Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 2 days ago by u/a_human_pers0n · 11 comments

Leftover Sale

Listing photos

10 bottles in this post · 2 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

City of StarsLouis Vuitton · Partial · 100 ml · 92%$270.00$2.93/ml25% under market
~92 ml left

Louis Vuitton

City of Stars

partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $293.48. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $293.48. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$270.00

$2.93/ml

25% under market · 3 comps · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
MeteoreLouis Vuitton · Partial · 100 ml · 48%$240.00$5.00/ml39% above market
~48 ml left

Louis Vuitton

Meteore

partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $500.00. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $500.00. That is 75% above the $285.00 full-bottle median from 5 recent same-size full-bottle asks.

$240.00

$5.00/ml

39% above MSRP · medium confidence

MSRP $360.00

Message about this bottle
Report a parsing error
Cactus GardenLouis Vuitton · Decant · 10 ml$60.00$6.00/mlNear market
Full

Louis Vuitton

Cactus Garden

decant10 ml

$60.00

$6.00/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Cactus GardenLouis Vuitton · Decant · 5 ml$40.00$8.00/ml6% under market
Full

Louis Vuitton

Cactus Garden

decant5 ml

$40.00

$8.00/ml

6% under market · 2 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Grand SoirMaison Francis Kurkdjian · Partial · 70 ml · 57%$150.00$3.75/mlNear market
~40 ml left

Maison Francis Kurkdjian

Grand Soir

partial bottle70 mlused

Full-bottle equivalent $262.50. At this partial’s price per remaining ml, 70 ml would cost about $262.50. That is 50% above the $175.00 full-bottle median from 3 recent same-size full-bottle asks.

$150.00

$3.75/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Homme Intense EDPDior · Partial · 100 ml · 90%$85.00$0.94/ml44% under market
~90 ml left
partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $94.44. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $94.44. That is 6% below the $100.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$85.00

$0.94/ml

44% under market · 2 comps · low confidence

Retail $173.00 · 45% under (full-bottle equivalent)

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
One Million ElixirPaco Rabanne · Partial · 50 ml · 70%$42.00$1.20/mlNear market
~35 ml left

Paco Rabanne

One Million Elixir

partial bottle50 mlused

Full-bottle equivalent $60.00. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $60.00. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$42.00

$1.20/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Replica Autumn VibesMaison Margiela · Full$45.00No comps yet
Full

Maison Margiela

Replica Autumn Vibes

full bottle

$45.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Le Gemme TygarBvlgari · sold · Full · 125 ml$265.00$2.12/mlsold
Full
soldfull bottle125 mlnew open boxfull presentation

$265.00

$2.12/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Neroli PortofinoTom Ford · sold · Partial · 50 ml · 20%$35.00$3.50/mlsold
~10 ml left
soldpartial bottle50 mlused

Full-bottle equivalent $175.00. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $175.00. That is 30% above the $135.00 full-bottle median from 2 recent same-size full-bottle asks.

$35.00

$3.50/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

Every order will come with 5mls of lataffa asad because i said so, shipping is always free

pics: [https://imgur.com/a/o6QUThV](https://imgur.com/a/o6QUThV)

City of Stars 92/100ML TESTER $270 HOW DO I STILL HAVE THIS?

Meteore Batch 0L0L TESTER 48/100ML $240

Cactus Garden 10ML $60 5ML $40

MFK Grand Soir 2016 Batch 40/70ML $150

Dior Homme Intense SG01 90/100ML BROKEN ATOMIZER $85

One Million Elixir 35/50ML $42

Replica Autumn Vibes NO LABEL FULL $45

Bvlgari Tygar 125ML BNIB $265 SOLD

Tom Ford Neroli Portofino 10/50ML $35 SOLD

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

2 days ago$270.00active
2 days ago$240.00active
2 days ago$60.00active
2 days ago$40.00active
2 days ago$150.00active
2 days ago$85.00active
2 days ago$45.00active
2 days ago$265.00active
2 days ago$35.00active
2 days ago$42.00active
2 days ago$42.00active
2 days ago$265.00sold
2 days ago$35.00sold

Asking about Cactus Garden 5 ml · $40