Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 7 days ago by u/a_human_pers0n · 11 comments

Sunday Clearout

Listing photos

11 bottles in this post · 1 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

City of StarsLouis Vuitton · Partial · 100 ml · 92%$270.00$2.93/ml18% under market
~92 ml left

Louis Vuitton

City of Stars

partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $293.48. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $293.48. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$270.00

$2.93/ml

18% under market · 4 comps · medium confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
MeteoreLouis Vuitton · Partial · 100 ml · 48%$240.00$5.00/ml39% above market
~48 ml left

Louis Vuitton

Meteore

partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $500.00. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $500.00. That is 75% above the $285.00 full-bottle median from 5 recent same-size full-bottle asks.

$240.00

$5.00/ml

39% above MSRP · medium confidence

MSRP $360.00

Message about this bottle
Report a parsing error
Cactus GardenLouis Vuitton · Decant · 10 ml$60.00$6.00/mlNear market
Full

Louis Vuitton

Cactus Garden

decant10 ml

$60.00

$6.00/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Cactus GardenLouis Vuitton · Decant · 5 ml$40.00$8.00/ml6% under market
Full

Louis Vuitton

Cactus Garden

decant5 ml

$40.00

$8.00/ml

6% under market · 2 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Neroli 36Le Labo · Partial · 50 ml · 86%$130.00$3.02/mlNo comps yet
~43 ml left

Le Labo

Neroli 36

partial bottle50 mlused

Full-bottle equivalent $151.16. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $151.16. That is 89% above the $80.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$130.00

$3.02/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Grand SoirMaison Francis Kurkdjian · Partial · 70 ml · 57%$150.00$3.75/mlNear market
~40 ml left

Maison Francis Kurkdjian

Grand Soir

partial bottle70 mlused

Full-bottle equivalent $262.50. At this partial’s price per remaining ml, 70 ml would cost about $262.50. That is 50% above the $175.00 full-bottle median from 3 recent same-size full-bottle asks.

$150.00

$3.75/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Homme Intense EDPDior · Partial · 100 ml · 90%$85.00$0.94/ml44% under market
~90 ml left
partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $94.44. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $94.44. That is 6% below the $100.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$85.00

$0.94/ml

44% under market · 2 comps · low confidence

Retail $173.00 · 45% under (full-bottle equivalent)

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
One Million ElixirPaco Rabanne · Partial · 50 ml · 70%$42.00$1.20/mlNear market
~35 ml left

Paco Rabanne

One Million Elixir

partial bottle50 mlused

Full-bottle equivalent $60.00. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $60.00. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$42.00

$1.20/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Autumn VibesReplica · Full$45.00No comps yet
Full
full bottle

$45.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Le Gemme TygarBvlgari · Full · 125 ml$280.00$2.24/ml30% under market
Full
full bottle125 mlnew open boxfull presentation

$280.00

$2.24/ml

30% under market · 4 comps · medium confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Pacific ChillLouis Vuitton · sold · Partial · 100 ml · 60%$250.00$4.17/mlsold
~60 ml left

Louis Vuitton

Pacific Chill

soldpartial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $416.67. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $416.67. That is 69% above the $247.00 full-bottle median from 5 recent same-size full-bottle asks.

$250.00

$4.17/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Read the original postShow

Every order will come with 5mls of lataffa asad because i said so, shipping is always free

pics: [https://imgur.com/a/gpoTVJ7](https://imgur.com/a/gpoTVJ7)

City of Stars 92/100ML TESTER $270

Meteore Batch 0L0L TESTER 48/100ML $240

Pacfic Chill w/ Tube 60/100ML $250 SOLD

Cactus Garden 10ML $60 5ML $40

Le Labo Neroli 36 43/50ML $130

MFK Grand Soir 2016 Batch 40/70ML $150

Dior Homme Intense SG01 90/100ML BROKEN ATOMIZER $85

One Million Elixir 35/50ML $42

Replica Autumn Vibes NO LABEL FULL $45

Bvlgari Tygar 125ML BNIB $280

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

7 days ago$270.00active
7 days ago$240.00active
7 days ago$250.00active
7 days ago$40.00active
7 days ago$130.00active
7 days ago$150.00active
7 days ago$85.00active
7 days ago$42.00active
7 days ago$45.00active
7 days ago$280.00active
6 days ago$270.00active
6 days ago$240.00active
6 days ago$250.00active
6 days ago$60.00active
6 days ago$40.00active
6 days ago$130.00active
6 days ago$150.00active
6 days ago$85.00active
6 days ago$42.00active
6 days ago$45.00active
6 days ago$280.00active
4 days ago$270.00active
4 days ago$240.00active
4 days ago$250.00sold
4 days ago$60.00active
4 days ago$40.00active
4 days ago$130.00active
4 days ago$150.00active
4 days ago$42.00active
4 days ago$45.00active
4 days ago$280.00active
3 days ago$85.00active

Asking about Meteore 100 ml · $240