Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 3 days ago by u/Dependent_Pass2801 · 5 comments

Bottle and Decant declutter. Get your CC Hedonistic. some new decants as well

Listing photos

30 bottles in this post · 5 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

Aqva di SaleProfumum Roma · Partial · 20 ml · 85%$67.00$3.94/mlNear market
~17 ml left

Profumum Roma

Aqva di Sale

partial bottle20 mlused

Full-bottle equivalent $78.82. At this partial’s price per remaining ml, 20 ml would cost about $78.82. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$67.00

$3.94/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
DarwinFueguia 1833 · Decant · 5.5 ml$12.50$2.27/mlNo comps yet
Full

Fueguia 1833

Darwin

decant5.5 ml

$12.50

$2.27/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
HedonisticClive Christian · Full · 40 ml$13.20$0.33/mlNear market
Full

Clive Christian

Hedonistic

full bottle40 ml

$13.20

$0.33/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Montabaco IntensivoOrmonde Jayne · Decant · 30 ml$10.20$0.34/mlNear market
Full

Ormonde Jayne

Montabaco Intensivo

decant30 ml

$10.20

$0.34/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Bleu TurquoiseArmani Privé · Decant · 30 ml$10.20$0.34/mlNear market
Full

Armani Privé

Bleu Turquoise

decant30 ml

$10.20

$0.34/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
SultaniArabian Oud · Decant · 30 ml$9.45$0.32/ml80% under market
Full

Arabian Oud

Sultani

decant30 ml

$9.45

$0.32/ml

Unusually low — verify before paying

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Safari ExtremeAl Qurashi · Decant · 3.25 ml$10.25$3.11/mlNo comps yet
~3 ml left

Al Qurashi

Safari Extreme

decant3.25 ml

$10.25

$3.11/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Neptune's TridentArgos · Decant · 10 ml$42.00$4.20/mlNear market
Full
decant10 ml

$42.00

$4.20/ml

Near market · 8 comps · high confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
BoyChanel · Decant · 5 ml$22.00$4.40/mlNear market
Full

Chanel

Boy

decant5 ml

$22.00

$4.40/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Soleil MalaquaisDries Van Noten · Decant · 5 ml$30.00$6.00/mlNear market
Full

Dries Van Noten

Soleil Malaquais

decant5 ml

$30.00

$6.00/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Vanilla MudslideBldrgrphy · Decant · 5 ml$27.00$5.40/mlNear market
Full
decant5 ml

$27.00

$5.40/ml

Near market · 4 comps · medium confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Vanilla DioramaDior · Decant · 5 ml$27.00$5.40/ml10% above market
Full
decant5 ml

$27.00

$5.40/ml

10% above market · 2 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Cologne Forte CologneGuerlain · Decant · 5 ml$24.00$4.80/mlNo comps yet
Full
decant5 ml

$24.00

$4.80/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Blazing Mr SamParfums de Marly · Decant · 5 ml$27.00$5.40/mlNo comps yet
Full

Parfums de Marly

Blazing Mr Sam

decant5 ml

$27.00

$5.40/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Burning LeatherPaco Rabanne · Decant · 5 ml$29.00$5.80/mlNo comps yet
Full

Paco Rabanne

Burning Leather

decant5 ml

$29.00

$5.80/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Moonlight CherryVan Cleef & Arpels · Decant · 5 ml$25.00$5.00/mlNo comps yet
Full

Van Cleef & Arpels

Moonlight Cherry

decant5 ml

$25.00

$5.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Angels' Share On the RocksKilian · Sample · 2 ml$19.00$9.50/mlNo comps yet
Full
sample2 ml

$19.00

$9.50/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Royal TobaccoAmouage · Sample · 2 ml$15.00$7.50/mlNo comps yet
Full
sample2 ml

$15.00

$7.50/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Benjoin BohèmeDiptyque · Sample · 2 ml$15.00$7.50/mlNo comps yet
Full
sample2 ml

$15.00

$7.50/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Oud PalaoDiptyque · Sample · 2 ml$15.00$7.50/mlNo comps yet
Full

Diptyque

Oud Palao

sample2 ml

$15.00

$7.50/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Figue NoirHoubigant · Sample · 1 ml$9.00$9.00/mlNo comps yet
Full

Houbigant

Figue Noir

sample1 ml

$9.00

$9.00/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Lu BuSora Dora · Sample · 2 ml$15.00$7.50/mlNo comps yet
Full

Sora Dora

Lu Bu

sample2 ml

$15.00

$7.50/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Patchouli ParisGuerlain · Sample · 2 ml$15.00$7.50/mlNo comps yet
Full
sample2 ml

$15.00

$7.50/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Santal Pao RosaGuerlain · Sample · 2 ml$15.00$7.50/mlNo comps yet
Full
sample2 ml

$15.00

$7.50/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Pêche MirageGuerlain · Sample · 2 ml$15.00$7.50/mlNo comps yet
Full
sample2 ml

$15.00

$7.50/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Mortal SkinStephane Humbert Lucas · sold · Partial · 50 ml · 20%$47.00$4.70/mlsold
~10 ml left

Stephane Humbert Lucas

Mortal Skin

soldpartial bottle50 mlused

Full-bottle equivalent $235.00. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $235.00. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$47.00

$4.70/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Retail $255.00 · Street $144.99

Report a parsing error
Black TieCeline · sold · Decant · 5 ml$27.00$5.40/mlsold
Full

Celine

Black Tie

solddecant5 ml

$27.00

$5.40/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
SaringkarnPrin · sold · Decant · 5 ml$47.00$9.40/mlsold
Full
solddecant5 ml

$47.00

$9.40/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Mojave Ghost AbsoluByredo · sold · Decant · 5 ml$24.00$4.80/mlsold
Full
solddecant5 ml

$24.00

$4.80/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Rock the MyrrhDries Van Noten · sold · Decant · 5 ml$29.00$5.80/mlsold
Full

Dries Van Noten

Rock the Myrrh

solddecant5 ml

$29.00

$5.80/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

[https://imgur.com/a/trade-declutter-lYFqvnn](https://imgur.com/a/trade-declutter-lYFqvnn)

all prices without shipping +7 + 1 dollar per 100 for insurance

f and f and zelle only

Bottles I have for sale or trade. Would prefer to trade but open to selling. Would love to trade for decant credit so any big decanters hit me up.

SHL Mortal skin 10/50ml - 40 sold

Aqva di sale Official 20ml travel atomizer 17/20ml - 60

Decants.

Fuegia 1833 darwin $5.50/ml

CC Hedonistic up to 40ml at $6.2/ml

think this is the cheapest currently available price on the sub if it is not lmk and I will change the price. The juice does come from samples. I just pop off the cap and use a syringe to move the juice to the decant bottle. If you have decant materials yourself and want to do it yourself we can work something out as well.

Montabaco intensivo up to 30ml at $3.2/ml

Armani Prive bleu turqoise up to 30ml at $3.2/ml

Arabian Oud Sultani up to 30ml at $2.45/ml

ASAQ safari extreme $3.25/ml

Miscellaneous Decants

10ml of argos neptunes trident 35

the following are all 5mls

Chanel Boy 15

Celine Black tie 20 sold

Prin Saringkarn 40 sold

Byredo mojave ghost absolou 17 sold

Dries Van Noten Soie Malaquais 23

Vanilla mudslide 20 Vanilla diorama 20 Guerlain cologne forte 17 Blazing Mr Sam 20 Rabanne burning leather 22 Moonlight cherry van cleef 18 dvn rock the mrryh 22 sold

the folllowing are all 2mls

Killian angels share otr 12 Amouage royal tobacco 8 Dipqtyque Benjoin Boheme 8 Diptyque Oud Palao 8 Houbigant figure noir 1ml 2 Sora Dora lu bu 8 Guerlain patchouli Paris 8 Guerlain Santal pao Rosa 8 Guerlain peche mirage 8

open to any niche, designer private line, indie, artisanal decants/partial bottles.

ISO these Discovery sets

Dries van noten

Ormonde Jayne complete set

ISO the following brands

Chambre 52 tobacco memories

Ormonde Jayne

ATH mostly the darker stuff

Amouage

Tauer

Sultan Pasha

Loumari

MDCI

Oman Luxury

Roja

Nissaba

Meo Fuscini

Edit(h)

ASQ

Arabian oud

Designer Private lines

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

3 days ago$10.20active
3 days ago$27.00active
3 days ago$19.00active
3 days ago$47.00active
3 days ago$67.00active
3 days ago$12.50active
3 days ago$13.20active
3 days ago$10.20active
3 days ago$9.45active
3 days ago$10.25active
3 days ago$42.00active
3 days ago$22.00active
3 days ago$27.00active
3 days ago$47.00active
3 days ago$24.00active
3 days ago$30.00active
3 days ago$27.00active
3 days ago$27.00active
3 days ago$24.00active
3 days ago$29.00active
3 days ago$25.00active
3 days ago$29.00active
3 days ago$15.00active
3 days ago$15.00active
3 days ago$15.00active
3 days ago$9.00active
3 days ago$15.00active
3 days ago$15.00active
3 days ago$15.00active
3 days ago$15.00active
3 days ago$27.00active
3 days ago$10.20active
3 days ago$27.00sold
3 days ago$29.00sold
3 days ago$19.00active
3 days ago$19.00active
2 days ago$47.00sold
2 days ago$10.20active
2 days ago$27.00active
2 days ago$19.00active
1 day ago$10.20active
1 day ago$24.00sold
1 day ago$27.00active
1 day ago$19.00active
11 hours ago$10.20active
11 hours ago$47.00sold

Asking about Boy 5 ml · $22