$41.00
$8.20/ml
25% under market · 4 comps · medium confidence
Message about this decantCompared per remaining ml with other decants
Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.
$41.00
$8.20/ml
25% under market · 4 comps · medium confidence
Message about this decantCompared per remaining ml with other decants
$34.00
$6.80/ml
36% under market · 2 comps · low confidence
Message about this decantCompared per remaining ml with other decants
$61.00
$6.10/ml
9% under market · 2 comps · low confidence
Message about this decantCompared per remaining ml with other decants
$31.00
$6.20/ml
7% above market · 1 comp · low confidence
Message about this decantCompared per remaining ml with other decants
$56.00
$5.60/ml
24% above market · 1 comp · low confidence
Message about this decantCompared per remaining ml with other decants
$26.00
$5.20/ml
13% under market · 1 comp · low confidence
Message about this decantCompared per remaining ml with other decants
Montblanc
Full-bottle equivalent $122.11. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $122.11. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“Mont Blanc: Legend Intense (Discontinued) - ~95/100ml - Bottle Only - $110”
Azzaro
Full-bottle equivalent $65.88. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $65.88. That is 28% above the $51.50 full-bottle median from 4 recent same-size full-bottle asks.
“Azzaro: The Most Wanted Parfum - 80-85/100ml - Bottle Only - $50”
Viktor & Rolf
Full-bottle equivalent $57.38. At this partial’s price per remaining ml, 90 ml would cost about $57.38. That is 12% below the $65.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.
“V&W: Spicebomb Night Vision EDP - 80/90ml - Bottle Only - $45”
$51.00
$0.64/ml
33% under market · 1 comp · low confidence
Message about this bottleCompared per remaining ml with other partial bottles
Burberry
Full-bottle equivalent $65.88. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $65.88. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“Burberry: Hero EDT - ~85/100ml - Bottle Only - $50”
“Byredo: Rose of No Man's Land Absolu - 5ml ($20), 10ml ($40)”
$26.00
$5.20/ml
23% above market · 1 comp · low confidence
Message about this decantCompared per remaining ml with other decants
“Byredo: Rose of No Man's Land Absolu - 5ml ($20), 10ml ($40)”
$46.00
$4.60/ml
12% under market · 3 comps · low confidence
Message about this decantCompared per remaining ml with other decants
$24.00
$4.80/ml
23% under market · 4 comps · medium confidence
Message about this decantCompared per remaining ml with other decants
$41.00
$4.10/ml
21% under market · 2 comps · low confidence
Message about this decantCompared per remaining ml with other decants
$51.00
$2.55/ml
6% under market · 1 comp · low confidence
Message about this decantCompared per remaining ml with other decants
$31.00
$3.88/ml
8% under market · 8 comps · high confidence
Message about this decantCompared per remaining ml with other decants
Creed
Full-bottle equivalent $188.75. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $188.75. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“SOLD - Creed: Wild Vetiver - 40/50ml - Bottle Only - $145”
$151.00
$3.78/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
**Amouage Decants:**
Will never use the whole bottles, so decanting some of my Amouage bottles:
Decision 42 - 5ml ($35), 10ml ($68)
Elsewhere - 5ml ($28), 10ml ($55)
Guidance 46 - 5ml ($25), 10ml ($50)
Portrayal Woman - 5ml ($20), 10ml ($40)
Exceptional Extraits Woman OEM Sampler Set - $50
**Bottles for sale:**
**SOLD** \- Creed: Wild Vetiver - 40/50ml - Bottle Only - $145
Mont Blanc: Legend Intense (Discontinued) - \~95/100ml - Bottle Only - $110
Azzaro: The Most Wanted Parfum - 80-85/100ml - Bottle Only - $50
V&W: Spicebomb Night Vision EDP - 80/90ml - Bottle Only - $45
Burberry: Hero EDT - \~85/100ml - Bottle Only - $50
**Other Decants:**
Byredo: Rose of No Man's Land Absolu - 5ml ($20), 10ml ($40)
Guerlain: Tobacco Honey - 5ml ($18), 10ml ($35)
Dior: Tobacolor - 20/30ml - $45
Argos: Neptune's Trident - 8/10ml - $25
BDK: Impadia - 30ml - $55
M.Micaleff: GNTonic - \~25/30ml - $40
**Logistics:**
Shipping - $6 CONUS
Payment - until 15 sales flair --> PP G&S, after 15 flair --> PP G&S (you pay fee) or FF
Pictures - [https://ibb.co/album/9syy36](https://ibb.co/album/9syy36)
Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.
Asking about Spicebomb Nightvision EDP 90 ml · $51