Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 4 days ago by u/nafis1624 · 10 comments

Decants for the low! Imagination, Herbes Troublantes, Neroli Outrenoir, Tobacco Honey, Feve Delicieuse, Tobacolor, Vanilla Diorama, Ambre Nuit, Tom Ford - Tobacco Vanille, Ombre Leather, Xerjoff - Tony Imomy Monkey, Alexandria II, MFK Grand Soir, PDM Herod, Valentino BIR Intense

Listing photos

18 bottles in this post

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

ImaginationLouis Vuitton · Decant · 30 ml$88.00$2.93/ml6% under market
Full

Louis Vuitton

Imagination

decant30 ml

$88.00

$2.93/ml

6% under market · 3 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Neroli OutrenoirGuerlain · Decant · 30 ml$96.00$3.20/ml21% under market
Full
decant30 ml

$96.00

$3.20/ml

21% under market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Herbes TroublantesGuerlain · Decant · 10 ml$41.00$4.10/ml16% under market
Full
decant10 ml

$41.00

$4.10/ml

16% under market · 7 comps · medium confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Tobacco HoneyGuerlain · Decant · 30 ml$96.00$3.20/mlNo comps yet
Full
decant30 ml

$96.00

$3.20/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Fève DélicieuseDior · Decant · 30 ml$131.00$4.37/mlNo comps yet
Full
decant30 ml

$131.00

$4.37/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Tobacolor EDPDior · Decant · 30 ml$81.00$2.70/ml6% above market
Full
decant30 ml

$81.00

$2.70/ml

6% above market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Vanilla DioramaDior · Decant · 30 ml$81.00$2.70/mlNo comps yet
Full
decant30 ml

$81.00

$2.70/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Ambre NuitDior · Decant · 25 ml$58.00$2.32/ml22% under market
Full
decant25 ml

$58.00

$2.32/ml

22% under market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Tony Iommi Monkey SpecialXerjoff · Decant · 30 ml$90.00$3.00/ml11% above market
Full
decant30 ml

$90.00

$3.00/ml

11% above market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Alexandria IIXerjoff · Decant · 30 ml$90.00$3.00/ml11% above market
Full
decant30 ml

$90.00

$3.00/ml

11% above market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Tobacco VanilleTom Ford · Decant · 30 ml$78.00$2.60/mlNo comps yet
Full
decant30 ml

$78.00

$2.60/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Ombré Leather EDPTom Ford · Decant · 30 ml$56.00$1.87/ml7% above market
Full
decant30 ml

$56.00

$1.87/ml

7% above market · 2 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
HerodParfums de Marly · Decant · 30 ml$71.00$2.37/mlNo comps yet
Full

Parfums de Marly

Herod

decant30 ml

$71.00

$2.37/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Grand SoirMaison Francis Kurkdjian · Decant · 30 ml$96.00$3.20/mlNo comps yet
Full

Maison Francis Kurkdjian

Grand Soir

decant30 ml

$96.00

$3.20/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Fahrenheit ParfumDior · Decant · 30 ml$81.00$2.70/ml102% above market
Full
decant30 ml

$81.00

$2.70/ml

102% above market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Donna Born in Roma IntenseValentino · Decant · 30 ml$46.00$1.53/ml18% under market
Full
decant30 ml

$46.00

$1.53/ml

18% under market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Dior Homme Sport 2021Dior · Decant · 30 ml$46.00$1.53/mlNo comps yet
Full
decant30 ml

$46.00

$1.53/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
L'Homme Idéal CologneGuerlain · Decant · 30 ml$76.00$2.53/ml23% above market
Full
decant30 ml

$76.00

$2.53/ml

23% above market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Read the original postShow

Just a reminder, starting late October, all decants including mine will be listed in the r/decantswap sub :)

Prices are for 10ml / 30ml \\\\\\\\\\\\\\\*\\\\\\\\\\\\\\\* Please add $6 per order for shipping. Please give me up to 3 days to ship out so I’m not making multiple trips to the post office every week <3

No trades please. Please comment before sending pm.

Imagination $28 / $82

Neroli Outrenoir $32 / $90

Herbes Troublantes $35

Tobacco honey $32 / $90

Feve Deliceuse $42 / $125

Tobacolor $25 / $75

Vanilla Diorama $25 / 75

Ambre Nuit \\\\\\\\\\\\\\\*\\\\\\\\\\\\\\\*\\\\\\\\\\\\\\\* 25mL ONLY - 52

Tony Iommi monkey - $28 / $84

alexandria 2: $28 / $84

Tobacco Vanille $25 / $72

Ombre Leather $18 / $50

PDM Herod $23 / $65

Grand Soir $30 / $90

Fahrenheit Parfum $25 / $75

BIR Intense $15 / $40

Dior Homme Sport 2021 $15 / $40

Guerlain Lhomm Ideal Cologne Forte $24 / $70

Pic of the goods: https://imgur.com/a/s0npUYg

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

4 days ago$34.00active
4 days ago$38.00active
4 days ago$41.00active
4 days ago$38.00active
4 days ago$48.00active
4 days ago$31.00active
4 days ago$31.00active
4 days ago$58.00active
4 days ago$34.00active
4 days ago$34.00active
4 days ago$31.00active
4 days ago$24.00active
4 days ago$29.00active
4 days ago$36.00active
4 days ago$31.00active
4 days ago$21.00active
4 days ago$30.00active
4 days ago$21.00active
3 days ago$88.00active
3 days ago$96.00active
3 days ago$96.00active
3 days ago$131.00active
3 days ago$81.00active
3 days ago$81.00active
3 days ago$90.00active
3 days ago$90.00active
3 days ago$78.00active
3 days ago$56.00active
3 days ago$71.00active
3 days ago$96.00active
3 days ago$81.00active
3 days ago$46.00active
3 days ago$46.00active
3 days ago$76.00active
2 days ago$46.00active

This seller asks for a comment on the post before messaging.