“Dior Fahrenheit Parfum 75ml (full pres)- 70$”
Declutter- Dior, Diptyque, Nishane, LV, YSL, others
Listing photos
14 bottles in this post · 4 sold
Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.
Fahrenheit ParfumDior · Full · 75 mlFull · 75 ml$70.00$0.93/mlNo comps yet
L'Eau PapierDiptyque · Full · 100 mlFull · 100 ml$140.00$1.40/mlNo comps yet
The One SportDolce & Gabbana · Full · 100 mlFull · 100 ml$45.00$0.45/mlNo comps yet
Dolce & Gabbana
The One Sport
“Dolce & Gabbana The One Sport (discontinued, very rare, bottle only) 100ml- 45$”
Gentleman Society Ambree EDPGivenchy · Full · 100 mlFull · 100 ml$55.00$0.55/ml17% under market
Givenchy
Gentleman Society Ambree EDP
“Givenchy Gentleman Society Eau De Parfum Ambree 100ml (very difficult to see fill, level just a hair below the top of the logo, bottle only)- 55$”
$55.00
$0.55/ml
17% under market · 1 comp · low confidence
Message about this bottleReport a parsing error
Intense OudGucci · Full · 90 mlFull · 90 ml$80.00$0.89/mlNo comps yet
Feu RougeMontagne Parfums · Full · 50 mlFull · 50 ml$35.00$0.70/mlNo comps yet
LoversLouis Vuitton · Partial · 50 ml · 70%Partial · 50 ml · 70%$85.00$2.43/mlNo comps yet
Louis Vuitton
Lovers
Full-bottle equivalent $121.43. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $121.43. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“LV Lovers ~35/50ml- 85$”
PlatinumCoach · Partial · 100 ml · 83%Partial · 100 ml · 83%$20.00$0.24/ml17% under market
Coach
Platinum
Full-bottle equivalent $24.24. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $24.24. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“Coach Platinum 100ml (bottle only- difficult to see fill ~80-85%)- 20$”
$20.00
$0.24/ml
17% under market · 1 comp · low confidence
Message about this bottleCompared per remaining ml with other partial bottles
Report a parsing error
Spice & Black VanillaCremo · Full · 100 mlFull · 100 ml$12.00$0.12/mlNo comps yet
“Cremo Spice & Black Vanilla 100ml (bottle only. Great Spicebomb dupe)- 12$”
Fusion d'IsseyIssey Miyake · Full · 100 mlFull · 100 ml$25.00$0.25/mlNo comps yet
Issey Miyake
Fusion d'Issey
“Issey Miyake Fusion D'Issey 100ml (comes with tester box)- 25$”
Dior Homme CologneDior · sold · Full · 125 mlFull · 125 ml$60.00$0.48/mlsold
“Dior Homme Cologne 125ml (bottle only) (small crack in the cap, cosmetic only)- 60$ SOLD”
$60.00
$0.48/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Report a parsing error
Homme Sport EDTDior · sold · Full · 125 mlFull · 125 ml$80.00$0.64/mlsold
Dior
Homme Sport EDT
“Dior Homme Sport 125ml (2017 version, bottle only)- 80$ SOLD”
$80.00
$0.64/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Report a parsing error
AniNishane · sold · Full · 100 mlFull · 100 ml$130.00$1.30/mlsold
$130.00
$1.30/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Report a parsing error
L'ImmensiteLouis Vuitton · sold · Partial · 50 ml · 84%Partial · 50 ml · 84%$105.00$2.50/mlsold
Louis Vuitton
L'Immensite
Full-bottle equivalent $125.00. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $125.00. That is 4% below the $130.00 full-bottle median from 2 recent same-size full-bottle asks.
“LV L'immensite ~42/50ml- 105$ SOLD”
$105.00
$2.50/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Report a parsing error
Read the original postShowHide
Try #2 since the first post was removed for some reason?
Hey all!
Getting rid of a couple more bottles to make some space.
Shipping to CONUS only, free for orders over 75, otherwise buyer pays shipping (via USPS Pirateship). Will try to ship ASAP, guaranteed shipping within 3 business days. Payment is Paypal F&F preferred, G&S buyer pays fee. Please see pics for fill levels. Some bottles are from a prior recent post so happy to provide more pics/batch code/etc by request. Many of these scents are catch and release from fellow fragranceswap users. Respectfully, not looking for trades unless it is the following- YSL Babycat, YSL Tuxedo, Le Labo Shiu, or LV Rain Tea (Tea Storm).
**Pics (If it's not listed, it's not available):**
[https://imgur.com/a/ZzonFES](https://imgur.com/a/ZzonFES)
[https://imgur.com/a/H0YZvFn](https://imgur.com/a/H0YZvFn)
[https://imgur.com/a/declutter-baby-fund-2-bFh4QSA](https://imgur.com/a/declutter-baby-fund-2-bFh4QSA)
Bottles-
Dior Fahrenheit Parfum 75ml (full pres)- 70$
Dior Homme Cologne 125ml (bottle only) (small crack in the cap, cosmetic only)- 60$ **SOLD**
Dior Homme Sport 125ml (2017 version, bottle only)- 80$ **SOLD**
Diptyque L'Eau Papier 100ml (bottle only)- 140$
Dolce & Gabbana The One Sport (discontinued, very rare, bottle only) 100ml- 45$
Givenchy Gentleman Society Eau De Parfum Ambree 100ml (very difficult to see fill, level just a hair below the top of the logo, bottle only)- 55$
Gucci Intense Oud 90ml (bottle only)- 80$
Nishane Ani 100ml (bottle only)- 130$ **SOLD**
Montagne Feu Rouge 50ml full pres- 35$
YSL 24 125ml (full pres, beautiful box) (very difficult to see fill but only missing test sprays)- 250$
Decants-
LV L'immensite \~42/50ml- 105$ **SOLD**
LV Lovers \~35/50ml- 85$
Add ons-
Coach Platinum 100ml (bottle only- difficult to see fill \~80-85%)- 20$
Cremo Spice & Black Vanilla 100ml (bottle only. Great Spicebomb dupe)- 12$
Issey Miyake Fusion D'Issey 100ml (comes with tester box)- 25$
Wildcard-
Loewe 7 Natural 50ml full pres- I traded for this and have no idea how to price it. I think it's discontinued? Goes for 150$ on Ebay. Happy to sell for 10$ less than the cheapest legitimate source you can find (includes fragranceswap posts!).
Thanks for looking!
Listing history
Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.
Asking about Feu Rouge 50 ml · $35