Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 5 hours ago by u/Headcrack347 · 5 comments

LV Matière Noire, Nouveau Monde, TOM FORD Private Blends! 2015 Oud Wood AND MORE

Listing photos

18 bottles in this post

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

Nouveau MondeLouis Vuitton · Full · 100 ml$325.00$3.25/mlNear market
Full

Louis Vuitton

Nouveau Monde

full bottle100 mlusedbottle only

$325.00

$3.25/ml

Near market · 3 comps · low confidence

MSRP $360.00 · 10% under

Message about this bottle
Report a parsing error
Matière NoireLouis Vuitton · Full · 100 ml$325.00$3.26/mlNear market
~100 ml left

Louis Vuitton

Matière Noire

full bottle100 mlusedbottle only

$325.00

$3.26/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Juniper SlingPenhaligon's · Full · 100 ml · 95%$130.00$1.37/ml13% under market
~95 ml left

Penhaligon's

Juniper Sling

full bottle100 mlusedbottle only

$130.00

$1.37/ml

13% under market · 3 comps · low confidence

Retail $240.50 · 46% under

Message about this bottle
Report a parsing error
Bitter PeachTom Ford · Partial · 50 ml · 80%$100.00$2.50/ml5% under market
~40 ml left

Tom Ford

Bitter Peach

partial bottle50 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $125.00. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $125.00. That is 29% below the $175.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$100.00

$2.50/ml

5% under market · 2 comps · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Cherry SmokeTom Ford · Full · 50 ml$170.00$3.40/mlNo comps yet
Full

Tom Ford

Cherry Smoke

full bottle50 mlsealedfull presentation

$170.00

$3.40/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Eau de Soleil BlancTom Ford · Full · 50 ml$90.00$1.80/ml10% under market
Full
full bottle50 mlused

$90.00

$1.80/ml

10% under market · 3 comps · low confidence

MSRP $402.00 · 78% under

Message about this bottle
Report a parsing error
Neroli Portofino AcquaTom Ford · Full · 50 ml$100.00$2.00/ml5% under market
Full
full bottle50 mlused

$100.00

$2.00/ml

5% under market · 2 comps · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Oud VoyagerTom Ford · Full · 50 ml$200.00$4.00/ml5% under market
Full

Tom Ford

Oud Voyager

full bottle50 mlsealedfull presentation

$200.00

$4.00/ml

5% under market · 4 comps · medium confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Oud WoodTom Ford · Full · 50 ml · 96%$190.00$3.96/ml31% above market
~48 ml left

Tom Ford

Oud Wood

full bottle50 mlused

$190.00

$3.96/ml

31% above market · 5 comps · medium confidence

MSRP $300.00 · 37% under

Message about this bottle
Report a parsing error
Rose d'AmalfiTom Ford · Full · 50 ml$100.00$2.00/ml18% under market
Full
full bottle50 mlusedbottle only

$100.00

$2.00/ml

18% under market · 2 comps · low confidence

MSRP $300.00 · 67% under

Message about this bottle
Report a parsing error
Tobacco VanilleTom Ford · Full · 50 ml · 94%$160.00$3.40/ml20% under market
~47 ml left
full bottle50 mlusedbottle only

$160.00

$3.40/ml

20% under market · 3 comps · low confidence

MSRP $300.00 · 47% under · Street $277.96

Message about this bottle
Report a parsing error
Tuscan LeatherTom Ford · Full · 50 ml · 96%$150.00$3.13/mlNo comps yet
~48 ml left
full bottle50 mlusedbottle only

$150.00

$3.13/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
White SuedeTom Ford · Full · 50 ml · 90%$140.00$3.11/ml5% under market
~45 ml left

Tom Ford

White Suede

full bottle50 mlusedbottle only

$140.00

$3.11/ml

5% under market · 2 comps · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Eau de Soleil BlancTom Ford · Full · 100 ml$130.00$1.31/ml35% under market
~99 ml left
full bottle100 mlusedbottle only

$130.00

$1.31/ml

35% under MSRP · medium confidence

MSRP $200.00

Message about this bottle
Report a parsing error
Soleil BlancTom Ford · Full · 100 ml$200.00$2.00/ml5% under market
Full

Tom Ford

Soleil Blanc

full bottle100 mlusedbottle only

$200.00

$2.00/ml

5% under market · 2 comps · low confidence

MSRP $460.00 · 57% under

Message about this bottle
Report a parsing error
White SuedeTom Ford · Full · 100 ml$210.00$2.10/mlNear market
Full

Tom Ford

White Suede

full bottle100 mlsealedfull presentation

$210.00

$2.10/ml

Near market · 3 comps · low confidence

MSRP $460.00 · 54% under

Message about this bottle
Report a parsing error
Pour HommeDolce & Gabbana · Full · 200 ml$40.00$0.20/mlNear market
Full

Dolce & Gabbana

Pour Homme

full bottle200 mlusedbottle only

$40.00

$0.20/ml

Near market · 2 comps · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Pure GracePhilosophy · Full · 120 ml$30.00$0.25/mlNear market
Full

Philosophy

Pure Grace

full bottle120 mlusedbottle only

$30.00

$0.25/ml

Near market · 2 comps · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Read the original postShow

**Shipping Monday !**

**Zelle or F&F only. Not interested in any trade… ALL PRICES ARE FIRM**

**NOTE: ALL FRAGRANCES HAVE BEEN PHOTOGRAPHED AND PACKAGED. ALL NEEDED PICS WILL BE IN THE LINKS BELOW**

**LV, Penhaligon :**

[LV Nouveau Monde 100mL TESTER Tube only sprayed once $](https://imgur.com/a/WxON6GV)325

[LV Matière Noire 100mL Tube only sprayed 2x $](https://imgur.com/a/om5vAIU)325

Penhaligon Juniper Sling 100mL 95% no box $130

**TOM FORD 50mL :**

[Bitter Peach no box or Cap 40/50mL $](https://imgur.com/a/AWlrt7Y)100

[Cherry Smoke SEALED $](https://imgur.com/a/dLhj302)170

[Eau De Soleil Blanc sprayed 2x $](https://imgur.com/a/QiYlBOY)90

[Neroli Portofino Acqua sprayed 4x $](https://imgur.com/a/2H0ShRs)100

[Oud Voyager SEALED 50ML $](https://imgur.com/a/rtbichZ)200

[2015 Oud Wood 48/50mL Left. $](https://imgur.com/a/7ozvp0N)190

[Rose D'amalfi NO BOX sprayed 3x $](https://imgur.com/a/YerMk1J)100

[Tobacco Vanille 47/50mL no box $](https://imgur.com/a/sjqh7jO)160

[Tuscan Leather 48/50mL no box $](https://imgur.com/a/YIioOdj)150

[2017 White Suede GOLD LABEL no box 45/50mL $](https://imgur.com/a/KmOAzKW)140

**TOM FORD 100mL :**

[Eau De Soleil Blanc 99/100mL no BOX $](https://imgur.com/a/hjKRTPE)130

[Soleil Blanc NO BOX OR CAP sprayed 2X $](https://imgur.com/a/TO6gbFb)200

[White Suede 100mL SEALED $](https://imgur.com/a/ICX0uU8)210

**DESIGNERS : Test sprayed, No boxes**

[Dolce pour homme 200ml $](https://imgur.com/a/w76tI2v)40

[Pure Grace 4oz $](https://imgur.com/a/R3DTqqK)30

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

5 hours ago$325.00active
5 hours ago$325.00active
5 hours ago$130.00active
5 hours ago$100.00active
5 hours ago$170.00active
5 hours ago$90.00active
5 hours ago$100.00active
5 hours ago$200.00active
5 hours ago$190.00active
5 hours ago$100.00active
5 hours ago$160.00active
5 hours ago$150.00active
5 hours ago$140.00active
5 hours ago$130.00active
5 hours ago$200.00active
5 hours ago$210.00active
5 hours ago$40.00active
5 hours ago$30.00active

Deals happen on Reddit with u/Headcrack347.