Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 1 day ago by u/YahSai · 15 comments

ATH Tabac Extreme, Slut Elixer, Contralto, Amberful, Bois Impérial and some designers mancerated in my dark room

Listing photos

11 bottles in this post · 4 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

L'Homme Idéal EDPGuerlain · Partial · 100 ml · 70%$55.00$0.79/mlNo comps yet
~70 ml left
partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $78.57. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $78.57. That is 51% below the $160.00 full-bottle median from 2 recent same-size full-bottle asks.

$55.00

$0.79/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
The Most Wanted EDPAzzaro · Partial · 50 ml · 50%$35.00$1.40/ml11% under market
~25 ml left
partial bottle50 mlused

Full-bottle equivalent $70.00. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $70.00. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$35.00

$1.40/ml

11% under market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
The One EDPDolce & Gabbana · Partial · 100 ml · 40%$39.00$0.98/mlNo comps yet
~40 ml left

Dolce & Gabbana

The One EDP

partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $97.50. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $97.50. That is 101% above the $48.50 full-bottle median from 2 recent same-size full-bottle asks.

$39.00

$0.98/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Tabac ExtremeAaron Terence Hughes · Partial · 50 ml · 60%$109.00$3.63/mlNo comps yet
~30 ml left

Aaron Terence Hughes

Tabac Extreme

partial bottle50 mlused

Full-bottle equivalent $181.67. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $181.67. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$109.00

$3.63/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
AmbassadorGisada · Partial · 100 ml · 70%$59.00$0.84/mlNo comps yet
~70 ml left
partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $84.29. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $84.29. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$59.00

$0.84/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Acqua Di Gio AbsoluGiorgio Armani · Partial · 50 ml · 90%$79.00$1.76/mlNo comps yet
~45 ml left

Giorgio Armani

Acqua Di Gio Absolu

partial bottle50 mlused

Full-bottle equivalent $87.78. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $87.78. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$79.00

$1.76/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
AmberfulMancera · Partial · 125 ml$59.00No comps yet

Mancera

Amberful

partial bottle125 mlused

$59.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
ContraltoSospiro · sold · Bundle · 50 ml · 60%$110.00$3.67/mlsold
~30 ml left

Sospiro

Contralto

soldbundle50 mlusedfull presentation

$110.00

$3.67/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Slut ElixirAaron Terence Hughes · sold · Partial · 50 ml · 50%$99.00$3.96/mlsold
~25 ml left

Aaron Terence Hughes

Slut Elixir

soldpartial bottle50 mlused

Full-bottle equivalent $198.00. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $198.00. That is 10% below the $220.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$99.00

$3.96/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Bois Imperial EDPEssential Parfums · sold · Partial · 100 ml · 90%$70.00$0.78/mlsold
~90 ml left

Essential Parfums

Bois Imperial EDP

soldpartial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $77.78. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $77.78. That is 8% below the $85.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$70.00

$0.78/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
La Nuit de L'HommeYves Saint Laurent · sold · Bundle · 50 ml · 50%$39.00$1.56/mlsold
~25 ml left

Yves Saint Laurent

La Nuit de L'Homme

soldbundle50 mlused

$39.00

$1.56/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

# [WTS] Fragrance Declutter — Niche & Designer

https://imgur.com/a/QDaE6y4

Clearing out a few bottles. Fill levels are approximate. Pictures available upon request.

**Sospiro Contralto** ❌️❌️ Sold ❌️❌️ 50 mL — ~50% full 100 mL — ~70% full Batch: ENF246 Full Presentation **$110**

**Guerlain L’Homme Idéal EDP** 100 mL — ~70% full **$55**

**Azzaro The Most Wanted EDP** 50 mL — ~25 mL remaining Batch: ABW31E1 **$35**

**Dolce & Gabbana The One EDP** 100 mL — ~40% full Batch: 92450M 2019 Batch — ~7 years old **$39**

**ATH Tabac Extreme** 50 mL — ~60% full **$109**

**ATH Slut Elixir** ❌️❌️ Sold ❌️❌️ 50 mL — ~50% full **$99**

**Gisada Ambassador** 100 mL — ~70% full **$59**

**Acqua di Giò Absolu** 50 mL — ~90% full Discontinued **$79**

**Essential Parfums Bois Impérial** ❌️❌️❌️ sold 100 mL — ~90% full **$70**

**Mancera Amberful** 125 mL — Essentially full **$59**

**YSL La Nuit Del Homme EDT** ❌️❌️ Sold ❌️❌️ 50 mL — ~50% full 30 mL — 50% full - 8 years old **$39**

---

**CONUS preferred.**

Can provide additional pictures, fill-line photos, batch codes, and presentation details upon request.

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

1 day ago$55.00active
1 day ago$35.00active
1 day ago$40.00active
1 day ago$115.00active
1 day ago$105.00active
1 day ago$60.00active
1 day ago$85.00active
1 day ago$70.00active
1 day ago$60.00active
1 day ago$45.00active
1 day ago$120.00active
1 day ago$70.00sold
1 day ago$110.00active
1 day ago$39.00active
1 day ago$109.00active
1 day ago$99.00active
1 day ago$59.00active
1 day ago$79.00active
1 day ago$59.00active
1 day ago$39.00active
23 hours ago$99.00sold
12 hours ago$110.00sold
12 hours ago$39.00sold

Asking about Tabac Extreme 50 ml · $109