Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 2 days ago by u/SovietStrength · 3 comments

Bvlgari Noorah, Falkar, yasep. Chanel misia. Arrakis. Jusbox visionary eye. Iris Nazarena. Pacific rock moss. Dior vanilla diorama. Frapin L’Humaniste. Pana Dora Swedish Wood. Another 13. TF white suede, anthracite. Women’s Chanel. FOMO tea lover.

Listing photos

42 bottles in this post

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

Iris NazarenaAedes de Venustas · Partial · 100 ml$225.00$2.27/mlNo comps yet
~99 ml left

Aedes de Venustas

Iris Nazarena

partial bottle100 mlfull presentation

Full-bottle equivalent $227.27. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $227.27. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$225.00

$2.27/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
AmunaeBvlgari · Partial · 125 ml · 92%$210.00$1.83/mlNo comps yet
~115 ml left

Bvlgari

Amunae

partial bottle125 mlused

Full-bottle equivalent $228.26. At this partial’s price per remaining ml, 125 ml would cost about $228.26. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$210.00

$1.83/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
GyanBvlgari · Partial · 125 ml · 92%$210.00$1.83/mlNo comps yet
~115 ml left

Bvlgari

Gyan

partial bottle125 mlused

Full-bottle equivalent $228.26. At this partial’s price per remaining ml, 125 ml would cost about $228.26. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$210.00

$1.83/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
NoorahBvlgari · Partial · 100 ml$180.00$1.82/mlNo comps yet
~99 ml left

Bvlgari

Noorah

partial bottle100 ml

Full-bottle equivalent $181.82. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $181.82. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$180.00

$1.82/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
FalkarBvlgari · Partial · 100 ml$215.00$2.17/mlNo comps yet
~99 ml left

Bvlgari

Falkar

partial bottle100 ml

Full-bottle equivalent $217.17. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $217.17. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$215.00

$2.17/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
YasepBvlgari · Partial · 100 ml$215.00$2.17/mlNo comps yet
~99 ml left

Bvlgari

Yasep

partial bottle100 ml

Full-bottle equivalent $217.17. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $217.17. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$215.00

$2.17/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Misia EDPChanel · Partial · 200 ml$260.00$1.31/mlNo comps yet
~199 ml left

Chanel

Misia EDP

partial bottle200 ml

Full-bottle equivalent $261.31. At this partial’s price per remaining ml, 200 ml would cost about $261.31. That is 20% below the $325.00 full-bottle median from 2 recent same-size full-bottle asks.

$260.00

$1.31/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Bleu de Chanel All-Over SprayChanel · Full · 100 ml$85.00$0.85/mlNo comps yet
Full
full bottle100 mlbottle box

$85.00

$0.85/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Bleu de Chanel All-Over SprayChanel · Full · 150 ml$120.00$0.80/mlNo comps yet
Full
full bottle150 mlbottle box

$120.00

$0.80/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Vanilla DioramaDior · Partial · 125 ml · 92%$290.00$2.52/mlNo comps yet
~115 ml left
partial bottle125 mlused

Full-bottle equivalent $315.22. At this partial’s price per remaining ml, 125 ml would cost about $315.22. That is 12% above the $281.00 full-bottle median from 2 recent same-size full-bottle asks.

$290.00

$2.52/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
L’Humaniste EDPFrapin · Partial · 100 ml · 95%$120.00$1.26/mlNo comps yet
~95 ml left
partial bottle100 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $126.32. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $126.32. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$120.00

$1.26/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Pacific Rock MossGoldfield & Banks · Partial · 100 ml · 90%$105.00$1.17/ml5% under market
~90 ml left

Goldfield & Banks

Pacific Rock Moss

partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $116.67. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $116.67. That is 7% below the $125.00 full-bottle median from 3 recent same-size full-bottle asks.

$105.00

$1.17/ml

5% under market · 2 comps · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Visionary EyeJusbox · Partial · 78 ml · 96%$120.00$1.60/mlNo comps yet
~75 ml left
partial bottle78 mlused

Full-bottle equivalent $124.80. At this partial’s price per remaining ml, 78 ml would cost about $124.80. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$120.00

$1.60/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Another 13Le Labo · Partial · 50 ml$170.00$3.47/mlNo comps yet
~49 ml left

Le Labo

Another 13

partial bottle50 ml

Full-bottle equivalent $173.47. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $173.47. That is about the same as the $171.00 full-bottle median from 4 recent same-size full-bottle asks, so there is no meaningful liquid-price discount.

$170.00

$3.47/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Petit MatinMaison Francis Kurkdjian · Partial · 70 ml$140.00$2.03/ml6% above market
~69 ml left

Maison Francis Kurkdjian

Petit Matin

partial bottle70 ml

Full-bottle equivalent $142.03. At this partial’s price per remaining ml, 70 ml would cost about $142.03. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$140.00

$2.03/ml

6% above market · 1 comp · low confidence

Street $33.00

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Swedish WoodsPana Dora · Partial · 100 ml$225.00$2.27/mlNo comps yet
~99 ml left

Pana Dora

Swedish Woods

partial bottle100 ml

Full-bottle equivalent $227.27. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $227.27. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$225.00

$2.27/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
L'Homme L'EauPrada · Partial · 100 ml$80.00$0.82/mlNo comps yet
~98 ml left
partial bottle100 ml

Full-bottle equivalent $81.63. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $81.63. That is 9% below the $90.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$80.00

$0.82/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
ArrakisSpirit of Kings · Partial · 100 ml$110.00$1.11/mlNo comps yet
~99 ml left

Spirit of Kings

Arrakis

partial bottle100 mlfull presentation

Full-bottle equivalent $111.11. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $111.11. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$110.00

$1.11/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Noir AnthraciteTom Ford · Partial · 50 ml$160.00$3.27/mlNo comps yet
~49 ml left
partial bottle50 mlfull presentation

Full-bottle equivalent $163.27. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $163.27. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$160.00

$3.27/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
White SuedeTom Ford · Partial · 100 ml$185.00$1.87/ml59% under market
~99 ml left

Tom Ford

White Suede

partial bottle100 mlfull presentation

Full-bottle equivalent $186.87. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $186.87. That is 11% below the $210.00 full-bottle median from 3 recent same-size full-bottle asks.

$185.00

$1.87/ml

59% under MSRP · medium confidence

MSRP $460.00

Message about this bottle
Report a parsing error
Fraglover Tea ExtraitFOMO · Partial · 100 ml$50.00$0.51/mlNo comps yet
~99 ml left
partial bottle100 ml

Full-bottle equivalent $50.51. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $50.51. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$50.00

$0.51/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Chance EDTChanel · Full · 100 ml$125.00$1.25/ml8% above market
Full
full bottle100 mlbottle box

$125.00

$1.25/ml

8% above market · 6 comps · medium confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Chance Eau Fraîche EDPChanel · Full · 100 ml$130.00$1.30/mlNo comps yet
Full
full bottle100 mlbottle box

$130.00

$1.30/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Chance Eau Fraîche EDPChanel · Full · 150 ml$185.00$1.23/mlNo comps yet
Full
full bottle150 mlsealedbottle box

$185.00

$1.23/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Chance Eau Fraiche EDTChanel · Full · 100 ml$130.00$1.30/ml12% above market
Full
full bottle100 mlsealedfull presentation

$130.00

$1.30/ml

12% above market · 3 comps · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Chance Eau Tendre EDTChanel · Full · 100 ml$125.00$1.25/ml32% above market
Full
full bottle100 mlbottle box

$125.00

$1.25/ml

32% above market · 3 comps · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Chance Eau Tendre EDPChanel · Full · 100 ml$140.00$1.40/ml14% above market
Full
full bottle100 mlsealedfull presentation

$140.00

$1.40/ml

14% above market · 2 comps · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Chance Eau Tendre EDPChanel · Full · 150 ml$185.00$1.23/mlNo comps yet
Full
full bottle150 mlsealedfull presentation

$185.00

$1.23/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Eau Tendre Body MistChanel · Full · 100 ml$60.00$0.60/mlNo comps yet
Full
full bottle100 mlsealedfull presentation

$60.00

$0.60/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Chance EDTChanel · Full · 100 ml$125.00$1.25/ml8% above market
Full
full bottle100 mlsealedfull presentation

$125.00

$1.25/ml

8% above market · 6 comps · medium confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Chance Eau Splendide EDPChanel · Full$140.00No comps yet
Full
full bottlesealedfull presentation

$140.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Coco Mademoiselle EDTChanel · Full · 100 ml$125.00$1.25/mlNo comps yet
Full
full bottle100 ml

$125.00

$1.25/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
No. 5 L'Eau EDTChanel · Full · 100 ml$130.00$1.30/ml9% above market
Full
full bottle100 mlbottle box

$130.00

$1.30/ml

9% above market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
SymphonyLouis Vuitton · Sample · 2 ml$12.00$6.00/mlNo comps yet
Full

Louis Vuitton

Symphony

sample2 mlbottle box

$12.00

$6.00/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
RhapsodyLouis Vuitton · Sample · 2 ml$12.00$6.00/mlNo comps yet
Full

Louis Vuitton

Rhapsody

sample2 mlbottle box

$12.00

$6.00/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
LoversLouis Vuitton · Sample · 2 ml$8.00$4.00/ml56% under market
Full

Louis Vuitton

Lovers

sample2 mlbottle box

$8.00

$4.00/ml

Unusually low — verify before paying

Message about this sample

Compared per remaining ml with other samples

Report a parsing error
MeteoreLouis Vuitton · Sample · 2 ml$8.00$4.00/mlNo comps yet
Full

Louis Vuitton

Meteore

sample2 mlbottle box

$8.00

$4.00/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
ImaginationLouis Vuitton · Sample · 2 ml$8.00$4.00/ml34% under market
Full

Louis Vuitton

Imagination

sample2 mlbottle box

$8.00

$4.00/ml

34% under market · 6 comps · medium confidence

Message about this sample

Compared per remaining ml with other samples

Report a parsing error
Ombre NomadeLouis Vuitton · Sample · 2 ml · 50%$5.00$5.00/mlNo comps yet
~1 ml left

Louis Vuitton

Ombre Nomade

sample2 mlused

$5.00

$5.00/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
CaissaMind Games · Sample · 2 ml$6.00$3.00/mlNo comps yet
Full

Mind Games

Caissa

sample2 ml

$6.00

$3.00/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Tuscan LeatherTom Ford · Full · 100 ml$125.00$1.25/mlNo comps yet
Full
full bottle100 ml

$125.00

$1.25/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
MuseYves Saint Laurent · Sample · 2 ml$6.00$3.00/mlNo comps yet
Full

Yves Saint Laurent

Muse

sample2 ml

$6.00

$3.00/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Read the original postShow

$10 off each additional bottle. Free shipping over $50

Accept zelle, PayPal, Venmo, or Apple Pay. FF only.

[https://imgur.com/a/YTufuRb](https://imgur.com/a/YTufuRb)

Not interested in trades

If you’ve bought from me before we can work something out.

————————————————-

**Bottles**

Aedes de Venustas Iris Nazarena 99/100ml full presentation - 225

Bvlgari Amunae no cap 115/125ml - 210

Bvlgari Gyan no cap 115/125ml - 210

Bvlgari Noorah 99/100ml (discontinued) - 180

Bvlgari falkar with cap 99/100ml - 215

Bvlgari yasep older batch 99/100ml - 215 (will keep backup)

Chanel exclusif misia 199/200ml - 260

Chanel blue de Chanel all over spray 100ml tester with box - 85

Chanel blue de Chanel all over spray 150ml tester with box - 120

Dior vanilla diorama 115/125ml (discontinued size) - 290

Frapin l’humaniste 95/100ml full presentation - 120

Goldfield and banks pacific rock moss 90/100ml - 105

Jusbox visionary eye 75/78ml - 120

Le labo another 13 49/50ml - 170

MFK petit matin 69/70ml - 140

Pana Dora Swedish Woods 99/100ml - 225 (negotiable but I’m seeing 277 on lowest discounter and 369 retail)

Prada L’Homme L’eau (Puig made in Spain) 98/100ml - 80

Spirit of kings Arrakis 99/100ml full presentation - 110

Tom ford noir anthracite 49/50ml full presentation - 160

Tom ford white suede 99/100ml full presentation - 185

**clones**

Dua Dior homme eau, intense, Parfum bundle 3x34ml (macerated \~2 years) - 75

FOMO Fraglover tea extrait 99/100ml (GPH2 clone) - 50

—————————————————-

Women’s

**Chanel**

Chanel chance edt 100ml tester with box - 125

Chance eau fraiche EDP tester with box 100ml - 130

Chance eau fraiche EDP retail sealed box 150ml - 185 (retail 229)

Chance eau fraiche EDT retail sealed 100ml - 130

Chance eau tendre EDT tester with box 100ml - 125

Chance eau tendre EDP retail sealed 100ml - 140 (retail 185)

Chance eau tendre EDP retail sealed 150ml - 185 (retail 229)

Chanel eau tendre body mist 100ml retail sealed - 60

Chance EDT retail sealed 100ml - 125

Chance eau splendide EDP retail sealed - 140

Coco mademoiselle edt 100ml tester with cracked cap - 125

No. 5 Leau EDT tester with box 100ml - 130

————————-

\*\*decants\*\*

All are boxed samples.

\*\*LV\*\*

Symphony boxed 2ml - 12

Rhapsody boxed 2ml - 12

Lovers boxed 2ml - 8

Meteore boxed 2ml - 8

Imagination boxed 2ml - 8

Ombré nomade 1/2ml - 5

\*\*Mind Games\*\*

Mindgames Caissa 2ml - 6

\*\*Tom Ford\*\*

Tuscan leather 100ml decant ‘21 batch - 125

\*\*YSL\*\*

Muse carded 2ml - 6

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

2 days ago$225.00active
2 days ago$210.00active
2 days ago$210.00active
2 days ago$180.00active
2 days ago$215.00active
2 days ago$215.00active
2 days ago$260.00active
2 days ago$85.00active
2 days ago$120.00active
2 days ago$290.00active
2 days ago$120.00active
2 days ago$105.00active
2 days ago$120.00active
2 days ago$170.00active
2 days ago$140.00active
2 days ago$225.00active
2 days ago$80.00active
2 days ago$110.00active
2 days ago$160.00active
2 days ago$185.00active
2 days ago$50.00active
2 days ago$125.00active
2 days ago$130.00active
2 days ago$185.00active
2 days ago$130.00active
2 days ago$125.00active
2 days ago$140.00active
2 days ago$185.00active
2 days ago$60.00active
2 days ago$125.00active
2 days ago$140.00active
2 days ago$125.00active
2 days ago$130.00active
2 days ago$12.00active
2 days ago$12.00active
2 days ago$8.00active
2 days ago$8.00active
2 days ago$8.00active
2 days ago$5.00active
2 days ago$6.00active
2 days ago$125.00active
2 days ago$6.00active

Asking about No. 5 L'Eau EDT 100 ml · $130