Prada
Luna Rossa Ocean EDT
“$40 : Prada - Luna Rossa Ocean EDT, 50ml BO, Missing test sprays”
Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.
Prada
“$40 : Prada - Luna Rossa Ocean EDT, 50ml BO, Missing test sprays”
Viktor & Rolf
Full-bottle equivalent $44.21. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $44.21. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“$35 : Viktor & Rolf - Spicebomb Extreme, 50ml BO, ~95% Full”
Halloween
Full-bottle equivalent $22.45. At this partial’s price per remaining ml, 125 ml would cost about $22.45. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“$15 : Halloween - Man X, 125ml BO, ~98% Full”
$22.00
$0.18/ml
8% under market · 4 comps · medium confidence
Street $32.99
Message about this bottleCompared per remaining ml with other partial bottles
Cremo
Full-bottle equivalent $17.89. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $17.89. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“$10 : Cremo - Vintage Suede, 100ml BO, ~95% Full”
Creed
“SOLD $75 : Creed - Tuberose Indiana, 30ml FP, Missing one test spray (I believe this is discontinued)”
$75.00
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Nishane
“SOLD $125 : Nishane - Hundred Silent Ways, 100ml Tester, Missing one test spray”
$125.00
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Nasomatto
Full-bottle equivalent $62.67. At this partial’s price per remaining ml, 30 ml would cost about $62.67. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“SOLD $40 : Nasomatto - Sadonaso, 30ml BO, ~75% Full”
$47.00
$2.09/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Yves Saint Laurent
Full-bottle equivalent $78.57. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $78.57. That is about the same as the $80.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask, so there is no meaningful liquid-price discount.
“SOLD $70 : YSL - Y EDP,100ml BO, ~98% Full”
$77.00
$0.79/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Montblanc
“SOLD $55 : Montblanc - Explorer Extreme, 100ml Tester, Missing test sprays”
$62.00
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Azzaro
Full-bottle equivalent $45.16. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $45.16. That is 8% below the $49.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.
“SOLD $35 : Azzaro - Wanted By Night, 100ml BO, ~93% Full”
$42.00
$0.45/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Compared per remaining ml with other partial bottles
Dolce & Gabbana
Full-bottle equivalent $60.00. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $60.00. That is 28% above the $47.00 full-bottle median from 3 recent same-size full-bottle asks.
“SOLD $20 : Dolce & Gabanna - The One EDP, 100ml BO, ~45% Full”
$27.00
$0.60/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Compared per remaining ml with other partial bottles
Giorgio Armani
Full-bottle equivalent $86.73. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $86.73. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“SOLD $85 : Aqua Di Gio Parfum, 100ml FP, 98% Full”
$85.00
$0.87/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Viktor & Rolf
Full-bottle equivalent $42.86. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $42.86. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“SOLD $35 : Viktor & Rolf - Spicebomb Dark Leather, 50ml FP, ~98% Full”
$42.00
$0.86/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Carolina Herrera
Full-bottle equivalent $33.68. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $33.68. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“SOLD $25 : Carolina Herrera - CH Men Pasion, 100ml FP, ~95% Full”
$32.00
$0.34/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Davidoff
Full-bottle equivalent $17.89. At this partial’s price per remaining ml, 125 ml would cost about $17.89. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“SOLD $10 : Davidoff - Zino, 125ml FP, ~95% Full”
$17.00
$0.14/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
French Avenue
Full-bottle equivalent $25.76. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $25.76. That is 3% above the $25.00 full-bottle median from 3 recent same-size full-bottle asks.
“SOLD $10 : French Avenue - Liquid Brun 100ml BO, ~66% Full”
$17.00
$0.26/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Compared per remaining ml with other partial bottles
French Avenue
Full-bottle equivalent $34.00. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $34.00. That is 10% above the $31.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.
“SOLD $10 : French Avenue - Obsidian 100ml BO, ~50% Full”
$17.00
$0.34/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Compared per remaining ml with other partial bottles
# PICS: [https://imgur.com/gallery/10-4-declutter-iYQ9IIv](https://imgur.com/gallery/10-4-declutter-iYQ9IIv)
# Niche:
SOLD ~~$75 : Creed - Tuberose Indiana, 30ml FP, Missing one test spray (I believe this is discontinued)~~
SOLD ~~$125 : Nishane - Hundred Silent Ways, 100ml Tester, Missing one test spray~~
SOLD ~~$40 : Nasomatto - Sadonaso, 30ml BO, \~75% Full~~
# Designers & Others:
SOLD $70 : YSL - Y EDP,100ml BO, \~98% Full
$40 : Prada - Luna Rossa Ocean EDT, 50ml BO, Missing test sprays
$35 : Viktor & Rolf - Spicebomb Extreme, 50ml BO, \~95% Full
SOLD $55 : Montblanc - Explorer Extreme, 100ml Tester, Missing test sprays
SOLD $35 : Azzaro - Wanted By Night, 100ml BO, \~93% Full
SOLD $20 : Dolce & Gabanna - The One EDP, 100ml BO, \~45% Full
$15 : Halloween - Man X, 125ml BO, \~98% Full
$10 : Cremo - Vintage Suede, 100ml BO, \~95% Full
SOLD ~~$85 : Aqua Di Gio Parfum, 100ml FP, 98% Full~~
SOLD ~~$35 : Viktor & Rolf - Spicebomb Dark Leather, 50ml FP, \~98% Full~~
SOLD ~~$25 : Carolina Herrera - CH Men Pasion, 100ml FP, \~95% Full~~
SOLD ~~$10 : Davidoff - Zino, 125ml FP, \~95% Full~~
SOLD ~~$10 : French Avenue - Liquid Brun 100ml BO, \~66% Full~~
SOLD ~~$10 : French Avenue - Obsidian 100ml BO, \~50% Full~~
BO - Bottle Only FP - Full Presentation
Comment before messaging.
Shipping: Free Shipping on Orders over $70, else add $7.
Payments: PayPal F&F, Venom F&F or Zelle. For PayPal G&S add 3%
Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.
This seller asks for a comment on the post before messaging.