Al Qurashi
Blend
Full-bottle equivalent $174.23. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $174.23. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“* Al Quarashi Blend - 97/100mL, full pres - $179 $169”
Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.
Al Qurashi
Full-bottle equivalent $174.23. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $174.23. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“* Al Quarashi Blend - 97/100mL, full pres - $179 $169”
Beach Geeza
Full-bottle equivalent $40.38. At this partial’s price per remaining ml, 15 ml would cost about $40.38. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“* Beach Geeza Ocean Water EDP limited release - 13/15mL, bottle only - $35”
Bentley
Full-bottle equivalent $21.05. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $21.05. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“* Bentley For Men Black Edition - 95/100mL, bottle only - $20”
Binaurale
Full-bottle equivalent $141.84. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $141.84. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“* Binaurale Incident Light - 49/50mL, full pres - $139”
Hugo Boss
Full-bottle equivalent $25.51. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $25.51. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“* Boss Bottled The Scent edt - 49/50mL, bottle only - $25”
Bvlgari
“* Bvlgari Aqua pour homme - 50/50mL, bottle only - $69”
Etat Libre d'Orange
Full-bottle equivalent $96.94. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $96.94. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“* ELDO Above the Waves - 49/50mL, full pres - $95”
Halloween
Full-bottle equivalent $25.25. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $25.25. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“* Halloween Man X - 99/100mL, bottle only - $25”
Issey Miyake
Full-bottle equivalent $81.44. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $81.44. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“* Issey Miyake Le Sel D'issey EDP - 97/100mL, full pres - $79”
Issey Miyake
Full-bottle equivalent $67.71. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $67.71. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“* Issey Miyake Solar Lavender - 96/100mL, full pres - $65”
Jean Paul Gaultier
Full-bottle equivalent $69.93. At this partial’s price per remaining ml, 75 ml would cost about $69.93. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“* JPG Le Beau - 74/75mL, full pres - $69”
$69.00
$0.93/ml
31% above market · 1 comp · low confidence
Message about this bottleCompared per remaining ml with other partial bottles
Khadlaj
Full-bottle equivalent $36.46. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $36.46. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“* Khadlaj Vanilla Dunes (PdM Althair) - 96/100mL, bottle only - $35”
Le Labo
Full-bottle equivalent $162.24. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $162.24. That is 8% above the $150.00 full-bottle median from 3 recent same-size full-bottle asks.
“* Le Labo Bergamote 22 - 49/50mL, clear label bottle only - $159”
Maison Asrar
Full-bottle equivalent $35.35. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $35.35. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“* Maison Asrar Librae (SWY Sandalwood) - 99/100mL, full pres - $35”
Michael Malul
Full-bottle equivalent $66.33. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $66.33. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“* Michael Malul 140 Blue - 98/100mL, full pres - $65”
Michael Malul
Full-bottle equivalent $65.66. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $65.66. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“* Michael Malul Esquire New Journalist - 99/100mL, full pres - $65”
Mith
Full-bottle equivalent $96.61. At this partial’s price per remaining ml, 60 ml would cost about $96.61. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“* MITH Horizon - 59/60mL, bottle only - $95”
Nishane
Full-bottle equivalent $172.45. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $172.45. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“* Nishane Hacivat - 98/100mL, full pres - $169”
$169.00
$1.72/ml
19% above market · 2 comps · low confidence
Message about this bottleCompared per remaining ml with other partial bottles
Sospiro
Full-bottle equivalent $143.33. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $143.33. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“* Sospiro Pasticcio - 90/100mL, full pres - $129”
Thomas Kosmala
Full-bottle equivalent $79.80. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $79.80. That is about the same as the $80.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask, so there is no meaningful liquid-price discount.
“* Thomas Kosmala Wild Stride - 99/100mL, full pres - $79”
Viktor & Rolf
“* Viktor & Rolf Spicebomb edt - 90mL, BNIB - $65”
$65.00
$0.72/ml
18% above market · 1 comp · low confidence
Message about this bottleListed in alphabetical order by house. Please check pics for levels and let me know if you have any questions. No trades please. Thank you for looking!
\----
Take $5 off any additional bottles, but shipping stipulation still applies.
\----
Any order over $50 gets free shipping CONUS w/insurance included. Orders totalling $49 or less than please add $8 for shipping.
\----
\* Al Quarashi Blend - 97/100mL, full pres - ~~$179~~ **$169**
\* Beach Geeza Ocean Water EDP limited release - 13/15mL, bottle only - $35
\* Bentley For Men Black Edition - 95/100mL, bottle only - $20
\* Binaurale Incident Light - 49/50mL, full pres - $139
\* Boss Bottled The Scent edt - 49/50mL, bottle only - $25
\* Bvlgari Aqua pour homme - 50/50mL, bottle only - $69
\* Chanel 1957 - 10mL, official sample spray BNIB - ~~$49~~ **$44**
\* ELDO Above the Waves - 49/50mL, full pres - $95
\* Halloween Man X - 99/100mL, bottle only - $25
\* Issey Miyake Le Sel D'issey EDP - 97/100mL, full pres - $79
\* Issey Miyake Solar Lavender - 96/100mL, full pres - $65
\* JPG Le Beau - 74/75mL, full pres - $69
\* Junaid Jamshed Savasci dual atomizer Warrior Pour Homme - 99/100mL, full pres (stand and everything included)(a bit like Bal D'afrique with a light plum note, look it up!) - Fragrance of War - \\\~\\\~$149\\\~\\\~ **$129**
\* Khadlaj Vanilla Dunes (PdM Althair) - 96/100mL, bottle only - $35
\* Le Labo Bergamote 22 - 49/50mL, clear label bottle only - $159
\* Maison Asrar Librae (SWY Sandalwood) - 99/100mL, full pres - $35
\* Michael Malul 140 Blue - 98/100mL, full pres - $65
\* Michael Malul Esquire New Journalist - 99/100mL, full pres - $65
\* MITH Horizon - 59/60mL, bottle only - $95
\* Montagne Ambre Musc - ysl tuxedo - $35
\* Montagne Citrus Rose - mfk l'homme a la rose - $35
\* Montagne La Ciel de Nuit - dior sauvage - $35
\* Nishane Hacivat - 98/100mL, full pres - $169
\* Sospiro Pasticcio - 90/100mL, full pres - $129
\* Thomas Kosmala Wild Stride - 99/100mL, full pres - $79
\* Viktor & Rolf Spicebomb edt - 90mL, BNIB - $65
\----
Images: https://imgur.com/a/Y3pg7GN
\----
Accepting Zelle / Paypal F&F / Venmo
Also accepting credit cards & AfterPay (added 6% fee)
Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.
Asking about Ambre Musc · $35