Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 2 hours ago by u/Slinkyinu · 4 comments

Collection clearout, designers, clones, misc, NIB J-Scent

Listing photos

27 bottles in this post

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

L'Homme Intense EDPPrada · Partial · 100 ml · 80%$65.00$0.81/mlNear market
~80 ml left
partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $81.25. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $81.25. That is 16% above the $70.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$65.00

$0.81/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Promise MeAeropostale · Full · 50 ml$50.00$1.01/ml17% under market
~50 ml left

Aeropostale

Promise Me

full bottle50 mlusedbottle box

$50.00

$1.01/ml

17% under market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Pasha de Cartier Édition NoireCartier · Full · 100 ml$32.00$0.32/ml9% under market
Full
full bottle100 mlused

$32.00

$0.32/ml

9% under market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Cool Water Ocean Extreme Limited Edition EDTDavidoff · Full · 200 ml$39.00$0.20/mlNo comps yet
Full
full bottle200 mlused

$39.00

$0.20/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Luna Rossa EDTPrada · Full · 100 ml$45.00$0.45/ml67% under market
Full
full bottle100 mlused

$45.00

$0.45/ml

67% under MSRP · medium confidence

MSRP $136.00 · Street $84.99

Message about this bottle
Report a parsing error
Le Male EDTJean Paul Gaultier · Full · 125 ml$45.00$0.36/ml66% under market
Full

Jean Paul Gaultier

Le Male EDT

full bottle125 mlused

$45.00

$0.36/ml

66% under retail · medium confidence

Retail $132.00 · Street $60.84

Message about this bottle
Report a parsing error
Luna Rossa Ocean EDTPrada · Full · 50 ml$32.00$0.64/ml39% under market
Full
full bottle50 mlused

$32.00

$0.64/ml

39% under market · 2 comps · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Elixir of Love No. 1 EDTCaswell Massey · Full · 60 ml$99.00$1.65/mlNear market
Full
full bottle60 mlusedbottle box

$99.00

$1.65/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
KhamrahLattafa · Full · 100 ml$15.00$0.15/ml25% under market
Full

Lattafa

Khamrah

full bottle100 mlused

$15.00

$0.15/ml

25% under market · 5 comps · medium confidence

MSRP $49.99 · 70% under · Street $31.32

Message about this bottle
Report a parsing error
Amber Pour HommePrada · Full · 100 ml$72.00$0.72/ml4% under market
Full
full bottle100 mlused

$72.00

$0.72/ml

4% under market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
L'EauSerge Lutens · Full · 100 ml$48.00$0.48/ml79% under market
Full

Serge Lutens

L'Eau

full bottle100 mlused

$48.00

$0.48/ml

Unusually low — verify before paying

MSRP $225.00

Message about this bottle
Report a parsing error
Costa Azzurra Body SprayTom Ford · Partial · 150 ml · 50%$15.00$0.20/ml25% under market
~75 ml left
partial bottle150 mlused

Full-bottle equivalent $30.00. At this partial’s price per remaining ml, 150 ml would cost about $30.00. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$15.00

$0.20/ml

25% under market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Twisted Peppermint sprayBath & Body Works · Full · 75 ml$4.00$0.05/mlNo comps yet
~73 ml left

Bath & Body Works

Twisted Peppermint spray

full bottle75 mlused

$4.00

$0.05/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
HisuiJ-Scent · Full · 50 ml$100.00$2.00/mlNear market
Full

J-Scent

Hisui

full bottle50 mlnew open boxfull presentation

$100.00

$2.00/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Sumo WrestlerJ-Scent · Full · 50 ml$100.00$2.00/ml9% under market
Full
full bottle50 mlnew open boxfull presentation

$100.00

$2.00/ml

9% under retail · medium confidence

Retail $110.00

Message about this bottle
Report a parsing error
HanamachiJ-Scent · Full · 50 ml$100.00$2.00/mlNear market
Full

J-Scent

Hanamachi

full bottle50 mlnew open boxfull presentation

$100.00

$2.00/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
RamuneJ-Scent · Full · 50 ml$100.00$2.00/ml9% under market
Full

J-Scent

Ramune

full bottle50 mlnew open boxfull presentation

$100.00

$2.00/ml

9% under retail · medium confidence

Retail $110.00

Message about this bottle
Report a parsing error
Honey & LemonJ-Scent · Full · 50 ml$100.00$2.00/ml9% under market
Full
full bottle50 mlnew open boxfull presentation

$100.00

$2.00/ml

9% under retail · medium confidence

Retail $110.00

Message about this bottle
Report a parsing error
Roasted Green TeaJ-Scent · Full · 50 ml$100.00$2.00/ml9% under market
Full
full bottle50 mlnew open boxfull presentation

$100.00

$2.00/ml

9% under retail · medium confidence

Retail $110.00

Message about this bottle
Report a parsing error
Verdant WhisperJ-Scent · Full · 50 ml$110.00$2.20/mlNear market
Full
full bottle50 mlnew open boxfull presentation

$110.00

$2.20/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
HakkaJ-Scent · Full · 50 ml$100.00$2.00/mlNear market
Full

J-Scent

Hakka

full bottle50 mlnew open boxfull presentation

$100.00

$2.00/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
HanamizakeJ-Scent · Full · 50 ml$100.00$2.00/mlNear market
Full

J-Scent

Hanamizake

full bottle50 mlnew open boxfull presentation

$100.00

$2.00/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
HydrangeaJ-Scent · Full · 50 ml$100.00$2.00/mlNear market
Full

J-Scent

Hydrangea

full bottle50 mlnew open boxfull presentation

$100.00

$2.00/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
On a CloudJ-Scent · Full · 50 ml$100.00$2.00/mlNear market
Full

J-Scent

On a Cloud

full bottle50 mlnew open boxfull presentation

$100.00

$2.00/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
AgarwoodJ-Scent · Full · 50 ml$100.00$2.00/mlNear market
Full

J-Scent

Agarwood

full bottle50 mlnew open boxfull presentation

$100.00

$2.00/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
TsutajuJ-Scent · Full · 50 ml$100.00$2.00/mlNear market
Full

J-Scent

Tsutaju

full bottle50 mlnew open boxfull presentation

$100.00

$2.00/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
KoiameJ-Scent · Full · 50 ml$90.00$1.80/ml5% under market
Full

J-Scent

Koiame

full bottle50 mlnew open boxfull presentation

$90.00

$1.80/ml

5% under market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Read the original postShow

Prices are shipped.

Levels as shown in the photos, PayPal F&F.

Let me know any questions! Willing to combine things. I have a few solo listings that are not bundles, I have tried to bundle stuff in similar genres if possible.

https://imgur.com/a/1rq7OPl

All Jscent here- https://imgur.com/a/EhhJ7e6

Prada L'homme intense EDP 100ml $65 alone

Can't easily see level in this one, estimating about 80%, can weigh it for you if you want but I don't know how much the bottle itself weighs compared to the juice)

TOKYOMILK BUNDLE - $59

Song of the Siren 47.3ML EDP

Light and Soul 47.3ML EDP

Aeropostale Promise me 50ml 99% with box - $50

Hermes Bundle- $60 SOLD

Hermes H24 EDT 100ml

Hermes L'ombre Des Merveilles 100ml

Old School Bundle-$45

Herrera for men by Carolina Herrera 100ml

Jacques Bogart Paris Furyo 100ml

HUGE Clone Bundle $95

Al Haramain L'aventure Knight 100ml(Creed Green Irish Tweed Clone)

Armaf Craze 100ml (PDM pegasus clone)

Fine'ry Two Billion 60ml (one million)

Fine'ry Aqua Venture 60ml (adg)

DUA Another blue 30ml (bdc?)

DUA Supernova Attar 30ml (Elysium?)

DUA Thai Iced Tea 30ml

DUA Drowning in Poseidon's Precious Madagascar Vanilla 30ml

ALT executive no.26 (aventus)

ALT agar no.2 (oud wood)

Pasha De Cartier Edition Noir 100ml $32

Davidoff Cool Water Ocean Extreme Limited edition 2016 EDT 200ml $39

Prada Luna Rossa EDT 100ml $45

JPG Le Male EDT 4.2oz $45

Prada Luna Rossa Ocean edt 50ml $32

Caswell-Massey Elixir of Love No. 1 with box EDT 60ml, sprayed only once. $99

Lattafa Khamrah 100ml add on $15

Prada Amber Pour Homme 100ml SPAIN $72

Serge Lutens L'eau 100ml $48

Tom Ford Costa Azzurra Body Spray 150ml est 50%ish $15 add on

Bath and Body works Twisted peppermint spray 2.5oz 97% $4 add on

NIB J-Scents all 50ml and $100 each unless otherwise stated

NIB J-Scent Hisui

NIB J-Scent Sumo Wrestler

NIB J-Scent Hanamachi

NIB J-Scent Ramune

NIB J-Scent Honey&Lemon

NIB J-Scent Roasted Green Tea

NIB J-Scent Verdant Whisper (UNRELEASED IN USA)$110

NIB J-Scent Hakka

NIB J-Scent Hanamizake

NIB J-Scent Hydrangea

NIB J-Scent On a Cloud

NIB J-Scent Agarwood

NIB J-Scent Tsutaju

NIB (with slight box damage) Koiame, $90

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

2 hours ago$39.00active
2 hours ago$45.00active
2 hours ago$45.00active
2 hours ago$32.00active
2 hours ago$48.00active
2 hours ago$65.00active
2 hours ago$50.00active
2 hours ago$32.00active
2 hours ago$39.00active
2 hours ago$99.00active
2 hours ago$15.00active
2 hours ago$72.00active
2 hours ago$15.00active
2 hours ago$4.00active
2 hours ago$100.00active
2 hours ago$100.00active
2 hours ago$100.00active
2 hours ago$100.00active
2 hours ago$100.00active
2 hours ago$100.00active
2 hours ago$110.00active
2 hours ago$100.00active
2 hours ago$100.00active
2 hours ago$100.00active
2 hours ago$100.00active
2 hours ago$100.00active
2 hours ago$100.00active
2 hours ago$90.00active

Asking about Hydrangea 50 ml · $100