00$2.50/mlNear market
Full

Aaron Terence Hughes

Kunt+

full bottle30 mlnew open boxfull presentation

$75.00

$2.50/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Kunt+Aaron Terence Hughes · Full · 30 ml$75.00$2.50/mlNear market
Full

Aaron Terence Hughes

Kunt+

full bottle30 mlnew open boxfull presentation

$75.00

$2.50/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
AuraAaron Terence Hughes · Full · 30 ml$75.00$2.50/ml21% under market
Full

Aaron Terence Hughes

Aura

full bottle30 mlnew open boxfull presentation

$75.00

$2.50/ml

21% under market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
CarlisleParfums de Marly · Full · 100 ml$225.00$2.25/mlNear market
Full

Parfums de Marly

Carlisle

full bottle100 mlbottle only

$225.00

$2.25/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Stronger with You ParfumGiorgio Armani · Full · 100 ml$75.00$0.75/ml21% under market
Full
full bottle100 mlbottle only

$75.00

$0.75/ml

21% under market · 3 comps · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Elysium intenseRoja Parfums · Full · 100 ml$159.00$1.59/mlNo comps yet
Full

Roja Parfums

Elysium intense

full bottle100 mlbottle only

$159.00

$1.59/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Power SelfInitio · Full · 90 ml$175.00$1.94/mlNear market
Full
full bottle90 mlbottle only

$175.00

$1.94/ml

Near market · 3 comps · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Santal 33Le Labo · Full · 100 ml$215.00$2.15/ml9% under market
Full

Le Labo

Santal 33

full bottle100 mlbottle only

$215.00

$2.15/ml

9% under market · 3 comps · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
NarcisseJean Paul Gaultier · Full · 75 ml$70.00$0.93/mlNo comps yet
Full

Jean Paul Gaultier

Narcisse

full bottle75 mlbottle only

$70.00

$0.93/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Vanilla DioramaDior · Full · 125 ml$295.00$2.36/ml10% above market
Full
full bottle125 mlbottle only

$295.00

$2.36/ml

10% above market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
APOMMaison Francis Kurkdjian · Full · 200 ml$299.00$1.50/mlNo comps yet
Full

Maison Francis Kurkdjian

APOM

full bottle200 mlbottle only

$299.00

$1.50/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Oud for Greatness NeoInitio · Full · 90 ml$169.00$1.88/mlNear market
Full
full bottle90 mlbottle only

$169.00

$1.88/ml

Near market · 4 comps · medium confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Rendez-Vous à MilanGiorgio Armani · Full · 120 ml · 90%$70.00$0.65/mlNo comps yet
~108 ml left

Giorgio Armani

Rendez-Vous à Milan

full bottle120 mlused

$70.00

$0.65/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
PlatinumCoach · Full · 100 ml$30.00$0.30/mlNo comps yet
~99 ml left
full bottle100 mlusedbottle only

$30.00

$0.30/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Spiritueuse Double VanilleGuerlain · Partial · 200 ml · 70%$340.00$2.43/ml25% under market
~140 ml left
partial bottle200 mlusedbottle box

Full-bottle equivalent $485.71. At this partial’s price per remaining ml, 200 ml would cost about $485.71. That is 21% above the $403.00 full-bottle median from 2 recent same-size full-bottle asks.

$340.00

$2.43/ml

25% under MSRP · medium confidence

MSRP $645.00

Message about this bottle
Report a parsing error
Homme Intense EDPDior · Full · 90%$100.00No comps yet
full bottleusedbottle box

$100.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
ImperiumElectimuss · Partial · 90%$120.00No comps yet

Electimuss

Imperium

partial bottleusedbottle only

$120.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Aqua Celestia CologneMaison Francis Kurkdjian · Full · 160 ml$225.00$1.41/mlNo comps yet
Full

Maison Francis Kurkdjian

Aqua Celestia Cologne

full bottle160 ml

$225.00

$1.41/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Accord ParticulierGivenchy · Full · 200 ml$370.00$1.85/ml4% under market
Full
full bottle200 mlbottle only

$370.00

$1.85/ml

4% under market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Godolphin EDPParfums de Marly · Full · 125 ml$140.00$1.12/ml7% under market
Full

Parfums de Marly

Godolphin EDP

full bottle125 mlbottle only

$140.00

$1.12/ml

7% under market · 2 comps · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Accord ParticulierGivenchy · Full · 200 ml$385.00$1.93/ml4% above market
Full
full bottle200 mlbottle only

$385.00

$1.93/ml

4% above market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Replica By the FireplaceMaison Margiela · sold · Full · 100 ml$78.00$0.78/mlsold
Full
soldfull bottle100 mlnew open boxfull presentation

$78.00

$0.78/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Paradigme EDPPrada · sold · Full · 100 ml$100.00$1.00/mlsold
Full
soldfull bottle100 mlnew open boxfull presentation

$100.00

$1.00/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Dans ParisCeline · sold · Full · 200 ml$470.00$2.35/mlsold
Full
soldfull bottle200 mlnew open boxfull presentation

$470.00

$2.35/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Sweetie AoudRoja Parfums · sold · Full · 50 ml$195.00$3.90/mlsold
Full

Roja Parfums

Sweetie Aoud

soldfull bottle50 mlnew open boxfull presentation

$195.00

$3.90/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Retail $410.00

Report a parsing error
AlthairParfums de Marly · sold · Full · 125 ml$185.00$1.48/mlsold
Full

Parfums de Marly

Althair

soldfull bottle125 ml

$185.00

$1.48/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Ombré Leather EDPTom Ford · sold · Full · 150 ml$145.00$0.97/mlsold
Full
soldfull bottle150 mlbottle only

$145.00

$0.97/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Blonde AmberClive Christian · sold · Full · 50 ml$330.00$6.60/mlsold
Full

Clive Christian

Blonde Amber

soldfull bottle50 mlnew open boxfull presentation

$330.00

$6.60/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Eros Flame EDPVersace · sold · Full · 200 ml$75.00$0.38/mlsold
Full
soldfull bottle200 mlnew open boxfull presentation

$75.00

$0.38/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Fan Your Flames ExtraitNishane · sold · Full · 100 ml$120.00$1.20/mlsold
Full
soldfull bottle100 mlnew open boxfull presentation

$120.00

$1.20/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Wh0re BlueAaron Terence Hughes · sold · Full · 30 ml$80.00$2.67/mlsold
Full

Aaron Terence Hughes

Wh0re Blue

soldfull bottle30 mlnew open boxfull presentation

$80.00

$2.67/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Fève GourmandeGuerlain · sold · Full · 200 ml$410.00$2.10/mlsold
~195 ml left
soldfull bottle200 mlusedbottle only

$410.00

$2.10/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

**INVENTORY**

ambre sultan serge 100ml bnib $99 shipped

five o clock gingemabre serge 100ml bnib $89 shipped each swy amber 100ml bnib $85 shipped each

swy intensely 100 ml bnib $85 shipped each

by the fireplace 100ml bnib $78 shipped❌❌

prada paradigme ❌❌EDP 100ml bnib $100 shipped

side effect 90ml bnib $185 shipped

celine dans paris 200ml bnib $470 shipped❌

roja sweetie aoud parfum 50ml bnib $195 shipped ❌

narcotic delight 90ml tester $185 shipped

paragon 90ml tester unsprayed x 2 $179 shipped each

penhaligons mr thompson 75ml tester no cap x $168 shipped each

xerjoff la capitale 50ml testers x 2 $125 shipped each

pdm althair 125ml tester $185 shipped ❌

bond no 9 island no cap $145 shipped

pdm percival 125ml tester $180 shipped

tom ford ombre leather 150ml no box $145 shipped❌

clive christian blonde amber 50ml bnib $330 shipped❌

sauvage edt 200ml bnib $125 shipped each

azzaro most wanted edp intense (black) 150ml no box $90 shipped each

azzaro most wanted edp intense (black) 150ml bnib x4 $95 shipped each

versace eros energy 200ml bnib $75 each

versace eros najim 200ml bnib x4 $99 shipped each

boss bottled elixir 100ml bnib x 4 $70 each

byredo rose of no mans land absolu 100ml $310 shipped

versace eros flame edp 200ml bnib $75 shipped❌

amouage reasons 100ml bnib $280 shipped

Givenchy Gentlemans ambree 100ml bnibx2 $69 shipped

dior sauvage elixir 150ml no box x4 $225 shipped each

Givenchy Trouble Fete 200ml no box x2 $375 shipped each

Givenchy Trouble Fete 190ml/200 no box $350 shipped

Givenchy Trouble Tete 200ml bnib $390 shipped

Dior Ambre Nuit 250ml bottle no box $350 shipped

Dior Dioriveira 250ml bottle no box $330 shipped

Dior Oud Rosewood 250ml bottle no box - $375 shipped

Dior Oud Ispahan 200ml bottle no box - $290 shipped

Dior Cologne Blanche 250ml bottle no box - $265 shipped

Nishane Fan Your❌❌ Flames 100ml bnib $120 shipped

Cedrat Boise 120ml bnib $80 shipped

xerjoff 40knots 100ml tester $150 shipped

black lqc tom ford 50ml bnib - $125 shipped

swy absolutely 100ml no box x4 - $85 shipped each

ath whore blue 30ml bnib - $80 shipped ❌

ath kunt +30ml bnib - $75 shipped

ath kunt 30ml bnib - $75 shipped

ath aura 30ml bnib - $75 shipped

pdm carios 100ml no box tester - $225 shipped

swy parfum 100ml no box x3 - $75 shipped each

roja elysium eau intense 100ml no box - $159 shipped

initio power self 90ml no box - $175 shipped

le labo santal 33 100ml no box - $215 shipped

jpg narcisse 75ml no box $70 each

vanilla diorama 125ml discontinued size no box $295 shupped

mfk apom 200ml no box - $299 shipped

initio ofg neo 90ml no hox - $169 shipped

randez vouz a milan 90% full 120ml $70 shipped

coach platinum 100ml 99% full no box - $30 shipped

feve gourmande 97-98% full 200ml no box❌ - $410 shipped

140/200ml sdv guerlain with box $340 shipped

dior homme intense 90% full with box $100 shipped

imperium 90%full no box - $120 shipped

160ml aqua celestia cologne forte - $225 shipped

givenchy 200ml accord particulier no box - $370 shipped

pdm godolphin 125ml no box 140 shipped

givenchy 200ml accord particulier no box - $385 shipped

creed caps - $40 each or add on as $30

[https://imgur.com/a/iKlG5Kh](https://imgur.com/a/iKlG5Kh)

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

2 days ago$99.00active
2 days ago$89.00active
2 days ago$78.00active
2 days ago$100.00active
2 days ago$185.00active
2 days ago$470.00active
2 days ago$195.00active
2 days ago$185.00active
2 days ago$179.00active
2 days ago$168.00active
2 days ago$125.00active
2 days ago$185.00active
2 days ago$145.00active
2 days ago$180.00active
2 days ago$145.00active
2 days ago$330.00active
2 days ago$125.00active
2 days ago$75.00active
2 days ago$99.00active
2 days ago$70.00active
2 days ago$310.00active
2 days ago$75.00active
2 days ago$280.00active
2 days ago$69.00active
2 days ago$225.00active
2 days ago$375.00active
2 days ago$350.00active
2 days ago$390.00active
2 days ago$350.00active
2 days ago$330.00active
2 days ago$375.00active
2 days ago$290.00active
2 days ago$265.00active
2 days ago$120.00active
2 days ago$80.00active
2 days ago$150.00active
2 days ago$125.00active
2 days ago$85.00active
2 days ago$80.00active
2 days ago$75.00active
2 days ago$75.00active
2 days ago$75.00active
2 days ago$225.00active
2 days ago$65.00active
2 days ago$75.00active
2 days ago$175.00active
2 days ago$215.00active
2 days ago$70.00active
2 days ago$295.00active
2 days ago$299.00active
2 days ago$169.00active
2 days ago$30.00active
2 days ago$340.00active
2 days ago$100.00active
2 days ago$120.00active
2 days ago$370.00active
2 days ago$140.00active
2 days ago$385.00active
2 days ago$159.00active
2 days ago$410.00active
2 days ago$85.00active
2 days ago$90.00active
2 days ago$95.00active
2 days ago$225.00active
2 days ago$350.00active
2 days ago$390.00active
2 days ago$159.00active
2 days ago$70.00active
2 days ago$410.00active
2 days ago$85.00active
2 days ago$85.00active
2 days ago$100.00sold
2 days ago$90.00active
2 days ago$95.00active
2 days ago$85.00active
2 days ago$75.00active
2 days ago$159.00active
2 days ago$70.00active
2 days ago$410.00active
2 days ago$225.00active
2 days ago$85.00active
2 days ago$90.00active
2 days ago$95.00active
2 days ago$85.00active
2 days ago$75.00active
2 days ago$159.00active
2 days ago$225.00active
2 days ago$85.00active
2 days ago$85.00active
2 days ago$85.00active
2 days ago$75.00active
2 days ago$159.00active
2 days ago$70.00active
2 days ago$410.00active
2 days ago$85.00active
2 days ago$185.00sold
2 days ago$145.00sold
2 days ago$330.00sold
2 days ago$90.00active
2 days ago$95.00active
2 days ago$85.00active
2 days ago$75.00active
2 days ago$70.00active
2 days ago$410.00active
2 days ago$85.00active
2 days ago$85.00active
2 days ago$90.00active
2 days ago$95.00active
2 days ago$120.00sold
2 days ago$85.00active
2 days ago$75.00active
2 days ago$78.00sold
2 days ago$195.00sold
2 days ago$90.00active
2 days ago$95.00active
2 days ago$70.00active
2 days ago$90.00active
2 days ago$95.00active
2 days ago$85.00active
2 days ago$90.00active
2 days ago$95.00active
2 days ago$85.00active
2 days ago$80.00sold
2 days ago$75.00active
1 day ago$85.00active
1 day ago$85.00active
1 day ago$470.00sold
1 day ago$90.00active
1 day ago$95.00active
1 day ago$75.00sold
1 day ago$85.00active
1 day ago$75.00active
1 day ago$70.00active
1 day ago$410.00sold

Deals happen on Reddit with u/sarbin0w2.