Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 5 days ago by u/ritual-labs · 20 comments

Chanel BDC, Dior Sauvage Elixir + more

Listing photos

10 bottles in this post · 8 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

AventusCreed · Partial · 100 ml · 60%$170.00$2.83/ml44% under market
~60 ml left

Creed

Aventus

partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $283.33. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $283.33. That is 12% above the $253.00 full-bottle median from 6 recent same-size full-bottle asks.

$170.00

$2.83/ml

44% under MSRP · medium confidence

MSRP $510.00 · Street $413.27

Message about this bottle
Report a parsing error
Drakkar NoirGuy Laroche · Full · 100 ml$20.00$0.20/mlNo comps yet
Full

Guy Laroche

Drakkar Noir

full bottle100 ml

$20.00

$0.20/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
LaytonParfums de Marly · sold · Full · 125 ml$165.00$1.32/mlsold
Full

Parfums de Marly

Layton

soldfull bottle125 ml

$165.00

$1.32/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Retail $400.00 · 59% under · Street $282.25

Report a parsing error
Sauvage ElixirDior · sold · Full · 100 ml$130.00$1.30/mlsold
Full
soldfull bottle100 ml

$130.00

$1.30/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Bleu de Chanel EDPChanel · sold · Full · 100 ml$110.00$1.10/mlsold
Full
soldfull bottle100 ml

$110.00

$1.10/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
L'Eau d'Issey Pour HommeIssey Miyake · sold · Full · 125 ml$40.00$0.32/mlsold
Full
soldfull bottle125 ml

$40.00

$0.32/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Light Blue EDTDolce & Gabbana · sold · Full · 125 ml$40.00$0.32/mlsold
Full

Dolce & Gabbana

Light Blue EDT

soldfull bottle125 ml

$40.00

$0.32/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Cool Water EDTDavidoff · sold · Full · 125 ml$20.00$0.16/mlsold
Full
soldfull bottle125 ml

$20.00

$0.16/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Dylan Blue EDTVersace · sold · Full · 100 ml$30.00$0.30/mlsold
Full
soldfull bottle100 ml

$30.00

$0.30/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Replica By the FireplaceMaison Margiela · sold · Partial · 65%$40.00sold
soldpartial bottleused

$40.00

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

All bottles are 100ml or 125ml, and most are 90% full or more. Based in NYC and payment made via PayPal G&S. 

[Photos here:](https://imgur.com/a/PguDSzk)

[Creed Photos here:](https://imgur.com/a/PVuA3LS)

1. Creed Aventus 100ml - $170 (60% ish full?) 2. PDM Layton 125ml - $165 **SOLD** 3. Sauvage Elixir 100ml - $130 **SOLD** 4. Chanel Blue De Chanel EDP 100ml - $110 **SOLD** 5. Issey Miyake L'Eau D'Issey Pour Homme 125ml - $40 **SOLD** 6. Dolce Gabanna Light Blue EDT 125ml - $40 **SOLD** 7. Davidoff Cool Water EDT 125ml - $20 **SOLD** 8. Versace Dylan Blue EDT 100ml - $30 **SOLD** 9. Drakkar Noir 100ml - $20 10. Margiela Replica By the Fireplace - $40 (60-70% full, broken sprayer) **SOLD**

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

5 days ago—unknown
5 days ago—unknown
5 days ago$130.00unknown
5 days ago$110.00unknown
5 days ago$40.00unknown
5 days ago$40.00unknown
5 days ago$20.00unknown
5 days ago$20.00unknown
5 days ago$40.00unknown
3 days ago$170.00active
3 days ago$165.00sold
3 days ago$130.00sold
3 days ago$110.00sold
3 days ago$40.00sold
3 days ago$40.00active
3 days ago$20.00active
3 days ago$30.00sold
3 days ago$20.00active
3 days ago$40.00active
3 days ago$170.00active
3 days ago$165.00sold
3 days ago$130.00sold
3 days ago$110.00sold
3 days ago$40.00sold
3 days ago$40.00sold
3 days ago$20.00sold
3 days ago$30.00sold
3 days ago$20.00active
3 days ago$40.00sold

Deals happen on Reddit with u/ritual-labs.