Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 3 days ago by u/sandorclegane01 · 23 comments

Declutter Round 2 - FIGHT! D&G Luminous Night, Herod, Side Effect, ATH Haze, 2016 Original Vetiver, MYSLF L'absolu, Sauvage, JPG, TDH, Citizen Jack, and somedupes

Listing photos

20 bottles in this post · 8 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

Sauvage EDPDior · Partial · 60 ml$75.00$1.27/mlNo comps yet
~59 ml left
partial bottle60 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $76.27. At this partial’s price per remaining ml, 60 ml would cost about $76.27. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$75.00

$1.27/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Man in BlackBvlgari · Partial · 100 ml$50.00$0.51/mlNo comps yet
~99 ml left
partial bottle100 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $50.51. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $50.51. That is 37% below the $80.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$50.00

$0.51/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Eros EDPVersace · Partial · 100 ml · 90%$45.00$0.50/mlNo comps yet
~90 ml left

Versace

Eros EDP

partial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $50.00. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $50.00. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$45.00

$0.50/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Citizen Jack Absolute EDPMichael Malul · Partial · 100 ml$80.00$0.81/ml40% above market
~99 ml left
partial bottle100 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $80.81. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $80.81. That is 47% above the $55.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$80.00

$0.81/ml

40% above market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Le Beau Paradise GardenJean Paul Gaultier · Partial · 75 ml · 93%$60.00$0.86/mlNo comps yet
~70 ml left

Jean Paul Gaultier

Le Beau Paradise Garden

partial bottle75 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $64.29. At this partial’s price per remaining ml, 75 ml would cost about $64.29. That is 21% below the $81.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$60.00

$0.86/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Ultrared ManPaco Rabanne · Partial · 100 ml · 90%$30.00$0.33/mlNo comps yet
~90 ml left

Paco Rabanne

Ultrared Man

partial bottle100 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $33.33. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $33.33. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$30.00

$0.33/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Amber Oud RougeAl Haramain · Partial · 60 ml$35.00$0.59/mlNo comps yet
~59 ml left

Al Haramain

Amber Oud Rouge

partial bottle60 mlused

Full-bottle equivalent $35.59. At this partial’s price per remaining ml, 60 ml would cost about $35.59. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$35.00

$0.59/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Amber Oud GoldAl Haramain · Partial · 60 ml$35.00$0.59/mlNo comps yet
~59 ml left

Al Haramain

Amber Oud Gold

partial bottle60 mlused

Full-bottle equivalent $35.59. At this partial’s price per remaining ml, 60 ml would cost about $35.59. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$35.00

$0.59/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
MarwaArabiyat Prestige · Partial · 100 ml$30.00$0.30/mlNo comps yet
~99 ml left

Arabiyat Prestige

Marwa

partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $30.30. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $30.30. That is 20% below the $38.00 full-bottle median from 3 recent same-size full-bottle asks.

$30.00

$0.30/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Platine BlancAromatix · Partial · 100 ml$45.00$0.45/mlNo comps yet
~99 ml left
partial bottle100 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $45.45. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $45.45. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$45.00

$0.45/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Carnal DesireAromatix · Partial · 100 ml$45.00$0.45/mlNo comps yet
~99 ml left
partial bottle100 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $45.45. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $45.45. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$45.00

$0.45/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Nitro Red IntenslyDumont · Partial · 100 ml$35.00$0.35/mlNo comps yet
~99 ml left
partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $35.35. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $35.35. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$35.00

$0.35/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Luminous NightDolce & Gabbana · sold · Partial · 100 ml$225.00$2.27/mlsold
~99 ml left

Dolce & Gabbana

Luminous Night

soldpartial bottle100 mlusedbottle box

Full-bottle equivalent $227.27. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $227.27. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$225.00

$2.27/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Haze BlueAaron Terence Hughes · sold · Partial · 50 ml$165.00$3.37/mlsold
~49 ml left

Aaron Terence Hughes

Haze Blue

soldpartial bottle50 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $168.37. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $168.37. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$165.00

$3.37/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
HerodParfums de Marly · sold · Partial · 75 ml$120.00sold

Parfums de Marly

Herod

soldpartial bottle75 mlusedfull presentation

$120.00

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Side EffectInitio · sold · Partial · 90 ml$145.00$1.63/mlsold
~89 ml left
soldpartial bottle90 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $146.63. At this partial’s price per remaining ml, 90 ml would cost about $146.63. That is 21% below the $185.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$145.00

$1.63/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Original VetiverCreed · sold · Partial · 75 ml · 67%$190.00$3.80/mlsold
~50 ml left
soldpartial bottle75 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $285.00. At this partial’s price per remaining ml, 75 ml would cost about $285.00. That is 97% above the $145.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$190.00

$3.80/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
MYSLF L’AbsoluYves Saint Laurent · sold · Partial · 60 ml · 95%$80.00$1.40/mlsold
~57 ml left

Yves Saint Laurent

MYSLF L’Absolu

soldpartial bottle60 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $84.21. At this partial’s price per remaining ml, 60 ml would cost about $84.21. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$80.00

$1.40/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Fahrenheit ParfumDior · sold · Partial · 100 ml · 60%$50.00$0.83/mlsold
~60 ml left
soldpartial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $83.33. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $83.33. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$50.00

$0.83/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Terre d’Hermès Eau Intense VetiverHermes · sold · Partial · 50 ml$40.00$0.82/mlsold
~49 ml left
soldpartial bottle50 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $40.82. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $40.82. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$40.00

$0.82/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

Fall declutter round 2. Shipping is included in prices for all niche and designers. All dupes or ME bottles are plus $5 for shipping. (+$3 on all bottles for West Coast buyers, unfortunately). Payment via PayPal F&F, Zelle, or Venmo. Will only reply to chats who have already commented on the post. Send me your chats and I will check them throughout the work day, I may go stretches at a time without being able to reply if I am caught up at work, but all bottles will be sold on a first come first served basis.

[https://imgur.com/a/T5uxStP](https://imgur.com/a/T5uxStP)

D&G The One Luminous Night 99/100ml , tester w/box- $225 SOLD

ATH Haze Blue (original release batch) 49/50ml, (FP)- $165 SOLD

PDM Herod 75ml *sprayed once* , (FP)- $120 SOLD

Initio Side Effect 89/90ml, (FP) - $145 SOLD

Creed Original Vetiver 2016 batch, 50/75ml, (FP)- $190 SOLD

YSL MYSLF L'absolu 57/60ml, (FP) - $80 SOLD

Dior Fahrenheit Parfum 60/100ml (bottle only)- $50 SOLD

Dior Sauvage EDP 59/60ml, (FP) - $75

Bvlgari Man in Black 99/100ml, (FP) - $50

Terre d'Hermes Eau Intense Vetiver (bottle only) 49/50ml - $40 SOLD

Versace Eros EDP (2020 batch) 90/100ml (bottle only)- $45

Michael Malul Citizen Jack Absolute, 99/100ml (FP) - $80

JPG Paradise Garden 70/75ml (FP) - $60

Paco Rabanne Ultra red Man 90/100ml (FP)- $30

Al Haramain Amber Oud Rouge 59/60ml -$30 (+5)

Al Haramain Amber Oud Gold 59/60ml - $30 (+5)

Arabiyat Prestige Marwa EDP 99/100ml - $25 (+$5)

Aromatix Platine Blanc 99/100ml (FP) - $40 (+5)

Aromatix Carnal Desire 99/100ml (FP) -$40 (+5)

Dumont Nitro Red Intensly 99/100ml - $30 (+5)

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

3 days ago$35.00active
3 days ago$35.00active
3 days ago$30.00active
3 days ago$45.00active
3 days ago$45.00active
3 days ago$35.00active
3 days ago$225.00sold
3 days ago$165.00sold
3 days ago$120.00active
3 days ago$145.00sold
3 days ago$190.00active
3 days ago$80.00sold
3 days ago$50.00sold
3 days ago$75.00active
3 days ago$50.00active
3 days ago$40.00sold
3 days ago$45.00active
3 days ago$80.00active
3 days ago$60.00active
3 days ago$30.00active
3 days ago$30.00active
10 hours ago$120.00sold
10 hours ago$190.00sold

Deals happen on Reddit with u/sandorclegane01.