Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 6 days ago by u/musicislife511 Β· 20 comments

BIG declutter β€” PDM, Xerjoff, Ex Nihilo, Initio, MFK, DVN, Byredo, Tom Ford, Fugazzi, Stephane Humbert Lucas, Jo Malone & more

Listing photos

16 bottles in this post Β· 9 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

Lift Me Up ExtraitInitio Β· Full Β· 90 ml$180.00$2.01/ml20% under market
~90 ml left
full bottle90 mlusedbottle only

$180.00

$2.01/ml

20% under market Β· 4 comps Β· medium confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Perseus EDPParfums de Marly Β· Full Β· 125 ml$185.00$1.48/ml19% above market
Full

Parfums de Marly

Perseus EDP

full bottle125 mlusedfull presentation

$185.00

$1.48/ml

19% above market Β· 3 comps Β· low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
GreenleyParfums de Marly Β· Full Β· 125 ml$190.00$1.53/ml13% above market
~125 ml left

Parfums de Marly

Greenley

full bottle125 mlusedbottle only

$190.00

$1.53/ml

13% above market Β· 2 comps Β· low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Love Shot EDPEx Nihilo Β· Full Β· 50 ml$120.00$2.41/mlNo comps yet
~50 ml left

Ex Nihilo

Love Shot EDP

full bottle50 mlusedfull presentation

$120.00

$2.41/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Oud Silk Mood EDPMaison Francis Kurkdjian Β· Full Β· 70 ml$210.00$3.01/ml14% above market
~70 ml left

Maison Francis Kurkdjian

Oud Silk Mood EDP

full bottle70 mlusedfull presentation

$210.00

$3.01/ml

14% above market Β· 3 comps Β· low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Velvet Violet EDPDries Van Noten Β· Full Β· 100 ml$330.00$3.30/mlNo comps yet
Full

Dries Van Noten

Velvet Violet EDP

full bottle100 mlusedfull presentation

$330.00

$3.30/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Sand Dance EDPStephane Humbert Lucas Β· Full Β· 50 ml$160.00$3.20/ml14% under market
Full

Stephane Humbert Lucas

Sand Dance EDP

full bottle50 mlusedbottle only

$160.00

$3.20/ml

14% under market Β· 1 comp Β· low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Delina EDPParfums de Marly Β· sold Β· Partial Β· 75 ml Β· 88%$160.00$2.44/mlsold
~66 ml left

Parfums de Marly

Delina EDP

soldpartial bottle75 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $182.93. At this partial’s price per remaining ml, 75 ml would cost about $182.93. That is about the same as the $187.50 full-bottle median from 4 recent same-size full-bottle asks, so there is no meaningful liquid-price discount.

$160.00

$2.44/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Erba Pura EDPXerjoff Β· sold Β· Full Β· 50 ml$95.00$1.90/mlsold
Full
soldfull bottle50 mlusedfull presentation

$95.00

$1.90/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Erba Gold EDPXerjoff Β· sold Β· Partial Β· 50 ml$100.00sold
soldpartial bottle50 mlusedfull presentation

$100.00

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
French Affair EDPEx Nihilo Β· sold Β· Full Β· 50 ml$150.00$3.00/mlsold
Full
soldfull bottle50 mlusedfull presentation

$150.00

$3.00/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
The Hedonist ExtraitEx Nihilo Β· sold Β· Sample Β· 2 ml$8.00$4.00/mlsold
Full
soldsample2 ml

$8.00

$4.00/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Outcast Blue ExtraitEx Nihilo Β· sold Β· Sample Β· 2 ml$8.00$4.00/mlsold
Full
soldsample2 ml

$8.00

$4.00/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Black Saffron EDPByredo Β· sold Β· Full Β· 50 ml$130.00$2.60/mlsold
Full
soldfull bottle50 mlusedfull presentation

$130.00

$2.60/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Angel DustFugazzi Β· sold Β· Full Β· 100 ml$130.00$1.30/mlsold
Full

Fugazzi

Angel Dust

soldfull bottle100 mlusedfull presentation

$130.00

$1.30/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Wood Sage & Sea Salt CologneJo Malone London Β· sold Β· Full Β· 100 ml$90.00$0.90/mlsold
Full
soldfull bottle100 mlusedfull presentation

$90.00

$0.90/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

Hi! I've realized I've overspent on fragrances in the last few months, and I'm getting rid of ones that aren't 10/10 for me. πŸ˜… All 100% authentic, bought by me from retailers/grey market/here. Prices shipped CONUS.

πŸ“Έ: [https://imgur.com/a/fragranceswap-9-27-26-H7kefje](https://imgur.com/a/fragranceswap-9-27-26-H7kefje)

1. **Initio β€” Lift Me Up (Extrait, 90mL)** β€” missing 5 test sprays, no box; bought this retail but it makes me nauseous every time despite how comforting it is β€” $180 2. **~~Parfums de Marly β€” Delina (EDP, 75mL)~~** ~~β€” \~85-90% full, full pres (line is at the widest part at the top - happy to send photos with light) β€” $160 β€” note: scuff on the bottle shoulder from the tassel bead (see close-up), purely cosmetic~~ ***SOLD*** 3. **Parfums de Marly β€” Perseus (EDP, 125mL)** β€” sprayed only once but realized...nope after looking so many places, full pres β€” $185 4. **Parfums de Marly β€” Greenley (EDP, 125mL)** β€” sprayed 5x, no box β€” $190 5. **~~Xerjoff β€” Erba Pura (EDP, 50mL)~~** ~~β€” sprayed once, full pres β€” $95~~ ***SOLD*** 6. **~~Xerjoff β€” Erba Gold (EDP, 50mL)~~** ~~β€” near full, only sprayed a few times, full pres β€” $100~~***SOLD*** 7. **~~Ex Nihilo β€” French Affair (EDP, 50mL)~~** ~~β€” test sprayed 2 sprays, full pres β€” $150~~ ***SOLD*** 8. **Ex Nihilo β€” Love Shot (EDP, 50mL)** β€” test sprayed 2 sprays, full pres β€” $120 9. **~~Ex Nihilo β€” Hedonist (Extrait, 2mL sample)~~** ~~β€” $8 (free with any bottle purchase)~~***SOLD*** 10. **~~Ex Nihilo β€” Outcast Blue (Extrait, 2mL sample)~~** ~~β€” $8 (free with any bottle purchase)~~***SOLD*** 11. **~~Byredo β€” Black Saffron (EDP, 50mL)~~** ~~β€” test sprayed 5 sprays, full pres β€” $130~~ ***SOLD*** 12. **Maison Francis Kurkdjian β€” Oud Silk Mood (EDP, 70mL)** β€” sprayed 2x, full pres β€” $210 13. ***NEW*** **Dries Van Noten β€” Velvet Violet (EDP, 100mL)** β€” test sprayed, full pres β€” $330 14. **~~Fugazzi β€” Angel Dust (100mL) β€”~~** ~~sprayed 3x, full pres β€” $130~~***SOLD*** 15. **StΓ©phane Humbert Lucas 777 β€” Sand Dance (EDP, 50mL)** β€” tester, no cap, no box, sprayed once β€” $160 16. **Tom Ford β€” Signature Discovery Set 1.5mL x 6** β€” only sprayed Soleil Blanc EDT 1x, aothers never touched - $40 17. **~~Escentric Molecules β€” Escentric 01 Body Lotion (200mL)~~** ~~β€” BNIB - $30~~ ***SOLD*** 18. **~~Jo Malone β€” Wood Sage & Sea Salt (Cologne, 100mL)~~** ~~β€” sprayed once, full pres β€” $90~~***SOLD***

**Payment**: PayPal G&S until I get to 15 sales (+3% for fees).

Sale only, no trades at the moment. Open to reasonable offers, especially on bundles!

Please comment here before sending a PM. Thanks for looking!

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

6 days ago$160.00unknown
6 days ago$180.00unknown
6 days ago$160.00unknown
6 days ago$185.00unknown
6 days ago$190.00unknown
6 days ago$95.00unknown
6 days ago$100.00unknown
6 days ago$150.00unknown
6 days ago$120.00unknown
6 days ago$8.00unknown
6 days ago$8.00unknown
6 days ago$130.00unknown
6 days ago$210.00unknown
6 days ago$330.00unknown
6 days ago$130.00unknown
6 days ago$40.00unknown
6 days ago$90.00unknown
4 days ago$180.00active
4 days ago$160.00sold
4 days ago$185.00active
4 days ago$190.00active
4 days ago$120.00active
4 days ago$8.00sold
4 days ago$130.00sold
4 days ago$210.00active
4 days ago$330.00active
4 days ago$130.00sold
4 days ago$160.00active
4 days ago$40.00active
4 days ago$90.00sold
4 days ago$180.00active
4 days ago$160.00sold
4 days ago$185.00active
4 days ago$190.00active
4 days ago$95.00sold
4 days ago$100.00sold
4 days ago$150.00sold
4 days ago$120.00active
4 days ago$8.00sold
4 days ago$8.00sold
4 days ago$130.00sold
4 days ago$210.00active
4 days ago$330.00active
4 days ago$130.00sold
4 days ago$160.00active
4 days ago$40.00active
4 days ago$90.00sold

This seller asks for a comment on the post before messaging.