Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 3 hours ago by u/Dependent_Pass2801 · 2 comments

Decant declutter. Get your CC,Amouage,ormonde jayne etc

Listing photos

30 bottles in this post

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

Aqva di SaleProfumum Roma · Partial · 20 ml · 85%$67.00$3.94/mlNear market
~17 ml left

Profumum Roma

Aqva di Sale

partial bottle20 mlused

Full-bottle equivalent $78.82. At this partial’s price per remaining ml, 20 ml would cost about $78.82. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$67.00

$3.94/ml

Near market · 3 comps · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Safari ExtremeAl Qurashi · Partial · 75 ml · 40%$82.00$2.73/mlNo comps yet
~30 ml left

Al Qurashi

Safari Extreme

partial bottle75 mlused

Full-bottle equivalent $205.00. At this partial’s price per remaining ml, 75 ml would cost about $205.00. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$82.00

$2.73/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
HedonisticClive Christian · Full · 40 ml$13.20$0.33/mlNear market
Full

Clive Christian

Hedonistic

full bottle40 ml

$13.20

$0.33/ml

Near market · 2 comps · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Montabaco IntensivoOrmonde Jayne · Decant · 30 ml$10.20$0.34/mlNear market
Full

Ormonde Jayne

Montabaco Intensivo

decant30 ml

$10.20

$0.34/ml

Near market · 3 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Bleu TurquoiseArmani Privé · Decant · 30 ml$10.20$0.34/mlNear market
Full

Armani Privé

Bleu Turquoise

decant30 ml

$10.20

$0.34/ml

Near market · 3 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
SultaniArabian Oud · Decant · 2.45 ml$9.45$3.78/mlNo comps yet
~3 ml left

Arabian Oud

Sultani

decant2.45 ml

$9.45

$3.78/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Safari ExtremeAl Qurashi · Decant · 3.2 ml$10.20$3.19/mlNear market
Full

Al Qurashi

Safari Extreme

decant3.2 ml

$10.20

$3.19/ml

Near market · 2 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Neptune's TridentArgos · Decant · 10 ml$42.00$4.20/mlNear market
Full
decant10 ml

$42.00

$4.20/ml

Near market · 9 comps · high confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Le MatMendittorosa · Decant · 10 ml$52.00$5.20/mlNear market
Full

Mendittorosa

Le Mat

decant10 ml

$52.00

$5.20/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
MaunaMendittorosa · Decant · 10 ml$47.00$4.70/mlNear market
Full

Mendittorosa

Mauna

decant10 ml

$47.00

$4.70/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
DecisionAmouage · Decant · 10 ml$50.00$5.00/ml6% above market
Full

Amouage

Decision

decant10 ml

$50.00

$5.00/ml

6% above market · 6 comps · medium confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Lucius MaximusFragrance du Bois · Decant · 10 ml$57.00$5.70/ml34% above market
Full

Fragrance du Bois

Lucius Maximus

decant10 ml

$57.00

$5.70/ml

34% above market · 4 comps · medium confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Purple OudDior · Decant · 10 ml$42.00$4.20/mlNear market
Full
decant10 ml

$42.00

$4.20/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Speed Legends EDPEx Nihilo · Decant · 10 ml$47.00$4.70/ml15% above market
Full
decant10 ml

$47.00

$4.70/ml

15% above market · 10 comps · high confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
BoyChanel · Decant · 5 ml$22.00$4.40/mlNear market
Full

Chanel

Boy

decant5 ml

$22.00

$4.40/ml

Near market · 2 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Soleil MalaquaisDries Van Noten · Decant · 5 ml$30.00$6.00/mlNear market
Full

Dries Van Noten

Soleil Malaquais

decant5 ml

$30.00

$6.00/ml

Near market · 3 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Vanilla MudslideBldrgrphy · Decant · 5 ml$27.00$5.40/mlNear market
Full
decant5 ml

$27.00

$5.40/ml

Near market · 5 comps · medium confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Vanilla DioramaDior · Decant · 5 ml$27.00$5.40/ml10% above market
Full
decant5 ml

$27.00

$5.40/ml

10% above market · 3 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Blazing Mr SamParfums de Marly · Decant · 5 ml$27.00$5.40/mlNear market
Full

Parfums de Marly

Blazing Mr Sam

decant5 ml

$27.00

$5.40/ml

Near market · 2 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Burning LeatherPaco Rabanne · Decant · 5 ml$29.00$5.80/mlNear market
Full

Paco Rabanne

Burning Leather

decant5 ml

$29.00

$5.80/ml

Near market · 2 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Moonlight CherryVan Cleef & Arpels · Decant · 5 ml$25.00$5.00/mlNear market
Full

Van Cleef & Arpels

Moonlight Cherry

decant5 ml

$25.00

$5.00/ml

Near market · 2 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Angels' Share On the RocksKilian · Sample · 2 ml$19.00$9.50/mlNear market
Full
sample2 ml

$19.00

$9.50/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this sample

Compared per remaining ml with other samples

Report a parsing error
Royal TobaccoAmouage · Sample · 2 ml$15.00$7.50/mlNear market
Full
sample2 ml

$15.00

$7.50/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this sample

Compared per remaining ml with other samples

Report a parsing error
Benjoin BohèmeDiptyque · Sample · 2 ml$15.00$7.50/mlNear market
Full
sample2 ml

$15.00

$7.50/ml

Near market · 2 comps · low confidence

Message about this sample

Compared per remaining ml with other samples

Report a parsing error
Oud PalaoDiptyque · Sample · 2 ml$15.00$7.50/mlNear market
Full

Diptyque

Oud Palao

sample2 ml

$15.00

$7.50/ml

Near market · 2 comps · low confidence

Message about this sample

Compared per remaining ml with other samples

Report a parsing error
Figue NoirHoubigant · Sample · 1 ml$9.00$9.00/mlNear market
Full

Houbigant

Figue Noir

sample1 ml

$9.00

$9.00/ml

Near market · 2 comps · low confidence

Message about this sample

Compared per remaining ml with other samples

Report a parsing error
Lu BuSora Dora · Sample · 2 ml$15.00$7.50/mlNear market
Full

Sora Dora

Lu Bu

sample2 ml

$15.00

$7.50/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this sample

Compared per remaining ml with other samples

Report a parsing error
Patchouli ParisGuerlain · Sample · 2 ml$15.00$7.50/mlNear market
Full
sample2 ml

$15.00

$7.50/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this sample

Compared per remaining ml with other samples

Report a parsing error
Santal Pao RosaGuerlain · Sample · 2 ml$15.00$7.50/mlNear market
Full
sample2 ml

$15.00

$7.50/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this sample

Compared per remaining ml with other samples

Report a parsing error
Pêche MirageGuerlain · Sample · 2 ml$15.00$7.50/mlNear market
Full
sample2 ml

$15.00

$7.50/ml

Near market · 2 comps · low confidence

Message about this sample

Compared per remaining ml with other samples

Report a parsing error
Read the original postShow

[https://imgur.com/a/trade-declutter-lYFqvnn](https://imgur.com/a/trade-declutter-lYFqvnn)

An excel sheet if you prefer that

[https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Ylm0p7H84tcOqN2IZXVAc033PTIDeLfi/edit?usp=sharing&ouid=111074677985384508043&rtpof=true&sd=true](https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Ylm0p7H84tcOqN2IZXVAc033PTIDeLfi/edit?usp=sharing&ouid=111074677985384508043&rtpof=true&sd=true)

all prices without shipping +7 + 1 dollar per 100 for insurance

All prices are OBO some more negotiable than others but don't lowball.

Only take Zelle and F and F

Bottles

Aqva di sale Official 20ml travel atomizer 17/20ml - 60

ASAQ Safari Extreme 30/75ml - 75

Decants.

CC Hedonistic up to 40ml at $6.2/ml

Montabaco intensivo up to 30ml at $3.2/ml

Armani Prive bleu turqoise up to 30ml at $3.2/ml

Arabian Oud Sultani up to at $2.45/ml

ASAQ safari extreme at $3.2/ml

Miscellaneous Decants

Following are 10mls

Argos neptunes trident 35

Mendittorosa Le Mat 45

Mendittorosa Mauna 40

Amouage Decision 43

FDB Lucius Maximus 50

Dior Purple Oud 35

Ex Nihilo Speed Legends 40

the following are all 5mls

Chanel Boy 15

Dries Van Noten Solei Malaquais 23

Vanilla mudslide 20

Vanilla diorama 20

Blazing Mr Sam 20

Rabanne burning leather 22

Moonlight cherry van cleef 18

the folllowing are all 2mls

Killian angels share otr 12

Amouage royal tobacco 8

Dipqtyque Benjoin Boheme 8

Diptyque Oud Palao 8

Houbigant figure noir 1ml 2

Sora Dora lu bu 8

Guerlain patchouli Paris 8

Guerlain Santal pao Rosa 8

Guerlain peche mirage 8

open to any niche, designer private line, indie, artisanal decants/partial bottles.

here is an iso list. (Super large- use an AI to cross-reference with what you have)

[https://docs.google.com/spreadsheets/d/1fmwGPffcmYs44iCHF-kpt\_YqXm\_rYMX78MENCQy9Dd4/edit?usp=sharing](https://docs.google.com/spreadsheets/d/1fmwGPffcmYs44iCHF-kpt_YqXm_rYMX78MENCQy9Dd4/edit?usp=sharing)

the bigger the font the higher the priority.

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

3 hours ago$67.00active
3 hours ago$82.00active
3 hours ago$13.20active
3 hours ago$10.20active
3 hours ago$10.20active
3 hours ago$9.45active
3 hours ago$10.20active
3 hours ago$42.00active
3 hours ago$52.00active
3 hours ago$47.00active
3 hours ago$50.00active
3 hours ago$57.00active
3 hours ago$42.00active
3 hours ago$47.00active
3 hours ago$22.00active
3 hours ago$30.00active
3 hours ago$27.00active
3 hours ago$27.00active
3 hours ago$27.00active
3 hours ago$29.00active
3 hours ago$25.00active
3 hours ago$19.00active
3 hours ago$15.00active
3 hours ago$15.00active
3 hours ago$15.00active
3 hours ago$9.00active
3 hours ago$15.00active
3 hours ago$15.00active
3 hours ago$15.00active
3 hours ago$15.00active

Asking about Le Mat 10 ml · $52