Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 5 days ago by u/attemptingegodeath · 24 comments

PDM,Le Labo, MFK, Creed, Byredo, Acqua Di Parma, Affordables

Listing photos

12 bottles in this post · 5 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

ValeroParfums de Marly · Partial · 100 ml · 70%$185.00$2.64/mlNo comps yet
~70 ml left

Parfums de Marly

Valero

partial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $264.29. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $264.29. That is 20% above the $220.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$185.00

$2.64/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Matcha 26Le Labo · Partial · 100 ml · 93%$225.00$2.42/mlNo comps yet
~93 ml left

Le Labo

Matcha 26

partial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $241.94. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $241.94. That is 13% above the $215.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$225.00

$2.42/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
VikingCreed · Partial · 100 ml · 85%$175.00$2.06/mlNo comps yet
~85 ml left

Creed

Viking

partial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $205.88. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $205.88. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$175.00

$2.06/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Mojave Ghost AbsoluByredo · Decant · 10 ml$38.00$3.80/ml19% under market
Full
decant10 mlused

$38.00

$3.80/ml

19% under market · 6 comps · medium confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Man Intense CologneJimmy Choo · Partial · 105 ml$20.00$0.19/mlNo comps yet
~104 ml left
partial bottle105 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $20.19. At this partial’s price per remaining ml, 105 ml would cost about $20.19. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$20.00

$0.19/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
TerraRayhaan · Partial$20.00No comps yet

Rayhaan

Terra

partial bottleusedbottle only

$20.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
VoyageNautica · Full$15.00No comps yet
Full

Nautica

Voyage

full bottlebottle only

$15.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
YuzuAcqua di Parma · sold · Full$90.00sold
Full

Acqua di Parma

Yuzu

soldfull bottlebottle only

$90.00

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Hawas HighnessRasasi · sold · Partial$25.00sold
soldpartial bottleusedbottle only

$25.00

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Liquid BrunFrench Avenue · sold · Partial$25.00sold

French Avenue

Liquid Brun

soldpartial bottleusedbottle only

$25.00

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
AquaticaRayhaan · sold · Partial · 95%$25.00sold

Rayhaan

Aquatica

soldpartial bottleusedbottle only

$25.00

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
MarwaArabiyat Prestige · sold · Partial · 90%$20.00sold

Arabiyat Prestige

Marwa

soldpartial bottleusedbottle only

$20.00

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

Free shipping on orders over $100. Add 3.5% to Paypal G&S. Orders under $100 add $7. No presentation on all.

WTS the following:

PDM Valero bottle 70/100 tester $185

Le Labo Matcha 26 tester: 93/100: $225

MFK 724 no cap 32/35 ml: $90

Creed Viking tester (comes with grey 3d printed cap) 85/100: $175

~~Acqua di Parma Yuzu: $90~~ SOLD

Byredo Mojave Ghost Absolu 10 ml decant (tester sprayed only) ~~$42.5~~ $38

~~Hawas Highness 99% full: $25~~ SOLD

~~Liquid Brun 99% full: $25~~ SOLD

~~Rayhaan Aquatica 95% full: $25~~ SOLD

~~Arabiyat Prestige Marwa \~90% full: $25 $20~~ SOLD

Milestone tester sprays : ~~$25~~ $20

Intense man 105 ml 99% full : ~~$25~~ $20

Rayhaan terra 99% full: ~~$25~~ $20

Nautica voyage or Montablanc free with purchases over 100 or $15 a piece

[https://imgur.com/a/36OYHlb](https://imgur.com/a/36OYHlb) Can provide more photos if needed.

Open to trade for the following (can add cash to match value):

Ex Nihilo Blue Talisman Extrait 50 or 100 mL

Givenchy Desobeissant 100 mL

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

5 days ago$32.00active
5 days ago$32.00active
5 days ago$32.00active
5 days ago$32.00active
5 days ago$32.00active
5 days ago$32.00active
5 days ago$49.50active
5 days ago$32.00active
5 days ago$185.00active
5 days ago$225.00active
5 days ago$175.00active
5 days ago$97.00active
5 days ago$97.00active
3 days ago$185.00active
3 days ago$225.00active
3 days ago$175.00active
3 days ago$38.00active
3 days ago$20.00active
3 days ago$20.00active
3 days ago$15.00active
3 days ago$185.00active
3 days ago$225.00active
3 days ago$175.00active
3 days ago$90.00sold
3 days ago$38.00active
3 days ago$25.00sold
3 days ago$25.00sold
3 days ago$25.00sold
3 days ago$20.00active
3 days ago$20.00active
3 days ago$20.00active
3 days ago$20.00active
3 days ago$15.00active
2 days ago$20.00sold
2 days ago$20.00active
17 hours ago$97.00sold
17 hours ago$45.00active
17 hours ago$32.00sold
17 hours ago$32.00sold
17 hours ago$32.00sold
17 hours ago$27.00sold
17 hours ago$27.00active
17 hours ago$27.00active
17 hours ago$22.00active
14 hours ago$90.00sold
14 hours ago$38.00active
14 hours ago$25.00sold
14 hours ago$25.00sold
14 hours ago$25.00sold
14 hours ago$20.00sold
14 hours ago$20.00active
14 hours ago$20.00active
14 hours ago$15.00active

Deals happen on Reddit with u/attemptingegodeath.