Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 3 hours ago by u/HowdyDutyScuti · 13 comments

Niche & Designer Declutter Sale

16 bottles in this post · 4 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

TabaromeCreed · Partial · 100 ml · 95%$220.00$2.32/mlNo comps yet
~95 ml left
partial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $231.58. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $231.58. That is 21% above the $191.00 full-bottle median from 2 recent same-size full-bottle asks.

$220.00

$2.32/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
OG SantalCreed · Partial · 100 ml$180.00$1.82/mlNo comps yet
~99 ml left
partial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $181.82. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $181.82. That is about the same as the $186.00 full-bottle median from 2 recent same-size full-bottle asks, so there is no meaningful liquid-price discount.

$180.00

$1.82/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Bal d'AfriqueByredo · Partial · 50 ml · 94%$140.00$2.98/ml37% under market
~47 ml left
partial bottle50 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $148.94. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $148.94. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$140.00

$2.98/ml

37% under MSRP · medium confidence

MSRP $235.00

Message about this bottle
Report a parsing error
Roll it 1Jo Milano · Full · 100 ml$50.00$0.50/mlNo comps yet
Full

Jo Milano

Roll it 1

full bottle100 mlnew open boxbottle box

$50.00

$0.50/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Roll it 7Jo Milano · Full · 100 ml$50.00$0.50/mlNo comps yet
Full

Jo Milano

Roll it 7

full bottle100 mlnew open boxbottle box

$50.00

$0.50/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Roll it 18Jo Milano · Full · 100 ml$50.00$0.50/mlNo comps yet
Full

Jo Milano

Roll it 18

full bottle100 mlnew open boxbottle box

$50.00

$0.50/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Baccarat Rouge 540 EDPMaison Francis Kurkdjian · Full · 35 ml$150.00$4.29/ml11% above market
Full

Maison Francis Kurkdjian

Baccarat Rouge 540 EDP

full bottle35 mlnew open boxbottle box

$150.00

$4.29/ml

11% above market · 3 comps · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Baccarat Rouge 540 ExtraitMaison Francis Kurkdjian · Partial · 70 ml$280.00$4.12/mlNear market
~68 ml left

Maison Francis Kurkdjian

Baccarat Rouge 540 Extrait

partial bottle70 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $288.24. At this partial’s price per remaining ml, 70 ml would cost about $288.24. That is 3% below the $296.00 full-bottle median from 12 recent same-size full-bottle asks.

$280.00

$4.12/ml

Near market · 3 comps · low confidence

MSRP $495.00 · 42% under (full-bottle equivalent)

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Aqua Universalis EDTMaison Francis Kurkdjian · Full · 70 ml$170.00$2.43/ml21% above market
Full

Maison Francis Kurkdjian

Aqua Universalis EDT

full bottle70 mlnew open boxbottle box

$170.00

$2.43/ml

21% above market · 4 comps · medium confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Velvet SplendourGoldfield & Banks · Partial · 100 ml · 95%$110.00$1.16/mlNo comps yet
~95 ml left

Goldfield & Banks

Velvet Splendour

partial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $115.79. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $115.79. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$110.00

$1.16/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Bohemian LimeGoldfield & Banks · Partial · 100 ml$120.00$1.22/mlNo comps yet
~98 ml left

Goldfield & Banks

Bohemian Lime

partial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $122.45. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $122.45. That is about the same as the $120.00 full-bottle median from 6 recent same-size full-bottle asks, so there is no meaningful liquid-price discount.

$120.00

$1.22/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Erba Pura EDPXerjoff · Full · 50 ml$105.00$2.10/ml5% above market
Full
full bottle50 mlnew open boxbottle box

$105.00

$2.10/ml

5% above market · 2 comps · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Mojave Ghost AbsoluByredo · sold · Partial · 50 ml · 90%$200.00$4.44/mlsold
~45 ml left
soldpartial bottle50 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $222.22. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $222.22. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$200.00

$4.44/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
KalanParfums de Marly · sold · Partial · 125 ml$140.00$1.14/mlsold
~123 ml left

Parfums de Marly

Kalan

soldpartial bottle125 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $142.28. At this partial’s price per remaining ml, 125 ml would cost about $142.28. That is 22% below the $182.50 full-bottle median from 2 recent same-size full-bottle asks.

$140.00

$1.14/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Invictus AquaPaco Rabanne · sold · Partial · 100 ml$45.00$0.46/mlsold
~98 ml left

Paco Rabanne

Invictus Aqua

soldpartial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $45.92. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $45.92. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$45.00

$0.46/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Erba Gold EDPXerjoff · sold · Full · 50 ml$105.00$2.10/mlsold
Full
soldfull bottle50 mlnew open boxbottle box

$105.00

$2.10/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

Hey Everyone, Hope you are having a great weekend! Need to make some room so I am passing on some great deals. Happy to send any additional photos requested. Ships out same or next day. Thank you!

[Photos](https://postimg.cc/gallery/CSgGW9r)

CREED Tabarome Millesime | 100ml | 95/100ml | Tester Bottle W/ Cap | $220 Original Santal | 100ml | 99/100ml | Tester Bottle NO CAP | $180

BYREDO ~~Mojave Ghost Absolu | 50ml | 45/50ml | Full Presentation | $200~~ Bal D’ Afrique EDP | 50ml | 47/50ml | Full Presentation | $140

PARFUM DE MARLY ~~KALAN | 125ml | 123/125ml | Full Presentation | $140~~

PACO RABANNE ~~Invictus Aqua EDT | 100ml | 98/100ml | Bottle Only | $45~~

JO MILANO Roll it 1 | 100ml | BNIB | $50 Roll it 7 | 100ml | BNIB | $50 Roll it 18 | 100ml | BNIB | $50

MFK Baccarat 540 EDP | 35ml | BNIB | $150 Baccarat 540 Extrait | 70ml | 68/70ml | Full Presentation | $280 Aqua Universalis | 70ml | BNIB | $170

GOLDFIELD & BANKS Velvet Splendour | 100ml | 95/100ml | Bottle Only | $110 Bohemian Lime | 100ml | 98/100ml | Bottle Only | $120

XERJOFF ~~Erba Gold | 50ml | BNIB | $105~~ Erba Pura | 50ml | BNIB | $105

🚢 included (CONUS only) 💰Zelle and PayPal F&F preferred (No g&s accepted)

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

3 hours ago$225.00active
3 hours ago$190.00active
3 hours ago$225.00active
3 hours ago$140.00active
3 hours ago$140.00active
3 hours ago$45.00active
3 hours ago$55.00active
3 hours ago$55.00active
3 hours ago$55.00active
3 hours ago$160.00active
3 hours ago$295.00active
3 hours ago$170.00active
3 hours ago$120.00active
3 hours ago$130.00active
3 hours ago$105.00active
3 hours ago$105.00active
3 hours ago$45.00sold
3 hours ago$105.00sold
2 hours ago$220.00active
2 hours ago$180.00active
2 hours ago$200.00active
2 hours ago$50.00active
2 hours ago$50.00active
2 hours ago$50.00active
2 hours ago$150.00active
2 hours ago$280.00active
2 hours ago$110.00active
2 hours ago$120.00active
1 hour ago$140.00sold
1 hour ago$200.00sold

Asking about Roll it 1 100 ml · $50