Ex Nihilo
Blue Talisman EDP
“- Ex Nihilo Blue Talisman EDP * – 100ml – BNIB – $315”
$315.00
$3.15/ml
15% above market · 1 comp · low confidence
Message about this bottleParsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.
Ex Nihilo
“- Ex Nihilo Blue Talisman EDP * – 100ml – BNIB – $315”
$315.00
$3.15/ml
15% above market · 1 comp · low confidence
Message about this bottleEx Nihilo
“- Ex Nihilo Blue Talisman EDP * – 50ml – BNIB – $216”
$216.00
$4.32/ml
17% above market · 1 comp · low confidence
Message about this bottleEx Nihilo
“- Ex Nihilo Blue Talisman Extrait – 50ml – BNIB – $299”
$299.00
$5.98/ml
5% above market · 1 comp · low confidence
Message about this bottleEx Nihilo
“- Ex Nihilo Blue Talisman Extrait – 100ml – BNIB – $414”
$414.00
$4.14/ml
13% above market · 2 comps · low confidence
Message about this bottleEx Nihilo
“- Ex Nihilo Demon Dancer – 100ml * – BNIB – $324”
$324.00
$3.24/ml
Near market · 2 comps · low confidence
Retail $385.00 · 16% under
Message about this bottleEx Nihilo
“- Ex Nihilo Demon Dancer – 50ml * – BNIB – $219”
Ex Nihilo
“- Ex Nihilo Lust in Paradise EDP * – 100ml – BNIB – $315”
Ex Nihilo
“- Ex Nihilo Scarlet Sands – 100ml – BNIB – $529”
$529.00
$5.29/ml
4% above market · 2 comps · low confidence
Message about this bottleEx Nihilo
“- Ex Nihilo Speed Legends – 50ml * – BNIB – $216”
Ex Nihilo
“- Ex Nihilo Speed Legends – 100ml * – BNIB – $315”
$315.00
$3.15/ml
3% above market · 2 comps · low confidence
Message about this bottleMaison Crivelli
“- Maison Crivelli Tobacco Carnaval – 100ml – BNIB – $420”
Bvlgari
Full-bottle equivalent $270.00. At this partial’s price per remaining ml, 60 ml would cost about $270.00. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“- Bvlgari Tygar Extrait – 60ml – 50% full, heavy cosmetic wear, missing cap – $135”
$135.00
$4.50/ml
Near market · 1 comp · low confidence
Message about this bottleCompared per remaining ml with other partial bottles
Bvlgari
Full-bottle equivalent $272.22. At this partial’s price per remaining ml, 60 ml would cost about $272.22. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“- Bvlgari Tygar Extrait – 60ml – 90% full, minor cosmetic wear, missing cap – $245”
$245.00
$4.54/ml
Near market · 1 comp · low confidence
Message about this bottleCompared per remaining ml with other partial bottles
$159.00
$2.12/ml
15% under market · 2 comps · low confidence
Message about this bottle$169.00
$2.25/ml
17% above market · 1 comp · low confidence
Message about this bottleEx Nihilo
Full-bottle equivalent $152.63. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $152.63. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“- Ex Nihilo Explicite – 50ml – 95% full, missing cap – $145”
Maison Francis Kurkdjian
“- Maison Francis Kurkdjian Oud Satin Mood EDP – 70ml – Full Bottle – $199”
$199.00
$2.84/ml
Near market · 2 comps · low confidence
Message about this bottleDries Van Noten
Full-bottle equivalent $303.03. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $303.03. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“- Dries Van Noten Soie Malaquais – 100ml – 99% full Bottle Only – $300 SOLD”
$300.00
$3.03/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Ex Nihilo
“- Ex Nihilo Blue Talisman EDP – 50ml – Full Bottle, missing cap – $185 SOLD”
$185.00
$3.70/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Ex Nihilo
Full-bottle equivalent $239.80. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $239.80. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“- Ex Nihilo Fleur Narcotique Extrait – 50ml – 98% full – $235 SOLD”
$235.00
$4.80/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Ex Nihilo
“- Ex Nihilo The Hedonist EDP – 50ml – Full Bottle, missing cap – $180 SOLD”
$180.00
$3.60/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Maison Francis Kurkdjian
“- Maison Francis Kurkdjian Baccarat Rouge 540 EDP – 200ml – Full Bottle with Cap – $355 SOLD”
$355.00
$1.78/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Maison Francis Kurkdjian
Full-bottle equivalent $257.73. At this partial’s price per remaining ml, 70 ml would cost about $257.73. That is 13% below the $296.00 full-bottle median from 11 recent same-size full-bottle asks.
“- Maison Francis Kurkdjian Baccarat Rouge 540 Extrait – 70ml – 97% full – $250 SOLD”
$250.00
$3.68/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
MSRP $495.00 · 48% under (full-bottle equivalent)
Compared per remaining ml with other partial bottles
Hello everyone, got some BNIB and partial bottles available this evening.
[https://imgur.com/a/9-27-WVtAMWy](https://imgur.com/a/9-27-WVtAMWy)
Blind buy protection program: fragrances marked with a \* qualify. These bottles, when ordered, will come with a complimentary \~1 ml decant. You can keep the seal intact, getting a higher resale price if you don't love the scent.
**BNIB Bottles:**
\- Ex Nihilo Blue Talisman EDP \* – 100ml – BNIB – $315
\- Ex Nihilo Blue Talisman EDP \* – 50ml – BNIB – $216
\- Ex Nihilo Blue Talisman Extrait – 50ml – BNIB – $299
\- Ex Nihilo Blue Talisman Extrait – 100ml – BNIB – $414
\- Ex Nihilo Demon Dancer – 100ml \* – BNIB – $324
\- Ex Nihilo Demon Dancer – 50ml \* – BNIB – $219
\- Ex Nihilo Lust in Paradise EDP \* – 100ml – BNIB – $315
\- Ex Nihilo Scarlet Sands – 100ml – BNIB – $529
\- Ex Nihilo Speed Legends – 50ml \* – BNIB – $216
\- Ex Nihilo Speed Legends – 100ml \* – BNIB – $315
\- Maison Crivelli Tobacco Carnaval – 100ml – BNIB – $420
**Partials:**
\- Bvlgari Tygar Extrait – 60ml – 50% full, heavy cosmetic wear, missing cap – $135
\- Bvlgari Tygar Extrait – 60ml – 90% full, minor cosmetic wear, missing cap – $245
\- Creed Carmina – 75ml – Full bottle, no cap – $159
\- Creed Love in white – 75ml – Full bottle, w/ cap – $169
~~- Dries Van Noten Soie Malaquais – 100ml – 99% full Bottle Only – $300~~ SOLD
~~- Ex Nihilo Blue Talisman EDP – 50ml – Full Bottle, missing cap – $185~~ SOLD
\- Ex Nihilo Explicite – 50ml – 95% full, missing cap – $145
~~- Ex Nihilo Fleur Narcotique Extrait – 50ml – 98% full – $235~~ SOLD
~~- Ex Nihilo The Hedonist EDP – 50ml – Full Bottle, missing cap – $180~~ SOLD
~~- Maison Francis Kurkdjian Baccarat Rouge 540 EDP – 200ml – Full Bottle with Cap – $355~~ SOLD
~~- Maison Francis Kurkdjian Baccarat Rouge 540 Extrait – 70ml – 97% full – $250~~ SOLD
\- Maison Francis Kurkdjian Oud Satin Mood EDP – 70ml – Full Bottle – $199
Free shipping CONUS - $5 for every additional bottle added.
[Full catalog](https://docs.google.com/spreadsheets/d/1GKZov7lAnhfAkqpQk6vtjyAq8kryB9wiFt1mBKsRZGg/edit?usp=sharing)
Please leave a reply before chatting.
Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.
This seller asks for a comment on the post before messaging.