Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 5 hours ago by u/BoomShakaLADka · 4 comments

Coty Soleil D'Ikosim, Fugazzi Angel Dust, PdM official minis, JPG discovery set, Dior Privée minis, Akro and others

Listing photos

44 bottles in this post

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

Soleil D'IkosimInfiniment Coty · Partial · 75 ml$237.00$3.20/mlNo comps yet
~74 ml left

Infiniment Coty

Soleil D'Ikosim

partial bottle75 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $240.20. At this partial’s price per remaining ml, 75 ml would cost about $240.20. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$237.00

$3.20/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Angel DustFugazzi · Full · 50 ml$107.00$2.14/mlNo comps yet
Full

Fugazzi

Angel Dust

full bottle50 mlusedfull presentation

$107.00

$2.14/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
AwakeAkro · Partial · 100 ml$112.00$1.13/mlNo comps yet
~99 ml left

Akro

Awake

partial bottle100 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $113.13. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $113.13. That is 62% above the $70.00 full-bottle median from 2 recent same-size full-bottle asks.

$112.00

$1.13/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
KirkeTiziana Terenzi · Sample$13.00No comps yet

Tiziana Terenzi

Kirke

sampleusedfull presentation

$13.00

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
TabitTiziana Terenzi · Sample$13.00No comps yet

Tiziana Terenzi

Tabit

sampleusedfull presentation

$13.00

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
SaiphTiziana Terenzi · Sample$13.00No comps yet

Tiziana Terenzi

Saiph

sampleusedfull presentation

$13.00

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
WirtanenTiziana Terenzi · Sample$13.00No comps yet

Tiziana Terenzi

Wirtanen

sampleusedfull presentation

$13.00

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Rosso PompeiTiziana Terenzi · Sample$13.00No comps yet

Tiziana Terenzi

Rosso Pompei

sampleusedfull presentation

$13.00

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Spirito FiorentinoTiziana Terenzi · Sample$13.00No comps yet

Tiziana Terenzi

Spirito Fiorentino

sampleusedfull presentation

$13.00

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
TempelTiziana Terenzi · Sample$13.00No comps yet

Tiziana Terenzi

Tempel

sampleusedfull presentation

$13.00

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
ChironTiziana Terenzi · Sample$13.00No comps yet

Tiziana Terenzi

Chiron

sampleusedfull presentation

$13.00

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
DeloxTiziana Terenzi · Sample$13.00No comps yet

Tiziana Terenzi

Delox

sampleusedfull presentation

$13.00

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Gold Rose OudhTiziana Terenzi · Sample$13.00No comps yet

Tiziana Terenzi

Gold Rose Oudh

sampleusedfull presentation

$13.00

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
HalleyTiziana Terenzi · Sample$13.00No comps yet

Tiziana Terenzi

Halley

sampleusedfull presentation

$13.00

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
TuttleTiziana Terenzi · Sample$13.00No comps yet

Tiziana Terenzi

Tuttle

sampleusedfull presentation

$13.00

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
AndromedaTiziana Terenzi · Sample$13.00No comps yet

Tiziana Terenzi

Andromeda

sampleusedfull presentation

$13.00

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Moro di VeneziaTiziana Terenzi · Sample$13.00No comps yet

Tiziana Terenzi

Moro di Venezia

sampleusedfull presentation

$13.00

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
OrionTiziana Terenzi · Sample$13.00No comps yet

Tiziana Terenzi

Orion

sampleusedfull presentation

$13.00

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Peach Trilogy (Pastel Rumours, Peach's Revenge, Rococo Pie)Sarah Baker · Sample · 2 ml$27.00$13.50/mlNo comps yet
Full
sample2 mlsealedfull presentation

$27.00

$13.50/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
AthenaisParfums de Marly · Sample · 5 ml$27.00$5.40/mlNo comps yet
Full

Parfums de Marly

Athenais

sample5 mlsealedfull presentation

$27.00

$5.40/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
PercivalParfums de Marly · Sample$27.00No comps yet

Parfums de Marly

Percival

samplesealedfull presentation

$27.00

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Sisters B4 MistersJusbox · Sample$17.00No comps yet
samplesealedfull presentation

$17.00

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
B683Marc-Antoine Barrois · Sample$19.00No comps yet

Marc-Antoine Barrois

B683

samplesealedfull presentation

$19.00

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
TuxedoYves Saint Laurent · Sample$17.00No comps yet

Yves Saint Laurent

Tuxedo

samplesealedfull presentation

$17.00

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Iommi DeifiedXerjoff · Sample$19.00No comps yet
samplesealedfull presentation

$19.00

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Bois d’ArménieGuerlain · Sample$19.00No comps yet
samplesealedfull presentation

$19.00

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Ambre NuitDior · Sample$17.00No comps yet
samplesealedfull presentation

$17.00

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Oud Ispahan ParfumDior · Sample$17.00No comps yet
samplesealedfull presentation

$17.00

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
New LookDior · Sample$16.00No comps yet
samplesealedfull presentation

$16.00

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Oud Ispahan ParfumDior · Sample · 1.2 ml$25.00$20.83/mlNo comps yet
Full
sample1.2 mlsealedfull presentation

$25.00

$20.83/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Bois TalismanDior · Full · 10 ml$37.00$3.70/mlNo comps yet
Full
full bottle10 mlsealedfull presentation

$37.00

$3.70/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
L'Innocence de L'AirValentino · Full · 7.5 ml$37.00$4.93/mlNo comps yet
Full
full bottle7.5 mlsealedfull presentation

$37.00

$4.93/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Cocoa Kimiya ExtraitAtelier des Ors · Sample$19.00No comps yet

Atelier des Ors

Cocoa Kimiya Extrait

samplesealedfull presentation

$19.00

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
OromBvlgari · Sample$16.00No comps yet

Bvlgari

Orom

samplesealedfull presentation

$16.00

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
OnekhBvlgari · Sample$16.00No comps yet

Bvlgari

Onekh

samplesealedfull presentation

$16.00

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Elysium Pour Homme ParfumRoja Parfums · Sample$16.00No comps yet
samplesealedfull presentation

$16.00

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
High FrequencyInitio · Sample$15.00No comps yet
samplesealedfull presentation

$15.00

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Radical Rose ExtraitMatiere premiere · Sample$17.00No comps yet

Matiere premiere

Radical Rose Extrait

samplesealedfull presentation

$17.00

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Falcon leatherMatiere premiere · Sample$17.00No comps yet

Matiere premiere

Falcon leather

samplesealedfull presentation

$17.00

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Aqua Allegoria Rosa PalissandroGuerlain · Sample$14.00No comps yet
samplesealedfull presentation

$14.00

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Sauvage Eau ForteDior · Sample$14.00No comps yet
samplesealedfull presentation

$14.00

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Luna Rossa Ocean ParfumPrada · Sample$14.00No comps yet
samplesealedfull presentation

$14.00

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Polo Red ParfumRalph Lauren · Sample$12.00No comps yet

Ralph Lauren

Polo Red Parfum

samplesealedfull presentation

$12.00

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Spicebomb Infrared EDPViktor & Rolf · Sample$13.00No comps yet
samplesealedfull presentation

$13.00

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Read the original postShow

**Please comment here before DMing.** Add $7 for shipping. If buyer prefers G&S, buyer must pay G&S fee. Open to trades (see bottom of post for bottles I'm looking for). All items with their full presentation. CONUS shipping only. Buyer pays G&S fee. Flaired users only.

* $230 - **Infiniment Coty - SOLEIL D'IKOSIM** (\~74/75ml). * $100 - **Fugazzi - ANGEL DUST EdP** (50ml, missing test sprays). * ~~$120~~ $105 - **Akro - AWAKE** (\~99/100ml).

# Official samples

* $65 - **JEAN PAUL GAULTIER (JPG) Les Ateliers Gaultier discovery set (see levels):** Rose Palace, French Oud, Ambre Tatouage, Santal Paname, Musc Terrible, Cuir 1976. * ~~$280~~ $249 - **DIOR Privée set of 5 Esprit de Parfum splash miniatures (Brand New, 5 x 7.5ml splash bottles):** Ambre Nuit, Gris Dior, Lucky, Oud Ispahan, and Rouge Trafalgar. Official Dior zip pouch included. Not willing to sell individually for now. * $6 each - **Tiziana Terenzi official boxed samples (all sprayed \~4x for testing):** Kirké (2x), Tabit, Saiph, Wirtanen, Rosso Pompei, Spirito Fiorentino, Tempel, Chiron, Delox, Gold Rose Oudh, Halley, Tuttle, Andromeda, Moro di Venezia, Orion. Minimum order of 6, take all 16 for ~~$90~~ $75. * **Miscellaneous OFFICIAL SAMPLES** (minimum order of $35):

|House|Fragrance Name|Price|Condition|Qty. Available| |:-|:-|:-|:-|:-| || |||||| |Sarah Baker|Peach Trilogy (3x2ml: Pastel Rumours, Peach's Revenge, Rococo Pie)|$20|Brand New|1| |Parfums de Marly|Athénais (5ml)|$20|Brand New|1| |Parfums de Marly|Percival|$20|Brand New|1| |Jusbox|Sisters B4 Misters|$10|Brand New|1| |Marc-Antoine Barrois|B683 Extrait (not yet pictured)|$12|Brand New|1| |YSL|Tuxedo|~~12~~ $ 10|Brand New|3| |Xerjoff|Iommi Deified|$12|Brand New|1| |Guerlain|Bois d'Arménie (discontinued)|$12|Brand New|~~2~~ 1| |Dior|Ambre Nuit|$10|Brand New|1| |Dior|Oud Ispahan|$10|Brand New|2| |Dior|New Look|$9|Brand New|4| |Dior|Oud Ispahan (Esprit de Parfum, 1.2ml)|$18|Brand New|3| |Dior|Bois Talisman (10ml mini)|$30|Brand New|1| |Valentino|L'innocence de l'air (7.5ml mini)|$30|Brand New|1| |Atelier des Ors|Cocoa Kimiya|$12|Brand New|1| |Bvlgari|Orom|$9|Brand New|1| |Bvlgari|Onekh|$9|Brand New|1| |Roja|Elysium Pour Homme|$9|Brand New|1| |Initio|High Frequency|$8|Brand New|1| |Matiere Premiere|Radical Rose|$10|Brand New|1| |Matiere Premiere|Falcon Leather|$10|Brand New|1| |Guerlain|Aqua Allegoria - Rosa Palissandro|$7|Brand New|1| |Dior|Sauvage Eau Forte|$7|Brand New|2| |Prada|Ocean Luna Rossa|$7|Brand New|1| |Polo Ralph Lauren|Red|$5|Brand New|1| |Viktor & Rolf|Spicebomb Infrared|$6|Brand New|1|

# My WTT list (not exclusive, open to offers!)

Dior Oud Ispahan (2017 or prior); Guerlain Shalimar flankers, Tonka Impériale, Bois d'Armenie; Chanel No. 22; Versace Rose Flamboyante; Mirage Gourmand. Looking for full presentation only. Also looking for miscellaneous samples, show me what you got! Open to trade + cash arrangements.

Pictures: [https://imgur.com/a/VVe7aCE](https://imgur.com/a/VVe7aCE).

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

4 hours ago$237.00active
4 hours ago$107.00active
4 hours ago$112.00active
4 hours ago$13.00active
4 hours ago$13.00active
4 hours ago$13.00active
4 hours ago$13.00active
4 hours ago$13.00active
4 hours ago$13.00active
4 hours ago$13.00active
4 hours ago$13.00active
4 hours ago$13.00active
4 hours ago$13.00active
4 hours ago$13.00active
4 hours ago$13.00active
4 hours ago$13.00active
4 hours ago$13.00active
4 hours ago$13.00active
4 hours ago$27.00active
4 hours ago$27.00active
4 hours ago$27.00active
4 hours ago$17.00active
4 hours ago$19.00active
4 hours ago$17.00active
4 hours ago$19.00active
4 hours ago$19.00active
4 hours ago$17.00active
4 hours ago$17.00active
4 hours ago$16.00active
4 hours ago$25.00active
4 hours ago$37.00active
4 hours ago$37.00active
4 hours ago$19.00active
4 hours ago$16.00active
4 hours ago$16.00active
4 hours ago$16.00active
4 hours ago$15.00active
4 hours ago$17.00active
4 hours ago$17.00active
4 hours ago$14.00active
4 hours ago$14.00active
4 hours ago$14.00active
4 hours ago$12.00active
4 hours ago$13.00active

This seller asks for a comment on the post before messaging.