Boadicea the Victorious
Hasu
“* Hasu (tester, never sprayed) 100ml $400”
$400.00
$4.44/ml
Near market · 1 comp · low confidence
Message about this bottleParsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.
Boadicea the Victorious
“* Hasu (tester, never sprayed) 100ml $400”
$400.00
$4.44/ml
Near market · 1 comp · low confidence
Message about this bottleBoadicea the Victorious
“* Aqua Sapphire (tester, never sprayed) 100ml $330”
$330.00
$3.67/ml
Near market · 1 comp · low confidence
Message about this bottleBoadicea the Victorious
“* Hanuman (tester, never sprayed) 100ml $440”
$440.00
$4.89/ml
Near market · 1 comp · low confidence
Message about this bottle$70.00
$0.70/ml
23% under market · 2 comps · low confidence
Message about this bottle$70.00
$0.70/ml
10% under market · 2 comps · low confidence
Message about this bottleBDK Parfums
“* Gris Charnel Extrait (BNIB, sealed) 100ml $180”
$180.00
$1.80/ml
7% above market · 6 comps · medium confidence
Message about this bottleBDK Parfums
“* Gris Charnel Extrait (tester, never sprayed) 100ml $170”
$170.00
$1.89/ml
Near market · 6 comps · medium confidence
Message about this bottleBDK Parfums
“* Gris Charnel EDP (tester, never sprayed) 100ml $145”
$145.00
$1.61/ml
8% under market · 4 comps · medium confidence
Message about this bottleBDK Parfums
“* Gris Charnel EDP (BNIB, sealed) 100ml $160”
$160.00
$1.60/ml
7% above market · 4 comps · medium confidence
Message about this bottleHugo Boss
“* Bottled Absolu (BNIB, sealed) 100ml $85”
Byredo
“* Mumbai Noise (tester, never sprayed) 100ml $130”
$130.00
$1.44/ml
7% under market · 1 comp · low confidence
Message about this bottle“* Rose of No Man's Land Absolu (BNIB, sealed) 100ml $285”
$285.00
$2.85/ml
Near market · 5 comps · medium confidence
Message about this bottle“* Rose of No Man's Land EDP (tester, never sprayed) 100ml $160”
$160.00
$1.78/ml
3% under market · 1 comp · low confidence
Message about this bottle“* Allure Homme Sport Eau Extreme (tester, never sprayed) 100ml $130”
Chanel
“* Allure Homme EDT (tester, never sprayed) 100ml $115”
Chanel
“* Bleu De Chanel EDT (tester, never sprayed) 100ml $115”
$115.00
$1.28/ml
44% above market · 1 comp · low confidence
Message about this bottleChanel
“* Bleu De Chanel EDP (tester, never sprayed) 100ml $130”
$130.00
$1.44/ml
18% above market · 2 comps · low confidence
Message about this bottleChanel
“* Bleu De Chanel Parfum (tester, never sprayed) 100ml $145”
$145.00
$1.61/ml
3% under market · 3 comps · low confidence
Retail $168.00 · 14% under
Message about this bottleChanel
“* Bleu De Chanel L'Exclusif (tester, never sprayed) 100ml $185”
$185.00
$2.06/ml
Near market · 5 comps · medium confidence
Message about this bottleChanel
“* Chance Eau Tendre EDT (tester, never sprayed) 100ml $95”
$95.00
$1.06/ml
20% under market · 3 comps · low confidence
Message about this bottleChanel
“* Chance Eau Tendre EDP (tester, never sprayed) 100ml $125”
$125.00
$1.39/ml
4% under market · 2 comps · low confidence
Message about this bottleChanel
“* Chance Eau Vive EDT (tester, never sprayed) 100ml $80”
$80.00
$0.89/ml
6% under market · 1 comp · low confidence
Message about this bottleChanel
“* Chance EDP (tester, never sprayed) 100ml $100”
$100.00
$1.11/ml
7% under market · 4 comps · medium confidence
Message about this bottleChanel
“* Chance EDT (tester, never sprayed) 100ml $80”
$80.00
$0.89/ml
32% under market · 6 comps · medium confidence
Message about this bottleChanel
“* Chance Splendide EDP (tester, never sprayed) 100ml $110”
$110.00
$1.22/ml
14% under market · 2 comps · low confidence
Message about this bottle“* Coco Mademoiselle Crush Absolu (tester, never sprayed) 100ml $150”
$150.00
$1.67/ml
3% under market · 1 comp · low confidence
Message about this bottleChanel
“* Coco Mademoiselle EDP Intense (tester, never sprayed) 100ml $125”
$125.00
$1.39/ml
5% above market · 3 comps · low confidence
Message about this bottleChanel
“* Coco Mademoiselle EDP (tester, never sprayed) 100ml $120”
$120.00
$1.33/ml
Near market · 3 comps · low confidence
Message about this bottle$115.00
$1.53/ml
4% under market · 1 comp · low confidence
Message about this bottleD'Orsay
“* Incense Crush Extrait (BNIB) 90ml $165”
$165.00
$1.83/ml
Near market · 1 comp · low confidence
Message about this bottleD'Orsay
“* Jusqua toi PS EDP (BNIB) 90ml $90”
$90.00
$1.00/ml
5% under market · 1 comp · low confidence
Message about this bottleD.S. & Durga
“* I Don't Know What (tester, never sprayed) 100ml $140”
$140.00
$1.56/ml
Near market · 1 comp · low confidence
Message about this bottleD.S. & Durga
“* Debaser (tester, never sprayed) 100ml $140”
$140.00
$1.56/ml
Near market · 1 comp · low confidence
Message about this bottleFrancesca Bianchi
“* Angel's Dust (BNIB, sealed) 100ml $105”
$105.00
$1.05/ml
Near market · 1 comp · low confidence
Message about this bottleFrancesca Bianchi
“* Encounters (BNIB, sealed) 100ml $115”
$115.00
$1.15/ml
Near market · 1 comp · low confidence
Message about this bottleFrancesca Bianchi
“* Sex and the Sea (BNIB, sealed) 100ml $115”
$115.00
$1.15/ml
28% above market · 3 comps · low confidence
Message about this bottleFrancesca Bianchi
“* Sex and the Sea (BNIB, sealed) 30ml $65”
Francesca Bianchi
“* Sticky Fingers (BNIB, sealed) 100ml $115”
$115.00
$1.15/ml
Near market · 1 comp · low confidence
Message about this bottleFrancesca Bianchi
“* Under My Skin (BNIB, sealed) 100ml $115”
$115.00
$1.15/ml
Near market · 1 comp · low confidence
Message about this bottleFrancesca Bianchi
“* Unspoken Musk (BNIB, sealed) 100ml $105”
$105.00
$1.05/ml
Near market · 1 comp · low confidence
Message about this bottleGoldfield & Banks
“* Bohemian Lime (BNIB, sealed) 100ml $125”
$125.00
$1.25/ml
9% above market · 3 comps · low confidence
Message about this bottleGoldfield & Banks
“* Bohemian Lime (tester, never sprayed) 100ml $115”
$115.00
$1.28/ml
8% under market · 3 comps · low confidence
Message about this bottleGoldfield & Banks
“* Ingenious Ginger (BNIB, Sealed) 100ml $130”
$130.00
$1.30/ml
8% above market · 3 comps · low confidence
Message about this bottleGoldfield & Banks
“* Ingenious Ginger (tester, never sprayed) 100ml $120”
$120.00
$1.33/ml
8% under market · 3 comps · low confidence
Message about this bottleGoldfield & Banks
“* Pacific Rock Moss (BNIB, sealed) 100ml $125”
$125.00
$1.25/ml
Near market · 2 comps · low confidence
Message about this bottleInitio
“* Blessed Baraka (tester, never sprayed) 90ml $155”
$155.00
$1.91/ml
Near market · 1 comp · low confidence
Message about this bottle$235.00
$2.61/ml
Near market · 4 comps · medium confidence
Message about this bottleMancera
“* French Riviera (tester, never sprayed) 120ml $70”
$70.00
$0.65/ml
10% under market · 2 comps · low confidence
Message about this bottleMaison Francis Kurkdjian
“* Baccarat Rouge 540 EDP (no box) 70ml $195”
$195.00
$2.79/ml
7% under market · 9 comps · high confidence
Message about this bottleMaison Francis Kurkdjian
“* Baccarat Rouge 540 EDP (no box,bottles have minor cosmetic dmg) 70ml $190”
$190.00
$2.71/ml
10% under market · 9 comps · high confidence
Message about this bottleMémo Paris
“* African Leather (BNIB, sealed) 75ml $150”
$150.00
$2.00/ml
15% above market · 5 comps · medium confidence
Street $199.50
Message about this bottleMémo Paris
“* African Leather (tester, never sprayed, no cap) 75ml $120”
$120.00
$1.60/ml
20% under market · 5 comps · medium confidence
Street $199.50
Message about this bottleMémo Paris
“* African Leather (partial, tester, no cap) 75ml $115”
Michael Malul
“* Ocean Noir Parfum (BNIB) 100ml $80”
Michael Malul
“* Ocean Noir EDP (BNIB) 100ml $60”
$60.00
$0.60/ml
9% above market · 1 comp · low confidence
Message about this bottleMichael Malul
“* Ginger + Mist (BNIB) 100ml $60”
Mind Games
“* Blockade (tester, never sprayed) 100ml $195”
$195.00
$2.17/ml
7% under market · 4 comps · medium confidence
Message about this bottleMind Games
“* Check Please (tester, never sprayed) 100ml $195”
$195.00
$2.17/ml
Near market · 2 comps · low confidence
Message about this bottleMind Games
“* French Defense (tester, never sprayed) 100ml $195”
$195.00
$2.17/ml
9% under market · 4 comps · medium confidence
Message about this bottleMind Games
“* J'Adoube (tester, never sprayed) 100ml $195”
$195.00
$2.17/ml
7% under market · 2 comps · low confidence
Message about this bottle$140.00
$1.56/ml
Near market · 3 comps · low confidence
Message about this bottle$210.00
$4.20/ml
5% above market · 7 comps · medium confidence
MSRP $290.00 · 28% under
Message about this bottle$200.00
$4.44/ml
5% under market · 7 comps · medium confidence
MSRP $290.00 · 31% under
Message about this bottleParfums de Marly
“* Cassili (tester, never sprayed) 75ml $145”
$145.00
$2.15/ml
16% under market · 2 comps · low confidence
Message about this bottleParfums de Marly
“* Palatine (tester, never sprayed) 75ml $150”
$150.00
$2.22/ml
14% under market · 2 comps · low confidence
Message about this bottle$150.00
$1.50/ml
Near market · 2 comps · low confidence
Message about this bottle$155.00
$1.55/ml
7% above market · 2 comps · low confidence
Message about this bottleSospiro
“* Dolce Melodia (BNIB, sealed) 100ml $150”
$150.00
$1.50/ml
Near market · 1 comp · low confidence
Message about this bottle$155.00
$1.55/ml
Near market · 1 comp · low confidence
Message about this bottle$150.00
$1.50/ml
Near market · 1 comp · low confidence
Message about this bottle$155.00
$1.55/ml
7% above market · 3 comps · low confidence
Message about this bottleXerjoff
“* Italica (tester, never sprayed) 100ml $105”
Le Labo
“* ❌SOLD! Bergamote 22 (tester) 50ml $145”
$145.00
$2.90/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Byredo
“* ❌SOLD! Black Saffron Absolu (BNIB, sealed) 50ml $205”
$205.00
$4.10/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Sospiro
Full-bottle equivalent $152.15. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $152.15. That is about the same as the $150.00 full-bottle median from 4 recent same-size full-bottle asks, so there is no meaningful liquid-price discount.
“* ❌SOLD! Vibrato (missing 1 spray, full pres) 100ml $152”
$152.00
$1.52/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Compared per remaining ml with other partial bottles
Respectfully, no trades and prices are firm! ❌= SOLD! No HOLDS! First item is full price, all additional after that are $5 off.
PPFF Zelle Venmo Cashapp (F2F) accepted (random emoji/no notes!)
Ships within 48 hours (excluding sunday)
Shipping is from SoCal and is included to US CONUS (Shipping to New Rural Charges areas in the US as well as HI, AK & PR for $3.45 extra)
Shipping insurance encouraged for $1 per every $100, rounding up. Buyer assumes full responsibility once scanned at carrier. Must alert if you are paying for insurance!
BTV
* [Hasu](https://imgur.com/a/0Yn649L) (tester, never sprayed) 100ml $400 * [Aqua Sapphire](https://imgur.com/a/qezXxRa) (tester, never sprayed) 100ml $330 * [Hanuman](https://imgur.com/a/Xv9Q0FZ) (tester, never sprayed) 100ml $440
Le Labo
* ❌SOLD! [Bergamote 22](https://imgur.com/a/KZcB57U) (tester) 50ml $145
Akro
* [Awake](https://imgur.com/a/KcHYDHU) (BNIB, sealed) 100ml $70 * [Bake](https://imgur.com/a/IcEHCnG) (BNIB, sealed) 100ml $70 * [Crush Extrait ](https://imgur.com/a/fv6ljPD)(BNIB, sealed) 100ml $70 * [Ink ](https://imgur.com/a/cnTjlLK)(BNIB, sealed) 100ml $70
BDK
* [Gris Charnel Extrait](https://imgur.com/a/SqbxJIn) (BNIB, sealed) 100ml $180 * [Gris Charnel Extrait](https://imgur.com/a/NNlO3Ya) (tester, never sprayed) 100ml $170 * [Gris Charnel EDP ](https://imgur.com/a/0hDFzAe)(tester, never sprayed) 100ml $145 * [Gris Charnel EDP](https://imgur.com/a/G9uM7a0) (BNIB, sealed) 100ml $160
Boss
* [Bottled Absolu ](https://imgur.com/a/Avuyljr)(BNIB, sealed) 100ml $85
Byredo
* ❌SOLD! [Black Saffron Absolu](https://imgur.com/a/8OybllF) (BNIB, sealed) 50ml $205 * [Mumbai Noise ](https://imgur.com/a/lflfgSD)(tester, never sprayed) 100ml $130 * [Rose of No Man's Land Absolu ](https://imgur.com/a/IsDUl6y)(BNIB, sealed) 100ml $285 * [Rose of No Man's Land EDP](https://imgur.com/a/rvef5Ib) (tester, never sprayed) 100ml $160
Chanel
* [Allure Homme Sport Eau Extreme](https://imgur.com/a/gEkSDQi) (tester, never sprayed) 100ml $130 * [Allure Homme EDT ](https://imgur.com/a/Oo2sbm8)(tester, never sprayed) 100ml $115 * [Bleu De Chanel EDT](https://imgur.com/a/EJ4M5r3) (tester, never sprayed) 100ml $115 * [Bleu De Chanel EDP](https://imgur.com/a/0fH5TWF) (tester, never sprayed) 100ml $130 * [Bleu De Chanel Parfum](https://imgur.com/a/BQ4kwMb) (tester, never sprayed) 100ml $145 * [Bleu De Chanel L'Exclusif ](https://imgur.com/a/iAGn6px)(tester, never sprayed) 100ml $185 * [Chance Eau Tendre EDT](https://imgur.com/a/f8Ajp75) (tester, never sprayed) 100ml $95 * [Chance Eau Tendre EDP ](https://imgur.com/a/HU6QScY)(tester, never sprayed) 100ml $125 * [Chance Eau Vive EDT](https://imgur.com/a/RQr8Auz) (tester, never sprayed) 100ml $80 * [Chance EDP ](https://imgur.com/a/2mYsxCK)(tester, never sprayed) 100ml $100 * [Chance EDT ](https://imgur.com/a/ImMrXCy)(tester, never sprayed) 100ml $80 * [Chance Splendide EDP](https://imgur.com/a/Dhhob3F) (tester, never sprayed) 100ml $110 * [Coco Mademoiselle Crush Absolu ](https://imgur.com/a/Nf1f2WT)(tester, never sprayed) 100ml $150 * [Coco Mademoiselle EDP Intense](https://imgur.com/a/uslbdVl) (tester, never sprayed) 100ml $125 * [Coco Mademoiselle EDP](https://imgur.com/a/yljvtP8) (tester, never sprayed) 100ml $120 * [No5 EDT](https://imgur.com/a/N7dsHzP) (BNIB, sealed) 75ml $115 * [No 5 L'eau EDT](https://imgur.com/a/nrqoHOD) (2017 batch) 200ml $150
Diptyque
* [Do Son EDP ](https://imgur.com/a/qVYH59p)(BNIB, sealed) $135
Dorsay
* [Incense Crush Extrait](https://imgur.com/a/2K9U6oe) (BNIB) 90ml $165 * [Jusqua toi PS EDP ](https://imgur.com/a/zABkMZk)(BNIB) 90ml $90
DS&DURGA
* [I Don't Know What](https://imgur.com/a/jtc2gme) (tester, never sprayed) 100ml $140 * [Debaser ](https://imgur.com/a/liOLWWE)(tester, never sprayed) 100ml $140
Francesca Bianchi
* [Angel's Dust](https://imgur.com/a/QP9ABrH) (BNIB, sealed) 100ml $105 * [Encounters](https://imgur.com/a/JDe7plp) (BNIB, sealed) 100ml $115 * [Sex and the Sea](https://imgur.com/a/zLGx5vy) (BNIB, sealed) 100ml $115 * [Sex and the Sea](https://imgur.com/a/7lKFvTx) (BNIB, sealed) 30ml $65 * [Sticky Fingers ](https://imgur.com/a/Pnq8wAK)(BNIB, sealed) 100ml $115 * [Under My Skin](https://imgur.com/a/Ta9x3Tr) (BNIB, sealed) 100ml $115 * [Unspoken Musk](https://imgur.com/a/emCWV6f) (BNIB, sealed) 100ml $105
Goldfield & Banks
* [Bohemian Lime](https://imgur.com/a/LTQtvNx) (BNIB, sealed) 100ml $125 * [Bohemian Lime](https://imgur.com/a/WhTx3bc) (tester, never sprayed) 100ml $115 * [Ingenious Ginger ](https://imgur.com/a/9cOFn4L)(BNIB, Sealed) 100ml $130 * [Ingenious Ginger](https://imgur.com/a/0tjrrHm) (tester, never sprayed) 100ml $120 * [Pacific Rock Moss ](https://imgur.com/a/O4Xk6dj)(BNIB, sealed) 100ml $125
Initio
* [Blessed Baraka](https://imgur.com/a/9TxueDT) (tester, never sprayed) 90ml $155 * [Wild Rush](https://imgur.com/a/VHrEHiA) (BNIB, sealed) 90ml $235
Mancera
* [French Riviera ](https://imgur.com/a/v0RziZF)(tester, never sprayed) 120ml $70
Maison Francis Kurkdjian
* [Baccarat Rouge 540 EDP](https://imgur.com/a/QsVkt8V) (no box) 70ml $195 * [Baccarat Rouge 540 EDP](https://imgur.com/a/QsVkt8V) (no box,bottles have minor cosmetic dmg) 70ml $190
Memo
* [African Leather ](https://imgur.com/a/6b3VZlK)(BNIB, sealed) 75ml $150 * [African Leather](https://imgur.com/a/B3gQ5k2) (tester, never sprayed, no cap) 75ml $120 * [African Leather ](https://imgur.com/a/4Fu8uyu)(partial, tester, no cap) 75ml $115
Michael Malul
* [Ocean Noir Parfum](https://imgur.com/a/1igIAHr) (BNIB) 100ml $80 * [Ocean Noir EDP](https://imgur.com/a/8r2UsaT) (BNIB) 100ml $60 * [Ginger + Mist](https://imgur.com/a/USTXHc3) (BNIB) 100ml $60
Mind Games
* [Blockade ](https://imgur.com/a/ufxmJrQ)(tester, never sprayed) 100ml $195 * [Check Please](https://imgur.com/a/iRuQwqD) (tester, never sprayed) 100ml $195 * [French Defense ](https://imgur.com/a/9yKSMds) (tester, never sprayed) 100ml $195 * [J'Adoube](https://imgur.com/a/7rSyxUO) (tester, never sprayed) 100ml $195
Nishane
* [Ani ](https://imgur.com/a/CKmK1F4)(tester, never sprayed) 100ml $140
Pernoire
* [Anelo](https://imgur.com/a/GTK3ryB) (BNIB, sealed) 50ml $210 * [Anelo](https://imgur.com/a/kU1wUA8) (tester, never sprayed) 50ml $200
Parfums De Marly (testers are never sprayed and with cap)
* [Cassili ](https://imgur.com/a/KqhEKIF)(tester, never sprayed) 75ml $145 * [Palatine](https://imgur.com/a/9nBoNLy) (tester, never sprayed) 75ml $150
Sospriso
* [Basso](https://imgur.com/a/6MAd1x4) (BNIB, sealed) 100ml $150 * [Contralto](https://imgur.com/a/YoSeuzM) (BNIB, sealed) 100ml $155 * [Dolce Melodia](https://imgur.com/a/3etPzik) (BNIB, sealed) 100ml $150 * [Il Padrino](https://imgur.com/a/Gn1GOSu) (BNIB, sealed) 100ml $155 * [Vibranna](https://imgur.com/a/7OSXQFD) (BNIB, sealed) 100ml $150 * [Vibrato](https://imgur.com/a/BLZNqE5) (BNIB, sealed) 100ml $155 * ❌SOLD! [Vibrato ](https://imgur.com/a/WsWrCtl)(missing 1 spray, full pres) 100ml $152
Xerjoff Casamorati
* [Italica ](https://imgur.com/a/RaFin2y)(tester, never sprayed) 100ml $105
Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.
Deals happen on Reddit with u/USATop-Investor-2019.