Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 2 days ago by u/jhc1106 · 5 comments

OEM Samples (Amouage,Dior Privee,MfKs,Celine, LVs, Byredo etc.)

Listing photos

25 bottles in this post · 2 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

TuxedoYves Saint Laurent · Decant · 10 ml$31.00$3.13/ml16% under market
~10 ml left

Yves Saint Laurent

Tuxedo

decant10 mlused

$31.00

$3.13/ml

16% under market · 4 comps · medium confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Y EDPYves Saint Laurent · Full · 7.5 ml$19.00$2.53/mlNo comps yet
Full

Yves Saint Laurent

Y EDP

full bottle7.5 ml

$19.00

$2.53/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Interlude ManAmouage · Sample · 2 ml$17.00$8.50/mlNear market
Full
sample2 ml

$17.00

$8.50/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this sample

Compared per remaining ml with other samples

Report a parsing error
OutlandsAmouage · Sample · 2 ml$19.00$9.50/mlNear market
Full

Amouage

Outlands

sample2 ml

$19.00

$9.50/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this sample

Compared per remaining ml with other samples

Report a parsing error
RemainAmouage · Sample · 2 ml$17.00$8.50/mlNear market
Full

Amouage

Remain

sample2 ml

$17.00

$8.50/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this sample

Compared per remaining ml with other samples

Report a parsing error
Reflection ManAmouage · Sample · 2 ml$17.00$8.50/ml17% under market
Full
sample2 ml

$17.00

$8.50/ml

17% under market · 2 comps · low confidence

Message about this sample

Compared per remaining ml with other samples

Report a parsing error
No CommentBalenciaga · Sample · 2 ml$12.00$6.00/mlNear market
Full

Balenciaga

No Comment

sample2 ml

$12.00

$6.00/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this sample

Compared per remaining ml with other samples

Report a parsing error
Bal d'Afrique AbsoluByredo · Sample · 2 ml$15.00$7.50/mlNo comps yet
Full
sample2 ml

$15.00

$7.50/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Mojave Ghost AbsoluByredo · Sample · 2 ml$16.00$8.00/mlNo comps yet
Full
sample2 ml

$16.00

$8.00/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Black TieCeline · Sample · 2 ml · 85%$13.00$7.65/mlNear market
~2 ml left

Celine

Black Tie

sample2 mlused

$13.00

$7.65/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this sample

Compared per remaining ml with other samples

Report a parsing error
Bois TalismanDior · Sample · 1.2 ml$15.00$12.50/mlNo comps yet
Full
sample1.2 ml

$15.00

$12.50/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Gris Dior EspritDior · Sample · 1.2 ml$19.00$15.83/mlNo comps yet
Full
sample1.2 ml

$19.00

$15.83/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Musc RavageurFrederic Malle · Sample · 1.2 ml$15.00$12.50/ml31% under market
Full

Frederic Malle

Musc Ravageur

sample1.2 ml

$15.00

$12.50/ml

31% under market · 1 comp · low confidence

Message about this sample

Compared per remaining ml with other samples

Report a parsing error
Angels' ShareKilian · Sample · 1.2 ml$14.00$11.67/mlNo comps yet
Full
sample1.2 ml

$14.00

$11.67/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
ImaginationLouis Vuitton · Sample · 2 ml$14.00$7.00/ml27% above market
Full

Louis Vuitton

Imagination

sample2 ml

$14.00

$7.00/ml

27% above market · 6 comps · medium confidence

Message about this sample

Compared per remaining ml with other samples

Report a parsing error
L'ImmensiteLouis Vuitton · Sample · 2 ml$14.00$7.00/mlNear market
Full

Louis Vuitton

L'Immensite

sample2 ml

$14.00

$7.00/ml

Near market · 5 comps · medium confidence

Message about this sample

Compared per remaining ml with other samples

Report a parsing error
Amyris Homme ExtraitMaison Francis Kurkdjian · Sample · 2 ml$13.00$6.50/mlNear market
Full

Maison Francis Kurkdjian

Amyris Homme Extrait

sample2 ml

$13.00

$6.50/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this sample

Compared per remaining ml with other samples

Report a parsing error
Baccarat Rouge 540 EDPMaison Francis Kurkdjian · Sample · 2 ml$13.00$6.50/mlNear market
Full

Maison Francis Kurkdjian

Baccarat Rouge 540 EDP

sample2 ml

$13.00

$6.50/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this sample

Compared per remaining ml with other samples

Report a parsing error
Grand SoirMaison Francis Kurkdjian · Sample · 2 ml$13.00$6.50/mlNear market
Full

Maison Francis Kurkdjian

Grand Soir

sample2 ml

$13.00

$6.50/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this sample

Compared per remaining ml with other samples

Report a parsing error
Oud Satin Mood EDPMaison Francis Kurkdjian · Sample · 2 ml$13.00$6.50/mlNear market
Full

Maison Francis Kurkdjian

Oud Satin Mood EDP

sample2 ml

$13.00

$6.50/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this sample

Compared per remaining ml with other samples

Report a parsing error
Oud Satin Mood ExtraitMaison Francis Kurkdjian · Sample · 2 ml$14.00$7.00/mlNear market
Full

Maison Francis Kurkdjian

Oud Satin Mood Extrait

sample2 ml

$14.00

$7.00/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this sample

Compared per remaining ml with other samples

Report a parsing error
Oud Velvet Mood ExtraitMaison Francis Kurkdjian · Sample · 2 ml$14.00$7.00/mlNear market
Full

Maison Francis Kurkdjian

Oud Velvet Mood Extrait

sample2 ml

$14.00

$7.00/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this sample

Compared per remaining ml with other samples

Report a parsing error
Oud Alezan EDPHermes · Sample · 2 ml$15.00$7.50/mlNear market
Full
sample2 ml

$15.00

$7.50/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this sample

Compared per remaining ml with other samples

Report a parsing error
DecisionAmouage · sold · Sample · 2 ml$17.00$8.50/mlsold
Full

Amouage

Decision

soldsample2 ml

$17.00

$8.50/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Compared per remaining ml with other samples

Report a parsing error
Angels' Share On the RocksKilian · sold · Sample · 1.2 ml$15.00$12.50/mlsold
Full
soldsample1.2 ml

$15.00

$12.50/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

**Shipping CONUS only**

[https://imgur.com/a/7fPseeU](https://imgur.com/a/7fPseeU)

Up for a sale is a bunch of OEM samples. All are unsprayed unless otherwise stated.

Only shipping out on purchases of **$20** or more. Add **$7** for shipping on any purchase.

|House|Fragrance|Size|Price| |:-|:-|:-|:-| |YSL|Tuxedo (second hand decant)|9.9/10 mL|$24| |YSL|YSL Y EDP (Mini Splash Bottle)|7.5 mL|$12| |YSL|YSL Y Le Parfum (Mini Splash Bottle)|7.5 mL|$12| |Amouage|~~Decision~~|2 mL|$10| |Amouage|Interlude Man|2 mL|$10| |Amouage|Outlands|2 mL|$12| |Amouage|Remain|2 mL|$10| |Amouage|Reflection Man|2 mL|$10| |Balenciaga|No Comment|2 mL|$5| |Byredo|Bal D'afrique Absolu (non OEM)|\~2ml|$8| |Byredo|Mojave Ghost Absolu|2 mL|$9| |Celine|Black Tie (Test Sprayed)|1.7/2 mL|$6| |Dior Privee|Bois Talisman|1.2 mL|$8| |Dior Privee|Gris Dior Espirit|1.2 mL|$12| |Frederic Malle|Musc Ravageur|1.2 mL|$8| |Kilian|Angel's Share|\~1.2 mL|$7| |Kilian|~~Angel's Share On the rocks~~|\~1.2mL|$8| |Louis Vuitton|Imagination|2 mL|$7| |Louis Vuitton|L immensite|2 mL|$7| |Maison Francis Kurkdjian|Amyris Homme|2 mL|$6| |Maison Francis Kurkdjian|Baccarat Rouge EDP|2 mL|$6| |Maison Francis Kurkdjian|Grand Soir EDP|2 mL|$6| |Maison Francis Kurkdjian|Oud Satin Mood EDP|2 mL|$6| |Maison Francis Kurkdjian|Oud Satin Mood extrait|2 mL|$7| |Maison Francis Kurkdjian|Oud Velvet Mood extrait|2 mL|$7| |Hermes (Hermessence)|Oud Alezan|2 mL|$8|

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

2 days ago$10.00active
2 days ago$10.00active
2 days ago$12.00active
2 days ago$10.00active
2 days ago$5.00active
2 days ago$8.00active
2 days ago$7.00active
2 days ago$7.00active
2 days ago$8.00active
2 days ago$6.00active
2 days ago$6.00active
2 days ago$7.00active
2 days ago$10.00active
2 days ago$9.00active
2 days ago$8.00active
2 days ago$6.00active
2 days ago$7.00active
2 days ago$17.00sold
2 days ago$17.00active
2 days ago$19.00active
2 days ago$17.00active
2 days ago$17.00active
2 days ago$12.00active
2 days ago$15.00active
2 days ago$16.00active
2 days ago$13.00active
2 days ago$15.00active
2 days ago$21.00active
2 days ago$15.00active
2 days ago$14.00active
2 days ago$15.00sold
2 days ago$14.00active
2 days ago$14.00active
2 days ago$13.00active
2 days ago$13.00active
2 days ago$13.00active
2 days ago$13.00active
2 days ago$14.00active
2 days ago$14.00active
2 days ago$15.00active
2 days ago$31.00active
2 days ago$19.00active
18 hours ago$19.00active

Deals happen on Reddit with u/jhc1106.