Diptyque
Do Son EDT
“3ml - $9 | 5ml - $15 |10ml - $25 (+$6 shipping) Do Son 100ml - new - $139 shipped 🚚”
$31.00
$3.10/ml
16% under market · 2 comps · low confidence
Message about this decantCompared per remaining ml with other decants
Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.
Diptyque
“3ml - $9 | 5ml - $15 |10ml - $25 (+$6 shipping) Do Son 100ml - new - $139 shipped 🚚”
$31.00
$3.10/ml
16% under market · 2 comps · low confidence
Message about this decantCompared per remaining ml with other decants
$139.00
$1.39/ml
26% above market · 2 comps · low confidence
Message about this bottleDiptyque
“3ml - $9 | 5ml - $15 |10ml - $25 (+$6 shipping) Eau Duelle 100ml - new - $149 shipped 🚚”
$31.00
$3.10/ml
16% under market · 3 comps · low confidence
Message about this decantCompared per remaining ml with other decants
Diptyque
“3ml - $9 | 5ml - $15 |10ml - $25 (+$6 shipping) Eau Duelle 50ml - new - $99 shipped 🚚”
$31.00
$3.10/ml
16% under market · 3 comps · low confidence
Message about this decantCompared per remaining ml with other decants
Diptyque
“3ml - $9 | 5ml - $15 |10ml - $25 (+$6 shipping) Eau Rose 100ml - new - $129 shipped 🚚”
$31.00
$3.10/ml
Near market · 2 comps · low confidence
Message about this decantCompared per remaining ml with other decants
Diptyque
“3ml - $9 | 5ml - $15 |10ml - $25 (+$6 shipping) L'eau Papier I have 25mls left”
$31.00
$3.10/ml
Near market · 2 comps · low confidence
Message about this decantCompared per remaining ml with other decants
Diptyque
“3ml - $9 | 5ml - $15 |10ml - $25 (+$6 shipping) Olene 100ml - 99% full- $135 shipped 🚚”
Diptyque
Full-bottle equivalent $136.36. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $136.36. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“Olene 100ml - 99% full- $135 shipped 🚚”
Diptyque
“3ml - $9 | 5ml - $15 |10ml - $25 (+$6 shipping) Philosykos 100ml - new - $129 shipped 🚚”
$31.00
$3.10/ml
11% under market · 1 comp · low confidence
Message about this decantCompared per remaining ml with other decants
Diptyque
“3ml - $9 | 5ml - $15 |10ml - $25 (+$6 shipping) Vetyverio 100ml - 95% full- $119 shipped 🚚”
Diptyque
Full-bottle equivalent $125.26. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $125.26. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“Vetyverio 100ml - 95% full- $119 shipped 🚚”
Diptyque
“3ml - $9 | 5ml - $15 |10ml - $25 (+$6 shipping) Tam Dao 100ml - 95% full- $125 shipped 🚚”
Diptyque
Full-bottle equivalent $131.58. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $131.58. That is 3% below the $135.00 full-bottle median from 2 recent same-size full-bottle asks.
“Tam Dao 100ml - 95% full- $125 shipped 🚚”
Diptyque
“3ml - $12 | 5ml - $19| 10ml - $29 (+$6 shipping) Do Son 75ml - new - $139 shipped 🚚”
Diptyque
“3ml - $12 | 5ml - $19| 10ml - $29 (+$6 shipping) Philosykos 75ml- new - $169 shipped 🚚”
$35.00
$3.50/ml
13% above market · 1 comp · low confidence
Message about this decantCompared per remaining ml with other decants
Diptyque
“3ml - $12 | 5ml - $19| 10ml - $29 (+$6 shipping) Eau Rose 75ml - 99% - $159 shipped 🚚”
Diptyque
Full-bottle equivalent $160.50. At this partial’s price per remaining ml, 75 ml would cost about $160.50. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“Eau Rose 75ml - 99% - $159 shipped 🚚”
Diptyque
“3ml - $12 | 5ml - $19| 10ml - $29 (+$6 shipping) Fleur de Peau 75ml - 95% - $179 shipped”
$35.00
$3.50/ml
4% above market · 2 comps · low confidence
Message about this decantCompared per remaining ml with other decants
Diptyque
Full-bottle equivalent $188.29. At this partial’s price per remaining ml, 75 ml would cost about $188.29. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“Fleur de Peau 75ml - 95% - $179 shipped”
Chanel
“PARIS-DEAUVILLE 4.2oz/125ml - new without box - $119 shipped 🚚”
$119.00
$0.95/ml
31% under MSRP · medium confidence
MSRP $172.00
Message about this bottleChanel
“PARIS-BIARRITZ 4.2oz/125ml - new without box - $119 shipped 🚚”
$119.00
$0.95/ml
31% under MSRP · medium confidence
MSRP $172.00
Message about this bottleChanel
“PARIS-RIVIERA 4.2oz/125ml - new without box - $119 shipped 🚚”
“Coco Mademoiselle L'Eau Privée 3.4oz - new without box - $109 shipped 🚚”
$109.00
$1.09/ml
9% under market · 1 comp · low confidence
Message about this bottleChanel
“Coco Mademoiselle Eau de Parfum Intense 3.4oz - new without box - $119 shipped 🚚”
$119.00
$1.19/ml
Near market · 3 comps · low confidence
Message about this bottleChanel
“Coco Mademoiselle Eau De Parfum 3.4oz - new without box - $114 shipped 🚚”
$114.00
$1.14/ml
5% under market · 3 comps · low confidence
Message about this bottleChanel
“Chance EDT 3.4oz - new without box - $119 shipped 🚚”
$119.00
$1.19/ml
Near market · 6 comps · medium confidence
Message about this bottleChanel
“Chance EDP 3.4oz - new no box, no cap - $99 shipped 🚚”
$99.00
$0.99/ml
8% under market · 4 comps · medium confidence
Message about this bottleChanel
“Chance eau fraiche EDT 3.4oz - new without box - $119 shipped 🚚”
$119.00
$1.19/ml
Near market · 3 comps · low confidence
Message about this bottleChanel
“Chance eau tendre EDT 3.4oz - new without box - $119 shipped 🚚”
$119.00
$1.19/ml
25% above market · 3 comps · low confidence
Message about this bottleChanel
“Gabrielle EDP 3.4oz - new without box - $125 shipped 🚚”
Chanel
Full-bottle equivalent $121.11. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $121.11. That is 3% below the $125.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.
“Gabrielle EDP 3.4oz - 90% full no box - $109 shipped 🚚”
Chanel
Full-bottle equivalent $121.05. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $121.05. That is 3% below the $125.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.
“Gabrielle EDP Essence 3.4oz - 95% no box - $115 shipped 🚚”
Chanel
“Gabrielle Essence EDP 3.4oz - new without box - $125 shipped 🚚”
Chanel
“no 5 EDP 3.4oz - new without box - $119 shipped 🚚”
Chanel
“no 5 L'eau EDT 3.4oz - new without box - $119 shipped 🚚”
$119.00
$1.19/ml
8% under market · 1 comp · low confidence
Message about this bottleChanel
“Cristalle EDP 3.4oz - new without box - $159”
Chanel
“no 19 EDP 3.4oz - new without box - $159 shipped 🚚”
Diptyque
“3ml - $9 | 5ml - $15 |10ml - $25 (+$6 shipping)
Oyedo - 95% full- $133 shipped 🚚”
$31.00
$3.10/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
$133.00
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Diptyque
“3ml - $12 | 5ml - $19| 10ml - $29 (+$6 shipping)
Eau Duelle - new - $169 shipped”
$35.00
$3.50/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
$169.00
$2.25/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
\*Venmo FF
\*Not responsible beyond drop off. Insurance can be added for a little extra - buyer's choice
# DIPTYQUE
# [EDT](https://imgur.com/a/diptyque-edp-JCKoUu7)
3ml - $9 | 5ml - $15 |10ml - $25 (+$6 shipping)
\> full 100ml bottle prices listed below
Do Son 100ml - new - $139 shipped 🚚
Eau Duelle 100ml - new - $149 shipped 🚚
Eau Duelle 50ml - new - $99 shipped 🚚
Eau Rose 100ml - new - $129 shipped 🚚
L'eau Papier I have 25mls left
Olene 100ml - 99% full- $135 shipped 🚚
Philosykos 100ml - new - $129 shipped 🚚
Vetyverio 100ml - 95% full- $119 shipped 🚚
Tam Dao 100ml - 95% full- $125 shipped 🚚
~~L'ombre Dans L'eau~~
~~Oyedo - 95% full- $133 shipped 🚚~~
# [EDP](https://imgur.com/a/diptyque-edp-wFSt4su)
3ml - $12 | 5ml - $19| 10ml - $29 (+$6 shipping)
* Full bottle 75mls - prices listed below
Do Son 75ml - new - $139 shipped 🚚
Philosykos 75ml- new - $169 shipped 🚚
Eau Rose 75ml - 99% - $159 shipped 🚚
Fleur de Peau 75ml - 95% - $179 shipped
~~Eau Duelle - new - $169 shipped~~
~~Orphenon~~
# [Chanel](https://imgur.com/a/zlTj8Zc)
PARIS-DEAUVILLE 4.2oz/125ml - new without box - $119 shipped 🚚
PARIS-BIARRITZ 4.2oz/125ml - new without box - $119 shipped 🚚
PARIS-RIVIERA 4.2oz/125ml - new without box - $119 shipped 🚚
Coco Mademoiselle L'Eau Privée 3.4oz - new without box - $109 shipped 🚚
Coco Mademoiselle Eau de Parfum Intense 3.4oz - new without box - $119 shipped 🚚
Coco Mademoiselle Eau De Parfum 3.4oz - new without box - $114 shipped 🚚
Chance EDT 3.4oz - new without box - $119 shipped 🚚
Chance EDP 3.4oz - new no box, no cap - $99 shipped 🚚
Chance eau fraiche EDT 3.4oz - new without box - $119 shipped 🚚
Chance eau tendre EDT 3.4oz - new without box - $119 shipped 🚚
Gabrielle EDP 3.4oz - new without box - $125 shipped 🚚
[Gabrielle EDP 3.4oz - 90% full no box - $1](https://imgur.com/a/95NyQQo)09 shipped 🚚
[Gabrielle EDP Essence 3.4oz - 95% no box - $1](https://imgur.com/a/2Afygm3)15 shipped 🚚
Gabrielle Essence EDP 3.4oz - new without box - $125 shipped 🚚
no 5 EDP 3.4oz - new without box - $119 shipped 🚚
no 5 L'eau EDT 3.4oz - new without box - $119 shipped 🚚
Cristalle EDP 3.4oz - new without box - $159
no 19 EDP 3.4oz - new without box - $159 shipped 🚚
Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.
Asking about Eau Duelle EDT 10 ml · $31