Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 23 hours ago by u/bharr026 · 12 comments

Decant rehoming! Clive Christian, Ex Nihilo, YSL 6 - Tuxedo, Byredo, Widian London, Roja

Listing photos

30 bottles in this post · 13 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

Blonde AmberClive Christian · Decant · 2 ml$19.00$9.50/mlNo comps yet
Full

Clive Christian

Blonde Amber

decant2 ml

$19.00

$9.50/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Black Saffron AbsoluByredo · Decant · 5 ml$18.00$3.60/mlNo comps yet
Full
decant5 ml

$18.00

$3.60/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Oud AquilariaOmanluxury · Decant · 1 ml$8.00$8.00/mlNo comps yet
Full

Omanluxury

Oud Aquilaria

decant1 ml

$8.00

$8.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Tabac RoseBDK Parfums · Decant · 1 ml$8.00$8.00/mlNo comps yet
Full

BDK Parfums

Tabac Rose

decant1 ml

$8.00

$8.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Portrait of a LadyFrederic Malle · Sample · 1.2 ml$10.00$8.33/mlNo comps yet
Full

Frederic Malle

Portrait of a Lady

sample1.2 ml

$10.00

$8.33/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Hibiscus Mahajád ExtraitMaison Crivelli · Sample · 1.5 ml$11.00$7.33/mlNo comps yet
Full
sample1.5 ml

$11.00

$7.33/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Side EffectInitio · Decant · 2 ml$12.00$6.00/ml14% under market
Full
decant2 ml

$12.00

$6.00/ml

14% under market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Absolute AphrodisiacInitio · Decant · 2 ml$12.00$6.00/mlNo comps yet
Full
decant2 ml

$12.00

$6.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
AneloPernoire · Decant · 2 ml$18.00$9.00/mlNo comps yet
Full

Pernoire

Anelo

decant2 ml

$18.00

$9.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
AneloPernoire · Decant · 5 ml$33.00$6.60/ml15% under market
Full

Pernoire

Anelo

decant5 ml

$33.00

$6.60/ml

15% under market · 5 comps · medium confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
BassoSospiro · Decant · 5 ml · 70%$13.00$3.71/ml9% under market
~4 ml left

Sospiro

Basso

decant5 mlused

$13.00

$3.71/ml

9% under market · 2 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
City of StarsLouis Vuitton · Decant · 3 ml · 67%$12.00$6.00/ml20% above market
~2 ml left

Louis Vuitton

City of Stars

decant3 mlused

$12.00

$6.00/ml

20% above market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Night Drive Speed Legends EDPEx Nihilo · Decant · 2 ml$14.00$7.00/mlNo comps yet
Full
decant2 ml

$14.00

$7.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Boss Bottled Absolu with 80Hugo Boss · Decant · 5 ml$14.00$2.80/ml20% under market
Full
decant5 ml

$14.00

$2.80/ml

20% under market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
SireneFragrance du Bois · Decant · 2 ml$11.00$5.50/mlNo comps yet
Full

Fragrance du Bois

Sirene

decant2 ml

$11.00

$5.50/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Homme EDPGuerlain · Decant · 5 ml · 80%$12.00$3.00/mlNo comps yet
~4 ml left

Guerlain

Homme EDP

decant5 mlused

$12.00

$3.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
MiamiCity Rhythm · Decant · 2 ml$11.00$5.50/mlNo comps yet
Full

City Rhythm

Miami

decant2 ml

$11.00

$5.50/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Town & CountryClive Christian · sold · Sample · 2 ml$15.00$7.50/mlsold
Full

Clive Christian

Town & Country

soldsample2 ml

$15.00

$7.50/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Compared per remaining ml with other samples

Report a parsing error
DiaghilevRoja Parfums · sold · Decant · 2 ml$13.00$6.50/mlsold
Full

Roja Parfums

Diaghilev

solddecant2 ml

$13.00

$6.50/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
LondonWidian · sold · Decant · 2 ml$15.00$7.50/mlsold
Full

Widian

London

solddecant2 ml

$15.00

$7.50/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
CadenOmanluxury · sold · Decant · 2 ml$13.00$6.50/mlsold
Full

Omanluxury

Caden

solddecant2 ml

$13.00

$6.50/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Raw Gold ExtraitThomas de Monaco · sold · Decant · 1 ml$11.00$11.00/mlsold
Full

Thomas de Monaco

Raw Gold Extrait

solddecant1 ml

$11.00

$11.00/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Drunk LoversBorn to Stand Out · sold · Decant · 2 ml · 88%$11.00$6.11/mlsold
~2 ml left

Born to Stand Out

Drunk Lovers

solddecant2 mlused

$11.00

$6.11/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
OdeonMémo Paris · sold · Sample · 5 ml · 65%$13.00$3.94/mlsold
~3 ml left

Mémo Paris

Odeon

soldsample5 mlused

$13.00

$3.94/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
HacivatNishane · sold · Decant · 10 ml · 50%$13.00$2.60/mlsold
~5 ml left

Nishane

Hacivat

solddecant10 mlused

$13.00

$2.60/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
GreenleyParfums de Marly · sold · Decant · 10 ml · 40%$12.00$3.00/mlsold
~4 ml left

Parfums de Marly

Greenley

solddecant10 mlused

$12.00

$3.00/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Blue Talisman ExtraitEx Nihilo · sold · Decant · 5 ml · 70%$17.00$4.86/mlsold
~4 ml left
solddecant5 mlused

$17.00

$4.86/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Gentle Fluidity SilverMaison Francis Kurkdjian · sold · Sample · 2 ml$11.00$5.50/mlsold
Full

Maison Francis Kurkdjian

Gentle Fluidity Silver

soldsample2 ml

$11.00

$5.50/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Compared per remaining ml with other samples

Report a parsing error
TuxedoYves Saint Laurent · sold · Decant · 5 ml$22.00$4.40/mlsold
Full

Yves Saint Laurent

Tuxedo

solddecant5 ml

$22.00

$4.40/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Y Iced CologneYves Saint Laurent · sold · Decant · 5 ml · 90%$12.00$2.67/mlsold
~5 ml left

Yves Saint Laurent

Y Iced Cologne

solddecant5 mlused

$12.00

$2.67/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Read the original postShow

Rehoming some good scents that I no longer use or have bought bottles of.

**Minimum** \- $25 add $5 for shipping - Spend over $40 and shipping is free. Any order will receive at least one additional sample. Willing to make a deal if someone wants them all.

[https://imgur.com/gallery/decants-vSNJdum](https://imgur.com/gallery/decants-vSNJdum)

~~Clive Christian Town & Country official sample 2ml - $10~~

Clive Christian Blonde Amber 2ML $14

Byredo Black Saffron Absolu – 5ML $13

~~Roja Diaghilev - 2ML $8~~

~~Widian London edp - 2ML - $10~~

~~Omanluxury Caden - 2ML $8~~

Omanluxury Oud Aquilaria 1ML - 1ML - $3

BDK Tobac Rose - 1ML $3

~~Thomas Demanaco Raw Gold - 1ML $6~~

~~Born To Stand Out Drunk Lovers 1.75/2ML $6~~

Frederic Malle - Portrait of a Lady official - 1.2ml - $5

~~Memo Paris Odeon - 3.25/5ml official sample $8~~

Hibiscus Mahajad official sample - 1.5ml $6

Initio Side Effect - 2ML $7

Initio Absolute aphrodisiac- 2ML $7

~~Nishane Hacivat - 5/10ML $8~~

~~Parfums De Marly Greenly - 4/10ML $7~~

Perniore Anelo - 2ML $13 - 5ML $28 Pressurized

Sospiro Basso – 3.5/5ML - $8

Louis Vuitton City Of Stars - 2/3ML - $7

Ex Nihilo Speed Legends Night drive 2ML $9

~~Ex Nihilo Blue Talisman Extrait - 3.5/5ML - $12~~

Boss Bottled Absolu - 5ML $9

Fragrance du Bois Sirene - 2ml $6

Guerlain Homme edp - 4/5ML $7

~~MFK Gental Fluidity Silver - 2ML $6 Official sample~~

City Rhythm - Miami - 2ML $6

YSL 6 - 2ML $8 - 5ML $17 Pressurized

~~YSL Tuxedo 5ML - $17~~

~~YSL Y Iced - 4.5/5ML - $7~~

CONUS ONLY - Shipped from Tulsa Ok!

PayPal F&F or venmo (no notes) - If you want G&S just add 3% - $1 per $100 if insurance can be added

Ships tomorrow!

Thanks for looking!

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

23 hours ago$15.00active
23 hours ago$19.00active
23 hours ago$13.00active
23 hours ago$13.00active
23 hours ago$8.00active
23 hours ago$8.00active
23 hours ago$11.00active
23 hours ago$11.00active
23 hours ago$10.00active
23 hours ago$14.00active
23 hours ago$11.00active
23 hours ago$12.00active
23 hours ago$13.00active
23 hours ago$12.00active
23 hours ago$33.00active
23 hours ago$26.00active
23 hours ago$15.00active
23 hours ago$11.00active
23 hours ago$11.00active
23 hours ago$11.00active
23 hours ago$22.00active
23 hours ago$13.00active
23 hours ago$12.00active
23 hours ago$12.00active
23 hours ago$12.00active
23 hours ago$18.00active
23 hours ago$20.00active
23 hours ago$15.00active
23 hours ago$12.00active
23 hours ago$12.00active
23 hours ago$19.00active
23 hours ago$18.00active
23 hours ago$13.00active
23 hours ago$12.00active
23 hours ago$13.00active
23 hours ago$17.00active
23 hours ago$14.00active
23 hours ago$12.00active
23 hours ago$22.00active
23 hours ago$12.00active
22 hours ago$10.00active
22 hours ago$14.00active
22 hours ago$13.00active
22 hours ago$8.00active
22 hours ago$10.00active
22 hours ago$8.00active
22 hours ago$3.00active
22 hours ago$3.00active
22 hours ago$6.00active
22 hours ago$6.00active
22 hours ago$5.00active
22 hours ago$8.00active
22 hours ago$6.00active
22 hours ago$7.00active
22 hours ago$7.00active
22 hours ago$8.00active
22 hours ago$7.00active
22 hours ago$28.00active
22 hours ago$7.00active
22 hours ago$8.00active
22 hours ago$7.00active
22 hours ago$21.00active
22 hours ago$12.00active
22 hours ago$9.00active
22 hours ago$6.00active
22 hours ago$7.00active
22 hours ago$6.00active
22 hours ago$6.00active
22 hours ago$17.00active
22 hours ago$7.00active
22 hours ago$8.00active
22 hours ago$8.00sold
22 hours ago$8.00sold
22 hours ago$7.00active
22 hours ago$9.00active
22 hours ago$12.00sold
22 hours ago$6.00sold
21 hours ago$15.00sold
21 hours ago$19.00active
21 hours ago$18.00active
21 hours ago$13.00sold
21 hours ago$15.00active
21 hours ago$13.00sold
21 hours ago$8.00active
21 hours ago$8.00active
21 hours ago$11.00active
21 hours ago$11.00sold
21 hours ago$10.00active
21 hours ago$13.00active
21 hours ago$11.00active
21 hours ago$12.00active
21 hours ago$12.00active
21 hours ago$13.00active
21 hours ago$12.00active
21 hours ago$33.00active
21 hours ago$12.00active
21 hours ago$13.00active
21 hours ago$12.00active
21 hours ago$14.00active
21 hours ago$17.00sold
21 hours ago$14.00active
21 hours ago$11.00active
21 hours ago$12.00active
21 hours ago$11.00sold
21 hours ago$11.00active
21 hours ago$22.00active
21 hours ago$12.00active
21 hours ago$13.00sold
21 hours ago$12.00sold
21 hours ago$18.00active
21 hours ago$12.00active
21 hours ago$12.00active
21 hours ago$13.00active
21 hours ago$17.00sold
21 hours ago$12.00active
21 hours ago$22.00active
21 hours ago$12.00active
21 hours ago$13.00active
21 hours ago$18.00active
21 hours ago$13.00active
21 hours ago$17.00sold
21 hours ago$12.00active
21 hours ago$12.00sold
19 hours ago$13.00active
2 hours ago$19.00active
2 hours ago$13.00sold
2 hours ago$15.00sold
2 hours ago$13.00sold
2 hours ago$8.00active
2 hours ago$8.00active
2 hours ago$11.00sold
2 hours ago$11.00sold
2 hours ago$13.00sold
2 hours ago$12.00active
2 hours ago$12.00active
2 hours ago$18.00active
2 hours ago$12.00active
2 hours ago$14.00active
2 hours ago$11.00active
2 hours ago$11.00active
2 hours ago$22.00sold

Deals happen on Reddit with u/bharr026.