Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 4 days ago by u/Oolongs_Tea · 12 comments

Declutter - Roja Burlington 1819, Roja A Midsummer Dream, Xerjoff 1861 Renaissance, BDC EDT

Listing photos

4 bottles in this post · 3 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

~120 ml left
partial bottle150 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $125.00. At this partial’s price per remaining ml, 150 ml would cost about $125.00. That is 4% below the $130.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$100.00

$0.83/ml

10% above market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
~99 ml left

Roja Parfums

Burlington 1819

soldfull bottle100 mlusedfull presentation

$160.00

$1.62/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
~98 ml left
soldfull bottle100 mlusedbottle only

$160.00

$1.63/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
~95 ml left
soldfull bottle100 mlusedbottle only

$120.00

$1.26/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

**Images:** [https://imgur.com/a/dOqIP4D](https://imgur.com/a/dOqIP4D)

Shipping from Boston, free if you take 3 or more bottles. Bottle only unless stated otherwise. Prices are all cheaper than what you would pay at discounters.

**ISO:** Bois Imperial, Sedley, and open to other niche/designers offers.

**Prices:**

~~Roja - Burlington 1819 EDP 100ml - 99/100ml - $170 $160 - Full Presentation~~ SOLD

~~Roja - A Midsummer Dream EDP 100ml - 98/100ml - $170 $160~~ SOLD

~~Xerjoff - 1861 Renaissance EDP 100ml - 95/100ml - $140 $120~~ SOLD

Chanel - Bleu De Chanel EDT 150ml - 120/150ml - ~~$130~~ $100

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

4 days ago$170.00active
4 days ago$160.00active
4 days ago$160.00sold
4 days ago$120.00sold
4 days ago$130.00active
4 days ago$100.00active
3 days ago$160.00sold

Asking about Bleu de Chanel EDT 150 ml · $100