Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 2 days ago by u/Visible_Outcome_3213 · 5 comments

CHEAP DECANTS! Niche/ High End Designer Decants from my Personal Collection! (Louis Vuitton, Initio, Xerjoff, Parfums De Marly, Creed, Sospiro, Bond No 9, Mancera, Tom Ford, Killian, etc)

Listing photos

31 bottles in this post

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

ImaginationLouis Vuitton · Decant · 5 ml$25.00$5.00/ml4% above market
Full

Louis Vuitton

Imagination

decant5 ml

$25.00

$5.00/ml

4% above market · 6 comps · medium confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Afternoon SwimLouis Vuitton · Decant · 5 ml$25.00$5.00/mlNear market
Full

Louis Vuitton

Afternoon Swim

decant5 ml

$25.00

$5.00/ml

Near market · 2 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
French DefenseMind Games · Decant · 5 ml$21.50$4.30/ml10% under market
Full

Mind Games

French Defense

decant5 ml

$21.50

$4.30/ml

10% under market · 3 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Aventus CologneCreed · Decant · 5 ml$21.50$4.30/ml4% under market
Full
decant5 ml

$21.50

$4.30/ml

4% under market · 3 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
AlthairParfums de Marly · Decant · 5 ml$18.50$3.70/ml10% under market
Full

Parfums de Marly

Althair

decant5 ml

$18.50

$3.70/ml

10% under market · 3 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
PercivalParfums de Marly · Decant · 5 ml$18.50$3.70/ml10% under market
Full

Parfums de Marly

Percival

decant5 ml

$18.50

$3.70/ml

10% under market · 3 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
LaytonParfums de Marly · Decant · 5 ml$18.50$3.70/ml10% under market
Full

Parfums de Marly

Layton

decant5 ml

$18.50

$3.70/ml

10% under market · 4 comps · medium confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
SedleyParfums de Marly · Decant · 5 ml$18.50$3.70/ml10% under market
Full

Parfums de Marly

Sedley

decant5 ml

$18.50

$3.70/ml

10% under market · 3 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
NaxosXerjoff · Decant · 5 ml$17.00$3.40/ml19% under market
Full

Xerjoff

Naxos

decant5 ml

$17.00

$3.40/ml

19% under market · 4 comps · medium confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
RenaissanceXerjoff · Decant · 5 ml$17.00$3.40/ml15% under market
Full
decant5 ml

$17.00

$3.40/ml

15% under market · 2 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Erba Gold EDPXerjoff · Decant · 5 ml$17.00$3.40/mlNo comps yet
Full
decant5 ml

$17.00

$3.40/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Erba Pura EDPXerjoff · Decant · 5 ml$17.00$3.40/ml11% under market
Full
decant5 ml

$17.00

$3.40/ml

11% under market · 3 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
StarlightXerjoff · Decant · 5 ml$17.00$3.40/ml29% under market
Full

Xerjoff

Starlight

decant5 ml

$17.00

$3.40/ml

29% under market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Italica EDPXerjoff · Decant · 5 ml$17.00$3.40/ml29% under market
Full
decant5 ml

$17.00

$3.40/ml

29% under market · 2 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
VibratoSospiro · Decant · 5 ml$18.50$3.70/ml16% under market
Full

Sospiro

Vibrato

decant5 ml

$18.50

$3.70/ml

16% under market · 2 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Il PadrinoSospiro · Decant · 5 ml$18.50$3.70/ml10% under market
Full

Sospiro

Il Padrino

decant5 ml

$18.50

$3.70/ml

10% under market · 2 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Amore Caffe EDPMancera · Decant · 5 ml$16.00$3.20/mlNo comps yet
Full
decant5 ml

$16.00

$3.20/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Tonka ColaMancera · Decant · 5 ml$16.00$3.20/mlNo comps yet
Full

Mancera

Tonka Cola

decant5 ml

$16.00

$3.20/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Ocean Noir EDPMichael Malul · Decant · 5 ml$16.00$3.20/mlNo comps yet
Full

Michael Malul

Ocean Noir EDP

decant5 ml

$16.00

$3.20/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Angels' ShareKilian · Decant · 5 ml$27.00$5.40/ml8% above market
Full
decant5 ml

$27.00

$5.40/ml

8% above market · 3 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Apple BrandyKilian · Decant · 5 ml$27.00$5.40/mlNo comps yet
Full
decant5 ml

$27.00

$5.40/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Greenwich VillageBond No. 9 · Decant · 5 ml$21.00$4.20/mlNo comps yet
Full
decant5 mlnew open box

$21.00

$4.20/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
New York NightsBond No. 9 · Decant · 5 ml$21.00$4.20/mlNo comps yet
Full

Bond No. 9

New York Nights

decant5 mlnew open box

$21.00

$4.20/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
RehabInitio · Decant · 5 ml$21.50$4.30/mlNear market
Full

Initio

Rehab

decant5 ml

$21.50

$4.30/ml

Near market · 3 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Musk TherapyInitio · Decant · 5 ml$21.50$4.30/ml12% under market
Full
decant5 ml

$21.50

$4.30/ml

12% under market · 4 comps · medium confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Oud WoodTom Ford · Decant · 5 ml$24.00$4.80/ml20% under market
Full

Tom Ford

Oud Wood

decant5 ml

$24.00

$4.80/ml

20% under market · 2 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Tobacco VanilleTom Ford · Decant · 5 ml$24.00$4.80/mlNear market
Full
decant5 ml

$24.00

$4.80/ml

Near market · 3 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
EnflamméGivenchy · Decant · 5 ml$31.00$6.20/mlNo comps yet
Full

Givenchy

Enflammé

decant5 ml

$31.00

$6.20/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Bohemian LimeGoldfield & Banks · Decant · 5 ml$17.00$3.40/ml8% under market
Full

Goldfield & Banks

Bohemian Lime

decant5 ml

$17.00

$3.40/ml

8% under market · 2 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Ingenious GingerGoldfield & Banks · Decant · 5 ml$17.00$3.40/ml8% under market
Full

Goldfield & Banks

Ingenious Ginger

decant5 ml

$17.00

$3.40/ml

8% under market · 3 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Sauvage ElixirDior · Decant · 5 ml$18.50$3.70/ml6% under market
Full
decant5 ml

$18.50

$3.70/ml

6% under market · 4 comps · medium confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Read the original postShow

Decanting everything in my collection, will beat any price, just shoot me a chat and we can work somethin out! Also I’m very active and will respond very quickly. Add $6 for shipping, orders over $50 get free shipping. $15 minimum order. PayPal F&F, Venmo, and Zelle only [https://imgur.com/a/W7gIPb3](https://imgur.com/a/W7gIPb3)

NOT selling any bottles at the moment, only decants

All orders shipped with tape around the top to prevent any possible leakage, here is an example of what an order might look like: [https://imgur.com/a/MmuLIzM](https://imgur.com/a/MmuLIzM)

Glass 10ml decants available upon request

Louis Vuitton Imagination/Afternoon Swim

2ml $8 | 3ml $11.50 | 5ml $19

Mind Games French Defense

2ml $6.50 | 3ml $9.50 | 5ml $15.50

Creed Aventus Cologne

2ml $6.50 | 3ml $9.50 | 5ml $15.50

Parfums De Marly Althair/Percival/Layton/Sedley

2ml $5.50 | 3ml $8 | 5ml $12.50

Xerjoff Naxos/Renaissance/Erba Gold/Erba Pura/Starlight/Italica

2ml $5 | 3ml $7.50 | 5ml $11

Sospiro Vibrato/Il Padrino

2ml $5.50 | 3ml $8 | 5ml $12.50

Mancera Amore Caffè/Tonka Cola

2ml $4.50 | 3ml $6.50 | 5ml $10

Michael Malul Ocean Noir

2ml $4.50 | 3ml $6.50 | 5ml $10

Killian's Angel Share/Apple Brandy

2ml $9 | 3ml $13 | 5ml $21

Bond No 9 Greenwich Village/New York Nights

2ml $6.50 | 3ml $9.50 | 5ml $15

Initio Rehab/Musk Therapy

2ml $6.50 | 3ml $9.50 | 5ml $15.50

Tom Ford Oud Wood/Tobacco Vanille

2ml $8 | 3ml $12 | 5ml $18

Private Line Givenchy Enflammé (Super underrated: Vanilla, Coffee, and Tobacco)

2ml $11 | 3ml $16 | 5ml $25

Goldfield & Banks Bohemian Lime/Ingenious Ginger

2ml $4.50 | 3ml $6.50 | 5ml $11

Sauvage Elixir

2ml $5 | 3ml $8 | 5ml $12.50

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

2 days ago$25.00active
2 days ago$25.00active
2 days ago$21.50active
2 days ago$21.50active
2 days ago$18.50active
2 days ago$18.50active
2 days ago$18.50active
2 days ago$18.50active
2 days ago$17.00active
2 days ago$17.00active
2 days ago$17.00active
2 days ago$17.00active
2 days ago$17.00active
2 days ago$17.00active
2 days ago$18.50active
2 days ago$18.50active
2 days ago$16.00active
2 days ago$16.00active
2 days ago$16.00active
2 days ago$27.00active
2 days ago$27.00active
2 days ago$21.00active
2 days ago$21.00active
2 days ago$21.50active
2 days ago$21.50active
2 days ago$24.00active
2 days ago$24.00active
2 days ago$31.00active
2 days ago$17.00active
2 days ago$17.00active
2 days ago$18.50active

Asking about Il Padrino 5 ml · $19