Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 4 days ago by u/Unable-Dimension5056 · 11 comments

Selling some of the collection!

Listing photos

6 bottles in this post · 2 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

~67 ml left

Maison Francis Kurkdjian

Oud Extrait

partial bottle70 mlused

Full-bottle equivalent $166.67. At this partial’s price per remaining ml, 70 ml would cost about $166.67. That is 18% below the $203.00 full-bottle median from 4 recent same-size full-bottle asks.

$160.00

$2.38/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
~97 ml left

Casablanca

Essence

partial bottle100 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $72.16. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $72.16. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$70.00

$0.72/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
~48 ml left

Tom Ford

Oud Minerale

partial bottle50 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $94.74. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $94.74. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$90.00

$1.89/ml

43% under MSRP · medium confidence

MSRP $165.00

Message about this bottle
Report a parsing error
~121 ml left
partial bottle125 mlused

Full-bottle equivalent $206.10. At this partial’s price per remaining ml, 125 ml would cost about $206.10. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$200.00

$1.65/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error

Pana Dora

Forever Love

soldpartial bottleused

$190.00

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
soldpartial bottleusedfull presentation

$200.00

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

Looking for high partials WILL DO MULTIPLE BOTTLES for one depending. Looking for BDC Parfum 100ml, Ex nihilo, limmensite, lmk what you have!

PayPal G&S only due to flair!

Only Byredo, Casablanca and TF are full Pres

MFK Oud 70ml 96% $160 Essence of Casablanca 100ml 97% $70 ~~Pana Dora Forever Love 97% $190~~ SOLD ~~Mojave Ghost 97% $200~~ SOLD Oud Minerale 50ml 95% $90 (guess because bottle is opaque) Dior Oud Isaphan 125ml 97% $200

More pictures upon request!

[bottles](https://imgur.com/a/8Kwzp4L)

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

4 days ago$160.00active
4 days ago$190.00sold
4 days ago$200.00sold
4 days ago$90.00active
4 days ago$200.00active
4 days ago$70.00active
4 days ago$70.00active

Asking about Oud Extrait 70 ml · $160