Xerjoff
Amabile
“Xerjoff Amabile 100ml FP $100 — Sweet citrus, green apple, cinnamon & vanilla with soft woods.”
Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.
Xerjoff
“Xerjoff Amabile 100ml FP $100 — Sweet citrus, green apple, cinnamon & vanilla with soft woods.”
Xerjoff
“Xerjoff Opera BO 50ml $110 — Fruity rose, Turkish rose, leather, vanilla & amber; rich and elegant.”
City Rhythm
“CR St. John’s bot 30ml $65 — Warm, tropical coconut, lime, rum, without an overly sunscreen feel.”
“Gucci Guilty Absolu Pour Homme test 90ml $60 — Leather, patchouli, vetiver & fruity notes; dark, dry and modern.”
“Gucci Guilty Pour Homme EDP 1.6fl oz/50ml BO $55 — Aromatic rose, balsamic, orange blossom & cedar; smooth and versatile.”
$61.00
$1.22/ml
22% above market · 1 comp · low confidence
Message about this bottleMaison Francis Kurkdjian
“MFK Aqua Celestia EDT 70ml $140 — Bright lime, mint, blackcurrant & mimosa; airy, clean and refreshing. Discontinue fragrance.”
$140.00
$2.00/ml
Near market · 2 comps · low confidence
Message about this bottleDolce & Gabbana
“D&G LB Eau Intense bot no cap 65ml BO $30 — Fresh citrus, marine notes, juniper & woody amber; clean and masculine.”
Dolce & Gabbana
“Dolce & Gabbana Intenso EDP 4.2oz/125ml $45 — Tobacco, lavender, amber & woody notes; warm, aromatic and masculine.”
Giorgio Armani
“Acqua Di Gio Profondo Parfum FP 100ml $100 — Marine freshness, citrus, rosemary, cypress & musk; clean and sophisticated.”
Michael Malul
“Michael Malul South Slope BO 100ml $35 — Fresh citrus, aromatic herbs, woods & musk; clean everyday scent.”
$41.00
$0.41/ml
18% under market · 1 comp · low confidence
Message about this bottleSalvatore Ferragamo
“Ferragamo Intense Leather 50ml BNIB $40 — Leather, mandarin, clary sage & tonka; smooth, warm and masculine.”
$46.00
$0.92/ml
28% above market · 1 comp · low confidence
Message about this bottleSalvatore Ferragamo
“Ferragamo Intense Leather BO 50ml $30 — Leather, mandarin, clary sage & tonka; smooth, warm and masculine.”
$36.00
$0.72/ml
22% under market · 1 comp · low confidence
Message about this bottleDior
“Dior Homme Sport EDT BNIB 75ml $90 — Fresh lemon, bergamot, aldehydes, woods & amber; bright and sporty.”
Jean Paul Gaultier
“JPG Le Beau Paradise Garden FP 75ml $75 — Coconut, fig, green notes & tonka; tropical, creamy and fresh.”
John Varvatos
“John Varvatos Artisan 40ml BO (90%) $20 — Citrus, herbs, ginger & woods; fresh, casual and easygoing.”
Tahari
“Tahari Bordeaux Elixir (JPG Elixir) BO 100ml $10 — Sweet vanilla, honey, cinnamon, lavender & tonka; warm and rich.”
Lattafa
“LATTAFA Ajwad BO 100ml test sprayed $25 — Fruity, sweet, musky rose with vanilla coffee and amber.”
Arabiyat Prestige
“Arabiyat Prestige Marwa (imagination) BO 100ml $35 — Bright tropical fruits, citrus, amber & musk; sweet and fresh.”
$41.00
$0.41/ml
12% above market · 2 comps · low confidence
Message about this bottleAfnan
“Afnan Rare Carbon (TOm Ford Ombre leather) BO 100ml $20 — Leather, raspberry, saffron & woods; smooth, dark and slightly sweet.”
Paco Rabanne
“Invictus Victory EDT BO 100ml $50 — Lemon, lavender, olibanum & tonka; sweet, fresh and energetic.”
Mykonos
“Mykonos Cali Club FP 50ml $30 — Fresh citrus, tropical fruits, aromatic notes & woods; sunny and easygoing.”
Hermes
“Terre d’Hermès EDT BO 100ml $50 — Orange, mineral woods, vetiver & cedar; earthy, dry and sophisticated.”
$56.00
$0.56/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Street $94.99
Yves Saint Laurent
“MYSLF EDP FP $80 — Fresh citrus, orange blossom, lavender & warm woods; clean, modern and versatile.”
$86.00
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Looking to finish clearing out some bottles I don't reach for.
CONUS Zelle, PayPal, Venmo accepted. Buyer pays good and services if wanted. Shipping free over $100. Otherwise add. $6 Bundles, receive priority and discounts Please comment before chatting
Let's get these great bottles moved
[Pictures](https://imgur.com/a/10-01-sale-aZMnV08)
Xerjoff Amabile 100ml FP $100 — Sweet citrus, green apple, cinnamon & vanilla with soft woods.
Xerjoff Opera BO 50ml $110 — Fruity rose, Turkish rose, leather, vanilla & amber; rich and elegant.
CR St. John’s bot 30ml $65 — Warm, tropical coconut, lime, rum, without an overly sunscreen feel.
Gucci Guilty Absolu Pour Homme test 90ml $60 — Leather, patchouli, vetiver & fruity notes; dark, dry and modern.
Gucci Guilty Pour Homme EDP 1.6fl oz/50ml BO $55 — Aromatic rose, balsamic, orange blossom & cedar; smooth and versatile.
MFK Aqua Celestia EDT 70ml $140 — Bright lime, mint, blackcurrant & mimosa; airy, clean and refreshing. Discontinue fragrance.
D&G LB Eau Intense bot no cap 65ml BO $30 — Fresh citrus, marine notes, juniper & woody amber; clean and masculine.
Dolce & Gabbana Intenso EDP 4.2oz/125ml $45 — Tobacco, lavender, amber & woody notes; warm, aromatic and masculine.
Acqua Di Gio Profondo Parfum FP 100ml $100 — Marine freshness, citrus, rosemary, cypress & musk; clean and sophisticated.
Michael Malul South Slope BO 100ml $35 — Fresh citrus, aromatic herbs, woods & musk; clean everyday scent.
Ferragamo Intense Leather 50ml BNIB $40 — Leather, mandarin, clary sage & tonka; smooth, warm and masculine.
Ferragamo Intense Leather BO 50ml $30 — Leather, mandarin, clary sage & tonka; smooth, warm and masculine.
~~Terre d’Hermès EDT BO 100ml $50 — Orange, mineral woods, vetiver & cedar; earthy, dry and sophisticated.~~
Dior Homme Sport EDT BNIB 75ml $90 — Fresh lemon, bergamot, aldehydes, woods & amber; bright and sporty.
JPG Le Beau Paradise Garden FP 75ml $75 — Coconut, fig, green notes & tonka; tropical, creamy and fresh.
John Varvatos Artisan 40ml BO (90%) $20 — Citrus, herbs, ginger & woods; fresh, casual and easygoing.
Tahari Bordeaux Elixir (JPG Elixir) BO 100ml $10 — Sweet vanilla, honey, cinnamon, lavender & tonka; warm and rich.
LATTAFA Ajwad BO 100ml test sprayed $25 — Fruity, sweet, musky rose with vanilla coffee and amber.
Arabiyat Prestige Marwa (imagination) BO 100ml $35 — Bright tropical fruits, citrus, amber & musk; sweet and fresh.
Afnan Rare Carbon (TOm Ford Ombre leather) BO 100ml $20 — Leather, raspberry, saffron & woods; smooth, dark and slightly sweet.
~~MYSLF EDP FP $80 — Fresh citrus, orange blossom, lavender & warm woods; clean, modern and versatile.~~
Invictus Victory EDT BO 100ml $50 — Lemon, lavender, olibanum & tonka; sweet, fresh and energetic.
Lancôme Rose 11 scent discovery set BNIB $35 — Rose-focused collection showcasing multiple interpretations of the rose note.
Mykonos Cali Club FP 50ml $30 — Fresh citrus, tropical fruits, aromatic notes & woods; sunny and easygoing.
\# ISO:
Mykonos sorrento Mykonos inferno
YSL: Libre vanille couture babycat Tuxedo
Prada L'homme intense
Louis Vuitton (Any)
Grand Soir
Mind games: Lionora Playmate
Amouage: enclave reflection outlands timber decision lyric man
PDM: Akaster Percival Perseus Sedley Greenly
Initio: Any
Eldo: clean suede, Experimentum crusis, You or someone like you, fat electrician.
Xerjoff: Torino 25 Alexandra II Uden Renaissance Urba Pura gold
Halfeti leather
Memo Paris: winter palace madurai African Rose Odeon French leather ocean leather Iberian leather african leather
G&B: ingenious ginger, silky wood
Hit me up with other offers
Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.
This seller asks for a comment on the post before messaging.