Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 2 days ago by u/Constant-Winter-9757 · 9 comments

Diptyque & Chanel

Listing photos

47 bottles in this post · 4 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

Do Son EDTDiptyque · Decant · 10 ml$31.00$3.10/ml16% under market
Full

Diptyque

Do Son EDT

decant10 mlnew open box

$31.00

$3.10/ml

16% under market · 2 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Do Son EDTDiptyque · Full · 100 ml$139.00$1.39/ml26% above market
Full

Diptyque

Do Son EDT

full bottle100 mlsealed

$139.00

$1.39/ml

26% above market · 2 comps · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Eau Duelle EDTDiptyque · Decant · 10 ml$31.00$3.10/ml16% under market
Full
decant10 mlnew open box

$31.00

$3.10/ml

16% under market · 3 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Eau Duelle EDTDiptyque · Full · 100 ml$149.00$1.49/mlNo comps yet
Full
full bottle100 mlsealed

$149.00

$1.49/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Eau Duelle EDTDiptyque · Decant · 10 ml$31.00$3.10/ml16% under market
Full
decant10 mlnew open box

$31.00

$3.10/ml

16% under market · 3 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Eau Duelle EDTDiptyque · Full · 50 ml$99.00$1.98/mlNo comps yet
Full
full bottle50 mlsealed

$99.00

$1.98/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Eau Rose EDTDiptyque · Decant · 10 ml$31.00$3.10/mlNear market
Full

Diptyque

Eau Rose EDT

decant10 mlnew open box

$31.00

$3.10/ml

Near market · 2 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Eau Rose EDTDiptyque · Full · 100 ml$129.00$1.29/mlNo comps yet
Full

Diptyque

Eau Rose EDT

full bottle100 mlsealed

$129.00

$1.29/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
L'Eau PapierDiptyque · Decant · 10 ml$31.00$3.10/mlNear market
Full

Diptyque

L'Eau Papier

decant10 ml

$31.00

$3.10/ml

Near market · 2 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Olene EDTDiptyque · Decant · 10 ml$31.00$3.10/mlNo comps yet
Full

Diptyque

Olene EDT

decant10 ml

$31.00

$3.10/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Olene EDTDiptyque · Partial · 100 ml$135.00$1.36/mlNo comps yet
~99 ml left

Diptyque

Olene EDT

partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $136.36. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $136.36. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$135.00

$1.36/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
PhilosykosDiptyque · Decant · 10 ml$31.00$3.10/ml11% under market
Full

Diptyque

Philosykos

decant10 mlnew open box

$31.00

$3.10/ml

11% under market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
PhilosykosDiptyque · Full · 100 ml$129.00$1.29/mlNo comps yet
Full

Diptyque

Philosykos

full bottle100 mlsealed

$129.00

$1.29/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
VetyverioDiptyque · Decant · 10 ml$31.00$3.10/mlNo comps yet
Full

Diptyque

Vetyverio

decant10 mlused

$31.00

$3.10/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
VetyverioDiptyque · Partial · 100 ml · 95%$119.00$1.25/mlNo comps yet
~95 ml left

Diptyque

Vetyverio

partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $125.26. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $125.26. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$119.00

$1.25/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Tam Dao EDTDiptyque · Decant · 10 ml$31.00$3.10/mlNo comps yet
Full

Diptyque

Tam Dao EDT

decant10 mlused

$31.00

$3.10/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Tam Dao EDTDiptyque · Partial · 100 ml · 95%$125.00$1.32/mlNo comps yet
~95 ml left

Diptyque

Tam Dao EDT

partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $131.58. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $131.58. That is 3% below the $135.00 full-bottle median from 2 recent same-size full-bottle asks.

$125.00

$1.32/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Do Son EDPDiptyque · Decant · 10 ml$35.00$3.50/mlNo comps yet
Full

Diptyque

Do Son EDP

decant10 mlnew open box

$35.00

$3.50/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Do Son EDPDiptyque · Full · 75 ml$139.00$1.85/mlNo comps yet
Full

Diptyque

Do Son EDP

full bottle75 mlsealed

$139.00

$1.85/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
PhilosykosDiptyque · Decant · 10 ml$35.00$3.50/ml13% above market
Full

Diptyque

Philosykos

decant10 mlnew open box

$35.00

$3.50/ml

13% above market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
PhilosykosDiptyque · Full · 75 ml$169.00$2.25/mlNo comps yet
Full

Diptyque

Philosykos

full bottle75 mlsealed

$169.00

$2.25/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Eau Rose EDPDiptyque · Decant · 10 ml$35.00$3.50/mlNo comps yet
Full

Diptyque

Eau Rose EDP

decant10 ml

$35.00

$3.50/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Eau Rose EDPDiptyque · Partial · 75 ml$159.00$2.14/mlNo comps yet
~74 ml left

Diptyque

Eau Rose EDP

partial bottle75 mlused

Full-bottle equivalent $160.50. At this partial’s price per remaining ml, 75 ml would cost about $160.50. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$159.00

$2.14/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Fleur de Peau EDPDiptyque · Decant · 10 ml$35.00$3.50/ml4% above market
Full
decant10 mlused

$35.00

$3.50/ml

4% above market · 2 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Fleur de Peau EDPDiptyque · Partial · 75 ml · 95%$179.00$2.51/mlNo comps yet
~71 ml left
partial bottle75 mlused

Full-bottle equivalent $188.29. At this partial’s price per remaining ml, 75 ml would cost about $188.29. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$179.00

$2.51/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Deauville EDTChanel · Full · 125 ml$119.00$0.95/ml31% under market
Full
full bottle125 mlnew open boxbottle only

$119.00

$0.95/ml

31% under MSRP · medium confidence

MSRP $172.00

Message about this bottle
Report a parsing error
Biarritz EDTChanel · Full · 125 ml$119.00$0.95/ml31% under market
Full
full bottle125 mlnew open boxbottle only

$119.00

$0.95/ml

31% under MSRP · medium confidence

MSRP $172.00

Message about this bottle
Report a parsing error
Paris-RivieraChanel · Full · 125 ml$119.00$0.95/mlNo comps yet
Full
full bottle125 mlnew open boxbottle only

$119.00

$0.95/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Coco Mademoiselle L'eau PrivéeChanel · Full · 100 ml$109.00$1.09/ml9% under market
Full
full bottle100 mlnew open boxbottle only

$109.00

$1.09/ml

9% under market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Coco MademoiselleChanel · Full · 100 ml$119.00$1.19/mlNear market
Full
full bottle100 mlnew open boxbottle only

$119.00

$1.19/ml

Near market · 3 comps · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Coco MademoiselleChanel · Full · 100 ml$114.00$1.14/ml5% under market
Full
full bottle100 mlnew open boxbottle only

$114.00

$1.14/ml

5% under market · 3 comps · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Chance EDTChanel · Full · 100 ml$119.00$1.19/mlNear market
Full
full bottle100 mlnew open boxbottle only

$119.00

$1.19/ml

Near market · 6 comps · medium confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Chance EDPChanel · Full · 100 ml$99.00$0.99/ml8% under market
Full
full bottle100 mlnew open boxbottle only

$99.00

$0.99/ml

8% under market · 4 comps · medium confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Chance Eau Fraiche EDTChanel · Full · 100 ml$119.00$1.19/mlNear market
Full
full bottle100 mlnew open boxbottle only

$119.00

$1.19/ml

Near market · 3 comps · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Chance Eau Tendre EDTChanel · Full · 100 ml$119.00$1.19/ml25% above market
Full
full bottle100 mlnew open boxbottle only

$119.00

$1.19/ml

25% above market · 3 comps · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
GabrielleChanel · Full · 100 ml$125.00$1.25/mlNo comps yet
Full

Chanel

Gabrielle

full bottle100 mlnew open boxbottle only

$125.00

$1.25/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
GabrielleChanel · Partial · 100 ml · 90%$109.00$1.21/mlNo comps yet
~90 ml left

Chanel

Gabrielle

partial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $121.11. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $121.11. That is 3% below the $125.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$109.00

$1.21/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Gabrielle EssenceChanel · Partial · 100 ml · 95%$115.00$1.21/mlNo comps yet
~95 ml left
partial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $121.05. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $121.05. That is 3% below the $125.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$115.00

$1.21/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Gabrielle EssenceChanel · Full · 100 ml$125.00$1.25/mlNo comps yet
Full
full bottle100 mlnew open boxbottle only

$125.00

$1.25/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
N°5 EDPChanel · Full · 100 ml$119.00$1.19/mlNo comps yet
Full

Chanel

N°5 EDP

full bottle100 mlnew open boxbottle only

$119.00

$1.19/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
No. 5 L'Eau EDTChanel · Full · 100 ml$119.00$1.19/ml8% under market
Full
full bottle100 mlnew open boxbottle only

$119.00

$1.19/ml

8% under market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Cristalle EDPChanel · Full · 100 ml$159.00$1.59/mlNo comps yet
Full
full bottle100 mlnew open boxbottle only

$159.00

$1.59/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
No. 19 EDPChanel · Full · 100 ml$159.00$1.59/mlNo comps yet
Full
full bottle100 mlnew open boxbottle only

$159.00

$1.59/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Oyedo EDTDiptyque · sold · Decant · 10 ml$31.00$3.10/mlsold
Full

Diptyque

Oyedo EDT

solddecant10 ml

$31.00

$3.10/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Oyedo EDTDiptyque · sold · Full · 95%$133.00sold

Diptyque

Oyedo EDT

soldfull bottleused

$133.00

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Eau Duelle EDPDiptyque · sold · Decant · 10 ml$35.00$3.50/mlsold
Full
solddecant10 ml

$35.00

$3.50/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Eau Duelle EDPDiptyque · sold · Full · 75 ml$169.00$2.25/mlsold
Full
soldfull bottle75 mlsealed

$169.00

$2.25/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

\*Venmo FF

\*Not responsible beyond drop off. Insurance can be added for a little extra - buyer's choice

# DIPTYQUE

# [EDT](https://imgur.com/a/diptyque-edp-JCKoUu7)

3ml - $9 | 5ml - $15 |10ml - $25 (+$6 shipping)

\> full 100ml bottle prices listed below

Do Son 100ml - new - $139 shipped 🚚

Eau Duelle 100ml - new - $149 shipped 🚚

Eau Duelle 50ml - new - $99 shipped 🚚

Eau Rose 100ml - new - $129 shipped 🚚

L'eau Papier I have 25mls left

Olene 100ml - 99% full- $135 shipped 🚚

Philosykos 100ml - new - $129 shipped 🚚

Vetyverio 100ml - 95% full- $119 shipped 🚚

Tam Dao 100ml - 95% full- $125 shipped 🚚

~~L'ombre Dans L'eau~~

~~Oyedo - 95% full- $133 shipped 🚚~~

# [EDP](https://imgur.com/a/diptyque-edp-wFSt4su)

3ml - $12 | 5ml - $19| 10ml - $29 (+$6 shipping)

* Full bottle 75mls - prices listed below

Do Son 75ml - new - $139 shipped 🚚

Philosykos 75ml- new - $169 shipped 🚚

Eau Rose 75ml - 99% - $159 shipped 🚚

Fleur de Peau 75ml - 95% - $179 shipped

~~Eau Duelle - new - $169 shipped~~

~~Orphenon~~

# [Chanel](https://imgur.com/a/zlTj8Zc)

PARIS-DEAUVILLE 4.2oz/125ml - new without box - $119 shipped 🚚

PARIS-BIARRITZ 4.2oz/125ml - new without box - $119 shipped 🚚

PARIS-RIVIERA 4.2oz/125ml - new without box - $119 shipped 🚚

Coco Mademoiselle L'Eau Privée 3.4oz - new without box - $109 shipped 🚚

Coco Mademoiselle Eau de Parfum Intense 3.4oz - new without box - $119 shipped 🚚

Coco Mademoiselle Eau De Parfum 3.4oz - new without box - $114 shipped 🚚

Chance EDT 3.4oz - new without box - $119 shipped 🚚

Chance EDP 3.4oz - new no box, no cap - $99 shipped 🚚

Chance eau fraiche EDT 3.4oz - new without box - $119 shipped 🚚

Chance eau tendre EDT 3.4oz - new without box - $119 shipped 🚚

Gabrielle EDP 3.4oz - new without box - $125 shipped 🚚

[Gabrielle EDP 3.4oz - 90% full no box - $1](https://imgur.com/a/95NyQQo)09 shipped 🚚

[Gabrielle EDP Essence 3.4oz - 95% no box - $1](https://imgur.com/a/2Afygm3)15 shipped 🚚

Gabrielle Essence EDP 3.4oz - new without box - $125 shipped 🚚

no 5 EDP 3.4oz - new without box - $119 shipped 🚚

no 5 L'eau EDT 3.4oz - new without box - $119 shipped 🚚

Cristalle EDP 3.4oz - new without box - $159

no 19 EDP 3.4oz - new without box - $159 shipped 🚚

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

2 days ago$159.00active
2 days ago$139.00active
2 days ago$129.00active
2 days ago$119.00active
2 days ago$125.00active
2 days ago$169.00active
2 days ago$179.00active
2 days ago$129.00active
2 days ago$139.00active
2 days ago$149.00active
2 days ago$99.00active
2 days ago$129.00active
2 days ago$135.00active
2 days ago$133.00sold
2 days ago$139.00active
2 days ago$159.00active
2 days ago$169.00sold
2 days ago$119.00active
2 days ago$119.00active
2 days ago$119.00active
2 days ago$109.00active
2 days ago$119.00active
2 days ago$114.00active
2 days ago$119.00active
2 days ago$99.00active
2 days ago$119.00active
2 days ago$119.00active
2 days ago$125.00active
2 days ago$109.00active
2 days ago$115.00active
2 days ago$125.00active
2 days ago$119.00active
2 days ago$119.00active
2 days ago$159.00active
2 days ago$159.00active
2 days ago$31.00active
2 days ago$31.00active
2 days ago$31.00active
2 days ago$31.00active
2 days ago$31.00active
2 days ago$31.00active
2 days ago$31.00active
2 days ago$31.00active
2 days ago$31.00active
2 days ago$31.00sold
2 days ago$35.00active
2 days ago$35.00active
2 days ago$35.00active
2 days ago$35.00active
2 days ago$35.00sold
2 days ago$119.00active
2 days ago$114.00active
2 days ago$125.00active
2 days ago$109.00active
2 days ago$115.00active
2 days ago$125.00active
2 days ago$119.00active

Deals happen on Reddit with u/Constant-Winter-9757.