Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 5 days ago by u/Dependent_Pass2801 · 4 comments

Bottle and Decant declutter. Get your CC Hedonistic. Cheapest decant prices on the sub

Listing photos

24 bottles in this post

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

Al FareedArabian Oud · Partial · 100 ml · 60%$137.00$2.28/mlNo comps yet
~60 ml left

Arabian Oud

Al Fareed

partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $228.33. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $228.33. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$137.00

$2.28/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Mortal SkinStephane Humbert Lucas · Partial · 50 ml · 20%$47.00$4.70/ml8% under market
~10 ml left

Stephane Humbert Lucas

Mortal Skin

partial bottle50 mlused

Full-bottle equivalent $235.00. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $235.00. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$47.00

$4.70/ml

8% under retail · medium confidence

Retail $255.00 · Street $144.99

Message about this bottle
Report a parsing error
Aqva di SaleProfumum Roma · Partial · 20 ml · 85%$67.00$3.94/mlNear market
~17 ml left

Profumum Roma

Aqva di Sale

partial bottle20 mlused

Full-bottle equivalent $78.82. At this partial’s price per remaining ml, 20 ml would cost about $78.82. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$67.00

$3.94/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
HedonisticClive Christian · Full · 40 ml$13.20$0.33/mlNear market
Full

Clive Christian

Hedonistic

full bottle40 ml

$13.20

$0.33/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Montabaco IntensivoOrmonde Jayne · Decant · 30 ml$10.00$0.33/mlNear market
Full

Ormonde Jayne

Montabaco Intensivo

decant30 ml

$10.00

$0.33/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Bleu TurquoiseArmani Privé · Decant · 30 ml$10.00$0.33/mlNear market
Full

Armani Privé

Bleu Turquoise

decant30 ml

$10.00

$0.33/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
SultaniArabian Oud · Decant · 30 ml$9.45$0.32/ml80% under market
Full

Arabian Oud

Sultani

decant30 ml

$9.45

$0.32/ml

Unusually low — verify before paying

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Neptune's TridentArgos · Decant · 10 ml$42.00$4.20/mlNear market
Full
decant10 ml

$42.00

$4.20/ml

Near market · 8 comps · medium confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
No. 6Yves Saint Laurent · Decant · 5 ml$27.00$5.40/mlNo comps yet
Full

Yves Saint Laurent

No. 6

decant5 ml

$27.00

$5.40/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
BoyChanel · Decant · 5 ml$22.00$4.40/mlNear market
Full

Chanel

Boy

decant5 ml

$22.00

$4.40/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Black TieCeline · Decant · 5 ml$27.00$5.40/mlNear market
Full

Celine

Black Tie

decant5 ml

$27.00

$5.40/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
SaringkarnPrin · Decant · 5 ml$52.00$10.40/ml11% above market
Full
decant5 ml

$52.00

$10.40/ml

11% above market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Mojave Ghost AbsoluByredo · Decant · 5 ml$24.00$4.80/ml19% under market
Full
decant5 ml

$24.00

$4.80/ml

19% under market · 4 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Soleil MalaquaisDries Van Noten · Decant · 5 ml$30.00$6.00/mlNear market
Full

Dries Van Noten

Soleil Malaquais

decant5 ml

$30.00

$6.00/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Orphéon EDPDiptyque · Decant · 5 ml$24.00$4.80/ml4% under market
Full

Diptyque

Orphéon EDP

decant5 ml

$24.00

$4.80/ml

4% under market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Angels' Share On the RocksKilian · Decant · 2 ml$19.00$9.50/mlNo comps yet
Full
decant2 ml

$19.00

$9.50/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Royal TobaccoAmouage · Decant · 2 ml$15.00$7.50/mlNo comps yet
Full
decant2 ml

$15.00

$7.50/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Benjoin BohèmeDiptyque · Decant · 2 ml$15.00$7.50/mlNo comps yet
Full
decant2 ml

$15.00

$7.50/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Oud PalaoDiptyque · Decant · 2 ml$15.00$7.50/mlNo comps yet
Full

Diptyque

Oud Palao

decant2 ml

$15.00

$7.50/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Figue NoirHoubigant · Decant · 2 ml$13.00$6.50/mlNo comps yet
Full

Houbigant

Figue Noir

decant2 ml

$13.00

$6.50/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Lu BuSora Dora · Decant · 2 ml$15.00$7.50/mlNo comps yet
Full

Sora Dora

Lu Bu

decant2 ml

$15.00

$7.50/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Patchouli ParisGuerlain · Decant · 2 ml$15.00$7.50/mlNo comps yet
Full
decant2 ml

$15.00

$7.50/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Santal Pao RosaGuerlain · Decant · 2 ml$15.00$7.50/mlNo comps yet
Full
decant2 ml

$15.00

$7.50/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Pêche MirageGuerlain · Decant · 2 ml$15.00$7.50/mlNo comps yet
Full
decant2 ml

$15.00

$7.50/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Read the original postShow

[https://imgur.com/a/trade-declutter-lYFqvnn](https://imgur.com/a/trade-declutter-lYFqvnn)

all prices without shipping +7 + 1 dollar per 100 for insurance

G and S fees also not included

Bottles I have for sale or trade. Would prefer to trade but open to selling. Would love to trade for decant credit so any big decanters hit me up.

Arabian oud Al Fareed 60/100ml - 130 sold

SHL Mortal skin 10/50ml - 40

Aqva di sale Official 20ml travel atomizer 17/20ml - 60

Decants.

CC Hedonistic up to 40ml at $6.2/ml

think this is the cheapest currently available price on the sub if it is not lmk and I will change the price. The juice does come from samples. I just pop off the cap and use a syringe to move the juice to the decant bottle. If you have decant materials yourself and want to do it yourself we can work something out as well.

Montabaco intensivo up to 30ml at $3/ml

Armani Prive bleu turqoise up to 30ml at $3/ml

Arabian Oud Sultani up to 30ml at $2.45/ml

Miscellaneous Decants

10ml of argos neptunes trident 35

the following are all 5mls

YSL no 6 20

Chanel Boy 15

Celine Black tie 20

Prin Saringkarn 40

Byredo mojave ghost absolou 17

Dries Van Noten Solei Malaquais 23

Diptyque Orpheon edp 17 sold

the folllowing are all 2mls

Killian angels share otr 12 Amouage royal tobacco 8 Dipqtyque Benjoin Boheme 8 Diptyque Oud Palao 8 Houbigant figure noir 6 Sora Dora lu bu 8 Guerlain patchouli Paris 8 Guerlain Santal pao Rosa 8 Guerlain peche mirage 8

open to any niche, designer private line, indie, artisanal decants/partial bottles.

ISO these Discovery sets

Dries van noten

Ormonde Jayne complete set

ISO the following brands

Chambre 52 tobacco memories

Ormonde Jayne

ATH mostly the darker stuff

Amouage

Tauer

Sultan Pasha

Loumari

MDCI

Oman Luxury

Roja

Nissaba

Meo Fuscini

Edit(h)

ASQ

Arabian oud

Designer Private lines

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

5 days ago$15.00unknown
5 days ago$137.00unknown
5 days ago$47.00unknown
5 days ago$67.00unknown
5 days ago$13.20unknown
5 days ago$10.00unknown
5 days ago$15.00unknown
5 days ago$10.00unknown
5 days ago$9.45unknown
5 days ago$42.00unknown
5 days ago$27.00unknown
5 days ago$22.00unknown
5 days ago$27.00unknown
5 days ago$52.00unknown
5 days ago$24.00unknown
5 days ago$30.00unknown
5 days ago$24.00unknown
5 days ago$19.00unknown
5 days ago$15.00unknown
5 days ago$15.00unknown
5 days ago$15.00unknown
5 days ago$13.00unknown
5 days ago$15.00unknown
5 days ago$15.00unknown
5 days ago—unknown
3 days ago$137.00active
3 days ago$47.00active
3 days ago$67.00active
3 days ago$13.20active
3 days ago$10.00active
3 days ago$10.00active
3 days ago$9.45active
3 days ago$42.00active
3 days ago$27.00active
3 days ago$22.00active
3 days ago$27.00active
3 days ago$52.00active
3 days ago$24.00active
3 days ago$30.00active
3 days ago$24.00active
3 days ago$19.00active
3 days ago$15.00active
3 days ago$15.00active
3 days ago$15.00active
3 days ago$13.00active
3 days ago$15.00active
3 days ago$15.00active
3 days ago$15.00active
3 days ago$15.00active

Asking about Boy 5 ml · $22