Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 2 days ago by u/TommyRotYT · 2 comments

Guerlain Tobacco Honey, Byredo Gypsy Water Absolu, Azzaro Wanted by Night, One Million Gold EDP Intense, Acqua Di Gio Absolu, etc.

Listing photos

7 bottles in this post

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

~95 ml left
partial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $252.63. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $252.63. That is about the same as the $255.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask, so there is no meaningful liquid-price discount.

$240.00

$2.53/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
~99 ml left
full bottle100 mlfull presentation

$50.00

$0.51/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
~99 ml left
full bottle100 mlfull presentation

$49.00

$0.49/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
~170 ml left

Acqua Di Gio

Absolu Parfum

partial bottle200 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $147.06. At this partial’s price per remaining ml, 200 ml would cost about $147.06. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$125.00

$0.74/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Full
full bottle150 mlbottle only

$130.00

$0.87/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
~99 ml left

French Avenue

Vulcan Feu

full bottle100 mlfull presentation

$21.00

$0.21/ml

40% under market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
~99 ml left
full bottle100 mlfull presentation

$17.00

$0.17/ml

38% under market · 4 comps · medium confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Read the original postShow

Prices include shipping for all of these, CONUS only, Venmo or PayPal F&F only. If using Venmo or PayPal G&S, please add 4% to the total. Packages can be insured for the additional price of $1 every $100.

More detailed pictures can be taken upon request but fill level and presentation are stated. Please comment here before messaging. Can work out a deal if purchasing more than 1 bottle. Bundles are prioritized.

[https://imgur.com/a/1vIten5](https://imgur.com/a/1vIten5)

Byredo Gypsy Water Absolu 100ml, 95% full, bottle only, $240

One Million Gold EDP Intense 200ml, BNIB Sealed, $90

Game Of Spades Opal 100ml, 99% full, full presentation, $50

Azzaro Wanted By Night 100ml, 99% full, full presentation, $49

Acqua Di Gio Absolu 200ml, 85% full, bottle only, $125

Guerlain Tobacco Honey 200ml, only missing 1 test spray, full presentation, $455

Bleu De Chanel EDT 150ml, missing test sprays, bottle only, $130

Take off $10 each additional bottle above

**Add ons or +$7 to ship**

French Avenue Vulcan Feu 100ml, 99% full, full presentation, $21

Lattafa Khamrah Qahwa 100ml, 99% full, Full presentation , $17

Montblanc Explorer Ultra Blue Tester 100ml, should be unsprayed, $19

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

2 days ago$240.00active
2 days ago$50.00active
2 days ago$49.00active
2 days ago$125.00active
2 days ago$130.00active
2 days ago$21.00active
2 days ago$17.00active

This seller asks for a comment on the post before messaging.