Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 2 days ago by u/Jayyy_Knows · 7 comments

ALTHAIR EXCLUSIF (VERY LIMITED STOCK) & Sedley | Le Labo (RESTOCK)| Creed Aventus | Christian Provenzano Sirocco | Kilian Intoxicated | Diptyque Vetyverio | Vintage Guerlain

Listing photos

14 bottles in this post

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

Althaïr ExclusifParfums de Marly · Full · 125 ml$330.00$2.64/ml7% under market
Full

Parfums de Marly

Althaïr Exclusif

full bottle125 ml

$330.00

$2.64/ml

7% under market · 3 comps · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Santal 33Le Labo · Full · 50 ml$175.00$3.50/mlNear market
Full

Le Labo

Santal 33

full bottle50 ml

$175.00

$3.50/ml

Near market · 7 comps · medium confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Violette 30Le Labo · Full · 100 ml$235.00$2.35/mlNear market
Full
full bottle100 ml

$235.00

$2.35/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Thé Noir 29Le Labo · Full · 50 ml$170.00$3.40/mlNear market
Full
full bottle50 ml

$170.00

$3.40/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Ylang 49Le Labo · Full · 50 ml$160.00$3.20/mlNear market
Full

Le Labo

Ylang 49

full bottle50 ml

$160.00

$3.20/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Fleur d'Oranger 27Le Labo · Full · 100 ml$225.00$2.25/ml4% under market
Full
full bottle100 ml

$225.00

$2.25/ml

4% under market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Another 13Le Labo · Full · 100 ml$245.00$2.45/mlNear market
Full

Le Labo

Another 13

full bottle100 ml

$245.00

$2.45/ml

Near market · 3 comps · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Bergamote 22Le Labo · Full · 50 ml$165.00$3.30/ml12% above market
Full
full bottle50 ml

$165.00

$3.30/ml

12% above market · 2 comps · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
AventusCreed · Full · 50 ml$170.00$3.40/mlNear market
Full

Creed

Aventus

full bottle50 mlsealedfull presentation

$170.00

$3.40/ml

Near market · 5 comps · medium confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
SedleyParfums de Marly · Partial · 125 ml$170.00No comps yet

Parfums de Marly

Sedley

partial bottle125 mlused

$170.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
SiroccoChristian Provenzano · Partial · 100 ml · 73%$275.00$3.79/mlNear market
~73 ml left

Christian Provenzano

Sirocco

partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $379.31. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $379.31. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$275.00

$3.79/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
IntoxicatedKilian · Full$120.0030% under market
Full
full bottle

$120.00

30% under market · 2 comps · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
VetyverioDiptyque · Full · 75 ml$120.00$1.60/mlNear market
Full

Diptyque

Vetyverio

full bottle75 mlnew open box

$120.00

$1.60/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
L'Homme Idéal EDPGuerlain · Full · 100 ml$160.00$1.62/mlNear market
~99 ml left
full bottle100 mlused

$160.00

$1.62/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Read the original postShow

**Althair Exclusif — 125ml — Tester — VERY LIMITED STOCK — $330**

**Santal 33 — 50ml — Full — $175** **Violette 30 — 100ml — Full — $235** **Thé Noir 29 — 50ml — Clear Label — Full — $170** **Ylang 49 — 50ml — Full — $160** **Fleur d’Oranger 27 — 100ml — Full — $225** **Another 13 — 100ml — Full — $245** **Bergamote 22 — 50ml — Full — $165**

**Aventus — 50ml — BNIB Sealed — $170**

**Sedley — 125ml — Partial — $170**

**Christian Provenzano Sirocco — 100ml — Test Sprayed — $275**

**Kilian Intoxicated — Full — $120**

**Diptyque Vetyverio — 75ml — New — $120** **L'Homme Idéal EDP — 100ml — Vintage — 99/100ml — $160**

Cover: [https://imgur.com/a/edf0yY9?s=wa](https://imgur.com/a/edf0yY9?s=wa) Album: [https://drive.google.com/drive/folders/11wz6jdI9hOTnNHCZwKC1rHFSU731ZJqs?ths=true](https://drive.google.com/drive/folders/11wz6jdI9hOTnNHCZwKC1rHFSU731ZJqs?ths=true)

📦 **ALL PRICES SHIPPED**

💳 PayPal F&F • Venmo • Zelle • Cash App • Apple Pay ❌ No G&S ❌ No Trades

Insurance available upon request for $1 per $100.

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

2 days ago$175.00active
2 days ago$235.00active
2 days ago$160.00active
2 days ago$225.00active
2 days ago$245.00active
2 days ago$165.00active
2 days ago$170.00active
2 days ago$170.00active
2 days ago$120.00active
2 days ago$360.00active
2 days ago$170.00active
2 days ago$275.00active
2 days ago$120.00active
2 days ago$160.00active
1 day ago$330.00active

Asking about Ylang 49 50 ml · $160