Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 7 hours ago by u/HellBentForScents · 10 comments

Dupes + Designers declutter

Listing photos

15 bottles in this post · 10 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

Essential MenLacoste · Partial · 125 ml$15.00$0.12/mlNo comps yet
~123 ml left
partial bottle125 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $15.24. At this partial’s price per remaining ml, 125 ml would cost about $15.24. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$15.00

$0.12/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Hawas for Him IceRasasi · Partial · 100 ml · 80%$20.00$0.25/mlNo comps yet
~80 ml left
partial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $25.00. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $25.00. That is about the same as the $25.00 full-bottle median from 3 recent same-size full-bottle asks, so there is no meaningful liquid-price discount.

$20.00

$0.25/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Blue JeansVersace · Full · 75 ml$8.00$0.11/mlNo comps yet
Full

Versace

Blue Jeans

full bottle75 mlusedbottle only

$8.00

$0.11/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
LaytonParfums de Marly · Decant · 10 ml$15.00$1.50/ml45% under market
Full

Parfums de Marly

Layton

decant10 ml

$15.00

$1.50/ml

45% under market · 11 comps · high confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
ImaginationLouis Vuitton · Sample · 2 ml$5.00$2.50/ml56% under market
Full

Louis Vuitton

Imagination

sample2 ml

$5.00

$2.50/ml

56% under market · 9 comps · high confidence

Message about this sample

Compared per remaining ml with other samples

Report a parsing error
Light Blue EDTDolce & Gabbana · sold · Partial · 200 ml · 95%$40.00$0.21/mlsold
~190 ml left

Dolce & Gabbana

Light Blue EDT

soldpartial bottle200 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $42.11. At this partial’s price per remaining ml, 200 ml would cost about $42.11. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$40.00

$0.21/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Coach GreenCoach · sold · Partial · 100 ml$20.00$0.20/mlsold
~98 ml left
soldpartial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $20.41. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $20.41. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$20.00

$0.20/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Coach for MenCoach · sold · Partial · 100 ml · 85%$20.00$0.24/mlsold
~85 ml left
soldpartial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $23.53. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $23.53. That is 33% below the $35.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$20.00

$0.24/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Spicebomb Metallic MuskViktor & Rolf · sold · Full · 90 ml$40.00$0.44/mlsold
Full
soldfull bottle90 mlusedbottle only

$40.00

$0.44/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Moustache EDPRochas · sold · Partial · 125 ml · 96%$20.00$0.17/mlsold
~120 ml left
soldpartial bottle125 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $20.83. At this partial’s price per remaining ml, 125 ml would cost about $20.83. That is 17% below the $25.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$20.00

$0.17/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
His ConfessionsLattafa · sold · Full · 100 ml$15.00$0.15/mlsold
Full
soldfull bottle100 mlusedbottle only

$15.00

$0.15/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
KhamrahLattafa · sold · Partial · 100 ml · 95%$15.00$0.16/mlsold
~95 ml left

Lattafa

Khamrah

soldpartial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $15.79. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $15.79. That is 21% below the $20.00 full-bottle median from 7 recent same-size full-bottle asks.

$15.00

$0.16/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

MSRP $49.99 · 68% under (full-bottle equivalent) · Street $31.32

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Liquid BrunFrench Avenue · sold · Partial · 100 ml · 95%$20.00$0.21/mlsold
~95 ml left

French Avenue

Liquid Brun

soldpartial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $21.05. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $21.05. That is 16% below the $25.00 full-bottle median from 3 recent same-size full-bottle asks.

$20.00

$0.21/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Shiyaaka SnowKhadlaj · sold · Partial · 100 ml · 90%$20.00$0.22/mlsold
~90 ml left
soldpartial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $22.22. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $22.22. That is 37% below the $35.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$20.00

$0.22/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Pacific ChillLouis Vuitton · sold · Sample · 2 ml$5.00$2.50/mlsold
Full

Louis Vuitton

Pacific Chill

soldsample2 ml

$5.00

$2.50/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Compared per remaining ml with other samples

Report a parsing error
Read the original postShow

Dupes + Designers

**BOTTLE ONLY FOR ALL**

[**Bottles + Fill levels**](https://imgur.com/a/yJSz6Fj)

~~D&G | Light Blue - 190/200ml -~~ **~~$40~~** SOLD

~~Coach | Green - 98/100ml -~~ **~~$20~~** SOLD

~~Coach | For Men - 85/100ml -~~ **~~$20~~** SOLD

~~Viktor & Rolf | Spice Bomb Metallic Musk test spray 90ml -~~ **~~$40~~** SOLD

Lacoste | Essential Men - 123/125ml - **$15**

Rasasi | Hawas Ice - 80/100ml - **$20**

~~Rochas | Moustache - 120/125ml -~~ **~~$20~~** SOLD

~~Lattafa | His Confession - test spray 100ml -~~ **~~$15~~** SOLD

~~Lattafa | Khamrah - 95/100ml -~~ **~~$15~~** SOLD

~~French Avenue | Liquid Brun - 95/100ml -~~ **~~$20~~** SOLD

~~Khadlaj | Shiyaaka Snow - 90/100ml -~~ **~~$20~~** SOLD

***Add Ons - Available for orders over $80 no limit for selection first come first served.***

Versace | Blue Jeans test spray 75ml - **$8** PDM | Layton - 10ml decant - **$15** LV | Imagination - 2ml sample - **$5** ~~LV | Pacific Chill - 2ml sample -~~ **~~$5~~** ~~Dior | Gris Dior - 2ml sample -~~ **~~FREE~~** ~~Dior | Bois Talisman - 1.2ml sample (not used just how it comes) -~~ **~~FREE~~** ~~Banana Republic | Pure White - 28/30ml -~~ **~~FREE~~**

**Orders over $60 receive free shipping. $7 shipping for orders under $60 so bundle up!**

*Payment info: PayPal G&S - Buyer pays fee.*

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

7 hours ago$40.00active
7 hours ago$20.00active
7 hours ago$20.00active
7 hours ago$40.00active
7 hours ago$15.00active
7 hours ago$20.00active
7 hours ago$20.00active
7 hours ago$15.00active
7 hours ago$15.00active
7 hours ago$20.00active
7 hours ago$20.00active
7 hours ago$8.00active
7 hours ago$15.00active
7 hours ago$5.00active
7 hours ago$5.00active
7 hours ago$47.00active
7 hours ago$27.00active
7 hours ago$27.00active
7 hours ago$47.00sold
7 hours ago$22.00active
7 hours ago$27.00active
7 hours ago$27.00active
7 hours ago$22.00active
7 hours ago$22.00active
7 hours ago$27.00active
7 hours ago$27.00active
7 hours ago$15.00active
7 hours ago$22.00active
7 hours ago$12.00active
7 hours ago$12.00active
7 hours ago$27.00sold
7 hours ago$27.00sold
7 hours ago$27.00sold
6 hours ago$27.00sold
6 hours ago$40.00sold
6 hours ago$20.00sold
6 hours ago$20.00sold
6 hours ago$40.00sold
6 hours ago$15.00active
6 hours ago$20.00active
6 hours ago$20.00sold
6 hours ago$15.00sold
6 hours ago$15.00sold
6 hours ago$20.00sold
6 hours ago$20.00sold
6 hours ago$8.00active
6 hours ago$15.00active
6 hours ago$5.00active
6 hours ago$5.00active
30 min ago$5.00sold

Deals happen on Reddit with u/HellBentForScents.