Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 15 days ago by u/drawer_clean · 0 comments

Cleaning out the drawer

4 bottles in this post

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

Full

Tom Ford

Oud Wood

full bottle50 mlnew open boxfull presentation

$140.00

$2.80/ml

21% under market · 4 comps · medium confidence

MSRP $300.00 · 53% under

Message about this bottle
Report a parsing error
~85 ml left

Louis Vuitton

Imagination

partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $247.06. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $247.06. That is 3% above the $240.00 full-bottle median from 3 recent same-size full-bottle asks.

$210.00

$2.47/ml

31% under MSRP · medium confidence

MSRP $360.00

Message about this bottle
Report a parsing error
Full

Maison Francis Kurkdjian

Baccarat Rouge 540 Extrait

full bottle70 ml

$280.00

$4.00/ml

6% under market · 10 comps · high confidence

MSRP $495.00 · 43% under

Message about this bottle
Report a parsing error
Full

Aaron Terence Hughes

Hard Candy

full bottle50 ml

$90.00

$1.80/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Read the original postShow

TF Oud Wood 50ml BNIB $140 shipped LV Imagination 100ml ~85% $210 shipped MFK BR540 Extrait 70ml $280 shipped ATH Hard Candy 50ml $90 shipped

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

15 days ago$140.00active
15 days ago$210.00active
15 days ago$280.00active
15 days ago$90.00active
6 days ago$140.00active
6 days ago$210.00active
6 days ago$280.00active
6 days ago$90.00active
6 days ago$140.00active
6 days ago$210.00active
6 days ago$280.00active
6 days ago$90.00active
3 days ago$140.00active
3 days ago$210.00active
3 days ago$280.00active
3 days ago$90.00active

Deals happen on Reddit with u/drawer_clean.