Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 4 hours ago by u/fragrancegeek · 2 comments

Decanting LVs, PDMs, Celine, City Rhythm, Guerlain, Xerjoff, Byredo, and more high-end designers n’ niche!!!! Best Presentation in the game

Listing photos

62 bottles in this post

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

Danae EDPArgos · Decant · 30 ml$66.00$2.20/mlNear market
Full
decant30 ml

$66.00

$2.20/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Gris Charnel ExtraitBDK Parfums · Decant · 30 ml$76.00$2.53/ml10% above market
Full
decant30 ml

$76.00

$2.53/ml

10% above market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Bal d'Afrique AbsoluByredo · Decant · 20 ml$91.00$4.55/ml12% above market
Full
decant20 ml

$91.00

$4.55/ml

12% above market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Mojave Ghost AbsoluByredo · Decant · 10 ml$51.00$5.10/ml6% above market
Full
decant10 ml

$51.00

$5.10/ml

6% above market · 8 comps · high confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Black TieCeline · Decant · 30 ml$96.00$3.20/ml9% under market
Full

Celine

Black Tie

decant30 ml

$96.00

$3.20/ml

9% under market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
ParadeCeline · Decant · 30 ml$96.00$3.20/mlNo comps yet
Full

Celine

Parade

decant30 ml

$96.00

$3.20/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Fétiche La RoseChristian Louboutin · Decant · 20 ml$76.00$3.80/mlNo comps yet
Full

Christian Louboutin

Fétiche La Rose

decant20 ml

$76.00

$3.80/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
DCCity Rhythm · Decant · 10 ml$32.00$3.20/mlNear market
Full

City Rhythm

DC

decant10 ml

$32.00

$3.20/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Key WestCity Rhythm · Decant · 30 ml$76.00$2.53/mlNo comps yet
Full

City Rhythm

Key West

decant30 ml

$76.00

$2.53/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Martha's VineyardCity Rhythm · Decant · 30 ml$76.00$2.53/mlNo comps yet
Full
decant30 ml

$76.00

$2.53/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Miami Tropical ConfessionsCity Rhythm · Decant · 30 ml$76.00$2.53/ml17% above market
Full
decant30 ml

$76.00

$2.53/ml

17% above market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Redline 2654City Rhythm · Decant · 30 ml$76.00$2.53/mlNo comps yet
Full

City Rhythm

Redline 2654

decant30 ml

$76.00

$2.53/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
SavannahCity Rhythm · Decant · 30 ml$76.00$2.53/mlNo comps yet
Full

City Rhythm

Savannah

decant30 ml

$76.00

$2.53/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
SultryCity Rhythm · Decant · 30 ml$71.00$2.37/mlNo comps yet
Full

City Rhythm

Sultry

decant30 ml

$71.00

$2.37/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
TempoCity Rhythm · Decant · 30 ml$71.00$2.37/mlNo comps yet
Full

City Rhythm

Tempo

decant30 ml

$71.00

$2.37/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Absolu AventusCreed · Decant · 10 ml$51.00$5.10/ml13% above market
Full
decant10 ml

$51.00

$5.10/ml

13% above market · 8 comps · high confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Fève GourmandeGuerlain · Decant · 30 ml$106.00$3.53/mlNo comps yet
Full
decant30 ml

$106.00

$3.53/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
L'Homme Idéal EDPGuerlain · Decant · 20 ml$28.00$1.40/mlNo comps yet
Full
decant20 ml

$28.00

$1.40/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Spiritueuse Double VanilleGuerlain · Decant · 30 ml$106.00$3.53/mlNear market
Full
decant30 ml

$106.00

$3.53/ml

Near market · 2 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Tobacco HoneyGuerlain · Decant · 30 ml$106.00$3.53/ml10% above market
Full
decant30 ml

$106.00

$3.53/ml

10% above market · 3 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Narcotic DelightInitio · Decant · 20 ml$59.00$2.95/ml3% under market
Full
decant20 ml

$59.00

$2.95/ml

3% under market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Afternoon SwimLouis Vuitton · Decant · 30 ml$91.00$3.03/ml17% above market
Full

Louis Vuitton

Afternoon Swim

decant30 ml

$91.00

$3.03/ml

17% above market · 3 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
ImaginationLouis Vuitton · Decant · 30 ml$91.00$3.03/ml3% above market
Full

Louis Vuitton

Imagination

decant30 ml

$91.00

$3.03/ml

3% above market · 8 comps · high confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
L'ImmensiteLouis Vuitton · Decant · 30 ml$91.00$3.03/ml14% above market
Full

Louis Vuitton

L'Immensite

decant30 ml

$91.00

$3.03/ml

14% above market · 4 comps · medium confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
MeteoreLouis Vuitton · Decant · 30 ml$91.00$3.03/ml12% above market
Full

Louis Vuitton

Meteore

decant30 ml

$91.00

$3.03/ml

12% above market · 4 comps · medium confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Moon TaleLouis Vuitton · Decant · 20 ml$71.00$3.55/mlNo comps yet
Full

Louis Vuitton

Moon Tale

decant20 ml

$71.00

$3.55/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Pacific ChillLouis Vuitton · Decant · 30 ml$91.00$3.03/ml17% above market
Full

Louis Vuitton

Pacific Chill

decant30 ml

$91.00

$3.03/ml

17% above market · 3 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Tea StormLouis Vuitton · Decant · 20 ml$71.00$3.55/mlNo comps yet
Full

Louis Vuitton

Tea Storm

decant20 ml

$71.00

$3.55/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
AmberfulMancera · Decant · 20 ml$28.00$1.40/mlNo comps yet
Full

Mancera

Amberful

decant20 ml

$28.00

$1.40/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Amore Caffe EDPMancera · Decant · 30 ml$36.00$1.20/ml17% under market
Full
decant30 ml

$36.00

$1.20/ml

17% under market · 2 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Roses GreedyMancera · Decant · 20 ml$24.00$1.20/mlNo comps yet
Full
decant20 ml

$24.00

$1.20/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Tonka ColaMancera · Decant · 30 ml$31.00$1.03/mlNo comps yet
Full

Mancera

Tonka Cola

decant30 ml

$31.00

$1.03/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
AlthairParfums de Marly · Decant · 30 ml$66.00$2.20/ml4% under market
Full

Parfums de Marly

Althair

decant30 ml

$66.00

$2.20/ml

4% under market · 3 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
CarlisleParfums de Marly · Decant · 30 ml$66.00$2.20/ml10% above market
Full

Parfums de Marly

Carlisle

decant30 ml

$66.00

$2.20/ml

10% above market · 3 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
LaytonParfums de Marly · Decant · 30 ml$66.00$2.20/ml3% above market
Full

Parfums de Marly

Layton

decant30 ml

$66.00

$2.20/ml

3% above market · 4 comps · medium confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
OajanParfums de Marly · Decant · 30 ml$66.00$2.20/ml13% under market
Full

Parfums de Marly

Oajan

decant30 ml

$66.00

$2.20/ml

13% under market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
SedleyParfums de Marly · Decant · 10 ml$28.50$2.85/mlNear market
Full

Parfums de Marly

Sedley

decant10 ml

$28.50

$2.85/ml

Near market · 7 comps · medium confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
CadenOmanluxury · Decant · 30 ml$76.00$2.53/ml23% above market
Full

Omanluxury

Caden

decant30 ml

$76.00

$2.53/ml

23% above market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Royal IncenseOmanluxury · Decant · 30 ml$71.00$2.37/mlNo comps yet
Full

Omanluxury

Royal Incense

decant30 ml

$71.00

$2.37/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
VibratoSospiro · Decant · 30 ml$66.00$2.20/mlNear market
Full

Sospiro

Vibrato

decant30 ml

$66.00

$2.20/ml

Near market · 6 comps · medium confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Il PadrinoSospiro · Decant · 30 ml$66.00$2.20/ml6% above market
Full

Sospiro

Il Padrino

decant30 ml

$66.00

$2.20/ml

6% above market · 2 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Black AnubisSphinx · Decant · 30 ml$41.00$1.37/mlNo comps yet
Full
decant30 ml

$41.00

$1.37/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Cereza DaiquiriSphinx · Decant · 30 ml$46.00$1.53/mlNo comps yet
Full
decant30 ml

$46.00

$1.53/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Egyptian Sugar SoireeSphinx · Decant · 30 ml$46.00$1.53/mlNo comps yet
Full
decant30 ml

$46.00

$1.53/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Emerald MirageSphinx · Decant · 30 ml$46.00$1.53/mlNo comps yet
Full
decant30 ml

$46.00

$1.53/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
First DateSphinx · Decant · 30 ml$41.00$1.37/mlNo comps yet
Full
decant30 ml

$41.00

$1.37/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Horchata de VanilleSphinx · Decant · 30 ml$36.00$1.20/mlNo comps yet
Full
decant30 ml

$36.00

$1.20/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Mangolicious HibistormSphinx · Decant · 30 ml$46.00$1.53/mlNo comps yet
Full
decant30 ml

$46.00

$1.53/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Oceanic SymphonySphinx · Decant · 30 ml$46.00$1.53/mlNo comps yet
Full
decant30 ml

$46.00

$1.53/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Wood of GodsSphinx · Decant · 30 ml$41.00$1.37/mlNo comps yet
Full
decant30 ml

$41.00

$1.37/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
SignatureSphinx · Decant · 30 ml$41.00$1.37/mlNo comps yet
Full

Sphinx

Signature

decant30 ml

$41.00

$1.37/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Sunkissed SandsSphinx · Decant · 30 ml$46.00$1.53/mlNo comps yet
Full
decant30 ml

$46.00

$1.53/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
AngelMugler · Decant · 30 ml$36.00$1.20/mlNo comps yet
Full

Mugler

Angel

decant30 ml

$36.00

$1.20/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Fucking FabulousTom Ford · Decant · 30 ml$106.00$3.53/ml63% above market
Full
decant30 ml

$106.00

$3.53/ml

63% above market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Tobacco VanilleTom Ford · Decant · 30 ml$96.00$3.20/ml28% above market
Full
decant30 ml

$96.00

$3.20/ml

28% above market · 2 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Casamorati LiraXerjoff · Decant · 30 ml$61.00$2.03/mlNo comps yet
Full
decant30 ml

$61.00

$2.03/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
MefistoXerjoff · Decant · 30 ml$61.00$2.03/mlNo comps yet
Full

Xerjoff

Mefisto

decant30 ml

$61.00

$2.03/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Italica EDPXerjoff · Decant · 30 ml$61.00$2.03/mlNo comps yet
Full
decant30 ml

$61.00

$2.03/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Erba Pura EDPXerjoff · Decant · 30 ml$61.00$2.03/ml8% under market
Full
decant30 ml

$61.00

$2.03/ml

8% under market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
NaxosXerjoff · Decant · 30 ml$61.00$2.03/ml9% under market
Full

Xerjoff

Naxos

decant30 ml

$61.00

$2.03/ml

9% under market · 4 comps · medium confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
CuirYves Saint Laurent · Decant · 30 ml$81.00$2.70/mlNo comps yet
Full

Yves Saint Laurent

Cuir

decant30 ml

$81.00

$2.70/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Lavallière ParfumYves Saint Laurent · Decant · 30 ml$81.00$2.70/mlNo comps yet
Full

Yves Saint Laurent

Lavallière Parfum

decant30 ml

$81.00

$2.70/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Read the original postShow

**NEW ADDITIONS: Parfums de Marly Carlisle and Louis Vuitton Imagination RESTOCKED!!**

Hey fragranceswap!! I have decants for sale!! All of my fragrances and pricing are in the table below, but I do have some bundles that are 10% off at the bottom of my Google Sheet that might be worth checking out! [(bottles being decanted)](https://imgur.com/gallery/decanting-theseeeee-YRHIxeF)[ (full spreadsheet)](https://docs.google.com/spreadsheets/d/14twYVHFM70vFOKny5rt98g5B5i36MtL0Mnhh1YMNc7g/edit?usp=sharing) [(how I package decants)](https://imgur.com/a/examples-of-packaging-ROJodNU)

All of my decants come in appropriately sized bottles [(decant bottles I use)](https://imgur.com/gallery/sizes-i-m-decanting-3a2SUa3) (2ml is a 2/3rd full 3ml bottle, and 20ml is a 2/3rd full 30ml bottle)

**The Premium Stuff:**

* 30ml and 20ml come with a standard atomizer/cap, but you can request the magnetic cap/pressurized bottle for an additional $1.50

I accept PayPal FF and Venmo FF. If you do not feel safe with those 2, we can do PayPal G&S if you add G&S fee!

$6 flat-rate shipping, **$9+ for AS/HI/UST/Rural zipcodes (pls mention this before payment!!)**

As a reminder, this is my personal collection in which I do not intend to sell any bottles unless I make a separate post with bottles listed that I am selling. I reserve the right to limit quantities of decants, ty for understanding, and happy ordering!!! Let me know what fragrances you want decanted here [(decant request form) ](https://forms.gle/aJmpZvstdomVs3ky6)

Please comment chat before pm (don’t mind if your comment gets deleted; I will still respond!)

|Brand|Fragrance Name|1ml $|2m $|3ml $|5ml $|10ml $|20 ml $|30ml $| |:-|:-|:-|:-|:-|:-|:-|:-|:-| |Argos|Danae|3.75|6|8.50|14|22.50|43|60| |BDK|Gris Charnel|3.50|5.50|8|12|20|38|55| ||Gris Charnel Extrait|4.50|7|9.50|15|26|49|70| |Byredo|Bal D’afrique Absolu|8|14|20|28|45|85|SOLD OUT| ||Mojave Ghost Absolu|8|14|20|28|45|SOLD OUT|SOLD OUT| |Celine|Black Tie|5|8|12|20|35|65|90| ||Parade|5|8|12|20|35|65|90| |Christian Louboutin|La Rose Fetiche|5.50|11|15|22|37|70|N/A| |City Rhythm|DC|\--->|7 (1 left)|9.50 (1 left)|<--->|26 (1 left)|<---|<---| ||Key West|4.50|7|9.50|15|26|49|70| ||Martha’s Vineyard|4.50|7|9.50|15|26|49|70| ||Miami Tropical Confessions|4.50|7|9.50|15|26|49|70| ||Redline 2654|4.50|7|9.50|15|26|49|70| ||Savannah|4.50|7|9.50|15|26|49|70| ||Sultry|4|6.50|9|14.50|24|45|65| ||Tempo|4|6.50|9|14.50|24|45|65| |Creed|Absolu Aventus|8|14|20|28|45|SOLD OUT|SOLD OUT| |Guerlain|Fève Gourmande|5.50|11|15|22|37|70|100| ||l'Homme Idéal EDP|2|4|5.50|8|12|22|SOLD OUT| ||Spiritueuse Double Vanille|5.50|11|15|22|37|70|100| ||Tobacco Honey|5.50|11|15|22|37|70|100| |Initio|Narcotic Delight|4.75|7.50|10.50|16|28|53|N/A| |Louis Vuitton|Afternoon Swim|5|8|12|18|32|60|85| ||Imagination|5|8|12|18|32|60|85| ||L'mmensite|5|8|12|18|32|60|85| ||Meteore|5|8|12|18|32|60|85| ||Moon Tale|5|8|12|20|35|65|N/A| ||Pacific Chill|5|8|12|18|32|60|85| ||Tea Storm|5|8|12|20|35|65|N/A| |Mancera|Amberful|2|4|5.50|8|12|22|SOLD OUT| ||Amore Caffe|2|4|5.50|8|12|22|30| ||Roses Greedy|1.50|3|4.50|6|10|18|SOLD OUT| ||Tonka Cola|1.50|3|4.50|6|10|18|25| |Parfums De Marly|Althair|3.75|6|8.50|14|22.50|43|60| ||Carlisle|3.75|6|8.50|14|22.50|43|60| ||Layton|3.75|6|8.50|14|22.50|43|60| ||Oajan|3.75|6|8.50|14|22.50|43|60| ||Sedley|\--->|\--->|8.50 (1 left)|14 (2 left)|22.50 (1 left)|<---|<---| |Omanluxury|Caden|4.50|7|9.50|15|26|49|70| ||Royal Incense|4|6.50|9|14.50|24|45|65| |Sospiro|Vibrato|3.75|6|8.50|14|22.50|43|60| ||Il Padrino|3.75|6|8.50|14|22.50|43|60| |Sphinx|Black Anubis|2.50|4.50|6|9|14|25|35| ||Cereza Daiquiri|3|5|7|10|16|29|40| ||Egyptian Sugar Soiree|3|5|7|10|16|29|40| ||Emerald Mirage|3|5|7|10|16|29|40| ||First Date|2.50|4.50|6|9|14|25|35| ||Horchata de Vanille|2|4|5.50|8|12|22|30| ||Mangolicious Hibistorm|3|5|7|10|16|29|40| ||Oceanic Symphony|3|5|7|10|16|29|40| ||Wood of Gods|2.50|4.50|6|9|14|25|35| ||Signature|2.50|4.50|6|9|14|25|35| ||Sun-kissed Sands|3|5|7|10|16|29|40| |Thierry Mugler|Angel|2|4|5.50|8|12|22|30| |Tom Ford|F\*\*\*ing Fabulous|5.50|11|15|22|37|70|100| ||Tobacco Vanille|5|8|12|20|35|65|90| |Xerjoff|Casamorati Lira|3.50|5.50|8|12|20|38|55| ||Casamorati 1888 Mefisto|3.50|5.50|8|12|20|38|55| ||Casamorati 1888 Italica|3.50|5.50|8|12|20|38|55| ||Erba Pura|3.50|5.50|8|12|20|38|55| ||Naxos|3.50|5.50|8|12|20|38|55| |YSL|Cuir (white label)|4.75|7.50|10.50|16|28|53|75| ||Lavalliere (white label)|4.75|7.50|10.50|16|28|53|75|

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

4 hours ago$66.00active
4 hours ago$76.00active
4 hours ago$91.00active
4 hours ago$51.00active
4 hours ago$96.00active
4 hours ago$96.00active
4 hours ago$76.00active
4 hours ago$32.00active
4 hours ago$76.00active
4 hours ago$76.00active
4 hours ago$76.00active
4 hours ago$76.00active
4 hours ago$76.00active
4 hours ago$71.00active
4 hours ago$71.00active
4 hours ago$51.00active
4 hours ago$106.00active
4 hours ago$28.00active
4 hours ago$106.00active
4 hours ago$106.00active
4 hours ago$59.00active
4 hours ago$91.00active
4 hours ago$91.00active
4 hours ago$91.00active
4 hours ago$91.00active
4 hours ago$71.00active
4 hours ago$91.00active
4 hours ago$71.00active
4 hours ago$28.00active
4 hours ago$36.00active
4 hours ago$24.00active
4 hours ago$31.00active
4 hours ago$66.00active
4 hours ago$66.00active
4 hours ago$66.00active
4 hours ago$66.00active
4 hours ago$28.50active
4 hours ago$76.00active
4 hours ago$71.00active
4 hours ago$66.00active
4 hours ago$66.00active
4 hours ago$41.00active
4 hours ago$46.00active
4 hours ago$46.00active
4 hours ago$46.00active
4 hours ago$41.00active
4 hours ago$36.00active
4 hours ago$46.00active
4 hours ago$46.00active
4 hours ago$41.00active
4 hours ago$41.00active
4 hours ago$46.00active
4 hours ago$36.00active
4 hours ago$106.00active
4 hours ago$96.00active
4 hours ago$61.00active
4 hours ago$61.00active
4 hours ago$61.00active
4 hours ago$61.00active
4 hours ago$61.00active
4 hours ago$81.00active
4 hours ago$81.00active

Asking about Lavallière Parfum 30 ml · $81