Azzaro
Chrome Legend
“|$25|Azzaro Chrome legend (discontinued bottle style - old formula)| high partial / 40 ml |Bottle|1|”
Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.
Azzaro
“|$25|Azzaro Chrome legend (discontinued bottle style - old formula)| high partial / 40 ml |Bottle|1|”
Bath & Body Works
“|$40|Bath and Body Works Mahogany Woods(discontinued)|100 ml high partial|Bottle|1|”
Carolina Herrera
“|$90|Carolina Herrera Vetiver Paradise (discontinued)|100 ml high partial|Bottle|1|”
Creed
“|$85|Creed Aventus F1995 hype batch w/ custom aventus label| 30 ml |Decant|1|”
$92.00
$3.07/ml
18% above market · 2 comps · low confidence
Message about this decantCompared per remaining ml with other decants
Lacoste
“|$35|Lacoste l12.12 blanc eau fraiche| almost full 100ml|Bottle|1|”
Thomas Kosmala
“|$60|Thomas Kosmala Wild Stride| almost full 100ml|Bottle|1|”
Victoria's Secret
“|$28|Victoria’s secret VS him platinum| partial / 50 ml |Bottle|1|”
Zara
“|$50|Zara Ebony wood (discontinued bottle style - old formula)| partial / 90 ml |Bottle|1|”
“|$33|Zara Rich warm addictive (discontinued bottle style - old formula)| high partial / 100 ml |Bottle|1|”
Creed
“|$48|2019 Creed Aventus 19s31 batch peppery & long lasting)|10 ml|Decant|2|”
$55.00
$5.50/ml
77% above market · 8 comps · high confidence
Message about this decantCompared per remaining ml with other decants
Creed
“|$48:$145|🆕2011 Creed Millesime Imperial 11Z01 batch|10 ml:30 ml|Decant|7|”
$152.00
$5.07/ml
Near market · 1 comp · low confidence
Message about this decantCompared per remaining ml with other decants
Creed
“|$48:$145|🆕2012 Creed Millesime Imperial 12D01 batch|10 ml:30 ml|Decant|7|”
$152.00
$5.07/ml
Near market · 1 comp · low confidence
Message about this decantCompared per remaining ml with other decants
Creed
“|$36 : $40|Creed Aventus Absolu (has custom label)|8ml : 10 ml|Decant|4|”
$47.00
$4.70/ml
Near market · 6 comps · medium confidence
Message about this decantCompared per remaining ml with other decants
$32.00
$3.20/ml
Near market · 7 comps · medium confidence
Message about this decantCompared per remaining ml with other decants
$32.00
$3.20/ml
10% above market · 1 comp · low confidence
Message about this decantCompared per remaining ml with other decants
$32.00
$3.20/ml
10% above market · 3 comps · low confidence
Message about this decantCompared per remaining ml with other decants
$40.00
$4.00/ml
14% above market · 4 comps · medium confidence
Message about this decantCompared per remaining ml with other decants
$37.00
$3.70/ml
6% above market · 5 comps · medium confidence
Message about this decantCompared per remaining ml with other decants
$32.00
$3.20/ml
21% above market · 1 comp · low confidence
Message about this decantCompared per remaining ml with other decants
Essential Parfums
“|$15 : $18|Essential Parfums Bois Imperial|8ml : 10 ml|Decant|1|”
$25.00
$2.50/ml
22% above market · 2 comps · low confidence
Message about this decantCompared per remaining ml with other decants
Goldfield & Banks
“|$22 : $25|Goldfield and Banks Pacific Rock Moss old formula pre ifra (orange label, dark cap)|8ml : 10 ml|Decant|3|”
$32.00
$3.20/ml
28% above market · 7 comps · medium confidence
Message about this decantCompared per remaining ml with other decants
Joseph Abboud
“|$22 : $25|Joseph Abboud Black Linen (discontinued)|8ml : 10 ml|Decant|7|”
Les Indemodables
“|$44 : $50|Les Indemodables Vanille Havane|8ml : 10 ml|Decant|2|”
$57.00
$5.70/ml
12% above market · 4 comps · medium confidence
Message about this decantCompared per remaining ml with other decants
$22.00
$2.20/ml
12% under market · 3 comps · low confidence
Message about this decantCompared per remaining ml with other decants
Ormonde Jayne
“|$27 : $30|Ormonde Jayne Montabaco Verano|8ml : 10 ml|Decant|2|”
Paco Rabanne
“|$27: $30|Paco Rabanne 1 million Prive(discontinued)|8ml : 10 ml|Decant|2|”
Precious Liquid
“|$36: $40|Precious Liquid Salt & Pepper|8ml : 10 ml|Decant|5|”
Roja Parfums
“|$105 : $120|🆕Roja Oligarch EDP(discontinued)|8ml : 10 ml|Decant|2|”
Viktor & Rolf
“|$8 : $10|V&R spicebomb Infrared EDT|8ml : 10 ml|Decant|2|”
Viktor & Rolf
“|$16 : $20|V&R Spicebomb Fresh (discontinued)|8ml : 10 ml|Decant|1|”
Xerjoff
“|$27 : $30|Xerjoff Tony Iommi Monkey Special|8ml : 10 ml|Decant|3|”
$37.00
$3.70/ml
19% above market · 2 comps · low confidence
Message about this decantCompared per remaining ml with other decants
Zaharoff
“|$27 : $30|Zaharoff Sun-Kissed Island|8ml : 10 ml|Decant|3|”
Amouage
“|$339|❌Amouage Decision full Pres 99.99%| missing 2 sprays 100 ml|Bottle| 1|”
$346.00
$3.46/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Arabian Oud
“|$115|❌Arabian Oud Diwan| ~ high partial / 100 ml|Bottle|1|”
$122.00
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Argos
“|$115|❌Argos Jupiter’s lightning| high partial 30 ml|Bottle|”
$122.00
Sold at this price; it still counts toward the market price.
I accept PayPal F+F or Zelle only. If you don’t have much history on the sub, I will only accept Zelle. **Add $7 for shipping unless your total is $75 or more.** Bottles will be marked with ❌ once sold. 🆕 indicates newer additions to the list.
https://imgur.com/a/yfPBJSx - Decisions and BDC L’exclusif
https://imgur.com/a/eyUzydJ - Bois et Cuir
|Price|Fragrance|Size|Type|\# Available| |:-|:-|:-|:-|:-| ||**--- Available Scents ---**|||| |$339|**❌Amouage Decision full Pres 99.99%**| missing 2 sprays 100 ml|Bottle| 1| |$115|**❌Arabian Oud Diwan**| ~ high partial / 100 ml|Bottle|1| |$115|**❌Argos Jupiter’s lightning**| high partial 30 ml|Bottle| |$25|**Azzaro Chrome legend (discontinued bottle style** - old formula)**| high partial / 40 ml |Bottle|1| |$40|**Bath and Body Works Mahogany Woods(discontinued)**|100 ml high partial|Bottle|1| |$15|**Bath and Body Works 3x piece 7 ml travels**|2x sealed and 1x missing a couple sprays / 7 ml|travel|1| |$90|**Carolina Herrera Vetiver Paradise (discontinued)**|100 ml high partial|Bottle|1| |$85|**Creed Aventus F1995 hype batch w/ custom aventus label**| 30 ml |Decant|1| |$35|**Lacoste l12.12 blanc eau fraiche**| almost full 100ml|Bottle|1| |$60|**Thomas Kosmala Wild Stride**| almost full 100ml|Bottle|1| |$75|**Vertus Bois et Cuit**| 99.99% full 100ml|Bottle|1| |$28|**Victoria’s secret VS him platinum**| partial / 50 ml |Bottle|1| |$50|**Zara Ebony wood (discontinued bottle style - old formula)**| partial / 90 ml |Bottle|1| |$33|**Zara Rich warm addictive (discontinued bottle style - old formula)**| high partial / 100 ml |Bottle|1|
|Price|Fragrance|Size|Type|\# Available| |:-|:-|:-|:-|:-| ||[\--- Vintage / pre-reform Aventus decants in pressurized atomizers with fancy Aventus label ---](https://imgur.com/a/3SRriFy)|Batch code sticker will look different|+ other vintage creed w/ normal label maker labels|| |$48|**2019 Creed Aventus 19s31 batch peppery & long lasting)**|10 ml|Decant|2| |$48:$145|**🆕2011 Creed Millesime Imperial 11Z01 batch**|10 ml:30 ml|Decant|7| |$48:$145|**🆕2012 Creed Millesime Imperial 12D01 batch**|10 ml:30 ml|Decant|7| |$48:$145|**🆕2010 Creed Tabarome 10D02 batch**|10 ml:30 ml|Decant|7|
[Decant Bottle Styles (8ml wooden capped and 10 ml pressurized black cap)](https://imgur.com/a/Svu1bTV)
|Price|Fragrance|Size|Type|\# Available| |:-|:-|:-|:-|:-| ||**--- 8ml and 10 ml Decants ---**|||| |$27 : $30|**Alghabra City of Jasmine**|8ml : 10 ml|Decant|2| |$36 : $40|**Creed Aventus Absolu (has custom label)**|8ml : 10 ml|Decant|4| |$22 : $25|**Creed Green Irish Tweed**|8ml : 10 ml|Decant|4| |$22 : $25|**Creed Himalaya 2020 batch**|8ml : 10 ml|Decant|2| |$22 : $25|**Creed Original Santal**|8ml : 10 ml|Decant|1| |$30 : $33|**Creed Royal Oud**|8ml : 10 ml|Decant|1| |$27 : $30|**Creed Viking 2018 batch**|8ml : 10 ml|Decant|1| |$22 : $25|**D&G The One Parfum**|8ml : 10 ml|Decant|3| |$15 : $18|**Essential Parfums Bois Imperial**|8ml : 10 ml|Decant|1| |$22 : $25|**Goldfield and Banks Pacific Rock Moss old formula pre ifra (orange label, dark cap)**|8ml : 10 ml|Decant|3| |$44 : $50|**Indult Tihota**|8ml : 10 ml|Decant|3| |$22 : $25|**Joseph Abboud Black Linen (discontinued)**|8ml : 10 ml|Decant|7| |$44 : $50|**Les Indemodables Vanille Havane**|8ml : 10 ml|Decant|2| |$22 : $25|**Loewe Esencia EDP**|8ml : 10 ml|Decant|3| |$ 27 : $30|**Loewe Esencia Elixir**|8ml : 10 ml|Decant|3| |$13 : $15|**MITH Mystery for Him**|8ml : 10 ml|Decant|3| |$16 : $20|**M. micallef Royal Vintage**|8ml : 10 ml|Decant| |$27 : $30|**Ormonde Jayne Montabaco Verano**|8ml : 10 ml|Decant|2| |$27: $30|**Paco Rabanne 1 million Prive(discontinued)**|8ml : 10 ml|Decant|2| |$36: $40|**Precious Liquid Salt & Pepper**|8ml : 10 ml|Decant|5| |$34 : $38|**🆕Regalien Dem**|8ml : 10 ml|Decant|4| |$105 : $120|**🆕Roja Oligarch EDP(discontinued)**|8ml : 10 ml|Decant|2| |$8 : $10|**V&R spicebomb Infrared EDT**|8ml : 10 ml|Decant|2| |$16 : $20|**V&R Spicebomb Fresh (discontinued)**|8ml : 10 ml|Decant|1| |$27 : $30|**Xerjoff Tony Iommi Monkey Special**|8ml : 10 ml|Decant|3| |$27 : $30|**Zaharoff Ibere**|8ml : 10 ml|Decant|2| |$27 : $30|**Zaharoff Sun-Kissed Island**|8ml : 10 ml|Decant|3|
If you would like additional pics of any bottles, batch codes, or have other questions, feel free to chat me. See pic for exact levels on the “partial” and “x / x” sized items. **Not everything pictured is available at this time, but everything that is should be in the pictures.** If you see something missing, feel free to let me know and I’ll update.
Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.
Asking about Millesime Imperial 30 ml · $152