Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 6 days ago by u/xKarmaa · 44 comments

Scarlet Sands, Blue Talisman, Speed Legends, Demon Dancer & More

Listing photos

23 bottles in this post · 6 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

Blue Talisman EDPEx Nihilo · Full · 100 ml$315.00$3.15/ml15% above market
Full
full bottle100 mlsealedbottle box

$315.00

$3.15/ml

15% above market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Blue Talisman EDPEx Nihilo · Full · 50 ml$216.00$4.32/ml17% above market
Full
full bottle50 mlsealedbottle box

$216.00

$4.32/ml

17% above market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Blue Talisman ExtraitEx Nihilo · Full · 50 ml$299.00$5.98/ml5% above market
Full
full bottle50 mlsealedbottle box

$299.00

$5.98/ml

5% above market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Blue Talisman ExtraitEx Nihilo · Full · 100 ml$414.00$4.14/ml13% above market
Full
full bottle100 mlsealedbottle box

$414.00

$4.14/ml

13% above market · 2 comps · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Demon DancerEx Nihilo · Full · 100 ml$324.00$3.24/mlNear market
Full

Ex Nihilo

Demon Dancer

full bottle100 mlsealedbottle box

$324.00

$3.24/ml

Near market · 2 comps · low confidence

Retail $385.00 · 16% under

Message about this bottle
Report a parsing error
Demon DancerEx Nihilo · Full · 50 ml$219.00$4.38/mlNo comps yet
Full

Ex Nihilo

Demon Dancer

full bottle50 mlsealedbottle box

$219.00

$4.38/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Lust in Paradise EDPEx Nihilo · Full · 100 ml$315.00$3.15/mlNo comps yet
Full
full bottle100 mlsealedbottle box

$315.00

$3.15/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Scarlet SandsEx Nihilo · Full · 100 ml$529.00$5.29/ml6% above market
Full

Ex Nihilo

Scarlet Sands

full bottle100 mlsealedbottle box

$529.00

$5.29/ml

6% above market · 3 comps · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Speed Legends EDPEx Nihilo · Full · 50 ml$216.00$4.32/mlNo comps yet
Full
full bottle50 mlsealedbottle box

$216.00

$4.32/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Speed Legends EDPEx Nihilo · Full · 100 ml$315.00$3.15/ml6% above market
Full
full bottle100 mlsealedbottle box

$315.00

$3.15/ml

6% above market · 2 comps · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Tobacco CarnavalMaison Crivelli · Full · 100 ml$420.00$4.20/mlNo comps yet
Full

Maison Crivelli

Tobacco Carnaval

full bottle100 mlsealedbottle box

$420.00

$4.20/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Le Gemme TygarBvlgari · Partial · 60 ml · 50%$135.00$4.50/ml20% above market
~30 ml left
partial bottle60 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $270.00. At this partial’s price per remaining ml, 60 ml would cost about $270.00. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$135.00

$4.50/ml

20% above market · 2 comps · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Le Gemme TygarBvlgari · Partial · 60 ml · 90%$245.00$4.54/ml22% above market
~54 ml left
partial bottle60 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $272.22. At this partial’s price per remaining ml, 60 ml would cost about $272.22. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$245.00

$4.54/ml

22% above market · 2 comps · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
CarminaCreed · Full · 75 ml$159.00$2.12/ml15% under market
Full

Creed

Carmina

full bottle75 mlusedbottle only

$159.00

$2.12/ml

15% under market · 2 comps · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Love in WhiteCreed · Full · 75 ml$169.00$2.25/ml17% above market
Full
full bottle75 mlused

$169.00

$2.25/ml

17% above market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
ExpliciteEx Nihilo · Partial · 50 ml · 95%$145.00$3.05/mlNo comps yet
~48 ml left

Ex Nihilo

Explicite

partial bottle50 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $152.63. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $152.63. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$145.00

$3.05/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Oud Satin Mood EDPMaison Francis Kurkdjian · Full · 70 ml$199.00$2.84/ml8% above market
Full

Maison Francis Kurkdjian

Oud Satin Mood EDP

full bottle70 mlused

$199.00

$2.84/ml

8% above market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Soleil MalaquaisDries Van Noten · sold · Partial · 100 ml$300.00$3.03/mlsold
~99 ml left

Dries Van Noten

Soleil Malaquais

soldpartial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $303.03. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $303.03. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$300.00

$3.03/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Blue Talisman EDPEx Nihilo · sold · Full · 50 ml$185.00$3.70/mlsold
Full
soldfull bottle50 mlusedbottle only

$185.00

$3.70/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Fleur Narcotique ExtraitEx Nihilo · sold · Partial · 50 ml$235.00$4.80/mlsold
~49 ml left
soldpartial bottle50 mlused

Full-bottle equivalent $239.80. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $239.80. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$235.00

$4.80/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
The Hedonist EDPEx Nihilo · sold · Full · 50 ml$180.00$3.60/mlsold
Full
soldfull bottle50 mlusedbottle only

$180.00

$3.60/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Baccarat Rouge 540 EDPMaison Francis Kurkdjian · sold · Full · 200 ml$355.00$1.78/mlsold
Full

Maison Francis Kurkdjian

Baccarat Rouge 540 EDP

soldfull bottle200 mlused

$355.00

$1.78/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Baccarat Rouge 540 ExtraitMaison Francis Kurkdjian · sold · Partial · 70 ml$250.00$3.68/mlsold
~68 ml left

Maison Francis Kurkdjian

Baccarat Rouge 540 Extrait

soldpartial bottle70 mlused

Full-bottle equivalent $257.73. At this partial’s price per remaining ml, 70 ml would cost about $257.73. That is 13% below the $296.00 full-bottle median from 12 recent same-size full-bottle asks.

$250.00

$3.68/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

MSRP $495.00 · 48% under (full-bottle equivalent)

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Read the original postShow

Hello everyone, got some BNIB and partial bottles available this evening.

[https://imgur.com/a/9-27-WVtAMWy](https://imgur.com/a/9-27-WVtAMWy)

Blind buy protection program: fragrances marked with a \* qualify. These bottles, when ordered, will come with a complimentary \~1 ml decant. You can keep the seal intact, getting a higher resale price if you don't love the scent.

**BNIB Bottles:**

\- Ex Nihilo Blue Talisman EDP \* – 100ml – BNIB – $315

\- Ex Nihilo Blue Talisman EDP \* – 50ml – BNIB – $216

\- Ex Nihilo Blue Talisman Extrait – 50ml – BNIB – $299

\- Ex Nihilo Blue Talisman Extrait – 100ml – BNIB – $414

\- Ex Nihilo Demon Dancer – 100ml \* – BNIB – $324

\- Ex Nihilo Demon Dancer – 50ml \* – BNIB – $219

\- Ex Nihilo Lust in Paradise EDP \* – 100ml – BNIB – $315

\- Ex Nihilo Scarlet Sands – 100ml – BNIB – $529

\- Ex Nihilo Speed Legends – 50ml \* – BNIB – $216

\- Ex Nihilo Speed Legends – 100ml \* – BNIB – $315

\- Maison Crivelli Tobacco Carnaval – 100ml – BNIB – $420

**Partials:**

\- Bvlgari Tygar Extrait – 60ml – 50% full, heavy cosmetic wear, missing cap – $135

\- Bvlgari Tygar Extrait – 60ml – 90% full, minor cosmetic wear, missing cap – $245

\- Creed Carmina – 75ml – Full bottle, no cap – $159

\- Creed Love in white – 75ml – Full bottle, w/ cap – $169

~~- Dries Van Noten Soie Malaquais – 100ml – 99% full Bottle Only – $300~~ SOLD

~~- Ex Nihilo Blue Talisman EDP – 50ml – Full Bottle, missing cap – $185~~ SOLD

\- Ex Nihilo Explicite – 50ml – 95% full, missing cap – $145

~~- Ex Nihilo Fleur Narcotique Extrait – 50ml – 98% full – $235~~ SOLD

~~- Ex Nihilo The Hedonist EDP – 50ml – Full Bottle, missing cap – $180~~ SOLD

~~- Maison Francis Kurkdjian Baccarat Rouge 540 EDP – 200ml – Full Bottle with Cap – $355~~ SOLD

~~- Maison Francis Kurkdjian Baccarat Rouge 540 Extrait – 70ml – 97% full – $250~~ SOLD

\- Maison Francis Kurkdjian Oud Satin Mood EDP – 70ml – Full Bottle – $199

Free shipping CONUS - $5 for every additional bottle added.

[Full catalog](https://docs.google.com/spreadsheets/d/1GKZov7lAnhfAkqpQk6vtjyAq8kryB9wiFt1mBKsRZGg/edit?usp=sharing)

Please leave a reply before chatting.

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

6 days ago$315.00active
6 days ago$216.00active
6 days ago$299.00active
6 days ago$414.00active
6 days ago$324.00active
6 days ago$219.00active
6 days ago$315.00active
6 days ago$529.00active
6 days ago$216.00active
6 days ago$315.00active
6 days ago$420.00active
6 days ago$135.00active
6 days ago$245.00active
6 days ago$159.00active
6 days ago$169.00active
6 days ago$300.00sold
6 days ago$185.00sold
6 days ago$145.00active
6 days ago$235.00sold
6 days ago$180.00sold
6 days ago$355.00sold
6 days ago$250.00sold
6 days ago$199.00active

This seller asks for a comment on the post before messaging.