Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 3 days ago by u/uoenoMeh · 4 comments

Chanel - Creed - Dior - Giorgio Armani (Discontinued) - Guerlain - Hollister - Louis Vuitton - Polo Ralph Lauren - Tommy Hilfiger - more +

Listing photos

27 bottles in this post

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

Habit Rouge SpiritGuerlain · Full · 100 ml$146.00$1.46/ml4% above market
Full
full bottle100 ml

$146.00

$1.46/ml

4% above market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Herbes TroublantesGuerlain · Full · 50 ml$166.00$3.32/mlNo comps yet
Full
full bottle50 ml

$166.00

$3.32/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
L.12.12 BlancLacoste · Full · 100 ml$26.00$0.26/ml30% above market
Full
full bottle100 mlused

$26.00

$0.26/ml

30% above market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
TommyTommy Hilfiger · Full · 100 ml$46.00$0.46/ml15% above market
Full

Tommy Hilfiger

Tommy

full bottle100 mlused

$46.00

$0.46/ml

15% above market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
VIPUsher · Full · 100 ml$41.00$0.41/ml17% above market
Full

Usher

VIP

full bottle100 mlused

$41.00

$0.41/ml

17% above market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Allure Homme Sport SuperleggeraChanel · Decant · 30 ml$62.00$2.07/ml11% above market
Full
decant30 ml

$62.00

$2.07/ml

11% above market · 3 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
AventusCreed · Decant · 30 ml$81.00$2.70/ml8% above market
Full

Creed

Aventus

decant30 ml

$81.00

$2.70/ml

8% above market · 4 comps · medium confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Aventus CologneCreed · Decant · 30 ml$81.00$2.70/ml8% above market
Full
decant30 ml

$81.00

$2.70/ml

8% above market · 3 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Sauvage ElixirDior · Decant · 10 ml$26.00$2.60/ml12% under market
Full
decant10 ml

$26.00

$2.60/ml

12% under market · 5 comps · medium confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Acqua Di Gio AbsoluGiorgio Armani · Decant · 30 ml$51.00$1.70/mlNear market
Full

Giorgio Armani

Acqua Di Gio Absolu

decant30 ml

$51.00

$1.70/ml

Near market · 2 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Code EDTGiorgio Armani · Decant · 30 ml$56.00$1.87/ml155% above market
Full

Giorgio Armani

Code EDT

decant30 ml

$56.00

$1.87/ml

155% above market · 3 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Armani Mania EDPGiorgio Armani · Decant · 10 ml$46.00$4.60/ml15% above market
Full

Giorgio Armani

Armani Mania EDP

decant10 ml

$46.00

$4.60/ml

15% above market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Armani Code SportGiorgio Armani · Decant · 5 ml$31.00$6.20/ml24% above market
Full

Giorgio Armani

Armani Code Sport

decant5 ml

$31.00

$6.20/ml

24% above market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Habit Rouge ParfumGuerlain · Decant · 10 ml$21.00$2.10/ml28% under market
Full
decant10 ml

$21.00

$2.10/ml

28% under market · 5 comps · medium confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Habit Rouge SpiritGuerlain · Decant · 30 ml$62.00$2.07/ml11% above market
Full
decant30 ml

$62.00

$2.07/ml

11% above market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
L'Homme Idéal CologneGuerlain · Decant · 30 ml$62.00$2.07/ml13% under market
Full
decant30 ml

$62.00

$2.07/ml

13% under market · 4 comps · medium confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
L'Homme Idéal EDPGuerlain · Decant · 30 ml$42.00$1.40/ml17% above market
Full
decant30 ml

$42.00

$1.40/ml

17% above market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
L'Homme Ideal Extreme EDPGuerlain · Decant · 30 ml$42.00$1.40/ml17% above market
Full
decant30 ml

$42.00

$1.40/ml

17% above market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
L'Homme Ideal ParfumGuerlain · Decant · 30 ml$62.00$2.07/ml27% above market
Full
decant30 ml

$62.00

$2.07/ml

27% above market · 2 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
L'Homme Idéal SportGuerlain · Decant · 30 ml$66.00$2.20/ml10% above market
Full
decant30 ml

$66.00

$2.20/ml

10% above market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
SoCalHollister · Decant · 10 ml$46.00$4.60/ml15% above market
Full

Hollister

SoCal

decant10 ml

$46.00

$4.60/ml

15% above market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
L.12.12 BlancLacoste · Decant · 30 ml$26.00$0.87/ml30% above market
Full
decant30 ml

$26.00

$0.87/ml

30% above market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Afternoon SwimLouis Vuitton · Decant · 10 ml · 93%$31.00$3.33/ml5% under market
~9 ml left

Louis Vuitton

Afternoon Swim

decant10 mlused

$31.00

$3.33/ml

5% under market · 12 comps · high confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
ImaginationLouis Vuitton · Decant · 30 ml$91.00$3.03/ml3% above market
Full

Louis Vuitton

Imagination

decant30 ml

$91.00

$3.03/ml

3% above market · 8 comps · high confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Polo Black EDTRalph Lauren · Decant · 30 ml$38.00$1.27/ml19% above market
Full

Ralph Lauren

Polo Black EDT

decant30 ml

$38.00

$1.27/ml

19% above market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
TommyTommy Hilfiger · Decant · 30 ml$31.00$1.03/ml24% above market
Full

Tommy Hilfiger

Tommy

decant30 ml

$31.00

$1.03/ml

24% above market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
VIPUsher · Decant · 30 ml$26.00$0.87/ml30% above market
Full

Usher

VIP

decant30 ml

$26.00

$0.87/ml

30% above market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Read the original postShow

Decanting from my personal collection.

\- **Every decant is made fresh, with a new single-use syringe.** \- **ZERO cross-contamination.** \- **5ml** will come in a **pressurized crimped neck, thick glass** bottle with black cap. \- **10ml** will come in a **pressurized crimped neck, thick glass** bottle with wooden cap. \- **30ml** will come in a **Louis Vuitton style threaded** bottle sealed with teflon tape. \- Everything is labeled. \- Package will come shipped well protected inside a 6"x6"x6" box. \- Package will ship as hazardous materials for extra precaution. \- Insurance is available at $1 per $100. \- Buyer is responsible for package after package is shipped.

[Photos of decant bottles (5ml - 10ml - 30ml)](https://imgur.com/a/EGX4rVe)

**- SHIPPING FREE ON ORDERS $75 OR ABOVE!!** **- Add $6 for shipping on orders below $75.** **- $20 minimum order.** **- PayPal FF or Venmo FF preferred. Goods & Service option is available, buyer covers cost.** **- FREE SAMPLE WITH ANY ORDER ON ME, WILL COORDINATE WITH BUYER ON WHAT I CAN OFFER/WHAT'S AVAILABLE.**

**Please comment before sending DM. Thank you.**

**If on mobile swipe right for prices.**

**Bottles**

|House|Fragrance|Size|Price| |:-|:-|:-|:-| |Guerlain|[Habit Rogue Spirit (Hennessy Collab)](https://imgur.com/a/habit-rogue-spirit-VjFyJgZ)|100 ml / 100 ml|$140| |Guerlain|[Herbes Troublantes](https://imgur.com/a/QAFpOMU)|50 ml / 50 ml (decant)|$160| |Lacoste|[L.12.12 Blanc](https://imgur.com/a/lacoste-R0ff5DG)|100 ml (see fill level)|$20| |Tommy Hilfiger|[Tommy](https://imgur.com/a/tommy-MbSVGa5)|100 ml (see fill level)|$40| |Usher|[VIP](https://imgur.com/a/ufsuauI)|100 ml (see fill level)|$35|

**Decants**

|House|**Fragrance**|**5ml**|**10ml**|**30ml**| |:-|:-|:-|:-|:-| |Chanel|[Allure Homme Sport Superleggera](https://imgur.com/a/l4gDQXf) 🔥🔥|$12|$20|$56| |Creed|[Aventus](https://imgur.com/a/n2lGAcg) 🔥🔥 (F Batch)|$15|$28|$75| |Creed|[Aventus Cologne](https://imgur.com/a/qYyhaki) 🔥🔥|$15|$28|$75| |Dior|[Sauvage Elixir](https://imgur.com/a/9BXiHq1) 🔥🔥|$12|$20|\-| |Giorgio Armani|[Acqua Di Gio Absolu](https://imgur.com/a/WmNN4LZ)|$10|$18|$45| |Giorgio Armani|[Armani Code](https://imgur.com/a/pheo0Or)|$12|$20|$50| |Giorgio Armani|[Armani Mania](https://imgur.com/a/Vd8vZv5) 🔥🔥|$25|$40|\-| |Giorgio Armani|[Armani Sport Code](https://imgur.com/a/aEyO3LO) 🔥🔥|$25|\-|\-| |Guerlain|[Habit Rogue Parfum](https://imgur.com/a/hr-yfoK82P) (Single 10ml Decant)|\-|$15|\-| |Guerlain|[Habit Rogue Spirit (Hennessy Collab)](https://imgur.com/a/habit-rogue-spirit-VjFyJgZ)|$12|$20|$56| |Guerlain|[L'Homme Ideal Cologne Forte](https://imgur.com/a/nXGAfWA) 🔥🔥|$12|$20|$56| |Guerlain|[L'Homme Ideal Eau De Parfum](https://imgur.com/a/91YuJqW)|$8|$14|$36| |Guerlain|[L'Homme Ideal Extreme](https://imgur.com/a/DDjjuiT)|$8|$14|$36| |Guerlain|[L'Homme Ideal Parfum](https://imgur.com/a/Z489xai)|$12|$20|$56| |Guerlain|[L'Homme Ideal Sport](https://imgur.com/a/guerlain-sport-kKCFAOk) 🔥🔥|$13|$22|$60| |Hollister|[SoCal](https://imgur.com/a/socal-G1CoIAa) 🔥🔥|$25|$40|\-| |Lacoste|[L.12.12 Blanc](https://imgur.com/a/lacoste-R0ff5DG)|$5|$8|$20| |Louis Vuitton|[Afternoon Swim](https://imgur.com/a/afternoon-swim-Um06rE9) (Single 10ml Decant - 90-95%)|\-|$25|\-| |Louis Vuitton|[Imagination](https://imgur.com/a/Lmq4RnI) 🔥🔥|$16|$30|$85| |Ralph Lauren|[Polo Black](https://imgur.com/a/aba0DsX)|$7|$12|$32| |Tommy Hilfiger|[Tommy](https://imgur.com/a/tommy-MbSVGa5)|$6|$10|$25| |Usher|[VIP](https://imgur.com/a/ufsuauI)|$5|$8|$20|

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

3 days ago$146.00active
3 days ago$166.00active
3 days ago$26.00active
3 days ago$46.00active
3 days ago$41.00active
3 days ago$62.00active
3 days ago$81.00active
3 days ago$81.00active
3 days ago$26.00active
3 days ago$51.00active
3 days ago$56.00active
3 days ago$46.00active
3 days ago$31.00active
3 days ago$21.00active
3 days ago$62.00active
3 days ago$62.00active
3 days ago$42.00active
3 days ago$42.00active
3 days ago$62.00active
3 days ago$66.00active
3 days ago$46.00active
3 days ago$26.00active
3 days ago$31.00active
3 days ago$91.00active
3 days ago$38.00active
3 days ago$31.00active
3 days ago$26.00active

This seller asks for a comment on the post before messaging.