Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 7 days ago by u/gdefne · 13 comments

Amouage, Profumum Roma, Meo Fusciuni, Bortnikoff, Maxim, etc

Listing photos

58 bottles in this post · 1 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

Gold manAmouage · Decant · 5 ml$30.00$6.00/mlNo comps yet
Full

Amouage

Gold man

decant5 ml

$30.00

$6.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Love TuberoseAmouage · Decant · 5 ml$30.00$6.00/mlNo comps yet
Full
decant5 ml

$30.00

$6.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
MaterialAmouage · Decant · 5 ml$30.00$6.00/mlNo comps yet
Full

Amouage

Material

decant5 ml

$30.00

$6.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Crimson rocksAmouage · Decant · 5 ml$30.00$6.00/mlNo comps yet
Full
decant5 ml

$30.00

$6.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Portrayal womanAmouage · Decant · 5 ml$30.00$6.00/ml15% above market
Full
decant5 ml

$30.00

$6.00/ml

15% above market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Reflection ManAmouage · Decant · 5 ml$30.00$6.00/ml22% above market
Full
decant5 ml

$30.00

$6.00/ml

22% above market · 4 comps · medium confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Epic manAmouage · Decant · 5 ml$30.00$6.00/ml20% above market
Full

Amouage

Epic man

decant5 ml

$30.00

$6.00/ml

20% above market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Memoir manAmouage · Decant · 5 ml$30.00$6.00/ml20% above market
Full

Amouage

Memoir man

decant5 ml

$30.00

$6.00/ml

20% above market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Reflection 45Amouage · Decant · 5 ml$35.00$7.00/ml35% above market
Full
decant5 ml

$35.00

$7.00/ml

35% above market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Jubilation 40Amouage · Decant · 5 ml$35.00$7.00/ml30% above market
Full
decant5 ml

$35.00

$7.00/ml

30% above market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
NotturnoMeo Fusciuni · Decant · 5 ml$20.00$4.00/mlNo comps yet
Full

Meo Fusciuni

Notturno

decant5 ml

$20.00

$4.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Nota 1Meo Fusciuni · Decant · 5 ml$20.00$4.00/mlNo comps yet
Full

Meo Fusciuni

Nota 1

decant5 ml

$20.00

$4.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Nota 2Meo Fusciuni · Decant · 5 ml$20.00$4.00/mlNo comps yet
Full

Meo Fusciuni

Nota 2

decant5 ml

$20.00

$4.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Viola NereMeo Fusciuni · Decant · 5 ml$20.00$4.00/mlNo comps yet
Full

Meo Fusciuni

Viola Nere

decant5 ml

$20.00

$4.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Mysterious OudBortnikoff · Decant · 5 ml$30.00$6.00/mlNo comps yet
Full

Bortnikoff

Mysterious Oud

decant5 ml

$30.00

$6.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Oud LaoBortnikoff · Decant · 5 ml$30.00$6.00/mlNo comps yet
Full

Bortnikoff

Oud Lao

decant5 ml

$30.00

$6.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
MaximusBortnikoff · Decant · 5 ml$30.00$6.00/mlNo comps yet
Full

Bortnikoff

Maximus

decant5 ml

$30.00

$6.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Oud MalinauBortnikoff · Decant · 5 ml$30.00$6.00/mlNo comps yet
Full

Bortnikoff

Oud Malinau

decant5 ml

$30.00

$6.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Vanille HavaneLes Indemodables · Decant · 5 ml$30.00$6.00/mlNo comps yet
Full

Les Indemodables

Vanille Havane

decant5 ml

$30.00

$6.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Oranger SirrocoLes Indemodables · Decant · 5 ml$30.00$6.00/mlNo comps yet
Full

Les Indemodables

Oranger Sirroco

decant5 ml

$30.00

$6.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Fougere EmeraudLes Indemodables · Decant · 5 ml$30.00$6.00/mlNo comps yet
Full

Les Indemodables

Fougere Emeraud

decant5 ml

$30.00

$6.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
La Nuit tombeeSerge Lutens · Decant · 5 ml$30.00$6.00/mlNo comps yet
Full

Serge Lutens

La Nuit tombee

decant5 ml

$30.00

$6.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Poivre noirSerge Lutens · Decant · 5 ml$20.00$4.00/mlNo comps yet
Full

Serge Lutens

Poivre noir

decant5 ml

$20.00

$4.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Un Bois VanilleSerge Lutens · Decant · 5 ml$20.00$4.00/ml47% under market
Full

Serge Lutens

Un Bois Vanille

decant5 ml

$20.00

$4.00/ml

47% under market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
CherguiSerge Lutens · Decant · 5 ml$20.00$4.00/mlNo comps yet
Full

Serge Lutens

Chergui

decant5 ml

$20.00

$4.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Fleurs d’orangerSerge Lutens · Decant · 5 ml$20.00$4.00/ml35% under market
Full

Serge Lutens

Fleurs d’oranger

decant5 ml

$20.00

$4.00/ml

35% under market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Santal MajusculeSerge Lutens · Decant · 5 ml$20.00$4.00/mlNo comps yet
Full

Serge Lutens

Santal Majuscule

decant5 ml

$20.00

$4.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
AoudRoja Parfums · Decant · 5 ml$30.00$6.00/mlNo comps yet
Full

Roja Parfums

Aoud

decant5 ml

$30.00

$6.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Sweetie AoudRoja Parfums · Decant · 5 ml$30.00$6.00/ml6% under market
Full

Roja Parfums

Sweetie Aoud

decant5 ml

$30.00

$6.00/ml

6% under market · 3 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Burlington 1918Roja Parfums · Decant · 5 ml$30.00$6.00/mlNo comps yet
Full

Roja Parfums

Burlington 1918

decant5 ml

$30.00

$6.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Elysium intenseRoja Parfums · Decant · 5 ml$20.00$4.00/ml82% above market
Full

Roja Parfums

Elysium intense

decant5 ml

$20.00

$4.00/ml

82% above market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
ApexRoja Parfums · Decant · 5 ml$20.00$4.00/mlNo comps yet
Full

Roja Parfums

Apex

decant5 ml

$20.00

$4.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
ScandalRoja Parfums · Decant · 5 ml$20.00$4.00/mlNo comps yet
Full

Roja Parfums

Scandal

decant5 ml

$20.00

$4.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Carnal FlowerFrederic Malle · Decant · 5 ml$30.00$6.00/mlNo comps yet
Full

Frederic Malle

Carnal Flower

decant5 ml

$30.00

$6.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Ambre AureaProfumum Roma · Decant · 5 ml$30.00$6.00/mlNo comps yet
Full

Profumum Roma

Ambre Aurea

decant5 ml

$30.00

$6.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Oud in WhiteLaboratorio Olfattivo · Decant · 5 ml$20.00$4.00/mlNo comps yet
Full

Laboratorio Olfattivo

Oud in White

decant5 ml

$20.00

$4.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
CamelZoologist · Decant · 5 ml$25.00$5.00/mlNo comps yet
Full

Zoologist

Camel

decant5 ml

$25.00

$5.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Love birdsZoologist · Decant · 5 ml$25.00$5.00/mlNo comps yet
Full

Zoologist

Love birds

decant5 ml

$25.00

$5.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Sacred Scarab ExtraitZoologist · Decant · 5 ml$25.00$5.00/mlNo comps yet
Full
decant5 ml

$25.00

$5.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
SeahorseZoologist · Decant · 5 ml$25.00$5.00/mlNo comps yet
Full

Zoologist

Seahorse

decant5 ml

$25.00

$5.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Une Nuit a DohaStephane Humbert Lucas · Decant · 5 ml$20.00$4.00/mlNo comps yet
Full

Stephane Humbert Lucas

Une Nuit a Doha

decant5 ml

$20.00

$4.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
2022 GenerationStephane Humbert Lucas · Decant · 5 ml$20.00$4.00/mlNo comps yet
Full

Stephane Humbert Lucas

2022 Generation

decant5 ml

$20.00

$4.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Black GemstoneStephane Humbert Lucas · Decant · 5 ml$20.00$4.00/mlNo comps yet
Full

Stephane Humbert Lucas

Black Gemstone

decant5 ml

$20.00

$4.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Agar FusionPrima perfumes Kuwait · Decant · 5 ml$20.00$4.00/mlNo comps yet
Full

Prima perfumes Kuwait

Agar Fusion

decant5 ml

$20.00

$4.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Shamanism oudSpiritum · Decant · 5 ml$25.00$5.00/mlNo comps yet
Full
decant5 mlnew open box

$25.00

$5.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Oud assamRania j · Decant · 5 ml$30.00$6.00/mlNo comps yet
Full

Rania j

Oud assam

decant5 ml

$30.00

$6.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
T. HabaneroRania j · Decant · 5 ml$30.00$6.00/mlNo comps yet
Full
decant5 ml

$30.00

$6.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Shah’ryarRania j · Decant · 5 ml$30.00$6.00/mlNo comps yet
Full
decant5 ml

$30.00

$6.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Precious oudVan Cleef & Arpels · Decant · 5 ml$15.00$3.00/mlNo comps yet
Full

Van Cleef & Arpels

Precious oud

decant5 ml

$15.00

$3.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Agua allegoria forte nerolia vetyverGuerlain · Decant · 5 ml$20.00$4.00/mlNo comps yet
Full
decant5 ml

$20.00

$4.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Santal RoyalGuerlain · Decant · 5 ml$20.00$4.00/mlNo comps yet
Full

Guerlain

Santal Royal

decant5 ml

$20.00

$4.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Espices exquisesGuerlain · Decant · 5 ml$20.00$4.00/mlNo comps yet
Full
decant5 ml

$20.00

$4.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Spiritueuse Double VanilleGuerlain · Decant · 5 ml$30.00$6.00/ml4% under market
Full
decant5 ml

$30.00

$6.00/ml

4% under market · 4 comps · medium confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Falcon leatherMatiere premiere · Decant · 5 ml$25.00$5.00/mlNo comps yet
Full

Matiere premiere

Falcon leather

decant5 ml

$25.00

$5.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Encens suaveMatiere premiere · Decant · 5 ml$25.00$5.00/mlNo comps yet
Full

Matiere premiere

Encens suave

decant5 ml

$25.00

$5.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Cuir veloursNaomi Goodsir · Decant · 5 ml$25.00$5.00/mlNo comps yet
Full

Naomi Goodsir

Cuir velours

decant5 ml

$25.00

$5.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Nuit BekeliteNaomi Goodsir · Decant · 5 ml$25.00$5.00/mlNo comps yet
Full

Naomi Goodsir

Nuit Bekelite

decant5 ml

$25.00

$5.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Harvest mouseZoologist · sold · Decant · 5 ml$25.00$5.00/mlsold
Full

Zoologist

Harvest mouse

solddecant5 ml

$25.00

$5.00/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

[https://imgur.com/a/FOe3Q3s](https://imgur.com/a/FOe3Q3s)

\[WTS\] Amouage, Profumum Roma, Meo Fusciuni, Bortnikoff, Maxim, etc (decant)

All 5ml glass bottles 60 bucks and over gets free shipping. Or $5 per order

Amouage Gold man Love Tuberose Material Crimson rocks Portrayal woman Reflection man Epic man Memoir man $25 each

Reflection 45 Jubilation 40 $30 each

Meo Fusciuni Notturno Nota 1 Nota 2 Viola Nere $15 each

Bortnikoff Mysterious Oud Oud Lao Maximus Oud Malinau $25 each

Les Indemodables Vanille Havane only two left Oranger Sirroco Fougere Emeraud $25

Serge Lutens La Nuit tombee French market only $25

Serge lutens Poivre noir Un Bois Vanille Chergui Fleurs d’oranger Santal Majuscule $15 each

Roja Aoud Sweetie Aoud Burlington 1918 $25

Roja Elysium intense Apex Scandal $15

Frederic Malle Carnal Flower $25

Profumum Roma Ambre Aurea (amazing) $25

Laboratorio Olfattivo Oud in White $15

Zoologist ❌❌**SOLD** \-❌❌Harvest mouse Camel Love birds Sacred Scarab Seahorse $20

Stephane Humbert Lucas Une Nuit a Doha 2022 generation Black Gemstone $15

Prima perfumes Kuwait Agar Fusion $15

Spiritum Shamanism oud (amazing new French brand) $20

Rania j Oud assam T. Habanero Shah’ryar $25

Van cleef Precious oud $10

Guerlain Agua allegoria forte nerolia vetyver Santal Royal Espices exquises $15

Guerlain double vanille $25

Matiere premiere Elixers Falcon leather Encens suave $20

Naomi Goodsir (don’t sleep on this brand amazing) Cuir velours Nuit Bekelite $20 is

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

7 days ago—active
7 days ago$5.00active
7 days ago$25.00active
7 days ago$30.00active
7 days ago$15.00active
7 days ago$25.00active
7 days ago$15.00active
7 days ago$20.00active
7 days ago$10.00active
6 days ago$25.00active
6 days ago$25.00active
6 days ago$25.00active
6 days ago$25.00active
6 days ago$25.00active
6 days ago$25.00active
6 days ago$25.00active
6 days ago$25.00active
6 days ago$30.00active
6 days ago$30.00active
6 days ago$15.00active
6 days ago$15.00active
6 days ago$15.00active
6 days ago$15.00active
6 days ago$25.00active
6 days ago$25.00active
6 days ago$25.00active
6 days ago$25.00active
6 days ago$25.00active
6 days ago$25.00active
6 days ago$25.00active
6 days ago$25.00active
6 days ago$15.00active
6 days ago$15.00active
6 days ago$15.00active
6 days ago$15.00active
6 days ago$15.00active
6 days ago$25.00active
6 days ago$25.00active
6 days ago$25.00active
6 days ago$15.00active
6 days ago$15.00active
6 days ago$15.00active
6 days ago$25.00active
6 days ago$25.00active
6 days ago$15.00active
6 days ago$20.00active
6 days ago$20.00active
6 days ago$20.00active
6 days ago$20.00active
6 days ago$20.00active
6 days ago$20.00active
6 days ago$15.00active
6 days ago$15.00active
6 days ago$15.00active
6 days ago$20.00active
6 days ago$25.00active
6 days ago$25.00active
6 days ago$25.00active
6 days ago$10.00active
6 days ago$15.00active
6 days ago$15.00active
6 days ago$15.00active
6 days ago$25.00active
6 days ago$20.00active
6 days ago$20.00active
6 days ago$20.00active
6 days ago$20.00active
6 days ago—active
6 days ago$5.00active
6 days ago$25.00active
6 days ago$30.00active
6 days ago$15.00active
6 days ago$25.00active
6 days ago$15.00active
6 days ago$20.00active
6 days ago$10.00active
6 days ago$25.00unknown
6 days ago$25.00unknown
6 days ago$25.00unknown
6 days ago$25.00unknown
6 days ago$25.00unknown
6 days ago$25.00unknown
6 days ago$25.00unknown
6 days ago$25.00unknown
6 days ago$30.00unknown
6 days ago$30.00unknown
6 days ago$15.00unknown
6 days ago$15.00unknown
6 days ago$15.00unknown
6 days ago$15.00unknown
6 days ago$25.00unknown
6 days ago$25.00unknown
6 days ago$25.00unknown
6 days ago$25.00unknown
6 days ago$25.00unknown
6 days ago$25.00unknown
6 days ago$25.00unknown
6 days ago$25.00unknown
6 days ago$15.00unknown
6 days ago$15.00unknown
6 days ago$15.00unknown
6 days ago$15.00unknown
6 days ago$15.00unknown
6 days ago$25.00unknown
6 days ago$25.00unknown
6 days ago$25.00unknown
6 days ago$15.00unknown
6 days ago$15.00unknown
6 days ago$15.00unknown
6 days ago$25.00unknown
6 days ago$25.00unknown
6 days ago$15.00unknown
6 days ago$20.00unknown
6 days ago$20.00unknown
6 days ago$20.00unknown
6 days ago$20.00unknown
6 days ago$20.00unknown
6 days ago$20.00unknown
6 days ago$15.00unknown
6 days ago$15.00unknown
6 days ago$15.00unknown
6 days ago$15.00unknown
6 days ago$20.00unknown
6 days ago$25.00unknown
6 days ago$25.00unknown
6 days ago$25.00unknown
6 days ago$10.00unknown
6 days ago$15.00unknown
6 days ago$15.00unknown
6 days ago$15.00unknown
6 days ago$25.00unknown
6 days ago$20.00unknown
6 days ago$20.00unknown
6 days ago$20.00unknown
6 days ago$20.00unknown
4 days ago$25.00active
4 days ago$25.00active
4 days ago$25.00active
4 days ago$25.00active
4 days ago$25.00active
4 days ago$25.00active
4 days ago$25.00active
4 days ago$25.00active
4 days ago$30.00active
4 days ago$30.00active
4 days ago$15.00active
4 days ago$15.00active
4 days ago$15.00active
4 days ago$15.00active
4 days ago$25.00active
4 days ago$25.00active
4 days ago$25.00active
4 days ago$25.00active
4 days ago$25.00active
4 days ago$25.00active
4 days ago$25.00active
4 days ago$25.00active
4 days ago$15.00active
4 days ago$15.00active
4 days ago$15.00active
4 days ago$15.00active
4 days ago$15.00active
4 days ago$25.00active
4 days ago$25.00active
4 days ago$25.00active
4 days ago$15.00active
4 days ago$15.00active
4 days ago$15.00active
4 days ago$25.00active
4 days ago$25.00active
4 days ago$15.00active
4 days ago$20.00active
4 days ago$20.00active
4 days ago$20.00active
4 days ago$20.00active
4 days ago$20.00active
4 days ago$20.00active
4 days ago$15.00active
4 days ago$15.00active
4 days ago$15.00active
4 days ago$15.00active
4 days ago$20.00active
4 days ago$25.00active
4 days ago$25.00active
4 days ago$25.00active
4 days ago$10.00active
4 days ago$15.00active
4 days ago$15.00active
4 days ago$15.00active
4 days ago$25.00active
4 days ago$20.00active
4 days ago$20.00active
4 days ago$20.00active
4 days ago$20.00active
3 days ago$30.00active
3 days ago$30.00active
3 days ago$30.00active
3 days ago$30.00active
3 days ago$30.00active
3 days ago$30.00active
3 days ago$30.00active
3 days ago$30.00active
3 days ago$35.00active
3 days ago$35.00active
3 days ago$20.00active
3 days ago$20.00active
3 days ago$20.00active
3 days ago$20.00active
3 days ago$30.00active
3 days ago$30.00active
3 days ago$30.00active
3 days ago$30.00active
3 days ago$30.00active
3 days ago$30.00active
3 days ago$30.00active
3 days ago$30.00active
3 days ago$20.00active
3 days ago$20.00active
3 days ago$20.00active
3 days ago$20.00active
3 days ago$20.00active
3 days ago$30.00active
3 days ago$30.00active
3 days ago$30.00active
3 days ago$20.00active
3 days ago$20.00active
3 days ago$20.00active
3 days ago$30.00active
3 days ago$30.00active
3 days ago$20.00active
3 days ago$25.00active
3 days ago$25.00active
3 days ago$25.00active
3 days ago$25.00active
3 days ago$25.00active
3 days ago$25.00active
3 days ago$20.00active
3 days ago$20.00active
3 days ago$20.00active
3 days ago$20.00active
3 days ago$25.00active
3 days ago$30.00active
3 days ago$30.00active
3 days ago$30.00active
3 days ago$15.00active
3 days ago$20.00active
3 days ago$20.00active
3 days ago$20.00active
3 days ago$30.00active
3 days ago$25.00active
3 days ago$25.00active
3 days ago$25.00active
3 days ago$25.00active
23 hours ago$30.00active
23 hours ago$25.00sold
23 hours ago$25.00active

Asking about Mysterious Oud 5 ml · $30