Skip to content
Page loaded
← Listings
Dolce & Gabbana

Light Blue Eau Intense Women's Elixir

3 resolved observations in 90 days · all sizes · latest 2 days ago

Watch this fragrance

Get an alert when a full bottle is posted under your price.

Log in to set an alert
ElixirFamily Light Blue Eau Intense Women's

The price strip · all sizes full bottles

$41median ask · 1 ask · 1 sold

Mixes bottle sizes — pick a size to compare like with like.

Typical range
—
needs 3+ asks
Partial liquid
—
0 priced
Decant liquid
$4.00/ml
1 priced
2 observed prices from $36 to $45, median $41. Active askSold or tradedSelect a dot to open the listing

Prices for Dolce & Gabbana Light Blue Eau Intense Women's Elixir over the last 90 days.

Price over time
Exact item-linked observations only. Active asks and sold marks are shown separately.
Active askSold/tradedMedian $40.50
$45.00$36.00$45.00 · sold · 4 days ago$36.00 · active · 1 day agoSep 29Oct 2
How to read this market
What is—and is not—included.

Statistics use resolved WTS items posted in the last 90 days across bottle sizes.

Medians use every qualifying value; no outliers are removed. The typical range is the middle 50% of priced full bottles and appears once there are at least three.

Total price includes separately stated shipping when known. Shipping treatment is known for 3 of 3 observations; 1 explicitly include shipping.

Partials and decants are compared by remaining liquid price per ml and never mixed with full-bottle totals.

Product listings

Current and recently closed listings for this fragrance, newest first.

Active asks (2)

Dolce & Gabbana Light Blue Eau Intense Women's Elixir

View listing
$36.00
For salefull bottleactive65 ml
u/cb350cafe

2 days ago

Not enough comps yet

$0.55/ml

Plus $6.00 shipping

Dolce & Gabbana Light Blue Eau Intense Women's Elixir

View listing
$20.00
For saledecantactive5 ml
u/REDLINE-007

2 days ago

Not enough comps yet

$4.00/ml

Plus $10.00 shipping

Sold and closed (1)

Dolce & Gabbana Light Blue Eau Intense Women's Elixir

View listing
$45.00
For salefull bottlesold100 ml
u/Blastpo

4 days ago

Not enough comps yet

$0.45/ml

Shipping included