Initio
Lift Me Up Extrait
$180.00
$2.01/ml
20% under market Β· 4 comps Β· medium confidence
Message about this bottleParsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.
Initio
$180.00
$2.01/ml
20% under market Β· 4 comps Β· medium confidence
Message about this bottleParfums de Marly
β3. Parfums de Marly β Perseus (EDP, 125mL) β sprayed only once but realized...nope after looking so many places, full pres β $185β
$185.00
$1.48/ml
19% above market Β· 3 comps Β· low confidence
Message about this bottleParfums de Marly
β4. Parfums de Marly β Greenley (EDP, 125mL) β sprayed 5x, no box β $190β
$190.00
$1.53/ml
13% above market Β· 2 comps Β· low confidence
Message about this bottleEx Nihilo
β8. Ex Nihilo β Love Shot (EDP, 50mL) β test sprayed 2 sprays, full pres β $120β
Maison Francis Kurkdjian
β12. Maison Francis Kurkdjian β Oud Silk Mood (EDP, 70mL) β sprayed 2x, full pres β $210β
$210.00
$3.01/ml
14% above market Β· 3 comps Β· low confidence
Message about this bottleDries Van Noten
β13. *NEW* Dries Van Noten β Velvet Violet (EDP, 100mL) β test sprayed, full pres β $330β
Stephane Humbert Lucas
β15. StΓ©phane Humbert Lucas 777 β Sand Dance (EDP, 50mL) β tester, no cap, no box, sprayed once β $160β
$160.00
$3.20/ml
14% under market Β· 1 comp Β· low confidence
Message about this bottleParfums de Marly
Full-bottle equivalent $182.93. At this partialβs price per remaining ml, 75 ml would cost about $182.93. That is about the same as the $187.50 full-bottle median from 4 recent same-size full-bottle asks, so there is no meaningful liquid-price discount.
$160.00
$2.44/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Compared per remaining ml with other partial bottles
Xerjoff
β5. Xerjoff β Erba Pura (EDP, 50mL) β sprayed once, full pres β $95 *SOLD*β
$95.00
$1.90/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Xerjoff
β6. Xerjoff β Erba Gold (EDP, 50mL) β near full, only sprayed a few times, full pres β $100*SOLD*β
$100.00
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Ex Nihilo
β7. Ex Nihilo β French Affair (EDP, 50mL) β test sprayed 2 sprays, full pres β $150 *SOLD*β
$150.00
$3.00/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Ex Nihilo
β9. Ex Nihilo β Hedonist (Extrait, 2mL sample) β $8 (free with any bottle purchase)*SOLD*β
$8.00
$4.00/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Ex Nihilo
β10. Ex Nihilo β Outcast Blue (Extrait, 2mL sample) β $8 (free with any bottle purchase)*SOLD*β
$8.00
$4.00/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Byredo
β11. Byredo β Black Saffron (EDP, 50mL) β test sprayed 5 sprays, full pres β $130 *SOLD*β
$130.00
$2.60/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Fugazzi
β14. Fugazzi β Angel Dust (100mL) β sprayed 3x, full pres β $130*SOLD*β
$130.00
$1.30/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Jo Malone London
β18. Jo Malone β Wood Sage & Sea Salt (Cologne, 100mL) β sprayed once, full pres β $90*SOLD*β
$90.00
$0.90/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Hi! I've realized I've overspent on fragrances in the last few months, and I'm getting rid of ones that aren't 10/10 for me. π All 100% authentic, bought by me from retailers/grey market/here. Prices shipped CONUS.
πΈ: [https://imgur.com/a/fragranceswap-9-27-26-H7kefje](https://imgur.com/a/fragranceswap-9-27-26-H7kefje)
1. **Initio β Lift Me Up (Extrait, 90mL)** β missing 5 test sprays, no box; bought this retail but it makes me nauseous every time despite how comforting it is β $180 2. **~~Parfums de Marly β Delina (EDP, 75mL)~~** ~~β \~85-90% full, full pres (line is at the widest part at the top - happy to send photos with light) β $160 β note: scuff on the bottle shoulder from the tassel bead (see close-up), purely cosmetic~~ ***SOLD*** 3. **Parfums de Marly β Perseus (EDP, 125mL)** β sprayed only once but realized...nope after looking so many places, full pres β $185 4. **Parfums de Marly β Greenley (EDP, 125mL)** β sprayed 5x, no box β $190 5. **~~Xerjoff β Erba Pura (EDP, 50mL)~~** ~~β sprayed once, full pres β $95~~ ***SOLD*** 6. **~~Xerjoff β Erba Gold (EDP, 50mL)~~** ~~β near full, only sprayed a few times, full pres β $100~~***SOLD*** 7. **~~Ex Nihilo β French Affair (EDP, 50mL)~~** ~~β test sprayed 2 sprays, full pres β $150~~ ***SOLD*** 8. **Ex Nihilo β Love Shot (EDP, 50mL)** β test sprayed 2 sprays, full pres β $120 9. **~~Ex Nihilo β Hedonist (Extrait, 2mL sample)~~** ~~β $8 (free with any bottle purchase)~~***SOLD*** 10. **~~Ex Nihilo β Outcast Blue (Extrait, 2mL sample)~~** ~~β $8 (free with any bottle purchase)~~***SOLD*** 11. **~~Byredo β Black Saffron (EDP, 50mL)~~** ~~β test sprayed 5 sprays, full pres β $130~~ ***SOLD*** 12. **Maison Francis Kurkdjian β Oud Silk Mood (EDP, 70mL)** β sprayed 2x, full pres β $210 13. ***NEW*** **Dries Van Noten β Velvet Violet (EDP, 100mL)** β test sprayed, full pres β $330 14. **~~Fugazzi β Angel Dust (100mL) β~~** ~~sprayed 3x, full pres β $130~~***SOLD*** 15. **StΓ©phane Humbert Lucas 777 β Sand Dance (EDP, 50mL)** β tester, no cap, no box, sprayed once β $160 16. **Tom Ford β Signature Discovery Set 1.5mL x 6** β only sprayed Soleil Blanc EDT 1x, aothers never touched - $40 17. **~~Escentric Molecules β Escentric 01 Body Lotion (200mL)~~** ~~β BNIB - $30~~ ***SOLD*** 18. **~~Jo Malone β Wood Sage & Sea Salt (Cologne, 100mL)~~** ~~β sprayed once, full pres β $90~~***SOLD***
**Payment**: PayPal G&S until I get to 15 sales (+3% for fees).
Sale only, no trades at the moment. Open to reasonable offers, especially on bundles!
Please comment here before sending a PM. Thanks for looking!
Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.
This seller asks for a comment on the post before messaging.