Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 4 days ago by u/Advantageous01 · 2 comments

🧪 Creed | PDM | YSL | LV | Bvlgari + More — $1 Off Per $15 Spent | 2mL, 5mL & Pressurized 10mL

Listing photos

26 bottles in this post

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

LaytonParfums de Marly · Decant · 10 ml$30.00$3.00/ml3% above market
Full

Parfums de Marly

Layton

decant10 ml

$30.00

$3.00/ml

3% above market · 9 comps · high confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
HerodParfums de Marly · Decant · 10 ml$30.00$3.00/ml8% above market
Full

Parfums de Marly

Herod

decant10 ml

$30.00

$3.00/ml

8% above market · 6 comps · medium confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
GreenleyParfums de Marly · Decant · 10 ml$30.00$3.00/mlNear market
Full

Parfums de Marly

Greenley

decant10 ml

$30.00

$3.00/ml

Near market · 11 comps · high confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
NaxosXerjoff · Decant · 10 ml$30.00$3.00/ml7% above market
Full

Xerjoff

Naxos

decant10 ml

$30.00

$3.00/ml

7% above market · 8 comps · high confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Y EDPYves Saint Laurent · Decant · 10 ml$30.00$3.00/ml33% above market
Full

Yves Saint Laurent

Y EDP

decant10 ml

$30.00

$3.00/ml

33% above market · 6 comps · medium confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Gentleman BoiseeGivenchy · Decant · 10 ml$30.00$3.00/ml58% above market
Full
decant10 ml

$30.00

$3.00/ml

58% above market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
TuxedoYves Saint Laurent · Decant · 10 ml$38.00$3.80/ml11% above market
Full

Yves Saint Laurent

Tuxedo

decant10 ml

$38.00

$3.80/ml

11% above market · 4 comps · medium confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
BabycatYves Saint Laurent · Decant · 10 ml$38.00$3.80/mlNear market
Full

Yves Saint Laurent

Babycat

decant10 ml

$38.00

$3.80/ml

Near market · 4 comps · medium confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
AventusCreed · Decant · 10 ml$38.00$3.80/ml23% above market
Full

Creed

Aventus

decant10 ml

$38.00

$3.80/ml

23% above market · 8 comps · high confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Royal WaterCreed · Decant · 10 ml$38.00$3.80/ml9% above market
Full
decant10 ml

$38.00

$3.80/ml

9% above market · 2 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Original VetiverCreed · Decant · 10 ml$38.00$3.80/ml12% above market
Full
decant10 ml

$38.00

$3.80/ml

12% above market · 3 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Bleu de Chanel EDPChanel · Decant · 10 ml$38.00$3.80/ml73% above market
Full
decant10 ml

$38.00

$3.80/ml

73% above market · 3 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Allure Homme Sport SuperleggeraChanel · Decant · 10 ml$38.00$3.80/ml26% above market
Full
decant10 ml

$38.00

$3.80/ml

26% above market · 2 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Gris Charnel ExtraitBDK Parfums · Decant · 10 ml$38.00$3.80/ml33% above market
Full
decant10 ml

$38.00

$3.80/ml

33% above market · 6 comps · medium confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Bois d'ArgentDior · Decant · 10 ml$48.00$4.80/ml28% above market
Full
decant10 ml

$48.00

$4.80/ml

28% above market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
OromBvlgari · Decant · 10 ml$53.00$5.30/ml33% above market
Full

Bvlgari

Orom

decant10 ml

$53.00

$5.30/ml

33% above market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
ImaginationLouis Vuitton · Decant · 5 ml$32.00$6.40/ml33% above market
Full

Louis Vuitton

Imagination

decant5 ml

$32.00

$6.40/ml

33% above market · 6 comps · medium confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
L'ImmensiteLouis Vuitton · Decant · 5 ml$32.00$6.40/ml28% above market
Full

Louis Vuitton

L'Immensite

decant5 ml

$32.00

$6.40/ml

28% above market · 4 comps · medium confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Elysium ParfumRoja Parfums · Decant · 5 ml$43.00$8.60/ml87% above market
Full

Roja Parfums

Elysium Parfum

decant5 ml

$43.00

$8.60/ml

87% above market · 2 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Spicebomb ExtremeViktor & Rolf · Decant · 10 ml$16.00$1.60/ml7% above market
Full

Viktor & Rolf

Spicebomb Extreme

decant10 ml

$16.00

$1.60/ml

7% above market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Stronger With You IntenselyGiorgio Armani · Decant · 10 ml$16.00$1.60/ml36% under market
Full
decant10 ml

$16.00

$1.60/ml

36% under market · 3 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Explorer EDPMontblanc · Decant · 10 ml$16.00$1.60/ml14% under market
Full

Montblanc

Explorer EDP

decant10 ml

$16.00

$1.60/ml

14% under market · 2 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Eau de Rochas HommeRochas · Decant · 10 ml$16.00$1.60/mlNo comps yet
Full
decant10 ml

$16.00

$1.60/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Virgin Island WaterCreed · Sample · 2 ml$17.00$8.50/mlNo comps yet
Full
sample2 ml

$17.00

$8.50/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Gentle Fluidity SilverMaison Francis Kurkdjian · Sample · 2 ml$16.00$8.00/ml45% above market
Full

Maison Francis Kurkdjian

Gentle Fluidity Silver

sample2 ml

$16.00

$8.00/ml

45% above market · 1 comp · low confidence

Message about this sample

Compared per remaining ml with other samples

Report a parsing error
LoversLouis Vuitton · Sample · 2 ml$18.00$9.00/ml125% above market
Full

Louis Vuitton

Lovers

sample2 ml

$18.00

$9.00/ml

125% above market · 1 comp · low confidence

Message about this sample

Compared per remaining ml with other samples

Report a parsing error
Read the original postShow

|House|Fragrance|2 mL|5 mL|10 mL| |:-|:-|:-|:-|:-| |||||| |Parfums de Marly|Layton|$7|$12|$22| |Parfums de Marly|Herod|$7|$12|$22| |Parfums de Marly|Greenley|$7|$12|$22| |Xerjoff|Naxos|$7|$12|$22| |YSL|Y EDP|$7|$12|$22| |Givenchy|Gentleman Boisee|$7|$12|$22| |YSL|Tuxedo|$9|$16|$30| |YSL|Babycat|$9|$16|$30| |Creed|Aventus|$9|$16|$30| |Creed|Royal Water|$9|$16|$30| |Creed|Original Vetiver|$9|$16|$30| |Chanel|Bleu de Chanel Eau de Parfum|$9|$16|$30| |Chanel|Allure Homme Sport Superleggera|$9|$16|$30| |BDK|Gris Charnel Extrait|$9|$16|$30| |Dior|Bois D'Argent|$12|$22|$40| |Bvlgari|Le Gemme Orom|$12|$24|$45| |Louis Vuitton|Imagination|$12|$24|—| |Louis Vuitton|L'Immensite|$12|$24|—| |Roja|Elysium Parfum|$15|$35|—| |Viktor & Rolf|Spicebomb Extreme (add-on)|$4|$6|$8| |Armani|Stronger With You Intensely (add-on)|$4|$6|$8| |Mont Blanc|Explorer (add-on)|$4|$6|$8| |Rochas|Eau de Rochas Homme (add-on)|$4|$6|$8| |Creed|Virgin Island Water|$9|—|—| |MFK|Gentle Fluidity Silver|$8|—|—| |Louis Vuitton|Lovers|$10|—|—|

**Take $1 off per $15 spent!**

\---------------------

Due to unfortunate recent USPS price increases, **shipping is $8 CONUS** \- FREE OVER $100

10mL bottles are thick glass w/ pressurized atomizer

[Bottles & Decant Pics](https://imgur.com/a/Is5uCVT) (most but not all are pictured, feel free to ask)

Payment via PayPal F&F, G&S accepted (+3%)

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

4 days ago$30.00active
4 days ago$30.00active
4 days ago$30.00active
4 days ago$30.00active
4 days ago$30.00active
4 days ago$30.00active
4 days ago$38.00active
4 days ago$38.00active
4 days ago$38.00active
4 days ago$38.00active
4 days ago$38.00active
4 days ago$38.00active
4 days ago$38.00active
4 days ago$38.00active
4 days ago$48.00active
4 days ago$20.00active
4 days ago$32.00active
4 days ago$32.00active
4 days ago$16.00active
4 days ago$16.00active
4 days ago$16.00active
4 days ago$16.00active
4 days ago$14.00active
4 days ago$12.00active
4 days ago$15.00active
4 days ago$17.00active
4 days ago$20.00active
4 days ago$17.00active
4 days ago$24.00active
4 days ago$17.00active
4 days ago$24.00active
4 days ago$20.00active
4 days ago$30.00active
4 days ago$12.00active
4 days ago$14.00active
4 days ago$16.00active
4 days ago$24.00active
4 days ago$20.00active
4 days ago$20.00active
4 days ago$15.00active
4 days ago$20.00active
4 days ago$17.00active
4 days ago$24.00active
4 days ago$17.00active
4 days ago$15.00active
4 days ago$15.00active
4 days ago$20.00active
4 days ago$24.00active
4 days ago$17.00active
4 days ago$43.00active
4 days ago$23.00active
4 days ago$15.00active
4 days ago$20.00active
4 days ago$24.00active
4 days ago$17.00active
4 days ago$17.00active
4 days ago$12.00active
4 days ago$14.00active
4 days ago$24.00active
4 days ago$32.00active
4 days ago$12.00active
4 days ago$17.00active
4 days ago$24.00active
4 days ago$14.00active
4 days ago$18.00active
4 days ago$20.00active
4 days ago$15.00active
4 days ago$20.00active
3 days ago$53.00active
3 days ago$43.00active
3 days ago$17.00active
3 days ago$16.00active
3 days ago$18.00active

Asking about Gris Charnel Extrait 10 ml · $38