Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 5 days ago by u/NC-BST · 12 comments

Declutter 4.0: Price drops on many- Amouage Decision, Arabian Oud Diwan, Jupiter’s lightning, Vertus Bois et Cuir, Creed, CH private line , TK wild stride, more + 8-10 ml decants

Listing photos

44 bottles in this post · 3 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

Chrome LegendAzzaro · Partial · 40 ml$32.00No comps yet
partial bottle40 mlused

$32.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Mahogany WoodsBath & Body Works · Partial · 100 ml$47.00No comps yet

Bath & Body Works

Mahogany Woods

partial bottle100 mlused

$47.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Vetiver ParadiseCarolina Herrera · Partial · 100 ml$97.00No comps yet

Carolina Herrera

Vetiver Paradise

partial bottle100 mlused

$97.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
AventusCreed · Decant · 30 ml$92.00$3.07/ml18% above market
Full

Creed

Aventus

decant30 mlused

$92.00

$3.07/ml

18% above market · 2 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
L.12.12 Blanc Eau FraîcheLacoste · Partial · 100 ml$42.00No comps yet
partial bottle100 mlused

$42.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Wild StrideThomas Kosmala · Partial · 100 ml$67.00No comps yet

Thomas Kosmala

Wild Stride

partial bottle100 mlused

$67.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Bois et CuirVertus · Full · 100 ml$82.00$0.82/mlNo comps yet
full bottle100 mlused

$82.00

$0.82/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Very Sexy Him PlatinumVictoria's Secret · Partial · 50 ml$35.00No comps yet

Victoria's Secret

Very Sexy Him Platinum

partial bottle50 mlused

$35.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Ebony WoodZara · Partial · 90 ml$57.00No comps yet
partial bottle90 mlused

$57.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Rich Warm AddictiveZara · Partial · 100 ml$40.00No comps yet
partial bottle100 mlused

$40.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
AventusCreed · Decant · 10 ml$55.00$5.50/ml77% above market
Full

Creed

Aventus

decant10 mlused

$55.00

$5.50/ml

77% above market · 8 comps · high confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Millesime ImperialCreed · Decant · 30 ml$152.00$5.07/mlNear market
Full
decant30 mlused

$152.00

$5.07/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Millesime ImperialCreed · Decant · 30 ml$152.00$5.07/mlNear market
Full
decant30 mlused

$152.00

$5.07/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
TabaromeCreed · Decant · 30 ml$152.00$5.07/mlNo comps yet
Full
decant30 mlused

$152.00

$5.07/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
City of JasmineAlghabra · Decant · 10 ml$37.00$3.70/mlNo comps yet
Full
decant10 mlused

$37.00

$3.70/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Absolu AventusCreed · Decant · 10 ml$47.00$4.70/ml9% above market
Full
decant10 mlused

$47.00

$4.70/ml

9% above market · 5 comps · medium confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Green Irish TweedCreed · Decant · 10 ml$32.00$3.20/mlNear market
Full
decant10 mlused

$32.00

$3.20/ml

Near market · 7 comps · medium confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
HimalayaCreed · Decant · 10 ml$32.00$3.20/ml10% above market
Full
decant10 mlused

$32.00

$3.20/ml

10% above market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
OG SantalCreed · Decant · 10 ml$32.00$3.20/ml10% above market
Full
decant10 mlused

$32.00

$3.20/ml

10% above market · 3 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Royal OudCreed · Decant · 10 ml$40.00$4.00/ml14% above market
Full
decant10 mlused

$40.00

$4.00/ml

14% above market · 4 comps · medium confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
VikingCreed · Decant · 10 ml$37.00$3.70/ml6% above market
Full

Creed

Viking

decant10 mlused

$37.00

$3.70/ml

6% above market · 5 comps · medium confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
The One ParfumDolce & Gabbana · Decant · 10 ml$32.00$3.20/ml21% above market
Full

Dolce & Gabbana

The One Parfum

decant10 mlused

$32.00

$3.20/ml

21% above market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Bois Imperial EDPEssential Parfums · Decant · 10 ml$25.00$2.50/ml22% above market
Full

Essential Parfums

Bois Imperial EDP

decant10 mlused

$25.00

$2.50/ml

22% above market · 2 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Pacific Rock MossGoldfield & Banks · Decant · 10 ml$32.00$3.20/ml28% above market
Full

Goldfield & Banks

Pacific Rock Moss

decant10 mlused

$32.00

$3.20/ml

28% above market · 7 comps · medium confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
TihotaIndult · Decant · 10 ml$57.00$5.70/mlNo comps yet
Full

Indult

Tihota

decant10 mlused

$57.00

$5.70/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Black LinenJoseph Abboud · Decant · 10 ml$32.00$3.20/mlNo comps yet
Full

Joseph Abboud

Black Linen

decant10 mlused

$32.00

$3.20/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Vanille HavaneLes Indemodables · Decant · 10 ml$57.00$5.70/ml12% above market
Full

Les Indemodables

Vanille Havane

decant10 mlused

$57.00

$5.70/ml

12% above market · 4 comps · medium confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Esencia EDPLoewe · Decant · 10 ml$32.00$3.20/mlNo comps yet
Full
decant10 mlused

$32.00

$3.20/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Esencia ElixirLoewe · Decant · 10 ml$37.00$3.70/mlNo comps yet
Full
decant10 mlused

$37.00

$3.70/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Mystery for HimMith · Decant · 10 ml$22.00$2.20/ml12% under market
Full
decant10 mlused

$22.00

$2.20/ml

12% under market · 3 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Royal VintageM. Micallef · Decant · 10 ml$27.00$2.70/mlNo comps yet
Full

M. Micallef

Royal Vintage

decant10 mlused

$27.00

$2.70/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Montabaco VeranoOrmonde Jayne · Decant · 10 ml$37.00$3.70/mlNo comps yet
Full

Ormonde Jayne

Montabaco Verano

decant10 mlused

$37.00

$3.70/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
1 Million PrivéPaco Rabanne · Decant · 10 ml$37.00$3.70/mlNo comps yet
Full

Paco Rabanne

1 Million Privé

decant10 mlused

$37.00

$3.70/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Salt & PepperPrecious Liquid · Decant · 10 ml$47.00$4.70/mlNo comps yet
Full

Precious Liquid

Salt & Pepper

decant10 mlused

$47.00

$4.70/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
DEMRegalien · Decant · 10 ml$45.00$4.50/mlNo comps yet
Full

Regalien

DEM

decant10 mlused

$45.00

$4.50/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Oligarch EDPRoja Parfums · Decant · 10 ml$127.00$12.70/mlNo comps yet
Full

Roja Parfums

Oligarch EDP

decant10 mlused

$127.00

$12.70/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Spicebomb Infrared EDTViktor & Rolf · Decant · 10 ml$17.00$1.70/mlNo comps yet
Full
decant10 mlused

$17.00

$1.70/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Spicebomb FreshViktor & Rolf · Decant · 10 ml$27.00$2.70/mlNo comps yet
Full

Viktor & Rolf

Spicebomb Fresh

decant10 mlused

$27.00

$2.70/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Tony Iommi Monkey SpecialXerjoff · Decant · 10 ml$37.00$3.70/ml19% above market
Full
decant10 mlused

$37.00

$3.70/ml

19% above market · 2 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
IbereZaharoff · Decant · 10 ml$37.00$3.70/mlNo comps yet
Full

Zaharoff

Ibere

decant10 mlused

$37.00

$3.70/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Sun-Kissed IslandZaharoff · Decant · 10 ml$37.00$3.70/mlNo comps yet
Full
decant10 mlused

$37.00

$3.70/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
DecisionAmouage · sold · Full · 100 ml$346.00$3.46/mlsold

Amouage

Decision

soldfull bottle100 mlusedfull presentation

$346.00

$3.46/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
DiwanArabian Oud · sold · Partial · 100 ml$122.00sold

Arabian Oud

Diwan

soldpartial bottle100 mlused

$122.00

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Jupiter's LightningArgos · sold · Partial · 30 ml$122.00sold
soldpartial bottle30 mlused

$122.00

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

I accept PayPal F+F or Zelle only. If you don’t have much history on the sub, I will only accept Zelle. **Add $7 for shipping unless your total is $75 or more.** Bottles will be marked with ❌ once sold. 🆕 indicates newer additions to the list.

https://imgur.com/a/YgTeFIv

https://imgur.com/a/yfPBJSx - Decisions and BDC L’exclusif

https://imgur.com/a/eyUzydJ - Bois et Cuir

|Price|Fragrance|Size|Type|\# Available| |:-|:-|:-|:-|:-| ||**--- Available Scents ---**|||| |$339|**❌Amouage Decision full Pres 99.99%**| missing 2 sprays 100 ml|Bottle| 1| |$115|**❌Arabian Oud Diwan**| ~ high partial / 100 ml|Bottle|1| |$115|**❌Argos Jupiter’s lightning**| high partial 30 ml|Bottle| |$25|**Azzaro Chrome legend (discontinued bottle style** - old formula)**| high partial / 40 ml |Bottle|1| |$40|**Bath and Body Works Mahogany Woods(discontinued)**|100 ml high partial|Bottle|1| |$15|**Bath and Body Works 3x piece 7 ml travels**|2x sealed and 1x missing a couple sprays / 7 ml|travel|1| |$90|**Carolina Herrera Vetiver Paradise (discontinued)**|100 ml high partial|Bottle|1| |$85|**Creed Aventus F1995 hype batch w/ custom aventus label**| 30 ml |Decant|1| |$35|**Lacoste l12.12 blanc eau fraiche**| almost full 100ml|Bottle|1| |$60|**Thomas Kosmala Wild Stride**| almost full 100ml|Bottle|1| |$75|**Vertus Bois et Cuit**| 99.99% full 100ml|Bottle|1| |$28|**Victoria’s secret VS him platinum**| partial / 50 ml |Bottle|1| |$50|**Zara Ebony wood (discontinued bottle style - old formula)**| partial / 90 ml |Bottle|1| |$33|**Zara Rich warm addictive (discontinued bottle style - old formula)**| high partial / 100 ml |Bottle|1|

|Price|Fragrance|Size|Type|\# Available| |:-|:-|:-|:-|:-| ||[\--- Vintage / pre-reform Aventus decants in pressurized atomizers with fancy Aventus label ---](https://imgur.com/a/3SRriFy)|Batch code sticker will look different|+ other vintage creed w/ normal label maker labels|| |$48|**2019 Creed Aventus 19s31 batch peppery & long lasting)**|10 ml|Decant|2| |$48:$145|**🆕2011 Creed Millesime Imperial 11Z01 batch**|10 ml:30 ml|Decant|7| |$48:$145|**🆕2012 Creed Millesime Imperial 12D01 batch**|10 ml:30 ml|Decant|7| |$48:$145|**🆕2010 Creed Tabarome 10D02 batch**|10 ml:30 ml|Decant|7|

[Decant Bottle Styles (8ml wooden capped and 10 ml pressurized black cap)](https://imgur.com/a/Svu1bTV)

|Price|Fragrance|Size|Type|\# Available| |:-|:-|:-|:-|:-| ||**--- 8ml and 10 ml Decants ---**|||| |$27 : $30|**Alghabra City of Jasmine**|8ml : 10 ml|Decant|2| |$36 : $40|**Creed Aventus Absolu (has custom label)**|8ml : 10 ml|Decant|4| |$22 : $25|**Creed Green Irish Tweed**|8ml : 10 ml|Decant|4| |$22 : $25|**Creed Himalaya 2020 batch**|8ml : 10 ml|Decant|2| |$22 : $25|**Creed Original Santal**|8ml : 10 ml|Decant|1| |$30 : $33|**Creed Royal Oud**|8ml : 10 ml|Decant|1| |$27 : $30|**Creed Viking 2018 batch**|8ml : 10 ml|Decant|1| |$22 : $25|**D&G The One Parfum**|8ml : 10 ml|Decant|3| |$15 : $18|**Essential Parfums Bois Imperial**|8ml : 10 ml|Decant|1| |$22 : $25|**Goldfield and Banks Pacific Rock Moss old formula pre ifra (orange label, dark cap)**|8ml : 10 ml|Decant|3| |$44 : $50|**Indult Tihota**|8ml : 10 ml|Decant|3| |$22 : $25|**Joseph Abboud Black Linen (discontinued)**|8ml : 10 ml|Decant|7| |$44 : $50|**Les Indemodables Vanille Havane**|8ml : 10 ml|Decant|2| |$22 : $25|**Loewe Esencia EDP**|8ml : 10 ml|Decant|3| |$ 27 : $30|**Loewe Esencia Elixir**|8ml : 10 ml|Decant|3| |$13 : $15|**MITH Mystery for Him**|8ml : 10 ml|Decant|3| |$16 : $20|**M. micallef Royal Vintage**|8ml : 10 ml|Decant| |$27 : $30|**Ormonde Jayne Montabaco Verano**|8ml : 10 ml|Decant|2| |$27: $30|**Paco Rabanne 1 million Prive(discontinued)**|8ml : 10 ml|Decant|2| |$36: $40|**Precious Liquid Salt & Pepper**|8ml : 10 ml|Decant|5| |$34 : $38|**🆕Regalien Dem**|8ml : 10 ml|Decant|4| |$105 : $120|**🆕Roja Oligarch EDP(discontinued)**|8ml : 10 ml|Decant|2| |$8 : $10|**V&R spicebomb Infrared EDT**|8ml : 10 ml|Decant|2| |$16 : $20|**V&R Spicebomb Fresh (discontinued)**|8ml : 10 ml|Decant|1| |$27 : $30|**Xerjoff Tony Iommi Monkey Special**|8ml : 10 ml|Decant|3| |$27 : $30|**Zaharoff Ibere**|8ml : 10 ml|Decant|2| |$27 : $30|**Zaharoff Sun-Kissed Island**|8ml : 10 ml|Decant|3|

If you would like additional pics of any bottles, batch codes, or have other questions, feel free to chat me. See pic for exact levels on the “partial” and “x / x” sized items. **Not everything pictured is available at this time, but everything that is should be in the pictures.** If you see something missing, feel free to let me know and I’ll update.

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

5 days ago$346.00sold
5 days ago$122.00sold
5 days ago$122.00sold
5 days ago$32.00active
5 days ago$47.00active
5 days ago$97.00active
5 days ago$92.00active
5 days ago$42.00active
5 days ago$67.00active
5 days ago$82.00active
5 days ago$35.00active
5 days ago$57.00active
5 days ago$40.00active
5 days ago$55.00active
5 days ago$152.00active
5 days ago$152.00active
5 days ago$152.00active
5 days ago$37.00active
5 days ago$47.00active
5 days ago$32.00active
5 days ago$32.00active
5 days ago$32.00active
5 days ago$40.00active
5 days ago$37.00active
5 days ago$32.00active
5 days ago$25.00active
5 days ago$32.00active
5 days ago$57.00active
5 days ago$32.00active
5 days ago$57.00active
5 days ago$32.00active
5 days ago$37.00active
5 days ago$22.00active
5 days ago$27.00active
5 days ago$37.00active
5 days ago$37.00active
5 days ago$47.00active
5 days ago$45.00active
5 days ago$127.00active
5 days ago$17.00active
5 days ago$27.00active
5 days ago$37.00active
5 days ago$37.00active
5 days ago$37.00active
5 days ago$22.00active

Asking about Royal Oud 10 ml · $40