Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 10 hours ago by u/FreshScent11 · 1 comment

Lower Cost Bangers z discount for addtl bottles z price drop - hit me up

Listing photos

24 bottles in this post

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

BlendAl Qurashi · Partial · 100 ml$169.00$1.74/mlNo comps yet
~97 ml left

Al Qurashi

Blend

partial bottle100 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $174.23. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $174.23. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$169.00

$1.74/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Ocean Water EDPBeach Geeza · Partial · 15 ml · 87%$35.00$2.69/mlNo comps yet
~13 ml left

Beach Geeza

Ocean Water EDP

partial bottle15 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $40.38. At this partial’s price per remaining ml, 15 ml would cost about $40.38. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$35.00

$2.69/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
For Men Black EditionBentley · Partial · 100 ml · 95%$20.00$0.21/mlNo comps yet
~95 ml left
partial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $21.05. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $21.05. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$20.00

$0.21/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Incident LightBinaurale · Partial · 50 ml$139.00$2.84/mlNo comps yet
~49 ml left
partial bottle50 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $141.84. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $141.84. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$139.00

$2.84/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Bottled The Scent EDTHugo Boss · Partial · 50 ml$25.00$0.51/mlNo comps yet
~49 ml left
partial bottle50 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $25.51. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $25.51. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$25.00

$0.51/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Acqua Pour Homme EDTBvlgari · Full · 50 ml$69.00$1.38/mlNo comps yet
Full
full bottle50 mlbottle only

$69.00

$1.38/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Above the WavesEtat Libre d'Orange · Partial · 50 ml$95.00$1.94/mlNo comps yet
~49 ml left

Etat Libre d'Orange

Above the Waves

partial bottle50 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $96.94. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $96.94. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$95.00

$1.94/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Halloween Man XHalloween · Partial · 100 ml$25.00$0.25/mlNo comps yet
~99 ml left
partial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $25.25. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $25.25. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$25.00

$0.25/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Le Sel d'Issey EDPIssey Miyake · Partial · 100 ml$79.00$0.81/mlNo comps yet
~97 ml left

Issey Miyake

Le Sel d'Issey EDP

partial bottle100 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $81.44. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $81.44. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$79.00

$0.81/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
L'Eau D'Issey Solar LavenderIssey Miyake · Partial · 100 ml · 96%$65.00$0.68/mlNo comps yet
~96 ml left
partial bottle100 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $67.71. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $67.71. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$65.00

$0.68/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Le Beau EDTJean Paul Gaultier · Partial · 75 ml$69.00$0.93/ml31% above market
~74 ml left

Jean Paul Gaultier

Le Beau EDT

partial bottle75 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $69.93. At this partial’s price per remaining ml, 75 ml would cost about $69.93. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$69.00

$0.93/ml

31% above market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Island Vanilla DunesKhadlaj · Partial · 100 ml · 96%$35.00$0.36/mlNo comps yet
~96 ml left
partial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $36.46. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $36.46. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$35.00

$0.36/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Bergamote 22Le Labo · Partial · 50 ml$159.00$3.24/mlNo comps yet
~49 ml left
partial bottle50 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $162.24. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $162.24. That is 8% above the $150.00 full-bottle median from 3 recent same-size full-bottle asks.

$159.00

$3.24/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
LibraeMaison Asrar · Partial · 100 ml$35.00$0.35/mlNo comps yet
~99 ml left

Maison Asrar

Librae

partial bottle100 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $35.35. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $35.35. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$35.00

$0.35/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
140 BlueMichael Malul · Partial · 100 ml$65.00$0.66/mlNo comps yet
~98 ml left

Michael Malul

140 Blue

partial bottle100 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $66.33. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $66.33. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$65.00

$0.66/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Esquire New JournalistMichael Malul · Partial · 100 ml$65.00$0.66/mlNo comps yet
~99 ml left
partial bottle100 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $65.66. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $65.66. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$65.00

$0.66/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
HorizonMith · Partial · 60 ml$95.00$1.61/mlNo comps yet
~59 ml left
partial bottle60 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $96.61. At this partial’s price per remaining ml, 60 ml would cost about $96.61. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$95.00

$1.61/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Ambre MuscMontagne Parfums · Full$35.00No comps yet
Full

Montagne Parfums

Ambre Musc

full bottle

$35.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Citrus RoseMontagne Parfums · Full$35.00No comps yet
Full

Montagne Parfums

Citrus Rose

full bottle

$35.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
La Ciel de NuitMontagne Parfums · Full$35.00No comps yet
Full

Montagne Parfums

La Ciel de Nuit

full bottle

$35.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
HacivatNishane · Partial · 100 ml$169.00$1.72/ml19% above market
~98 ml left

Nishane

Hacivat

partial bottle100 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $172.45. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $172.45. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$169.00

$1.72/ml

19% above market · 2 comps · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
PasticcioSospiro · Partial · 100 ml · 90%$129.00$1.43/mlNo comps yet
~90 ml left

Sospiro

Pasticcio

partial bottle100 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $143.33. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $143.33. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$129.00

$1.43/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Wild StrideThomas Kosmala · Partial · 100 ml$79.00$0.80/mlNo comps yet
~99 ml left

Thomas Kosmala

Wild Stride

partial bottle100 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $79.80. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $79.80. That is about the same as the $80.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask, so there is no meaningful liquid-price discount.

$79.00

$0.80/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Spicebomb EDTViktor & Rolf · Full · 90 ml$65.00$0.72/ml18% above market
Full

Viktor & Rolf

Spicebomb EDT

full bottle90 mlnew open boxfull presentation

$65.00

$0.72/ml

18% above market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Read the original postShow

Listed in alphabetical order by house. Please check pics for levels and let me know if you have any questions. No trades please. Thank you for looking!

\----

Take $5 off any additional bottles, but shipping stipulation still applies.

\----

Any order over $50 gets free shipping CONUS w/insurance included. Orders totalling $49 or less than please add $8 for shipping.

\----

\* Al Quarashi Blend - 97/100mL, full pres - ~~$179~~ **$169**

\* Beach Geeza Ocean Water EDP limited release - 13/15mL, bottle only - $35

\* Bentley For Men Black Edition - 95/100mL, bottle only - $20

\* Binaurale Incident Light - 49/50mL, full pres - $139

\* Boss Bottled The Scent edt - 49/50mL, bottle only - $25

\* Bvlgari Aqua pour homme - 50/50mL, bottle only - $69

\* Chanel 1957 - 10mL, official sample spray BNIB - ~~$49~~ **$44**

\* ELDO Above the Waves - 49/50mL, full pres - $95

\* Halloween Man X - 99/100mL, bottle only - $25

\* Issey Miyake Le Sel D'issey EDP - 97/100mL, full pres - $79

\* Issey Miyake Solar Lavender - 96/100mL, full pres - $65

\* JPG Le Beau - 74/75mL, full pres - $69

\* Junaid Jamshed Savasci dual atomizer Warrior Pour Homme - 99/100mL, full pres (stand and everything included)(a bit like Bal D'afrique with a light plum note, look it up!) - Fragrance of War - \\\~\\\~$149\\\~\\\~ **$129**

\* Khadlaj Vanilla Dunes (PdM Althair) - 96/100mL, bottle only - $35

\* Le Labo Bergamote 22 - 49/50mL, clear label bottle only - $159

\* Maison Asrar Librae (SWY Sandalwood) - 99/100mL, full pres - $35

\* Michael Malul 140 Blue - 98/100mL, full pres - $65

\* Michael Malul Esquire New Journalist - 99/100mL, full pres - $65

\* MITH Horizon - 59/60mL, bottle only - $95

\* Montagne Ambre Musc - ysl tuxedo - $35

\* Montagne Citrus Rose - mfk l'homme a la rose - $35

\* Montagne La Ciel de Nuit - dior sauvage - $35

\* Nishane Hacivat - 98/100mL, full pres - $169

\* Sospiro Pasticcio - 90/100mL, full pres - $129

\* Thomas Kosmala Wild Stride - 99/100mL, full pres - $79

\* Viktor & Rolf Spicebomb edt - 90mL, BNIB - $65

\----

Images: https://imgur.com/a/Y3pg7GN

\----

Accepting Zelle / Paypal F&F / Venmo

Also accepting credit cards & AfterPay (added 6% fee)

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

10 hours ago$179.00active
10 hours ago$169.00active
10 hours ago$35.00active
10 hours ago$20.00active
10 hours ago$139.00active
10 hours ago$25.00active
10 hours ago$69.00active
10 hours ago$95.00active
10 hours ago$25.00active
10 hours ago$79.00active
10 hours ago$65.00active
10 hours ago$69.00active
10 hours ago$35.00active
10 hours ago$159.00active
10 hours ago$35.00active
10 hours ago$65.00active
10 hours ago$65.00active
10 hours ago$95.00active
10 hours ago$35.00active
10 hours ago$35.00active
10 hours ago$35.00active
10 hours ago$169.00active
10 hours ago$129.00active
10 hours ago$79.00active
10 hours ago$65.00active

Asking about Halloween Man X 100 ml · $25