Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 2 days ago by u/Ok_Version_6248 · 9 comments

Amouage Decants, Mont Blanc Legend Intense (discontinued), Creed Wild Vetiver & More (Hero EDT, NightVision, Argos, Dior Privee, Byredo)

21 bottles in this post · 1 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

Decision 42Amouage · Decant · 5 ml$41.00$8.20/ml25% under market
Full
decant5 mlused

$41.00

$8.20/ml

25% under market · 4 comps · medium confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Decision 42Amouage · Decant · 10 ml$74.00$7.40/mlNo comps yet
Full
decant10 mlused

$74.00

$7.40/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
ElsewhereAmouage · Decant · 5 ml$34.00$6.80/ml36% under market
Full

Amouage

Elsewhere

decant5 mlused

$34.00

$6.80/ml

36% under market · 2 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
ElsewhereAmouage · Decant · 10 ml$61.00$6.10/ml9% under market
Full

Amouage

Elsewhere

decant10 mlused

$61.00

$6.10/ml

9% under market · 2 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Guidance 46Amouage · Decant · 5 ml$31.00$6.20/ml7% above market
Full
decant5 mlused

$31.00

$6.20/ml

7% above market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Guidance 46Amouage · Decant · 10 ml$56.00$5.60/ml24% above market
Full
decant10 mlused

$56.00

$5.60/ml

24% above market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Portrayal womanAmouage · Decant · 5 ml$26.00$5.20/ml13% under market
Full
decant5 mlused

$26.00

$5.20/ml

13% under market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Portrayal womanAmouage · Decant · 10 ml$46.00$4.60/mlNo comps yet
Full
decant10 mlused

$46.00

$4.60/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Legend IntenseMontblanc · Partial · 100 ml · 95%$116.00$1.22/mlNo comps yet
~95 ml left
partial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $122.11. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $122.11. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$116.00

$1.22/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
The Most Wanted ParfumAzzaro · Partial · 100 ml · 85%$56.00$0.66/mlNo comps yet
~85 ml left
partial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $65.88. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $65.88. That is 28% above the $51.50 full-bottle median from 4 recent same-size full-bottle asks.

$56.00

$0.66/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Spicebomb Nightvision EDPViktor & Rolf · Partial · 90 ml · 89%$51.00$0.64/ml33% under market
~80 ml left
partial bottle90 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $57.38. At this partial’s price per remaining ml, 90 ml would cost about $57.38. That is 12% below the $65.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$51.00

$0.64/ml

33% under market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Hero EDTBurberry · Partial · 100 ml · 85%$56.00$0.66/mlNo comps yet
~85 ml left

Burberry

Hero EDT

partial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $65.88. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $65.88. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$56.00

$0.66/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Rose of No Man’s Land AbsoluByredo · Decant · 5 ml$26.00$5.20/ml23% above market
Full
decant5 mlused

$26.00

$5.20/ml

23% above market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Rose of No Man’s Land AbsoluByredo · Decant · 10 ml$46.00$4.60/ml12% under market
Full
decant10 mlused

$46.00

$4.60/ml

12% under market · 3 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Tobacco HoneyGuerlain · Decant · 5 ml$24.00$4.80/ml23% under market
Full
decant5 mlused

$24.00

$4.80/ml

23% under market · 4 comps · medium confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Tobacco HoneyGuerlain · Decant · 10 ml$41.00$4.10/ml21% under market
Full
decant10 mlused

$41.00

$4.10/ml

21% under market · 2 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Tobacolor EDPDior · Decant · 30 ml · 67%$51.00$2.55/ml6% under market
~20 ml left
decant30 mlused

$51.00

$2.55/ml

6% under market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Neptune's TridentArgos · Decant · 10 ml · 80%$31.00$3.88/ml8% under market
~8 ml left
decant10 mlused

$31.00

$3.88/ml

8% under market · 8 comps · high confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
ImpadiaBDK Parfums · Decant · 30 ml$61.00$2.03/mlNo comps yet
Full

BDK Parfums

Impadia

decant30 mlused

$61.00

$2.03/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
GnTonicM. Micallef · Decant · 30 ml · 83%$46.00$1.84/mlNo comps yet
~25 ml left

M. Micallef

GnTonic

decant30 mlused

$46.00

$1.84/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Wild VetiverCreed · sold · Partial · 50 ml · 80%$151.00$3.78/mlsold
~40 ml left
soldpartial bottle50 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $188.75. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $188.75. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$151.00

$3.78/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

**Amouage Decants:**

Will never use the whole bottles, so decanting some of my Amouage bottles:

Decision 42 - 5ml ($35), 10ml ($68)

Elsewhere - 5ml ($28), 10ml ($55)

Guidance 46 - 5ml ($25), 10ml ($50)

Portrayal Woman - 5ml ($20), 10ml ($40)

Exceptional Extraits Woman OEM Sampler Set - $50

**Bottles for sale:**

**SOLD** \- Creed: Wild Vetiver - 40/50ml - Bottle Only - $145

Mont Blanc: Legend Intense (Discontinued) - \~95/100ml - Bottle Only - $110

Azzaro: The Most Wanted Parfum - 80-85/100ml - Bottle Only - $50

V&W: Spicebomb Night Vision EDP - 80/90ml - Bottle Only - $45

Burberry: Hero EDT - \~85/100ml - Bottle Only - $50

**Other Decants:**

Byredo: Rose of No Man's Land Absolu - 5ml ($20), 10ml ($40)

Guerlain: Tobacco Honey - 5ml ($18), 10ml ($35)

Dior: Tobacolor - 20/30ml - $45

Argos: Neptune's Trident - 8/10ml - $25

BDK: Impadia - 30ml - $55

M.Micaleff: GNTonic - \~25/30ml - $40

**Logistics:**

Shipping - $6 CONUS

Payment - until 15 sales flair --> PP G&S, after 15 flair --> PP G&S (you pay fee) or FF

Pictures - [https://ibb.co/album/9syy36](https://ibb.co/album/9syy36)

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

2 days ago$74.00active
2 days ago$61.00active
2 days ago$56.00active
2 days ago$46.00active
2 days ago$151.00active
2 days ago$116.00active
2 days ago$56.00active
2 days ago$51.00active
2 days ago$56.00active
2 days ago$46.00active
2 days ago$41.00active
2 days ago$51.00active
2 days ago$31.00active
2 days ago$61.00active
2 days ago$46.00active
2 days ago$51.00active
2 days ago$61.00active
2 days ago$46.00active
9 hours ago$41.00active
9 hours ago$34.00active
9 hours ago$31.00active
9 hours ago$26.00active
9 hours ago$151.00sold
9 hours ago$26.00active
9 hours ago$24.00active
9 hours ago$51.00active
9 hours ago$61.00active
9 hours ago$46.00active

Asking about Tobacolor EDP 30 ml · $51