Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 2 days ago by u/cb350cafe · 10 comments

Xerjoff, D&G, City Rhythms, Hermes, JPG, Armani, Mykonos, Ferragamo, Gucci, YSL, MFK

Listing photos

23 bottles in this post · 2 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

AmabileXerjoff · Full · 100 ml$106.00$1.06/mlNo comps yet
Full

Xerjoff

Amabile

full bottle100 mlfull presentation

$106.00

$1.06/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
OperaXerjoff · Full · 50 ml$110.00$2.20/mlNo comps yet
Full

Xerjoff

Opera

full bottle50 mlbottle only

$110.00

$2.20/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
St. John’sCity Rhythm · Full · 30 ml$71.00$2.37/mlNo comps yet
Full

City Rhythm

St. John’s

full bottle30 ml

$71.00

$2.37/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Guilty Absolute Pour HommeGucci · Full · 90 ml$66.00$0.73/mlNo comps yet
Full
full bottle90 ml

$66.00

$0.73/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Guilty Pour Homme EDPGucci · Full · 50 ml$61.00$1.22/ml22% above market
Full
full bottle50 mlbottle only

$61.00

$1.22/ml

22% above market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Aqua Celestia EDTMaison Francis Kurkdjian · Full · 70 ml$140.00$2.00/mlNear market
Full

Maison Francis Kurkdjian

Aqua Celestia EDT

full bottle70 ml

$140.00

$2.00/ml

Near market · 2 comps · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Light Blue Eau Intense Women's ElixirDolce & Gabbana · Full · 65 ml$36.00$0.55/mlNo comps yet
Full
full bottle65 mlbottle only

$36.00

$0.55/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
IntensoDolce & Gabbana · Full · 125 ml$51.00$0.41/mlNo comps yet
Full

Dolce & Gabbana

Intenso

full bottle125 ml

$51.00

$0.41/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Acqua Di Gio Profondo ParfumGiorgio Armani · Full · 100 ml$106.00$1.06/mlNo comps yet
Full
full bottle100 mlfull presentation

$106.00

$1.06/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
South SlopeMichael Malul · Full · 100 ml$41.00$0.41/ml18% under market
Full

Michael Malul

South Slope

full bottle100 mlbottle only

$41.00

$0.41/ml

18% under market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Intense LeatherSalvatore Ferragamo · Full · 50 ml$46.00$0.92/ml28% above market
Full

Salvatore Ferragamo

Intense Leather

full bottle50 mlsealedbottle box

$46.00

$0.92/ml

28% above market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Intense LeatherSalvatore Ferragamo · Full · 50 ml$36.00$0.72/ml22% under market
Full

Salvatore Ferragamo

Intense Leather

full bottle50 mlbottle only

$36.00

$0.72/ml

22% under market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Homme Sport EDTDior · Full · 75 ml$96.00$1.28/mlNo comps yet
Full
full bottle75 mlsealedbottle box

$96.00

$1.28/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Le Beau Paradise GardenJean Paul Gaultier · Full · 75 ml$81.00$1.08/mlNo comps yet
Full

Jean Paul Gaultier

Le Beau Paradise Garden

full bottle75 mlfull presentation

$81.00

$1.08/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
ArtisanJohn Varvatos · Full · 40 ml · 90%$26.00$0.72/mlNo comps yet
~36 ml left

John Varvatos

Artisan

full bottle40 mlusedbottle only

$26.00

$0.72/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Bordeaux ElixirTahari · Full · 100 ml$16.00$0.16/mlNo comps yet
Full
full bottle100 mlbottle only

$16.00

$0.16/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
AjwadLattafa · Full · 100 ml$31.00$0.32/mlNo comps yet
~98 ml left

Lattafa

Ajwad

full bottle100 mlusedbottle only

$31.00

$0.32/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
MarwaArabiyat Prestige · Full · 100 ml$41.00$0.41/ml12% above market
Full

Arabiyat Prestige

Marwa

full bottle100 mlbottle only

$41.00

$0.41/ml

12% above market · 2 comps · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Rare CarbonAfnan · Full · 100 ml$26.00$0.26/mlNo comps yet
Full
full bottle100 mlbottle only

$26.00

$0.26/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Invictus Victory EDTPaco Rabanne · Full · 100 ml$56.00$0.56/mlNo comps yet
Full
full bottle100 mlbottle only

$56.00

$0.56/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Cali ClubMykonos · Full · 50 ml$36.00$0.72/mlNo comps yet
Full

Mykonos

Cali Club

full bottle50 mlfull presentation

$36.00

$0.72/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Terre d'Hermes EDTHermes · sold · Full · 100 ml$56.00$0.56/mlsold
Full
soldfull bottle100 mlbottle box

$56.00

$0.56/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Street $94.99

Report a parsing error
MYSLF EDPYves Saint Laurent · sold · Full$86.00sold
Full

Yves Saint Laurent

MYSLF EDP

soldfull bottlefull presentation

$86.00

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

Looking to finish clearing out some bottles I don't reach for.

CONUS Zelle, PayPal, Venmo accepted. Buyer pays good and services if wanted. Shipping free over $100. Otherwise add. $6 Bundles, receive priority and discounts Please comment before chatting

Let's get these great bottles moved

[Pictures](https://imgur.com/a/10-01-sale-aZMnV08)

Xerjoff Amabile 100ml FP $100 — Sweet citrus, green apple, cinnamon & vanilla with soft woods.

Xerjoff Opera BO 50ml $110 — Fruity rose, Turkish rose, leather, vanilla & amber; rich and elegant.

CR St. John’s bot 30ml $65 — Warm, tropical coconut, lime, rum, without an overly sunscreen feel.

Gucci Guilty Absolu Pour Homme test 90ml $60 — Leather, patchouli, vetiver & fruity notes; dark, dry and modern.

Gucci Guilty Pour Homme EDP 1.6fl oz/50ml BO $55 — Aromatic rose, balsamic, orange blossom & cedar; smooth and versatile.

MFK Aqua Celestia EDT 70ml $140 — Bright lime, mint, blackcurrant & mimosa; airy, clean and refreshing. Discontinue fragrance.

D&G LB Eau Intense bot no cap 65ml BO $30 — Fresh citrus, marine notes, juniper & woody amber; clean and masculine.

Dolce & Gabbana Intenso EDP 4.2oz/125ml $45 — Tobacco, lavender, amber & woody notes; warm, aromatic and masculine.

Acqua Di Gio Profondo Parfum FP 100ml $100 — Marine freshness, citrus, rosemary, cypress & musk; clean and sophisticated.

Michael Malul South Slope BO 100ml $35 — Fresh citrus, aromatic herbs, woods & musk; clean everyday scent.

Ferragamo Intense Leather 50ml BNIB $40 — Leather, mandarin, clary sage & tonka; smooth, warm and masculine.

Ferragamo Intense Leather BO 50ml $30 — Leather, mandarin, clary sage & tonka; smooth, warm and masculine.

~~Terre d’Hermès EDT BO 100ml $50 — Orange, mineral woods, vetiver & cedar; earthy, dry and sophisticated.~~

Dior Homme Sport EDT BNIB 75ml $90 — Fresh lemon, bergamot, aldehydes, woods & amber; bright and sporty.

JPG Le Beau Paradise Garden FP 75ml $75 — Coconut, fig, green notes & tonka; tropical, creamy and fresh.

John Varvatos Artisan 40ml BO (90%) $20 — Citrus, herbs, ginger & woods; fresh, casual and easygoing.

Tahari Bordeaux Elixir (JPG Elixir) BO 100ml $10 — Sweet vanilla, honey, cinnamon, lavender & tonka; warm and rich.

LATTAFA Ajwad BO 100ml test sprayed $25 — Fruity, sweet, musky rose with vanilla coffee and amber.

Arabiyat Prestige Marwa (imagination) BO 100ml $35 — Bright tropical fruits, citrus, amber & musk; sweet and fresh.

Afnan Rare Carbon (TOm Ford Ombre leather) BO 100ml $20 — Leather, raspberry, saffron & woods; smooth, dark and slightly sweet.

~~MYSLF EDP FP $80 — Fresh citrus, orange blossom, lavender & warm woods; clean, modern and versatile.~~

Invictus Victory EDT BO 100ml $50 — Lemon, lavender, olibanum & tonka; sweet, fresh and energetic.

Lancôme Rose 11 scent discovery set BNIB $35 — Rose-focused collection showcasing multiple interpretations of the rose note.

Mykonos Cali Club FP 50ml $30 — Fresh citrus, tropical fruits, aromatic notes & woods; sunny and easygoing.

\# ISO:

Mykonos sorrento Mykonos inferno

YSL: Libre vanille couture babycat Tuxedo

Prada L'homme intense

Louis Vuitton (Any)

Grand Soir

Mind games: Lionora Playmate

Amouage: enclave reflection outlands timber decision lyric man

PDM: Akaster Percival Perseus Sedley Greenly

Initio: Any

Eldo: clean suede, Experimentum crusis, You or someone like you, fat electrician.

Xerjoff: Torino 25 Alexandra II Uden Renaissance Urba Pura gold

Halfeti leather

Memo Paris: winter palace madurai African Rose Odeon French leather ocean leather Iberian leather african leather

G&B: ingenious ginger, silky wood

Hit me up with other offers

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

1 day ago$106.00active
1 day ago$110.00active
1 day ago$71.00active
1 day ago$66.00active
1 day ago$61.00active
1 day ago$140.00active
1 day ago$36.00active
1 day ago$51.00active
1 day ago$106.00active
1 day ago$41.00active
1 day ago$46.00active
1 day ago$36.00active
1 day ago$56.00sold
1 day ago$96.00active
1 day ago$81.00active
1 day ago$26.00active
1 day ago$16.00active
1 day ago$31.00active
1 day ago$41.00active
1 day ago$26.00active
1 day ago$86.00sold
1 day ago$56.00active
1 day ago$36.00active

This seller asks for a comment on the post before messaging.