Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 7 hours ago by u/TheBigBang2481 · 14 comments

Big Sunday Declutter - Creed, Nishane, Nasomatto , Designers and some Dupes - All well below the cheapest Discounter Prices

Listing photos

17 bottles in this post · 13 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

Luna Rossa Ocean EDTPrada · Partial · 50 ml$47.00No comps yet
partial bottle50 mlusedbottle only

$47.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Spicebomb ExtremeViktor & Rolf · Partial · 50 ml · 95%$42.00$0.88/mlNo comps yet
~48 ml left

Viktor & Rolf

Spicebomb Extreme

partial bottle50 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $44.21. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $44.21. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$42.00

$0.88/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Halloween Man XHalloween · Partial · 125 ml$22.00$0.18/ml8% under market
~123 ml left
partial bottle125 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $22.45. At this partial’s price per remaining ml, 125 ml would cost about $22.45. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$22.00

$0.18/ml

8% under market · 4 comps · medium confidence

Street $32.99

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Vintage SuedeCremo · Partial · 100 ml · 95%$17.00$0.18/mlNo comps yet
~95 ml left
partial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $17.89. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $17.89. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$17.00

$0.18/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Tuberose IndianaCreed · sold · Partial · 30 ml$75.00sold
soldpartial bottle30 mlusedfull presentation

$75.00

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Hundred Silent WaysNishane · sold · Partial · 100 ml$125.00sold
soldpartial bottle100 mlused

$125.00

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
SadonasoNasomatto · sold · Partial · 30 ml · 75%$47.00$2.09/mlsold
~23 ml left

Nasomatto

Sadonaso

soldpartial bottle30 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $62.67. At this partial’s price per remaining ml, 30 ml would cost about $62.67. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$47.00

$2.09/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Y EDPYves Saint Laurent · sold · Partial · 100 ml$77.00$0.79/mlsold
~98 ml left

Yves Saint Laurent

Y EDP

soldpartial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $78.57. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $78.57. That is about the same as the $80.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask, so there is no meaningful liquid-price discount.

$77.00

$0.79/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Explorer Extreme ParfumMontblanc · sold · Partial · 100 ml$62.00sold
soldpartial bottle100 mlused

$62.00

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Wanted by NightAzzaro · sold · Partial · 100 ml · 93%$42.00$0.45/mlsold
~93 ml left
soldpartial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $45.16. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $45.16. That is 8% below the $49.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$42.00

$0.45/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
The One EDPDolce & Gabbana · sold · Partial · 100 ml · 45%$27.00$0.60/mlsold
~45 ml left

Dolce & Gabbana

The One EDP

soldpartial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $60.00. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $60.00. That is 28% above the $47.00 full-bottle median from 3 recent same-size full-bottle asks.

$27.00

$0.60/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Acqua di Gio ParfumGiorgio Armani · sold · Partial · 100 ml$85.00$0.87/mlsold
~98 ml left

Giorgio Armani

Acqua di Gio Parfum

soldpartial bottle100 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $86.73. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $86.73. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$85.00

$0.87/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Spicebomb Dark LeatherViktor & Rolf · sold · Partial · 50 ml$42.00$0.86/mlsold
~49 ml left
soldpartial bottle50 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $42.86. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $42.86. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$42.00

$0.86/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
CH Men PasionCarolina Herrera · sold · Partial · 100 ml · 95%$32.00$0.34/mlsold
~95 ml left

Carolina Herrera

CH Men Pasion

soldpartial bottle100 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $33.68. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $33.68. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$32.00

$0.34/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Zino EDTDavidoff · sold · Partial · 125 ml · 95%$17.00$0.14/mlsold
~119 ml left

Davidoff

Zino EDT

soldpartial bottle125 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $17.89. At this partial’s price per remaining ml, 125 ml would cost about $17.89. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$17.00

$0.14/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Liquid BrunFrench Avenue · sold · Partial · 100 ml · 66%$17.00$0.26/mlsold
~66 ml left

French Avenue

Liquid Brun

soldpartial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $25.76. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $25.76. That is 3% above the $25.00 full-bottle median from 3 recent same-size full-bottle asks.

$17.00

$0.26/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
ObsidianFrench Avenue · sold · Partial · 100 ml · 50%$17.00$0.34/mlsold
~50 ml left

French Avenue

Obsidian

soldpartial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $34.00. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $34.00. That is 10% above the $31.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$17.00

$0.34/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Read the original postShow

# PICS: [https://imgur.com/gallery/10-4-declutter-iYQ9IIv](https://imgur.com/gallery/10-4-declutter-iYQ9IIv)

# Niche:

SOLD ~~$75 : Creed - Tuberose Indiana, 30ml FP, Missing one test spray (I believe this is discontinued)~~

SOLD ~~$125 : Nishane - Hundred Silent Ways, 100ml Tester, Missing one test spray~~

SOLD ~~$40 : Nasomatto - Sadonaso, 30ml BO, \~75% Full~~

# Designers & Others:

SOLD $70 : YSL - Y EDP,100ml BO, \~98% Full

$40 : Prada - Luna Rossa Ocean EDT, 50ml BO, Missing test sprays

$35 : Viktor & Rolf - Spicebomb Extreme, 50ml BO, \~95% Full

SOLD $55 : Montblanc - Explorer Extreme, 100ml Tester, Missing test sprays

SOLD $35 : Azzaro - Wanted By Night, 100ml BO, \~93% Full

SOLD $20 : Dolce & Gabanna - The One EDP, 100ml BO, \~45% Full

$15 : Halloween - Man X, 125ml BO, \~98% Full

$10 : Cremo - Vintage Suede, 100ml BO, \~95% Full

SOLD ~~$85 : Aqua Di Gio Parfum, 100ml FP, 98% Full~~

SOLD ~~$35 : Viktor & Rolf - Spicebomb Dark Leather, 50ml FP, \~98% Full~~

SOLD ~~$25 : Carolina Herrera - CH Men Pasion, 100ml FP, \~95% Full~~

SOLD ~~$10 : Davidoff - Zino, 125ml FP, \~95% Full~~

SOLD ~~$10 : French Avenue - Liquid Brun 100ml BO, \~66% Full~~

SOLD ~~$10 : French Avenue - Obsidian 100ml BO, \~50% Full~~

BO - Bottle Only FP - Full Presentation

Comment before messaging.

Shipping: Free Shipping on Orders over $70, else add $7.

Payments: PayPal F&F, Venom F&F or Zelle. For PayPal G&S add 3%

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

7 hours ago$82.00active
7 hours ago$132.00active
7 hours ago$47.00active
7 hours ago$92.00active
7 hours ago$77.00active
7 hours ago$47.00active
7 hours ago$42.00active
7 hours ago$42.00active
7 hours ago$62.00active
7 hours ago$42.00active
7 hours ago$27.00active
7 hours ago$32.00active
7 hours ago$22.00active
7 hours ago$17.00active
7 hours ago$17.00active
7 hours ago$17.00active
7 hours ago$17.00active
7 hours ago$75.00active
7 hours ago$125.00active
7 hours ago$85.00active
6 hours ago$40.00active
6 hours ago$85.00sold
6 hours ago$70.00active
6 hours ago$40.00active
6 hours ago$35.00active
6 hours ago$35.00active
6 hours ago$55.00active
6 hours ago$35.00active
6 hours ago$20.00active
6 hours ago$25.00active
6 hours ago$15.00active
6 hours ago$10.00active
6 hours ago$10.00active
6 hours ago$10.00active
6 hours ago$10.00active
6 hours ago$125.00sold
6 hours ago$47.00active
6 hours ago$77.00active
6 hours ago$47.00active
6 hours ago$42.00active
6 hours ago$42.00active
6 hours ago$62.00active
6 hours ago$42.00active
6 hours ago$27.00active
6 hours ago$32.00active
6 hours ago$22.00active
6 hours ago$17.00active
6 hours ago$17.00active
6 hours ago$17.00sold
6 hours ago$17.00sold
6 hours ago$75.00sold
6 hours ago$47.00sold
6 hours ago$42.00sold
6 hours ago$32.00sold
6 hours ago$17.00sold
5 hours ago$77.00sold
5 hours ago$27.00sold
4 hours ago$62.00sold
4 hours ago$42.00sold

This seller asks for a comment on the post before messaging.