Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 3 days ago by u/maddskye · 19 comments

Big collection reduction. Everything priced to move.

Listing photos

16 bottles in this post · 6 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

Viking CologneCreed · Partial · 100 ml · 95%$165.00$1.74/mlNo comps yet
~95 ml left
partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $173.68. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $173.68. That is 9% below the $191.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$165.00

$1.74/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Explorer EDPMontblanc · Full$48.00No comps yet
Full

Montblanc

Explorer EDP

full bottleused

$48.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
DuchessaGritti · Partial · 100 ml$150.00$1.52/ml62% under market
~99 ml left

Gritti

Duchessa

partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $151.52. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $151.52. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$150.00

$1.52/ml

62% under retail · medium confidence

Retail $395.00

Message about this bottle
Report a parsing error
Cherry Syrup ExclusiveProad · Partial · 100 ml$130.00$1.34/mlNo comps yet
~97 ml left
partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $134.02. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $134.02. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$130.00

$1.34/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
FarisKajal · Partial · 100 ml · 90%$80.00$0.89/ml58% under market
~90 ml left

Kajal

Faris

partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $88.89. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $88.89. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$80.00

$0.89/ml

58% under MSRP · medium confidence

MSRP $210.00

Message about this bottle
Report a parsing error
Deep Dark VanillaD.S. & Durga · Partial · 100 ml · 95%$125.00$1.32/mlNo comps yet
~95 ml left

D.S. & Durga

Deep Dark Vanilla

partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $131.58. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $131.58. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$125.00

$1.32/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Celerio OrosDumont · Partial · 100 ml · 80%$38.00$0.48/mlNo comps yet
~80 ml left
partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $47.50. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $47.50. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$38.00

$0.48/ml

Not enough comps yet

Street $44.72

Message about this bottle
Report a parsing error
La Collection d'Antiquités 1505Lattafa · Partial · 100 ml$28.00$0.28/mlNo comps yet
Full
partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $28.00. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $28.00. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$28.00

$0.28/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
AffectionLattafa · Partial · 100 ml$23.00$0.23/mlNo comps yet
~99 ml left

Lattafa

Affection

partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $23.23. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $23.23. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$23.00

$0.23/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
AquaticaRayhaan · Partial · 100 ml · 95%$38.00$0.40/ml31% above market
~95 ml left

Rayhaan

Aquatica

partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $40.00. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $40.00. That is 33% above the $30.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$38.00

$0.40/ml

31% above market · 3 comps · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Interlude ManAmouage · sold · Partial · 100 ml · 95%$200.00$2.11/mlsold
~95 ml left
soldpartial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $210.53. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $210.53. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$200.00

$2.11/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

MSRP $395.00

Report a parsing error
Gladiator EDPSora Dora · sold · Partial · 50 ml · 90%$105.00$2.33/mlsold
~45 ml left

Sora Dora

Gladiator EDP

soldpartial bottle50 mlused

Full-bottle equivalent $116.67. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $116.67. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$105.00

$2.33/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
VicebombSimone Andreoli · sold · Partial · 100 ml$120.00$1.21/mlsold
~99 ml left

Simone Andreoli

Vicebomb

soldpartial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $121.21. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $121.21. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$120.00

$1.21/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Retail $208.00

Report a parsing error
RubyKajal · sold · Full$90.00sold
Full

Kajal

Ruby

soldfull bottleused

$90.00

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Vanille FraicheMontagne Parfums · sold · Partial · 50 ml · 86%$38.00$0.88/mlsold
~43 ml left

Montagne Parfums

Vanille Fraiche

soldpartial bottle50 mlused

Full-bottle equivalent $44.19. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $44.19. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$38.00

$0.88/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Gentle SilverMontagne Parfums · sold · Partial · 50 ml · 96%$43.00$0.90/mlsold
~48 ml left

Montagne Parfums

Gentle Silver

soldpartial bottle50 mlused

Full-bottle equivalent $44.79. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $44.79. That is 10% below the $50.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$43.00

$0.90/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

Post chat below then DM to initiate conversation.

Open to offers. Will discount $5 per bottle on multiple bottles.

Only accepting Niche trades at this time

PayPal F&F unless you would like to pay the G&S fee

Shipping out this afternoon and tomorrow

Free shipping at $70+ please add $8 if below that

Free samples thrown in with every purchase

More pictures can be added upon request

[pictures](https://imgur.com/a/Tb8jmOx)

❌Sold❌Amouage Interlude 95/100ml $200

Creed Viking Cologne 95/100ml $165

Montblanc Explorer worn once $40

Gritti Duchessa 99/100ml $150

Proad Cherry Syrup Exclusive 97/100ml $130

❌Sold❌Sora Dora Gladiator 45/50ml $105

❌Sold❌Simone Andreoli Vicebomb 99/100ml $120

❌Sold❌Polysnifferous Bundle: $90

 ❌  Polysnifferous Aventish Red 20/30ml

   ❌Polysnifferous Amberish Uber Intense            25/30ml

❌Sold❌Kajal Ruby test sprayed once $90

Kajal Faris 90/100ml $80

D.S.& Durga Deep Dark Vanilla. 95/100ml $125

Dumont Celerio Oros 80/100ml $30

Lataffa La Collection d'antiquities 1505 90+/100ml $20

Lataffa Affection 99/100ml $15

Rayhaan Aquatica 95/100ml $30

❌Sold❌Montagne Vanille Fraiche 43/50ml $30

❌Sold❌Montagne Gentle Silver 48/50ml $35

[pictures ](https://imgur.com/a/Tb8jmOx)

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

3 days ago$200.00sold
3 days ago$165.00active
3 days ago$48.00active
3 days ago$150.00active
3 days ago$130.00active
3 days ago$105.00sold
3 days ago$120.00active
3 days ago$90.00active
3 days ago$80.00active
3 days ago$125.00active
3 days ago$38.00active
3 days ago$28.00active
3 days ago$23.00active
3 days ago$38.00active
3 days ago$38.00sold
3 days ago$43.00sold
3 days ago$120.00sold
3 days ago$90.00sold

Deals happen on Reddit with u/maddskye.